Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Никой ли не залитна по новия Джурасик? 🙂 Е, подходих скептично, но пък имаше изненадващо забавни моменти. И както в началото отговорът на "за или против" беше категоричен, така до края успя да се промени, значи някакви анимирани почти роботчета могат да предизвикат чувства... (особено ако разпознаеш себе си в голямото легло с чудовището с огромни пипала, скрито под него или зад пердето - в случая един генетично бесен Дино 🙂  )

 

другата изненада е, че малката е:   

 

 

 

Връзка към мнение

Не мисля, че съм се обаждала в тази тема преди, обаче не мога да се сдържа да не спомена, че попаднах на един много изтрещял режисьор, затвърдено мнение от втори изгледан филм, търся трети (с Никол Кидман, ако може) - Yorgos Lanthimos... Първо беше, преди известно време, Dogtooth, а сега и The Lobster, еми, никак не мога и да си помисля да ги описвам, анализирам или пък препоръчвам. Просто откачени 😄 От типа или много ще ги харесаш, или ще намразиш. Още се чудя какво съм гледала и към кои спадам, но може би по-скоро харесвам, щом като искам да видя и този... Или пък просто любопитствам какво още може да му роди главата 😄

Редактирано от searus
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 4 минути , searus каза:

Не мисля, че съм се обаждала в тази тема преди, обаче не мога да се сдържа да не спомена, че попаднах на един много изтрещял режисьор, затвърдено мнение от втори изгледан филм, търся трети (с Никол Кидман, ако може) - Yorgos Lanthimos... Първо беше, преди известно време, Dogtooth, а сега и The Lobster, еми, никак не мога и да си помисля да ги описвам, анализирам или пък препоръчвам. Просто откачени 😄 От типа или много ще ги харесаш, или ще намразиш. Още се чудя какво съм гледала и към кои спадам, но може би по-скоро харесвам, щом като искам да видя и този... Или пък просто любопитствам какво още може да му роди главата 😄

"Убийството на свещения елен" в момента е по кината, така че може да го гледаш и на голям екран. Иначе има един "Алпи", който не ми се понрави особено. Иначе "Кучешки зъб" много ме впечатли като го гледах преди години, "Омарът" също ми харесва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знаех как ги превеждат на български, а на кино в България малко трудно да отида 🙂 Но ще го гледам някак! 

@домосед търсих по имена на филми, трудно ми е да преглеждам всичко...

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Щастлив край Михаел Ханеке развива една от любимите си теми. За нелюбовта. Същата, която коментирахме у Звягницев. Но без православна (и каквато и да е друга) църква и с деца с много по-закоравели и обездушени характери в центъра на вниманието. В „Бялата лента“ за такива деца, раснали в началото на XX век, се намекваше, че ще оформят гръбнака на нацизма. А днешното поколение в съвременна Франция какво ще оформи? И то – конкретно в Кале, където западащата наследствена предприемаческа буржоазия търка (с погнуса) рамене с отчаяно търсещи пътя си за оцеляване имигранти от Африка. Отделно ги има и темите за старостта, за евтаназията; за неловкото и гузно от двете страни съжителство между колонизатори и колонизирани, слуги и господари.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

7 days in Entebbe

 

 През 1976г полет на Ер Франс от Тел Авив до Париж е отвлечен.Похитителите са двама палестинци от Народния фронт за освобождаване на Палестина и двама немци от лява терористична организация.Следва една от емблематичните операции на Елитните специални части на Израел - Сайерет Маткал,наречена "Мълния".

 

 Филма се опитва да представи двете гледни точки- на израелското правителство и на похитителите.И тук според мен нещо издиша.Трудно ми е да приема,че тероризма може да има и човешка страна.Колкото и да харесвам Розамунд Пайк и Даниел Брюл като актьори,не са особено убедителни в ролята си на чисти революционери.Искат да покажат на света,че не са нацисти.....и отвличат самолет с една трета евреи.

Все пак самата история е интересена заради мащабността на операцията.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

7 days in Entebbe

 според мен нещо издиша.

Издиша, да!

