Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Явно ще има с кого да си пишем в тази тема...

 

Снощи гледах The Host

 

Предварителните ми очаквания се сбъднаха, а честно казано никак не обичам да става така в подобни случаи. Поредната чудесна идея, която има огромен потенциал, но по ред причини е останала някак недоразвита докрай. Вярно, става дума за филмирано литературно произведение, но сме били свидетели (макар и много рядко) на примери, при които филмираната версия е добавяла стойност към буквите...

Връзка към мнение

Z-та световна война, не го гледайте този филм, моля ви!!! :angry: И не съм го гледам заради Брад Пит, а защото обичам фантастика. Но безкрайно ме разочарова, очаквах нещо по-смислено и оригинално.

Връзка към мнение

Z-та световна война, не го гледайте този филм, моля ви!!! :angry: И не съм го гледам заради Брад Пит, а защото обичам фантастика. Но безкрайно ме разочарова, очаквах нещо по-смислено и оригинално.

 

Хаха, и аз точно него :) Зависи от скалата на сравнение между другото. Повече ми хареса от Супермен, но то е като да сравняваш 3 дневен хляб, с 5 дневен :) Поредното "3D", което хич няма нужда да е 3D, даже му вреди доста...

Връзка към мнение

Хаха, и аз точно него :) Зависи от скалата на сравнение между другото. Повече ми хареса от Супермен, но то е като да сравняваш 3 дневен хляб, с 5 дневен :) Поредното "3D", което хич няма нужда да е 3D, даже му вреди доста...

Да, и аз доста се чудих защо филмът е 3D, така и не намерих смислено обяснение. Освен че от време на време на екрана се плясваше по някое зомби да изкара акъла на разни девойки със слаби нерви :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Явно ще има с кого да си пишем в тази тема...

 

Снощи гледах The Host

 

Предварителните ми очаквания се сбъднаха, а честно казано никак не обичам да става така в подобни случаи. Поредната чудесна идея, която има огромен потенциал, но по ред причини е останала някак недоразвита докрай. Вярно, става дума за филмирано литературно произведение, но сме били свидетели (макар и много рядко) на примери, при които филмираната версия е добавяла стойност към буквите...

Това е моят последен филм. Гледах го по-скоро от любопитство. За пореден път се убеждавам, че трябваше да си остана с книгата. Не, че беше лош филма, но пък липсваха доста важни детайли. Наясно съм, че не може всичко да се покаже и изиграе.

Така например, дори и участието на Хю Лори, не можа да  ме задоволи в поредицата Джийвс и Устър.

Аз не мога да дам примери за добавяне на стойност от филма към книжния вариант.

А и винаги съм мислела, че филмите по книги са за хора без достатъчно въображение и за мързеливците, на които не им се чете (не ме изяждайте сега) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не мога да дам примери за добавяне на стойност от филма към книжния вариант.

 

Макар и много рядко, намират се примери в тази посока. Моментално в съзнанието ми изниква Angel Heart Ако се напъна малко ще изскочат и други заглавия, но действително става дума за изключения от правилото...

 

А и винаги съм мислела, че филмите по книги са за хора без достатъчно въображение и за мързеливците, на които не им се чете (не ме изяждайте сега) :)

 

Много често съм срещал това мнение в различните му нюанси и гледни точки. Ами, не съм съвсем съгласен. Лично аз не смесвам двата вида изкуство и разглеждам филмовата интерпретация по литературно произведение, като отделен продукт с различно послание...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много често съм срещал това мнение в различните му нюанси и гледни точки. Ами, не съм съвсем съгласен. Лично аз не смесвам двата вида изкуство и разглеждам филмовата интерпретация по литературно произведение, като отделен продукт с различно послание...

Моето мнение е, че за да стане така трябва да направиш само едното - или да прочетеш книгата или да гледаш филма.

Инак неизбежно следва сравняване, аз лично не мога да го избегна :(

Връзка към мнение

Моето мнение е, че за да стане така трябва да направиш само едното - или да прочетеш книгата или да гледаш филма.

Инак неизбежно следва сравняване, аз лично не мога да го избегна :(

 

Аз обикновено правя и двете... В смисъл, преди години съм чел книгата, а днес гледам филмираната й версия...

 

Пример за обратното на казаното от мен малко по-нагоре в темата е On the Road Гледах го наскоро и бях леко разочарован от екранната версия по една от книгите, които ме запалиха по пътешествията преди около тридесет години...

Връзка към мнение

Trance

http://www.imdb.com/title/tt1924429/?ref_=sr_1

 

100% Danny Boyle! Саундтракът ми напомни другия му култов филм Трейнспотинг.

Сюжетът е доволно завъртян. Венсан Касел говори английски почти без акцент, а Розарио Доусън е черешката на тортата.

Препоръчвам на всички, които си спомнят Трейнспотинг.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Явно ще има с кого да си пишем в тази тема...

 

Снощи гледах The Host

 

Предварителните ми очаквания се сбъднаха, а честно казано никак не обичам да става така в подобни случаи. Поредната чудесна идея, която има огромен потенциал, но по ред причини е останала някак недоразвита докрай. Вярно, става дума за филмирано литературно произведение, но сме били свидетели (макар и много рядко) на примери, при които филмираната версия е добавяла стойност към буквите...

