Прескочи до съдържание

И пак за Рим - пътуване ДО Чиампино


Lyubina

Препоръчани мнения

На 01/02/2018 в 16:46, Loverboy каза:

Влизам само да кажа, че ползвах новата линия от Рим до Летище Ciampino. 

 

Става дума за автобус 720, който тръгва от първата спирка на метро B Laurentina. Първият автобус тръгва в 5.30 и е перфектен за полета на Раян. Автобусчетата са през 20 минути и дори да хванете в 5.50 пак е ок, защото се пътува точно 30 минути, а летището, както знаете, е малко.

 

Този автобус е от мрежата на градския транспорт ATAC, а не на частните Terravision, SIT и другите. Това означава, че можете за 1.50 да стигнете от Рим до Чампино. А даже и безплатно (като мен, щото знам, че няма кой да проверява толкова рано) :D 

 

Ако сте в някоя част на Рим и искате да се възползвате от този автобус - хващате някоя от нощните линии, обозначени с "N". В нета има карта, до Лаурентина вървят N9 и N2, но има и едни други L1 и L7, които не знам как, но също минават от там по нощите. 

 

Надявам се да съм бил полезен. 

Смятам да го пробвам този автобус, но на отиване, т.е. ми трябва спирката на летището, не мога обаче да разбера откъде точно се хваща - има ли спирка пред самото летище (на гугъл мапс ми се струва, че ми показва някакъв паркинг, а не спирка) или се ходи до Fioranello/Appia?? И къде може да се види разписание? Виждам, че е на 20 минути, но бих искала да знам колко да бързаме като излезем (стигаме вечерта и също бих искала да знам до колко часа върви изобщо)

Връзка към мнение
преди 33 минути , searus каза:

Смятам да го пробвам този автобус, но на отиване, т.е. ми трябва спирката на летището, не мога обаче да разбера откъде точно се хваща - има ли спирка пред самото летище (на гугъл мапс ми се струва, че ми показва някакъв паркинг, а не спирка) или се ходи до Fioranello/Appia?? И къде може да се види разписание? Виждам, че е на 20 минути, но бих искала да знам колко да бързаме като излезем (стигаме вечерта и също бих искала да знам до колко часа върви изобщо)

Има спирка пред летището, където спират и другите автобуси.На самия автобус си пише 720.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой пътувал скоро от Чиампино към София със сутрешният полет, който е през уикенда, дали знае как може да се стигне до летището с градски транспорт от района на Термини ? Гледах в един сайт, че в почивните дни са от около 7 часа, което е много късно и какви са изобщо другите варианти - само Terravision ли, благодаря ?

Връзка към мнение

@edbloom според официалния сайт на sit bus автобусите са от 4:30

http://shop.sitbusshuttle.com/it/booking

 

roma.png.788adcb8c1a81f1c3af5aee0b9467302.png

Редактирано от Костов
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вчера се прибрах от Рим. На отиване използвахме автобус 720, спира на сектор 4, точно срещу пристигащи, има и табела, че точно там спира . Пътува до Лаурентина около 40 минути, минава през много красиви места и беше празен, няма много наплив за него. Но ние изчакахме малко, за да отвори гишето за Рома пас, та не беше веднага след полета, някъде към 8.50 ч. го хванахме. Разписанието е на 20 мин. от 5.30 до 22.30. Само билети има на автомати, на гишето на Рома пас продават и дневни карти за транспорта, за билети не питахме.

 

Редактирано от Lady Vengeance
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 часа, Lady Vengeance каза:

Вчера се прибрах от Рим. На отиване използвахме автобус 720

 

Здрасти, а на връщане с какво стигнахте до летището ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, edbloom каза:

Здрасти, а на връщане с какво стигнахте до летището ?

Ние на 28.01 (неделя) хващахме автобус от Термини в 05:00 за Фиумичино, но има няколко фирми, които возят и до Чампино. Първите автобуси са в 04:30 мисля...

Връзка към мнение

Ние се върнахме с билети онлайн за SIТBUS,от Термини до Чампино,купих ги по 6 евро ,но като кацнахме видях,че на летището са по 5евро.

Може да комбинираш метро от Термини до последната спирка и оттам има автобус до летище за 1,20 евро,но рискуваш да закъснееш за полета,защото

автобуса минава през селото Чампино и много се бави.Тоест пътуваш за 2.70евро,но е по-дълго като време.Ситбуса е за 30 мин.

Връзка към мнение

За Sit и Terravision знаех, въпроса ми беше дали има опция с градски транспорт уикенда. Защото тук гледам, че Събота и Неделя от Anagnina метро станция, първият бус към летището е в 07:20 ч, а полетът е в 08:00 ч - така, че е късно. Благодаря все пак :)

http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina

Връзка към мнение
На 3/5/2017 в 14:15, chandni каза:

Такситата до летищата в Рим са с фиксирани цени, които хич не са ниски... До FCO е 48€, а до CIA е 30€. Ние летяхме с полета на Раян в 8:00 сутринта. Хотелът ни беше на 2 крачки от Термини, хванахме сутрешния Regionale в 6:03 за 1.50€ до жп гарата в Чампино (в 6:15 бяхме слезли от влака). Минава се през подлеза на гарата и като се излезе от нея, се озовавате директно на автобусната спирка на ATRAL. Районът не е изобщо притеснителен, имаше доста хора - и мъже, и сами жени. В 6:25 пристигна автобусът и в 6:30 тръгна към летището. Пътуването отнема около 10-12 минути, цената му е 1.20€ Обща цена на трансфера - 2.70€

 

преди 21 минути , edbloom каза:

За Sit и Terravision знаех, въпроса ми беше дали има опция с градски транспорт уикенда. Защото тук гледам, че Събота и Неделя от Anagnina метро станция, първият бус към летището е в 07:20 ч, а полетът е в 08:00 ч - така, че е късно. Благодаря все пак :)

http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/anagnina

Има вариант и с влак до гарата в Чампино, но като гледам, там автобусът в почивни дни тръгва даже в 7:40, така че явно е causa perduta стигането навреме за полета в 8 в почивен ден с градски транспорт. 

