Прескочи до съдържание

Transavia започва полети от София до Амстердам


Препоръчани мнения

​Виждам, че на летище Варна каца самолет от Дубай на  Transavia, и почти веднага излита за Амстердам. И обратният маршрут го има. А като потърся  полет Варна-Дубай или обратно или Варна-Амстердам на Transavia няма. Някой има ли мнение по въпроса?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да обновя малко темата:

С Transavia след 10 май, юни, ... София-Амстердам-София за 50 Евро.

През rumbo.es с Маестро - само за 29 евро

(Примерно: 7-12 юни)

 

Класиката досега да се докопаш до Холандия евтино - да кацнеш в Айндховен. Само билета за автобус или влак от Айндховен до Амстердам и обратно е над 40 евро

 

Така ме сърбят ръцете...

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Така ме сърбят ръцете...

И мен ме засърбяха, но като погледнах нощувките и ми призля, а ентусиазмът ми се охлади... Възможно ли е 3 нощувки в Dormitory room да са 221€ за двама, а най-евтината двойна стая да е 297€?  :wacko:  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И мен ме засърбяха, но като погледнах нощувките и ми призля, а ентусиазмът ми се охлади... Възможно ли е 3 нощувки в Dormitory room да са 221€ за двама, а най-евтината двойна стая да е 297€?  :wacko:  

Е, скъпо е в Амстердам, но пък е много красиво, има доста какво да се види.

За мен много красиво е и извън Амстердам.

 

Погледнах и аз полетите - цените са супер, но стигнах само до часа на кацане и се отказах... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Амстердам има нощен транспорт - автобуси.

Колкото до спането - :) мен не ме касае - синовете ми живеят там.

Иначе имам спомени, че хостелите по центъра са 20-30-40 евро на вечер, но това е преразказ от познати, приятели най-вече на синовете ми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 но като погледнах нощувките и ми призля, а ентусиазмът ми се охлади... Възможно ли е 3 нощувки в Dormitory room да са 221€ за двама, а най-евтината двойна стая да е 297€?  :wacko:  

погледни и airbnb - там се намират малко по-прилични оферти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

погледни и airbnb - там се намират малко по-прилични оферти

Гледах...  :wacko: Очите ми "останаха" и там. 204 € за 3 дни - стая от апартамент... Вярно - луксозен, но все пак стая с хазяи... 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Гледах...  :wacko: Очите ми "останаха" и там. 204 € за 3 дни - стая от апартамент... Вярно - луксозен, но все пак стая с хазяи... 

e за три нощувки ще ги преживеете хазяите ;), пак по-добре от дормиториум  ;)

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

И мен ме засърбяха, но като погледнах нощувките и ми призля, а ентусиазмът ми се охлади... Възможно ли е 3 нощувки в Dormitory room да са 221€ за двама, а най-евтината двойна стая да е 297€?  :wacko:  

 

Уви, възможно е. Миналата година когато търсих 1 нощувка в Амстердам ми се изправи косата, дето я нямам :)

 

За щастие MakeMyTrip точно тогава изкараха някакъв нечовешки код и успях да букна двойна стая в един мизерничък двузвезден хотел (поне със самостоятелна баня) за рекордно ниските 45 евро.

 

Та бая дебнене и ровене е за евтино настаняване там...

Погледнах и аз полетите - цените са супер, но стигнах само до часа на кацане и се отказах... 

 

Часовете обаче са супер удобни за правене на връзка с ранен полет на следващия ден. Няколко часа през нощта на летището се преживяват и се спестява хотел.

  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Ето и малко впечатления от първия полет на Transavia от Амстердам за София - малко вехт 14 годишен 737-700 в новата ливерия. Бординг на ръкав в Амстердам, затоварване около 90%. Мястото за краката е нормално, но повече сайтове цитират 29“ seat pitch. Платен кетъринг – сандвичи, безалкохолни и алкохолни напитки, сладки и солени снакове и десерти. В София пристига по разписание, нямаше воден салют и спря на стоянка. Посрещане от 2-3 момичета, които правеха снимки с телефон и раздаваха по малък шоколадов десерт с логото на Летище София.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте!

Порових се, но никъде не видях информация относно цената за чекиран багаж на борда на Transavia и възможността за доплащане за багаж при закупени билети. Някой може ли да помогне?

Връзка към мнение
On 9/26/2017 at 1:52 PM, zzxxcc said:

Цените за чекиран багаж са тук, в края на страницата:

https://www.transavia.com/en-EU/service/hold-luggage/

 

Чекиран багаж се добавя от Manage your booking -> Book hold luggage.

transavia.jpg

Благодаря за отговора, но тъй като все още нямам билет не мога да достигна до информацията, която ми е необходима от там - изисква се booking number :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Както винаги в последната минута :)

 

Утре излитам за Амстердам с Трансавиа. Та четох, четох и последно и да питам - ръчен багаж само един и никакви дамски чанти нали ?