 

Копирам коментара си за филма, който съм дал в друг форум:

 

==

Обратно в Африка гледах дразнещо слаб левичарски филм за една от
най-великите успешни операции за спасяване на заложници в отвлечен от въоръжени терористи самолет. Извършена от Израел на летище Ентебе, Уганда, на 4 юли 1976. Филмът е слаб, едно – като кинематография (за късмет на режисьора израелците са провели операцията през нощта, та всякакво 3-минутно мазало на бой на негри в тъмна нощ пред камера може да мине за достоверна възстановка на събитията), и второ – като послание. Оставаш с впечатление, че до последно не са решили какво искат да кажат и кого да похвалят в цялата работа, за де не сгазят лука на модното политическото говорене 42 години по-късно. Тогава нещата са били ясни. Въоръжени палестински терористи държат 250+ заложници, сегрегирали са ги на евреи и неевреи по модел, познат от
1940-те, обещават ликвидирането на евреите с ултиматуми, а
правителството на приемната държава (Уганда под диктатурата на Иди Амин) открито заема тяхната страна. Тези няма как да не са лошите. Даже и сред тях да има „заблудени“ немски крайно леви идеалисти и мечтатели за световна справедливост и доразвенчаване на нацизма, книжни плъхове в цивилния си дребнобуржоазен живот, влюбени в звездното небе над тренировъчните лагери в йеменската пустиня. Дали
израелските власти са лоши в спазването на принципа да не се преговаря с терористи, зависи единствено от броя на заложниците, които ще
загинат при нескопосано изпълнение на операцията. Изпълнението обаче е
скопосано и числото 5 е колосален успех! Отделно - с изваждането от
строя и на бойната авиация, и на личния авторитет на един от
най-кръвожадните диктатори в историята на Африка, което отваря пътя за предсрочното сгромолясване на режима му, светът като цяло става едно по-добро място за живеене. Тази история е разказвана много пъти,
включително на кино, и винаги ми се е струвала вдъхновяваща. Особено трикът с докарания за заблуда цял мерцедес, подобен на президентския.


През 2018-та обаче са се опитали да я натаманят спрямо променения вкус на времето и премерят с нов аршин. В наши дни репутацията на Израел като морален стожер в световните дела се е поизтъркала, каузата на палестинците е достигнала повече сърца, харизмата на Бенямин Натаняху (сам участвал като командос и загубил брат си в операцията) се
възприема за отрицателна, а да се плащат откупи за отвлечени превозно средства е масова практика. Съответно във филма терористите са сърцати хуманисти, жертви на обстоятелствата, Ицхак Рабин е мекушав, Шимон Перес – коварен, Бениамин Натаняху – коравосърдечен към гаджето си, а Иди Амин - чаровна карикатура. Чак се изненадвам, че капитанът на френския самолет е героизиран в доблестното си разпореждане целият екипаж, включително – стюардесите, да остане доброволно в залог с последните пътници, макар и да им е предложено да бъдат освободени
заедно с гражданите на трети страни. В днешно време социалните мрежи биха го изяли с парцалите.

==

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

The Mercy

 

Колин Фърт и Рейчъл Уайз в един прекрасен филм в категория приключенски.

През 1968г Доналд Кроухърст без особени умения в плаването,но с изключително адвенчърска натура взима участие в състезание за околосветска обиколка с яхта.

 

П.П. Зарових се в интернет за по-подробна информация.Въпреки,че филма се придържа към по-реалистичната версия,историята е обвита в мистерия,има доста въпросителни,дори представлява обект на интерес от страна на уфолози.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 24.06.2018 г. в 14:37, Rumiana каза:

Странен, интересен и много добър филм, за двама души, които сънуват едни и същи сънища:

 

On Body and Soul

 

 

 

Така и не стигнах до сънищата - въпреки огромното ми любопитство по този въпрос, спрях някъде в кланницата, непоносимо. Може ли на готово да споделиш  🙂 Защо сънуват едно и също, какво е "филмовото" обяснение или внушение... и как свърши това мъчение????????????????????

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.04.2018 г. в 9:45, AlexandraKo каза:

Обичам сериали.

@AlexandraKo, гледала ли си Downton Abbey/Абатство Даунтън? Днес, заради актрисата Маги Смит/Maggie Smith (по-точно четох на Греъм Грийн - Пътешествия с леля ми и разбрах, че има филм по нея с Маги Смит в главната роля) та, покрай него, открих балсам за душата ми - Абатство Даунтън и сега му се наслаждавам 🙂

Сигурно, като го изгледам ще поискам да отида и видя Замъкът Хайклиър в графство Хампшър, което до сега не ми е случвало.

220px-Highclere_Castle.jpg.9530916d1469d0c2b98b8d50bde50961.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Емика каза:

@AlexandraKo, гледала ли си Downton Abbey/Абатство Даунтън? Днес, заради актрисата Маги Смит/Maggie Smith (по-точно четох на Греъм Грийн - Пътешествия с леля ми и разбрах, че има филм по нея с Маги Смит в главната роля) та, покрай него, открих балсам за душата ми - Абатство Даунтън и сега му се наслаждавам 🙂

Сигурно, като го изгледам ще поискам да отида и видя Замъкът Хайклиър в графство Хампшър, което до сега не ми е случвало.

