Прескочи до съдържание

Rent-a-car Sicily


ninia

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

В една друга тема имах въпроси за маршрут в Сицилия. Не полуичих отговор, но вече имам план.

По-неясният ми въпрос е какво е положението с колите под наем, придвижването из острова и пътищата.

 

Например, ако кацаме в Катаня, мисля да спестя пари за кола под наем първия ден и да стигнем до града с градски транспорт. Пак в същия град мисля да оставим колата последния ден. Лесно ли е придвижването с транспорта от летището?

 

С тази въпросна кола мисля да минем по следния маршрут: Катаня - Таормина - Чефалу - Палермо - Монреале - Скала дей Турки - Модика - Сиракуза - Катаня. Има ли някой идея този маршрут по хубави, широки пътища ли е или ще минаваме през тесни планински пътища? Има ли някакви такси или хитринки по трасето? Препоръчана фирма за кола под наем? Места за паркиране в градовете и цени за това?

 

Изобщо, ако някой има желание да сподели съвети в тази насока: благодаря предварително :-)

 

Връзка към мнение

Я дай на първо време дати и часове и примерен план. Често подобни сметки да се взима кола от града вместо от летището излизат криви и в крайна сметка не спестяваш почти нищо :)

 

За Сицилия нищо конкретно не мога да кажа, но мога да дам малко общи съвети. 

 

Най-малък риск да имаш проблеми ще е с някоя от големите утвърдени фирми: Europcar, Hertz, Avis, Budget. 

Има и местни фирми, за които често има оплаквания, но колко са оплакванията спрямо общия брой хора не е ясно, защото често хората се оплакват като имат причина, а си траят ако всичко е наред. Все пак тези фирми може да ги броиш малко по-рискови, примери за такива са: GoldCar, Sicily By Car, Maggiore и т.н. 

 

При вторите обикновено цената е по-ниска, но пък и има разни трикове, които могат да хванат по-неподготвените участници :)

 

Относно допълнителната застраховка, тонове сме изписали из форума, но от прочетеното за Сицилия, като цяло там е препоръчително да я имаш. Ти ще си прецениш дали искаш, но това ще оскъпи наема средно с по 15-20€ на ден. 

 

И така, без дати трудно могат да се дадат конкретни съвети, защото с колите е като със самолетните билети - нещата са динамични. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Например, ако кацаме в Катаня, мисля да спестя пари за кола под наем първия ден и да стигнем до града с градски транспорт. Пак в същия град мисля да оставим колата последния ден. Лесно ли е придвижването с транспорта от летището?

 

С тази въпросна кола мисля да минем по следния маршрут: Катаня - Таормина - Чефалу - Палермо - Монреале - Скала дей Турки - Модика - Сиракуза - Катаня. Има ли някой идея този маршрут по хубави, широки пътища ли е или ще минаваме през тесни планински пътища? Има ли някакви такси или хитринки по трасето? Препоръчана фирма за кола под наем? Места за паркиране в градовете и цени за това?

 

 

 

Намери и прочети моята тема за Сицилия. Общо взето съм описал същото, но на обратно като маршрут...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Лесно ли е придвижването с транспорта от летището?

 

С тази въпросна кола мисля да минем по следния маршрут: Катаня - Таормина - Чефалу - Палермо - Монреале - Скала дей Турки - Модика - Сиракуза - Катаня. Има ли някой идея този маршрут по хубави, широки пътища ли е или ще минаваме през тесни планински пътища? Има ли някакви такси или хитринки по трасето? Препоръчана фирма за кола под наем? Места за паркиране в градовете и цени за това?

 

Изобщо, ако някой има желание да сподели съвети в тази насока: благодаря предварително :-)

Здравей. Накратко, не мога да кажа за придвижването от и до летището, защото взехме колата от летището. Резервирахме през Autoeutope, микробус от Herz. На място се оказа, че няма бус и ни дадоха два чисто нови фиат 500. Пътищата са хубави и широки. Планински има към по-забутаните селца, но като цяло пак са си хубави, стига да нямате страх от високо. Такси нямаше никъде, доколкото си спомням (това преди 2 години и половина). Относно паркирането: къщите, в които бяхме настанени си имаха паркоместа, ако е за спиране за малко, има всякакви паркинги: безплатни (разни каскети искат дребна сума да ти я наглеждат), платени и сини зони, които са безплатни обикновено между 14 - 17 часа и след 20 часа. Като цяло няма проблем с паркирането. Шофирането в Палермо е ад, на другите места не усетих такова нещо, но аз не съм шофьор. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От летището до града има градски автобус, мисля че беше номер 1, ако не бъркам. Той е нещо подобно на нашия 84. Местните го използват доста. Върви от летището до автобусната и жп гара. По принцип върви на често, но не може да се разчита на спазване на разписание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Автобусът от летището на Катания до града се нарича Alibus. Билетът струва 4 евро и се купува от шофьора. Аз съм много доволна от автобусния транспорт. Разписанията се спазваха. Преди няколко дни се върнахме. Не сме си наемали кола. Направихме си разходка до Таормина. За съжаление, когато отидохме до Сиракуза ни посрещна пороен дъжд и се прибрахме обратно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Автобусът от летището на Катания до града се нарича Alibus. Билетът струва 4 евро и се купува от шофьора. Аз съм много доволна от автобусния транспорт. Разписанията се спазваха. Преди няколко дни се върнахме. Не сме си наемали кола. Направихме си разходка до Таормина. За съжаление, когато отидохме до Сиракуза ни посрещна пороен дъжд и се прибрахме обратно.