 

П. С. Реално, слизайки от влака, виждате летището пред вас... За съжаление обаче сте от грешната страна и не може просто да пресечете и да влезете, а трябва да го обиколките. Пеш това би отнело около час предполагам, а и пътищата са доста натоварени, така че не ви препоръчвам такъв вариант. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, edbloom каза:

Здрасти, а на връщане с какво стигнахте до летището ?

На връщане с такси, че малко съм от тези, които ги е страх да не изпуснат полета. Специално за Чампино, според мен няма никакъв смисъл да си два часа по-рано на летището, ако си само с ръчен багаж, аз там до сега не съм видяла голяма опашка за проверката, за полета в 8 часа, всичко минава за максимум 10 минути. 

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Еmilia каза:

А къде гледате разписанието на самия градски транспорт в Рим? На сайта им http://www.atac.roma.it/ не видях такова нещо.

Горе @edbloomI е дал линк към разписанието от и до Anagnina, а в поста преди твоя дадох за от и до Stazione Ciampino (7:40 е хиперлинк). 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Еmilia каза:

А къде гледате разписанието на самия градски транспорт в Рим? На сайта им http://www.atac.roma.it/ не видях такова нещо.

Аз тук http://muovi.roma.it/paline/percorso/57769?nav=1&back=1&fpage=1 

Въвеждам номера на автобуса, показват се спирките и после има да се види и разписание.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, chandni каза:

Горе @edbloomI е дал линк към разписанието от и до Anagnina, а в поста преди твоя дадох за от и до Stazione Ciampino (7:40 е хиперлинк). 

Въпросът ми беше за градския транспорт на Рим, а не за автобусите от и до Чампино :)

 

преди 10 часа, Lady Vengeance каза:

Аз тук http://muovi.roma.it/paline/percorso/57769?nav=1&back=1&fpage=1 

Въвеждам номера на автобуса, показват се спирките и после има да се види и разписание.

Нещо не сработва при мен. Дали заради ранния час. Италианска му работа :) Ще опитам пак по-късно.

Връзка към мнение

На място Гугъл мапс  ти дава разписанието с невероятна точност! Чудеса могат да се направят с ГТ и телефон в ръка, хоп он хоп оф не ти трябва:), само малко предварително изследване на маршрутите е нужно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Звелина каза:

На място Гугъл мапс  ти дава разписанието с невероятна точност! Чудеса могат да се направят с ГТ и телефон в ръка, хоп он хоп оф не ти трябва:), само малко предварително изследване на маршрутите е нужно.

Изпробвано на място, но имаше разминавания в часовете на пристигане. И въпреки това от към маршрути беше много удобно. 

Връзка към мнение
На 12/02/2018 в 19:34, Lady Vengeance каза:

Специално за Чампино, според мен няма никакъв смисъл да си два часа по-рано на летището, ако си само с ръчен багаж, аз там до сега не съм видяла голяма опашка за проверката, за полета в 8 часа, всичко минава за максимум 10 минути. 

 

Благодаря ти за мнението :) Ползвах автобус на Sit от 06:30 ч - за неделното прибиране в 08:00 ч. Автобуса спира на Via Marsala 5, точно зад Термини. Стигна до летището точно в 07:00 ч и минаването на проверката беше за 3-4 мин. Хубавото на този час е, че може да се стигне с метро до Термини - тръгва всяка сутрин и уикенда в 05:30 ч . Автобуса е 6 евро, 5 евро е на отиване ако се ползва от летището към града, но тогава няма смисъл, защото се пристига сутринта и има и влак до Термини и автобус до метро Laurentina и от там до Термини.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, ще пътувам през април за няколко дни до Рим. Ще спя в района на гара Термини, по ваш съвет, тук от форума. Моля за съвет за придвижване от Чампино (летя с Райън).

1. От къде да си купя билет предварително? Фирма и някакъв сайт по ваша препоръка?

2. Може ли да е двупосочен?

3. На връщане ставам рано, заради полета. Автобусът в обратна посока от къде тръгва (там където на идване се слиза или другаде?)

4. Пак заради ранния полет, в колко часа да взема автобуса за летището?

 

Благодаря ви най-сърдечно!

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Balkanka каза:

Здравейте, ще пътувам през април за няколко дни до Рим. Ще спя в района на гара Термини, по ваш съвет, тук от форума. Моля за съвет за придвижване от Чампино (летя с Райън).

1. От къде да си купя билет предварително? Фирма и някакъв сайт по ваша препоръка?

2. Може ли да е двупосочен?

3. На връщане ставам рано, заради полета. Автобусът в обратна посока от къде тръгва (там където на идване се слиза или другаде?)

4. Пак заради ранния полет, в колко часа да взема автобуса за летището?

 

Благодаря ви най-сърдечно!

 

Абсолютно всичко, което сте попитала, го има в предишните коментари.

Връзка към мнение

Ами благодаря. Отворих един сайт - на италиянски е. Не говоря този език. Не се ориентирам. Ако иска някой да ми отговори добронамерено. Опитах се да чета, коментарите са разхвърляни и не се оправих - прото нямам време да чета и да наслагвам детайли от всяко мнение.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.