Прескочи до съдържание

Тайланд и Камбоджа-моята програма


ECC

Препоръчани мнения

Започвам нова тема,за да не спамя другите.

Имаме билети с катарците до Бангкок-27.01.-12.02.2017.

Програмата е ясна само за началото.По график кацаме на BKK на 28-ми в 13,00.Оттам трансфер до DMK с безплатния шатъл.Около 18-19 часа полет до Chiang Rai.

Намирам подходящи полети с Thai Lion Air през Rumbo на цена 16,60евро с Diners.В сайта обаче пише само един ръчен багаж,стигам до плащане и никъде не ми дава опция за добавяне на чекиран багаж.

Grishkata пише за 15 кг безплатен чекиран за вътрешни,но дали е така и може ли да си доплатя след като съм купил билети?

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към мнение

Началото вече е сглобено.Оставаме три вечери в Chiang Rai.На 31.01. с автобуса в 9часа за Chiang Mai.Оттам сигурно ще летим за Сием Реп.Чудя се кога.Имаме свободен следобед на 31.01. и не знам още един или два дена да останем в Chiang Mai.

Набелязъл съм някои неща-Wat Phra Doi Suthep,Bua Thong Waterfalls,Tigerkingdom.Bai Orchid,Mae Sa Snakes Farm.

Може би и Night Safari,но то е в тъмната част на деня,когато така или иначе няма какво да се прави и ще решаваме на място.

Харесах си и един трип от агенция.Ако го правим и него мисля,че ще ни трябват два пълни дена+един следобед.

post-1326-0-01465600-1476631698_thumb.png

Някакви други идеи за Chiang Mai?

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към мнение

Освен страничните трипове и изброените от теб неща, в Chiang Mai има и други будистки храмове (в един момент ще ти писне от тях), пазарите, стария град. Но изброените от теб неща са си 2 дни+ плътно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Началото вече е сглобено.Оставаме три вечери в Chiang Rai.На 31.01. с автобуса в 9часа за Chiang Mai.Оттам сигурно ще летим за Сием Реп.Чудя се кога.Имаме свободен следобед на 31.01. и не знам още един или два дена да останем в Chiang Mai.

 

 

Както споменах и преди в друга тема, от 1 февруари влиза доволно юнашко увеличение на билетите за посещение на Сием Рип. Еднодневен билет от $20 става $37, тридневен от $40 на $62, седмичен от $60 на $72. Така че определено няма да е все едно кога отиваш. :) Ако не си купил вътрешните полети, по-добре иди първо в Камбоджа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Налага се да продължа с програмата за Тайланд,че времето си тече.Камбоджа остава под въпрос за това пътуване,защото май има доста неща,който искаме да видим в Тайланд.От Chiang Mai искаме да отидем до Kanchanaburi.Гледах влаковете,но май ще трябва да се отиде до BKK и оттам Kanchanaburi.Като пиша Kanchanaburi не знам дали точно там е най-добре за нощувки.Искаме да посетим парка Erewan и Sai Yok,като интересите ни са водопади и животни.Май много объркано стана.По-конкретни въпроси

1.Къде да се позиционираме за разглеждане на Erewan и Sai Yok?Може ли на едно място или е по-добре да се спи на различни места?

2.Триповете до парковете с кола или обществен транспорт?

3.Колко мин. време да заделим за района?

4.Придвижване от Chiang Mai до Kanchanaburi.Трябва ли да се ходи до BKK или не?

Връзка към мнение

Решихме от Chiang Mai да пътуваме с влака в 18,00часа към Банкок.Влакът пристига в 5,00ч. в Ayutthaya и в 6,50ч. в Банкок.Целта ни е Kanchanaburi.

Четох за транспорт от Ayutthaya до Kanchanaburi,но май е доста тягав пък и какво ще правим в 5,00часа там.

Може би е по-удачен варианта с пристигане в Банкок и оттам с автобус до Kanchanaburi,както го е описал T.E.Lawrence.

Остава да видя как можем да стигнем от Bangkok Hua Lamphong до Sai Tai-Southern bus terminal.

Очаквам да се включите с мнения и препоръки.

Връзка към мнение

Айде бе хора, само аз си мислех, че не съм ходил до тези водопади :)

 

Емо, разписанията на влака са чисто препоръчителни или поне така бяха 2010 от Банког до Чанг Май. Уж трябваше в 9 сутринта да е стигнал по разписание, ама бях чел, че редовно си закъсняха 3-4 часа и така и стана - пристигнахме по обяд. Та не разчитай много. Може и нещата да са се променили от тогава, информацията и опита са ми малко завехнали, но се съмнявам рязко да са придобили японска точност. 

Връзка към мнение

След като Камбоджа отпадна от програмата ще имаме време да останем поне три пълни дена в Канчанабури.Така че,кога ще пристигне влака няма толкова значение.Пътуването с кола,влак,автобус си е част от изживяването.

Връзка към мнение

След като Камбоджа отпадна от програмата ще имаме време да останем поне три пълни дена в Канчанабури.Така че,кога ще пристигне влака няма толкова значение.Пътуването с кола,влак,автобус си е част от изживяването.

