Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Това не знам за тук ли е, Booking принципно не ползвам, но го видях преди малко и може да е полезно за някой.

post-186-0-64798700-1474981490_thumb.png

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Само не знам защо за албанците е до 4%, а за нас - 3!

 

Сигурно албанските хейтъри са по-малко и банкерите ни отмъщават... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За кешбек от booking.com 3% е нормално, толкова са навсякъде, евентуално 4-4.5% с промоция. Тия 10% от Уиз не са истински пари, пък и май са промоция, те не бяха ли 5% обикновено?

Иначе както е сложено ограничение да се ползва карта на ПИБ, би могло да е малко повече от 3

Връзка към мнение

Няма как. 

 

Що да не може? Еднотo е разплащателно средство, както е при България ер - хем ползваш 5% процента за плащането с карта, хем 5% по CCB Club = 10% :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

е те преди да върнат 3%, първо ще си вземат 0,25% за "плащане на пос-терминал в чужбина" :lol:  но пък ако включат сумата после в обичайния кеш-бек от 0,5% по кредитни карти, тоталът ще стане 3,25% :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Що да не може? Еднотo е разплащателно средство, както е при България ер - хем ползваш 5% процента за плащането с карта, хем 5% по CCB Club = 10% :)

 

Защото тези проценти и в двата случая се предоставят от booking.com, а те плащат или на ПИБ или на Уиз, в зависимост коя връзка е кликната преди резервацията. Няма как да резервираш и през двамата, ако работи ще е просто дупка в системата. 

Връзка към мнение

Защото тези проценти и в двата случая се предоставят от booking.com, а те плащат или на ПИБ или на Уиз, в зависимост коя връзка е кликната преди резервацията. Няма как да резервираш и през двамата, ако работи ще е просто дупка в системата. 

 

Още повече за да ползваш отстъпката е нужно да посетиш букинг през линк на уиз или на ФИ.  Линк две в едно няма.

Не си спомням вече, кога последно букинг са ми давали най-добрата цена , не вярвам и с тези 3% да се промени :P :P :P

Редактирано от TeshkaR28
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За кешбек от booking.com 3% е нормално, толкова са навсякъде, евентуално 4-4.5% с промоция. Тия 10% от Уиз не са истински пари, пък и май са промоция, те не бяха ли 5% обикновено?

Просто защото бонусът изфирясва след 6 месеца. А повечето хора не резервират толкова редовно, че да го усвоят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само не знам защо за албанците е до 4%, а за нас - 3!

Само за сравнение  Дайнърс в Русия ти иска такса издаване 100 евро, а  лихвите са направо невероятни 

 
36,9% / 47% / 57% и въпреки всичко това - само 1 безплатно посещение на бизнес салон на година! 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Само за сравнение  Дайнърс в Русия ти иска такса издаване 100 евро, а  лихвите са направо невероятни 

 
36,9% / 47% / 57% и въпреки всичко това - само 1 безплатно посещение на бизнес салон на година! 

 

 

Е това зависи от конкретните особености на банковата система, кредитни рейтинги и т.н. И в България беше същото преди години, лека полека се нормализираха нещата. 

 

Сравнението в случая е много по-просто, защото букинг не прави разлика между клиенти в Албания и България, плаща еднаква комисионна. Ако има разлика, дори трябва да е по-голяма тук, защото българската ПИБ е в пъти по-голяма от албанската, респективно ще има повече резервации и повече печалба за букинг.  

 

2016-09-28_09-26-07.png

 

 

ПИБ в случая са най-обикновен афилиейт партньор, какъвто е и този форум, няма общо с кредитни рейтинги, рискови кредити, състояние на банковата система и т.н. неща, които обуславят обикновено лихвените проценти и таксите по кредитни карти. Просто на едното място ПИБ щипва повече за себе си от другото. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Офертата на ПИБ е далеч от потресаваща, аз лично няма да я ползвам.

 

Много повече ми допада да си взимам безплатни билети от Wizz Air, макар и с "неистинските" пари, които дават :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Офертата на ПИБ е далеч от потресаваща, аз лично няма да я ползвам.

 

Много повече ми допада да си взимам безплатни билети от Wizz Air, макар и с "неистинските" пари, които дават :)

 

Според мен е хубаво, че все пак има такава опция за кеш бек, наистина едва ли 10% на Уизз ще се запази. А теб те знаем, ти и от Дайнърса в началото не виждаше ползи :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.