Тва не е ли на каката дето беше избълвала Здрачовете ... аман от вселяващи се извънземни :) Нищо не може да ме накара да го изгледам ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз гледах "Самотният рейнджър" ... не е зле, ама не е и чак за истеричното цвилене от смях на многото народ в салона .. Джони Деп си е Джони Деп, останалото си е относително стандартен филм за Дивия запад с тук-там напъни за "прозрения" ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Trance

http://www.imdb.com/title/tt1924429/?ref_=sr_1

 

100% Danny Boyle! Саундтракът ми напомни другия му култов филм Трейнспотинг.

Сюжетът е доволно завъртян. Венсан Касел говори английски почти без акцент, а Розарио Доусън е черешката на тортата.

Препоръчвам на всички, които си спомнят Трейнспотинг.

 

Изцяло съм съгласен с определението "черешката на тортата" относно Розарио Доусън. Добре че беше тя, за да изпитам известна естетическа наслада от този филм. В същото време обаче, лично аз съм леко разочарован от Дани този път. Някак ми липсват непринудеността в повествованието от "Бедняка милионер" и "Плажът". За послания в стил "Трейнспотинг" дори не отварям дума. За първи път във филм на Дани Бойл ми липсва и мястото на действие, в случая Лондон. Нещо в развръзката ме разочарова. Изключвам няколкото напълно излишни хорър кадъра, изключвам и "пропадането" в несъстоятелността на твърдението, че чрез хипноза могат да бъдат заличавани спомени - за възвръщане на забравени събития е ясно, че принципно това е възможно, но обратното не бих се обзаложил, че е реално. Абе, нещо не е както трябва в тази лента, но съм съгласен, че на фона на средностатистическото кино на новото хилядолетие, "Trance" минава за напълно гледаем и все пак си струва търпението...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да ви споделя, че гледах The Heat (на Бг е преведен като "Нежна полиция")със Сандра Бълок и Мелиса МкКарти и искрено ви казвам, че се забавлявах от сърце. На фона на всички останали фантастики, екшъни итн.. това е една доста прилична комедия и ако ви се гледа нещо свежо и ненатрапчиво, мисля че това е филма. ще си тръгнете с усмивка:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А и винаги съм мислела, че филмите по книги са за хора без достатъчно въображение и за мързеливците, на които не им се чете (не ме изяждайте сега) :)

Да, в повечето случаи е така

 

Аз не мога да дам примери за добавяне на стойност от филма към книжния вариант.

Е, все пак има и изключения - за мен такива са "Портокал с часовников механизъм",  "Полет над кукувиче гнездо" , "Кръстинъкт", "Парараф 22", "Мълчанието на агнетата" ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, в повечето случаи е така

 

Е, все пак има и изключения - за мен такива са "Портокал с часовников механизъм",  "Полет над кукувиче гнездо" , "Кръстинъкт", "Парараф 22", "Мълчанието на агнетата" ...

.."Списъкът на Шиндлер". 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 За първи път във филм на Дани Бойл ми липсва и мястото на действие, в случая Лондон. 

 

Да. И на мене. Съгласен съм и за хорор-излишъците. Но само това са му кусурите. И не съм убеден, че "Плажът" е пример за режисьорска непринуденост. Не и в епизодите, в които онзи се психира в сънищата си за видеоигри. Иначе е ОК. И вдъхновява за пътешествия  :) Той излезе, точно когато обикалях за първи път Югоизточна Азия по бакпакерски, и си го имам за пожизнен член на Златния фонд култови филми. Но ми се струва, че има значителна разлика, на философско ниво, дали ще се вдъхновиш за пътешествия от "Плажа", или от "По пътя". Духът на времето и мечтите на героите са коренно различни. Аз така и не проявих желание да прочета "По пътя" на млади години, а сега, когато излезе на филм, някак си потвръди подозренията ми, че става дума за мимолетни, удавени във времето блуждаещи мечти на "тогавашната младеж", търсеща нещо в пътуването, което така и не може да бъде намерено там. Мечта, окончателно погребана с най-силното анти-роуд-муви на всички времена Easy Rider

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Онзи ден гледах "Oblivion". Искам веднага без бой да си призная, че съм голям фен на фантастиката от дете. Технократ съм и може би това надделява. Още помня как се редяхме на огромни опашки пред кино "Сердика" за всеки един от епизодите на "Star Wars". Но, да не се отплесвам...

 

"Oblivion" заслужава да се види най-малко заради чудесният дизайн, който е изпипан до най-малките детайли. Фабулата е стандартна, леко скучновата от един момент нататък, но все пак далеч по-интригуваща от занижените стандарти поставени през последните години в жанра. Препоръчвам тази феерия за очите!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Руския отговор на "Плажа"

 

Как я провёл этим летом

 

%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D

 

Далечен остров, трудно достъпен, девствен плаж, островна комуна със строг уставен код на поведение и авторитарен лидер, млад новодошъл "турист", който нарушава устава и бива изолиран, престрелки, човекоядни хищници, даже и пристрастяването към бойни видеоигри не са пропуснали. Само дето ... островът е в Арктика, комуната са двама мъже, ролята на бялата акула я играе бяла мечка, а за пипер са сложили и малко радиацийка. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.