Прескочи до съдържание

И пак за Рим - пътуване ДО Чиампино


Lyubina

Препоръчани мнения

Ватиканските музеи са наистина впечатляващи, но изискват най-малко половин ден за бърза обиколка. Въпреки, че прекарахме почти целия ден в тях, не ни беше достатъчно и с удоволствие пак бихме отишли. Не сме купували предварително билети и нямаше абсолютно никакви опашки, влязохме за минути.

До Чампино сме пътували с шатъл от летището до Термини за около час в 13:00 и с метро и после градски автобус до летището за приблизително същото време пак по обяд. Не сме купували билети предварително. На Термини рано сутрин не е страшно, малко му е преувеличена тази лоша слава - поне според мен. И аз смятам, че не бива да се лишавате от нощувка в Рим, ако можете да организирате придвижването си, макар и в този ранен час.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Куполът си заслужава и е безплатен. Плащате, само ако искате да се качите с асансьор. Мисля беше €3. Обаче да си похарчите парите за Ватинканските музеи, това вече е доста неразумно. И в друга тема бях писал преди време, това са най-грешно похарчените пари за тур. атракция, където и да съм ходил. Току-що ви спестих €20. Айде, и да пиете една бира Peroni или Moretti за мен.

Не е така!

Безплатен е ако имаш "инвалидна карта". За асансьор се плаща 7 евро, а по стълбите е 3 или там някъде.

Връзка към мнение

Фичо, не знам как е било преди, но сега видях, че билети се купуват в автобуса. Аз си бях купила предварително с дата и час, но нито веднъж не ги ползвах в точния час. Показвах разпечатка на качване и те късаха бар кода, без да го проверяват. Пътувах и преди и след часа, за който бях купила билетите. Общо четири пъти и никой не ми направи забележка защо съм преди или след обявения час. То и на билета си пише, че важи за деня.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Докладвам за транспорта от гара Термини до Чампино. Тази сутрин не успяхме да се качим без резервация на автобуса на Сит бус в 5:30, въпреки че бяхме 15мин по-рано там. Всички места бяха запазени. Извод: Задължително предварителна резервация с конкретни дата и час. Имаше хора, които са си взели билети за този ден, но без точен час и те увиснаха за следващ автобус. Правостоящи не може. И така хванахме такси за 30 евро фиксирана цена и за 20мин стигнахме до летището. Проверките минахме бързо, за около 15-20 мин и сега чакаме на гейта.

 

Относно качването на купола на Ватикана - само по стълбите е 6 евро, асансьор + стълби е 8 евро. Отидохме в понеделник към 11 часа сутринта и нямаше абсолютно никаква опашка. Кеф :) Като излизахме от криптата към 13 часа вече се бяха насъбрали доста хора за купола. Извод: Ходете по-раничко :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да докладвам и аз за шатъла, че се прибрах в неделя от там. Взех сити бус шатъл защото е единствения, който спира от страната на Виа Марсала, а в 5 сутринта не ми се обикаляше. Та в 5.15 бях на спирката, пред автобуса стои едно момиче и продава билетите. Точно в 5.30 тръгна, в 5.55 бяхме на Чампино. Никакви проблеми. Доколкото видях на теравижън и ейрпорт рома тръгваха в 4.50 и в 6, прецених че единия е много рано, а другия късно.

Редактирано от denita
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дестинацията ми е същата и е също през декември.

7.35 пристига самолета на Чиампино,а в 13.00 трябва да съм в хотела до гара Термини.

Това време трябва да стигна до центъра и да видя туй-онуй.

След кратък престой,след настаняването- отново из града.

Информацията ми е много полезна,за което благодаря . 

Мисля,предимно пеш да се движа,като си признавам че ще разчитам на онлайн речници и GPS навигации.

Как един език не научих за толкова години...!?  :blush: 

Само предложение. Първо до хотела, дори да нямат възможност да ви настанят веднага, може поне да си оставите багажа и да не се връщате точно в 13, а когато прецените. Така няма да ви се разкъсва времето и да се съобразявате с часовете за настаняване. Аз поне така действам и досега не е имало издънки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Update ат днес (oli_mali, очевидно сме били на един полет): ние така или иначе бяхме решили да вземем такси, да не се разхождаме по нощите. Поръчахме си такси от хотела - бяхме на няма и 5 минути от фонтана Треви - шофьорът на таксито очевидно беше роднина на Фитипалди ;) (как пък няма един пилот от Формулата, който да е италианец, или поне аз не си спомням).  Прелетяхме разстоянието до Чиампино точно за 16 минути. Това червени светофари, знаци, предимства.... няма такива. Я джигит! :lol:  30€.

Цъфнахме на летището в ранни зори и се мотахме - то пък да имаше къде човек да си загуби времето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Радвам се, че всичко е минало безпроблемно! Рим толкова ми липсва, завиждам ви благородно, че вчера  сте били там.... :)

Редактирано от obsession
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

(как пък няма един пилот от Формулата, който да е италианец, или поне аз не си спомням)

Има, има ;)​  - Алесандро Нанини (брат на певицата Джана Нанини),  Рикардо Патрезе,  Лука Бадоер, Ярно Трули, Фисикела ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е,някои не съм ги чувала, пък последния определено го бях забравила.

