Прескочи до съдържание

И пак за Рим - пътуване ДО Чиампино


Lyubina

Препоръчани мнения

Нали най-накрая си осигурих няколко свободни дни и билети за Рим (да живеят Ryan ;) ), сега започвам да се чудя как да се придвижа до летището, че полетът ни е сравнително рано.

Разгледах сайтовете и разписанията на всички цитирани в пътеводителя автобусни компании, които оперират по маршрута. Всички (с изключение на онези от метростанция Ananigna) тръгват от Термини. Като сложа цитираното тук и в сайтовете им време, необходимо за достигане до летището плюс поне един час там (или е малко) - това по мои сметки означава, че трябва да хванем автобус някъде към 5 часа сутринта.

Във връзка с този час от денонощието и факта, че сме две блондинки, мислите ли, че е разумно да се шматкаме сами по това време, или да си търсим хотел за последната вечер директно в Чиампино? Щото такси и поне 30 евро ми се виждат конщунство, отделно че навсякъде където прочетох се твърди, че пътуването с такси не ти гарантира навременно пристигане.

 

Иначе програмата ни за сега е два дни шматкане из Рим, гледане на "къщи, хора, салтанати", цъкане с език, хапване на италианска кухня и еспресо, капучино, сладолед (нищо че ще е ноември).

 

Времето ми е малко, за да правя планове за музеи, въпреки че се изкушавам да си купя билет за Ватиканските музеи и да направя опит да се добера до купола на Свети Петър. Но това е на втори план, до средата на ноември има време да правим по-конкретни планове и да ги променяме ;)

 

Най-важното ми е да осигуря транспорт до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не виждам защо да не си вземеш хотел в Чампино последната нощ, няма да сте с деца и много багаж...

Иначе рано сутринта преди 5 няма да има задръствания и прочие

Връзка към мнение

Тарифите на такситата до летищата в Рим са фиксирани, вижте ги и съпоставете време, цена и спокойствие преди полет.

 

Ватиканските музеи и куполът са два отделни обекта.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Първите шатъли на Teravison от via Marsala посока Чампино са 4:30, след това има в 4:50, друг е въпроса дали е уместно две дами по това време точно в този район.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Първите шатъли на Teravison от via Marsala посока Чампино са 4:30, след това има в 4:50, друг е въпроса дали е уместно две дами по това време точно в този район

\

И затова също става въпрос. :)

 

Цените на такситата са фиксирани и аз вече прочетох, че до Чиампино е 30 евро. Както и да е.

Мда, наистина обмислям последната нощувка в Чиампино.

Връзка към мнение

Районът около Термини не мисля, че е опасен, просто не е приятен. Живяла си в Брюксел, знаеш идеално какво имам предвид :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Lyubina, аз не бих се лишила от нощ в Рим.  :)

Изберете си хотел, който е на пешеходно разстояние от Термини.

Ако толкова се притеснявате, че сте две дами, то изберете на по-оживена улица.

 

От моят скромен опит(била съм с една дама, с две дами, със съпруга ми) - никога не съм се почувствала некомфортно в Рим.

Там проблем са по-скоро джебчиите. Бъдете внимателни, особено в час-пик в метрото!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може да минеш през осветения маршрут, а именно от Piazza della Republica към Термини. А за да достигнеш до Република се минава по главната улица via Nacionale.

 

Така избягваш всички малки улички около Термини. Освен това има нощни автобуси. Така че не е нужно пеша да достигаш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за идеите! :)

Георги, да, знам реалностите в Брюксел, за там определено гледам спокойно, но за района около Термини изчетох какви ли не предупреждения, че в един момент започнах да се шашкам :) Въпреки че си давам сметка, че информацията във виртуалното пространство в повечето случаи е пресилена или деформирана по някакви причини.

 

:)

 

Благодаря ви още веднъж на всички. Довечера ще обмисляме вариантите за нощувки. Остава да си пожелая "читаво" време :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъй като и на мен ми предстои ранен полет от Чампино - в 8ч. Гледам сайта на Ситибус.

 

http://booking.sitbusshuttle.com/en/risultati#

 

Дават, че 1/2 час е от Термини до летище Чампино. Та да рискувам ли да взема билети за 6,30ч или да купя за този в 5,30ч. ? Благодаря! 

Връзка към мнение

Дават, че 1/2 час е от Термини до летище Чампино. Та да рискувам ли да взема билети за 6,30ч или да купя за този в 5,30ч. ? Благодаря! 

 

За 6.30 е риск и то неоправдан. По-добре 5.30.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

30-40 минути си е пътя, ако бях на твое място бих избрал този в 5.30ч., просто залагам на сигурността. 

 

Иначе подкрепям абсолютно SPQR, през Национале....Република и си на Марсала. Не си заслужава да губиш цяла вечер извън Рим  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Знаете ли ,цената на шаталбуса ,че от тел.не ми излиза нищо и има ли отстъпка ако взема билет ретърн

Има отстъпка. Еднопосочния е по 6€,а двупосочния 9€ на човек
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Автобусите  на Terravision тръгват и спират в момента на Via Giovanni Giolitti - от другата страна на гарата. На Via Marsala  правят някакъв ремонт. Тerracafe не работи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А знаете ли до кога ще е така?

Никакви табели нямаше, в сайта нищо не пише. Обаче  по Via Marsala са се настанили такситата и ми изглеждаше дълготраен ваериант. Само Sitbusshuttle са останали в северния край.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дестинацията ми е същата и е също през декември.

7.35 пристига самолета на Чиампино,а в 13.00 трябва да съм в хотела до гара Термини.

Това време трябва да стигна до центъра и да видя туй-онуй.

След кратък престой,след настаняването- отново из града.

Информацията ми е много полезна,за което благодаря . 

Мисля,предимно пеш да се движа,като си признавам че ще разчитам на онлайн речници и GPS навигации.

Как един език не научих за толкова години...!?  :blush: 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли някой да сподели скорошен опит как е транспорта от Термини към Чампино за сутрешния полет на Раян в 8:00 часа.  В колко часа си хванахте автобуса от гарата, с коя компания и необходимо ли е предварителна резервация или може и на място? Натоварено ли е летището по това време? Мерси :)

Връзка към мнение

Хванете SITBUS SHUTTLE. Най-скъп е от всички, но е най-бърз /Ще пристигнете за около 40 минути/.  Не е необходимо да купувате билети предварително.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Времето ми е малко, за да правя планове за музеи, въпреки че се изкушавам да си купя билет за Ватиканските музеи и да направя опит да се добера до купола на Свети Петър.

Куполът си заслужава и е безплатен. Плащате, само ако искате да се качите с асансьор. Мисля беше €3. Обаче да си похарчите парите за Ватинканските музеи, това вече е доста неразумно. И в друга тема бях писал преди време, това са най-грешно похарчените пари за тур. атракция, където и да съм ходил. Току-що ви спестих €20. Айде, и да пиете една бира Peroni или Moretti за мен.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.