Връзка към мнение
преди 21 минути , funny каза:

Както винаги в последната минута :)

 

Утре излитам за Амстердам с Трансавиа. Та четох, четох и последно и да питам - ръчен багаж само един и никакви дамски чанти нали ?

Порових се :) И да - basic fare: 1 piece of hand luggage of max. 55 x 40 x 25 cm and max. 10 kg.

Връзка към мнение

Привет от Амстердам. На всички закупили билети с Трансавиа да кажа че никой не гледаше с един или два багажа си , не ни мереха куфарите и не ни ги прибираха в багажното :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да помоля пътувалите за малко инфо относно чекин, бордни карти и места. 
Виждам, че онлайн чекин отваря 30ч. преди полета.  Могат ли да се избират места по време на онлайн чекин, или ги разпределят автоматично. В случай че може да се избират, платени ли са? 
Могат ли да се ползват мобилни бордни карти на Схипхол, защото като гледам списъка на сайта на Трансавия, Амстердам липсва:
image.png.41f9df15e3759ccbc7865a28a2b57fa3.png

В случай, че не може с мобилна бордна карта, при осъществено онлайн чекиране, предполагам могат да се извадят бордни карти на летището без проблем/такса? 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 29 минути , Фил каза:

Да помоля пътувалите за малко инфо относно чекин, бордни карти и места. 
Виждам, че онлайн чекин отваря 30ч. преди полета.  Могат ли да се избират места по време на онлайн чекин, или ги разпределят автоматично. В случай че може да се избират, платени ли са? 
Могат ли да се ползват мобилни бордни карти на Схипхол, защото като гледам списъка на сайта на Трансавия, Амстердам липсва:

Места могат да се избират по време на онлайн чекин, при това безплатно. Мобилната бордна карта работи без проблем на Схипхол.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Transavia изпълняват отсечката Амстердам - Дубай с междинно кацане в Бургас. Не виждам обаче да се продават билети, нито на техния сайт, нито някъде другаде. Имам предвид от Бургас в която и да е посока. Дали кацат само за зареждане? 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 3.04.2018 г. в 20:35, Георги Матеев каза:

Места могат да се избират по време на онлайн чекин, при това безплатно. Мобилната бордна карта работи без проблем на Схипхол.

Здравейте! През ноември за първи път ще пътувам с Трансавия от Амстердам до София. В момента като си разглеждам резервацията виждам, че мога да си избирам места започващи от 4 евро. Ако не си закупя предварително място, когато правя чек-ин, мога ли да избера  "random seat" или задължително ще трябва да си плащам за място, или тогава безплатно ще избирам ....?

Връзка към мнение
преди 21 минути , DGTG каза:

Здравейте! През ноември за първи път ще пътувам с Трансавия от Амстердам до София. В момента като си разглеждам резервацията виждам, че мога да си избирам места започващи от 4 евро. Ако не си закупя предварително място, когато правя чек-ин, мога ли да избера  "random seat" или задължително ще трябва да си плащам за място, или тогава безплатно ще избирам ....?

Когато се чекираш ще можеш да си избереш място за 0 евро.

Тези за без пари са разделени на две групи - в предната част на самолета (до 7-8 ред) и останалите.

Важното е, че ти си посочваш конкретното място, което си харесаш от 15-ната които ти предлагат.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 12.01.2017 г. в 10:48, ven62 каза:

Класиката досега да се докопаш до Холандия евтино - да кацнеш в Айндховен. Само билета за автобус или влак от Айндховен до Амстердам и обратно е над 40 евро

 

На 12.01.2017 г. в 11:45, chandni каза:

И мен ме засърбяха, но като погледнах нощувките и ми призля, а ентусиазмът ми се охлади... Възможно ли е 3 нощувки в Dormitory room да са 221€ за двама, а най-евтината двойна стая да е 297€?  :wacko:  

 

Oтговарям и на 2та. Не знам дали е класика, но се взема билет до Кьолн, за макс 40 лв отиване и връщане, тъй като всички вече трупат уиз точки, вероятно безплатно. В Кьолн се взема кола под наем, доста по-евтино, отколкото в Холандия. На път има какво да се разгледа. Не се спи в Амстердам, а в къща на 40-50 км от Амстердам. Ние бяхме на самостоятелен етаж, на близо 1/4 от минималната цена, която намерихме в Амстердам, в Алфен Ан Де Райзе или както там се чете - удобно място за почти всички места от туристически интерес в Холандия. В Амстердам се паркира на П+Р за 6 евро на ден. Автобусите до центъра, ако изобщо имат прекъсване, поне то е със сигурност след 12.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.