 

Е, тогава да преформулирам малко първото си мнение: шофьорът на таксито, който ни вози до Чиампино или беше Фисикела, или негов роднина ;) 

 

В краен случай беше джигит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Фичо, не знам как е било преди, но сега видях, че билети се купуват в автобуса. Аз си бях купила предварително с дата и час, но нито веднъж не ги ползвах в точния час. Показвах разпечатка на качване и те късаха бар кода, без да го проверяват. Пътувах и преди и след часа, за който бях купила билетите. Общо четири пъти и никой не ми направи забележка защо съм преди или след обявения час. То и на билета си пише, че важи за деня.

A би ли казала за коя компания става дума?

Връзка към мнение

Вчера Теравижън много ме ядосаха. Не разчитайте на услугите им като на сигурни. Независимо дали ще възстановят или не сумата няма как да не споделя случилото се.

 

Сутрешен полет подобно като в Рим само че градът е Порто. Автобусът просто не дойде. Това е. Много нагло. От там такси "на пожар". Поразрових се в интернет и видях подобни отзиви за услугите на Теравижън в Порто. Пиша го превантивно, защото е стресова ситуация. 

 

В момента съм написал оплакването до тях и реших да споделя. Освен в Порто може и в други градове да го правят този номер.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само предложение. Първо до хотела, дори да нямат възможност да ви настанят веднага, може поне да си оставите багажа и да не се връщате точно в 13, а когато прецените. Така няма да ви се разкъсва времето и да се съобразявате с часовете за настаняване. Аз поне така действам и досега не е имало издънки.

Благодаря ! Аз си уговорих настаняване след 17 часа с хотела . Безплатно било.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте , разписвам се и в тази тема .Март месец ще летим до Рим с Райън Еър.Обмислям варианта с такси от хотела до летището .Предполагам ,че при този вариант и ако тръгнем достатъчно навреме ,не би трябвало да имаме някакви притеснения .

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение

 

Здравейте , разписвам се и в тази тема .Март месец ще летим до Рим с Райън Еър.Обмислям варианта с такси от хотела до летището .Предполагам ,че при този вариант и ако тръгнем достатъчно навреме ,не би трябвало да имаме някакви притеснения .

 

Ние направихме точно така. При римския / италиански маниер на шофиране пристигнахме от Фонтана Треви до Чиампино за 16 минути. Е, обичайното време за пътуване е около половин час, но ние имахме късмета да ни се случи уникален шофьор, вероятно близък роднина на някой пилот от Формула 1 ;)

 

Цената на таксито е фиксирана: 30€

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, и аз и моята дамска компания летим с полета на Райън Еър в 8. Ще спим около Колизеума и сме се ориентирали към рейсче на terravision. Мисля за рейса в 4:50. Колко време приблизително ни трябва, за да стигнем до Термини? Имали метро в 4 часа? Пеша е 11-12 минути, но безопасно ли е?

Връзка към мнение

Букнете си предварително рейсчето и се надявайте да дойде навреме, че Теравижън нямат добра слава напоследък. Sit bus имат в 5:30 часа, но и за там си вземете предварително билети. Летището е малко и се минава бързо на проверките, така че и 6:30 да хванете пак мисля, че ще успеете за самолета. Метро няма толкова рано, но пеша по виа Кавур или по виа Национале се стига за 15-20 мин. Осветено е и безопасно. Няма хора по улиците по това време. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Аз да питам някой пътувал ли е скоро с дете на този sit bus,защото в tripadvisor пишат примерно,че Leonardo автобуса до Фиумичино  е с безплатни деца до 12.Да не се мина случайно и да купя на детето,а пък то да е безплатно?SIT BUS -6 евро от Термини до Чампино.Но няма опция дете,както Teravision.

Редактирано от Olianata
Връзка към мнение

Влизам само да кажа, че ползвах новата линия от Рим до Летище Ciampino. 

 

Става дума за автобус 720, който тръгва от първата спирка на метро B Laurentina. Първият автобус тръгва в 5.30 и е перфектен за полета на Раян. Автобусчетата са през 20 минути и дори да хванете в 5.50 пак е ок, защото се пътува точно 30 минути, а летището, както знаете, е малко.

 

Този автобус е от мрежата на градския транспорт ATAC, а не на частните Terravision, SIT и другите. Това означава, че можете за 1.50 да стигнете от Рим до Чампино. А даже и безплатно (като мен, щото знам, че няма кой да проверява толкова рано) :D 

 

Ако сте в някоя част на Рим и искате да се възползвате от този автобус - хващате някоя от нощните линии, обозначени с "N". В нета има карта, до Лаурентина вървят N9 и N2, но има и едни други L1 и L7, които не знам как, но също минават от там по нощите. 

 

Надявам се да съм бил полезен. 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.