220px-Highclere_Castle.jpg.9530916d1469d0c2b98b8d50bde50961.jpg

 

Даааааа! Ама ме подсети, пак да го изглеждам, че беше преди време. Аз обичам, като мине време, да си повтарям, каквото ми е харесало. Днес ще си довърша “Кръстникът”за н-ти път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 19.06.2018 г. в 23:13, Asterisk каза:

Никой ли не залитна по новия Джурасик? 🙂 Е, подходих скептично, но пък имаше изненадващо забавни моменти. И както в началото отговорът на "за или против" беше категоричен, така до края успя да се промени, значи някакви анимирани почти роботчета могат да предизвикат чувства... (особено ако разпознаеш себе си в голямото легло с чудовището с огромни пипала, скрито под него или зад пердето - в случая един генетично бесен Дино 🙂  )

 

другата изненада е, че малката е:   

 

 

 

Аз, но не ми хареса  много, направили са го като филм на ужасите малко, трейлъра е прекрасен, но самия филм леко измислен. Което не означава, че няма да отида и на следващо продължение, ако има. Иначе, последния, който гледах, е Феноменалните 2. Ужасно забавен детски филм, общо взето децата искаха по - рано накрая да излизаме, че им доскуча, а ние с мъжа ми не отлепихме очи, докато не видяхме края на филма. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 4.07.2018 г. в 6:28, luba_rizova каза:

Аз, но не ми хареса  много, направили са го като филм на ужасите малко, трейлъра е прекрасен, но самия филм леко измислен. Което не означава, че няма да отида и на следващо продължение, ако има. Иначе, последния, който гледах, е Феноменалните 2. Ужасно забавен детски филм, общо взето децата искаха по - рано накрая да излизаме, че им доскуча, а ние с мъжа ми не отлепихме очи, докато не видяхме края на филма. 🙂

E, от Джурасика и не очаквах много, но ми допадна усещането от 3D-то. Малкия-голям човек беше предубеден за Феноменалните, но може да го пробваме някой ден, щом ви е харесал 🙂

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

 

Класическа драма от света на агентурните мрежи. Мен лично успя да ме заинтригува въпреки баналността на темата. А детайлите са плашещо убедителни.

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От време на време си предъвквам C.S.I. Miami.

С любимеца ми Хорейшо и неговата праведност, състрадателност и справедливост,човешки качества, които са на изчезване...

image.png.4646ace78d1f298be8da39676ea2e593.png

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В тоя уестърн за точна стрелба, мъжко прияелство и неумела романтика Ед Харис и Виго Мортенсен са добрите, Джереми Айрънс и каубоите му - лошите, индианците - досадните, а Рене Зелвегер прескача по кюлоти през фронтовите линии, опитвайки се да отгатне от коя страна ще намери с кого да се задоми. За по-дълго или по-кратко.

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тая вечер под дъгата в София гледахме втора серия на Mamma mia! (10 години по-късно). Дъгата е важна, защото колкото и да ѝ се искаше на мис Големи очи да сбъдне мечтата на майка си от предишната серия, взе, че ѝ се роди момче. Веднага заподозрях, че не е сниман в Гърция и познах. Сниман е в държава финалист. Аббаджиите са скроили мюзикъл от Б-страни на хитовите си сингли, вече употребени в първия филм, като хрумването да се редуват сцени от 70-те и 2010-те е сполучливо. Героинята на Мерил Стрийп е умряла, но останалите се справят добре с поддържането на нивото на кашкавалщина (cheesiness, англ.). Младежите са ОК, преди да запеят, а още по-ОК е мацката от Baby Driver, даже и като запее. И добре, че не бях гледал трейлъра за да се шокирам приятно кой играе бабата (все едно че играе себе си). И прави филма! Направо го открадва от британеца с ирански произход Омид Джалили в ролята на гръцки граничен полицай в будка.

 

IMG_20180726_200536.jpg.483052fa8734c60029afeb48c5ef6e15.jpg

Редактирано от домосед
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

По телевизията пуснаха един испански филм, който ми се беше изплъзнал по фестивалите. Палми в снега. А темата ми е от любимите – за Африка в залеза на колониализма. При това на рядко споменавано място – единствената, забравена и от самата Испания, испанска колония в подсахарска Африка. Екваториална Гвинея. Обърнала се впоследствие в най-параноично изолираната от Запада и тероризиращата населението си диктатура на континента. За която се чува в новините, само ако синът на бивш британски премиер прати пишман наемници преврат да правят. Развитието е драматично и за тези, които са се чувствали експлоатирани и дискриминирани и жадуват някаква форма на освобождение, и за тези, които са вложили цялата си житейска енергия в колонията и не приемат да бъдат прокудени като чужденци. Историята е романтична и, разбира се, в този контекст е между бял и черен. Има и поддържащи романтични линии в рамките на отделните общност. Които и двете са етнически многопластови. Докато елитът на индепендистите е от коренното за остров Фернанду По племе буби, бачкаторите по плантациите са докарани от Нигерия и Либерия. А пък плантаторите помежду си говорят на бенаскезки арагонски. И лелеят за снега дълбоко в Пиренеите, откъдето започва приключението и където се затваря кръгът на семейната сага.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мисията невъзможна: Разпад

 

Магеланска мисия в Кашмир някой? 