А, градския автобус спрян ли е? Беше на цената на обикновено билетче.

Връзка към мнение

Да, спрян е. Вече струва 4 евро.

 

http://www.amt.ct.it/?page_id=2610

Благодаря! Погледнах маршрута на този Alibus и според мен промяната е единствено в цената на билета. Мисля, че е за добро, защото по този начин е ограничено ползването на автобуса от хора, които няма да летят. По мое време се пълнеше с банди от румънски циганки, отиващи да просят на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я дай на първо време дати и часове и примерен план. Често подобни сметки да се взима кола от града вместо от летището излизат криви и в крайна сметка не спестяваш почти нищо :)

 

За Сицилия нищо конкретно не мога да кажа, но мога да дам малко общи съвети. 

 

Най-малък риск да имаш проблеми ще е с някоя от големите утвърдени фирми: Europcar, Hertz, Avis, Budget. 

Има и местни фирми, за които често има оплаквания, но колко са оплакванията спрямо общия брой хора не е ясно, защото често хората се оплакват като имат причина, а си траят ако всичко е наред. Все пак тези фирми може да ги броиш малко по-рискови, примери за такива са: GoldCar, Sicily By Car, Maggiore и т.н. 

 

При вторите обикновено цената е по-ниска, но пък и има разни трикове, които могат да хванат по-неподготвените участници :)

 

Относно допълнителната застраховка, тонове сме изписали из форума, но от прочетеното за Сицилия, като цяло там е препоръчително да я имаш. Ти ще си прецениш дали искаш, но това ще оскъпи наема средно с по 15-20€ на ден. 

 

И така, без дати трудно могат да се дадат конкретни съвети, защото с колите е като със самолетните билети - нещата са динамични. 

Здравей,

 

Благодаря на теб и всички други, които са писали по темата.

 

Периодът в 7-14 юни. Кацаме в 14.50 и излитаме 15:25.

Има разлика в цените на колите под наем в различните сезони ли искаш да кажеш?  Ползвала съм само вендъж и то не в Италия, така че нямам впечатления.

 

Мария

Редактирано от ninia
Връзка към мнение

Градският автобус не е спрян, но е отклонен и не спира точно на летището, а на улицата срещу него. Като се излезе от летището, се тръгва надясно покрай рент-а-кар паркинга, след около 300 м. има кръгово и главната улица е Via Santa Maria Goretti. Завива се надясно по нея и там е спирката. Всичко е не повече от 10 мин. Но никъде не дават информация за този начин на придвижване. Не се сещам за номер на автобуса, но на спирката пише маршрута на автобусите. Мисля, че стигат до Пиаца Паоло Борселино.

Сега намерихме снимка на спирката. Номерата са и 524 и 538. Имат различни маршрути, но стигат до центъра.post-121-0-26325700-1475435909_thumb.jpg

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, има разлика в цените в зависимост от сезона :) 

 

Не си добавила информация за предпочината фирма, допълнителна застраховка и до колко би предпочела да платиш за по-голямо спокойствие, както и желание за размер кола, но просто ще предполагам следното:

 

- След като нямате опит с коли под наем, нещата ще тежат повече върху по-утвърдените фирми

- С оглед на същото и с цел допълнително спокойствие, също ще гледаме да има пълна застраховка, шофирането в Италия може да е хаотично. 

- Предполагаме най-малката кола за да се справяте по-добре и по тесните планински улички.

 

Естествено, всичко винаги зависи от цената, може сигурната фирма да е 200-300 евро отгоре, което е неприемливо. И така, това, което предлагам на първо четене е следното:

 

2016-10-02_22-14-46.png

 

И двете фирми са читави и не се очакват от тях капани. Към посочената цена вероятно трябва да добавиш 15€ средно за допълнителна застраховка, която да ви свали самоучастието от няколко хиляди евро на няколко стотин и може би до 0 (точните суми в момента не ми се ровят). Става около 35€ на ден, което е горе-долу нормалната цена за кола от читав доставчик с пълна застраховка. 

 

Повечето от лоу кост доставчиците обаче още не са си пуснали тарифите толкова напред във времето и не можем да направим качествено сравнение. Просто, ако предпочиташ читав доставчик и пълна застраховка, тази цена хич не е зле. Скрийншота е от rentalcars.com, но същите цени или много подобни ги има и на сайтовете на фирмите, в този случай ако искаш резервирай направо от тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Благодаря ( с немалко закъснение), че си се заровил заради глупавите ми въпроси. 

До момента бях отворила голямата тема за Сицилия и я четох с прекъсвания, очевидно, месеци...

 

:-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.