(Ако изберете да не приемете, план Бе е Париж, а план Це - Лондон) 

 

Срещу новата серия на Мисията невъзможна с Том Круз на 56 нямам никакви забележки. Май ми хареса повече от няколко поредни предишни. Първо, ми беше интересен. В някакъв момент се усетих, че ми е задържал вниманието от първата до последната минута. Кой кой е, какво крие и за кого работи и какво точно има да става до края. Второ, ме радваха образите на екрана, дори и по-второстепенните на Анджела Басет и Алек Болдуин. Да не говори за Винг Раймс, на когото само усмивката е достатъчна. И трето, одобрявам изтеработката на целия филм. Преследванията с коли са умерени, без (безброй) катастрофи, каскадите - също, без (абсолютни) абсурди, смешките – също, без (съвсем) плоски реплики. В Париж ни разходиха по забележителностите, в Лондон ни докараха малко виене на свят около катедралата Сен Пол и галерията Тейт, а най-голямата доза изтръпване от високото ни запазиха за кулминацията с преследване с въртолети и катерене по хилядометрови скални отвеси в Кашмир. 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 30.07.2018 г. в 20:18, домосед каза:

По телевизията пуснаха един испански филм, който ми се беше изплъзнал по фестивалите. Палми в снега. А темата ми е от любимите – за Африка в залеза на колониализма. При това на рядко споменавано място – единствената, забравена и от самата Испания, испанска колония в подсахарска Африка. Екваториална Гвинея. Обърнала се впоследствие в най-параноично изолираната от Запада и тероризиращата населението си диктатура на континента. За която се чува в новините, само ако синът на бивш британски премиер прати пишман наемници преврат да правят. Развитието е драматично и за тези, които са се чувствали експлоатирани и дискриминирани и жадуват някаква форма на освобождение, и за тези, които са вложили цялата си житейска енергия в колонията и не приемат да бъдат прокудени като чужденци. Историята е романтична и, разбира се, в този контекст е между бял и черен. Има и поддържащи романтични линии в рамките на отделните общност. Които и двете са етнически многопластови. Докато елитът на индепендистите е от коренното за остров Фернанду По племе буби, бачкаторите по плантациите са докарани от Нигерия и Либерия. А пък плантаторите помежду си говорят на бенаскезки арагонски. И лелеят за снега дълбоко в Пиренеите, откъдето започва приключението и където се затваря кръгът на семейната сага.

 

 

Благодаря за поста! Гледах филма - доста добре направен като за испански филм за Африка. Аз и идея си нямах, че на континента е имало испанска колония и държава с испански като официален език.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, домосед каза:

Мисията невъзможна: Разпад

 

Магеланска мисия в Кашмир някой? 

(Ако изберете да не приемете, план Бе е Париж, а план Це - Лондон) 

 

Срещу новата серия на Мисията невъзможна с Том Круз на 56 нямам никакви забележки. Май ми хареса повече от няколко поредни предишни. Първо, ми беше интересен. В някакъв момент се усетих, че ми е задържал вниманието от първата до последната минута. Кой кой е, какво крие и за кого работи и какво точно има да става до края. Второ, ме радваха образите на екрана, дори и по-второстепенните на Анджела Басет и Алек Болдуин. Да не говори за Винг Раймс, на когото само усмивката е достатъчна. И трето, одобрявам изтеработката на целия филм. Преследванията с коли са умерени, без (безброй) катастрофи, каскадите - също, без (абсолютни) абсурди, смешките – също, без (съвсем) плоски реплики. В Париж ни разходиха по забележителностите, в Лондон ни докараха малко виене на свят около катедралата Сен Пол и галерията Тейт, а най-голямата доза изтръпване от високото ни запазиха за кулминацията с преследване с въртолети и катерене по хилядометрови скални отвеси в Кашмир. 

 

 

 

Напоследък все по-рядко се намира сила, която да ме накара да гледам “фарса” наречен 3D

 

Добре че има itunes да си го наеме или купи човек и да си го пусне на някой проектор с приятели. Цената е същата като боклука, който ни пробутват, а удоволствието от 2D - многократно по-голямо

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , neuromancer каза:

При мен поне ако поизчакаш и не се хвърляш на филма първата седмица винаги пускат и 2Д

За съжаление в България не е така. Спекуланти абсолютни. И КЗК и КЗП не правят нищо по въпроса

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.