 

Да, ясно, просто да не разчитате че в същия ден ще стигнете и до водопадите и ще обиколите :) Иначе влака е преживяване и го препоръчвам с две ръце след като имате времето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Решихме от Chiang Mai да пътуваме с влака в 18,00часа към Банкок.Влакът пристига в 5,00ч. в Ayutthaya и в 6,50ч. в Банкок.Целта ни е Kanchanaburi.

 

Емо, а самата Аютая няма ли да разгледате? Аз бих отделил време.

Иначе самият аз съм пътувал на дневни трипчета от западната част на Банкок до Канчанабури. Има удобни маршрутки, за влак не знам. T.E.Lawrence разказваше в други теми за предпочитаното от него, транспорта и нощувките, предполагам че ще се включи с подробности.

Връзка към мнение

Аз каквото знам съм го написал в другите теми. Не виждам смисъл да пиша едно също във всяка тема. :) Транспорт за Канчанабури има доволно много от Банкок и от автогарите, и маршрутки от Victory monument. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Емо, а самата Аютая няма ли да разгледате? Аз бих отделил време.

Иначе самият аз съм пътувал на дневни трипчета от западната част на Банкок до Канчанабури. Има удобни маршрутки, за влак не знам. T.E.Lawrence разказваше в други теми за предпочитаното от него, транспорта и нощувките, предполагам че ще се включи с подробности.

Стефан Русев ме посъветва да я пропусна при положение,че ще ходим в Чанг Рай и Чанг Май.Но тогава не влизаше в плана минаване през Аютая.Сега ме притеснява тегавия транспорт до Канчанабури от Аютая.Иначе няма проблем да заделим половин+ ден.Другият проблем е,че влакът,който съм предвидил трябва да е в 5 часа сутринта в Аютая.

Аз каквото знам съм го написал в другите теми. Не виждам смисъл да пиша едно също във всяка тема. :) Транспорт за Канчанабури има доволно много от Банкок и от автогарите, и маршрутки от Victory monument. 

Пристигаме на ж.п. гара Hua Lamphong.Victory monument или Soutern bus terminal според теб е по-удобно?Изобщо как става придвижването в Банкок?Предполагам с такси е най-удобно,но какви са цените?

Връзка към мнение

Аютая е много различна от Чанг Рай. Едното е голяма древна столица и история, другото е един храм - модерно изкуство. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Пристигаме на ж.п. гара Hua Lamphong.Victory monument или Soutern bus terminal според теб е по-удобно?Изобщо как става придвижването в Банкок?Предполагам с такси е най-удобно,но какви са цените?

 

Не съм използвал влакове из Тайланд, но като гледам тази гара има метро, което прави връзка с bts. Та метро + bts ще Ви е най-изгодно и слизате директно на спирката Victory monument. Иначе такситата са евтини, само гледайте да пускат брояча.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дали има сутрин автобуси от Канчанабури за Бангкок?В смисъл да не би сутрин да тръгват от Бангкок и следобед да се връщат обратно?

Идеята ни е сутринта да си тръгнем от Канчанабури и следобед да летим от Бангкок към Краби.Дали ще е възможно и за кое време да търся полет?

Връзка към мнение

Транспорт има много, освен автобуси на често от автогарата, гестхаусите уреждат миниванове. Проблемът е, че ако уцелите час пик, може връщането да отнеме страшно много време. Планирайте някакъв толеранс до полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Решихме друго.За да не се подсигуряваме с много време преди полета от Канчанабури отиваме в Банкок и оставаме там няколко дена.След това летим за Краби и оттам последната вечер късен полет обратно до Банкок,хотел до голямото летище и сутринта летим.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ядец!Току-що ми отговориха от тайванските железници,че влакът от Чанг Май за Бангкок на 02.02.2017 е пълен.

 

Пробвай с агенциите отбелязани в seat61. Мога да изровя тази, която аз ползвах, надценката беше символична, а процеса беше доста по-изчистен. Билетите ме чакаха в хотела на пристигане. Чак всички места да са разпродадени толкова време предварително ме съмнява, освен ако не съвпада с някой национален празник. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мъжът от seat61 помогна.Резервирах през 12Go Asia.Току-що ми дойде потвърждението,че имаме билети.Интересна работа-в железниците няма билети,през агенция има.Цената обаче е доста по различна.Вземат 500бата за услугата+150бата за доставка на билетите в техен офис в Чанг Май+плюс задължителна застраховка.По тяхно описание купето е с ТВ с плосък екран,контакт 220V и USB изход за зареждане на мобилни телефони,обща тоалетна във вагона и вагон-ресторант.Всичко тотал ни се върза по 100лв. на човек.Може би със самолет и хотел щеше да е горе-долу толкова,но си бяхме решили,че искаме да пътуваме и с влак в Тайланд.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Канчанабури горещо препоръчвам "P.Y. guest house". Имат страница във фейса. Изключително любезни домакини! До канчанабури стигнахме с влак. Цената е 100 бата, независимо колко пътуваш. Взехме първия влак сутринта. Като стигнахме до нашата гара спътника ми слезе, искаше да си почине, а аз продължих до последната спиркa Нам Ток, за да отида до водопада Sai Yok Noi. Неприятно беше, че бях с целия си багаж, но придвидливо бях облякла бански, а най- отгоре бях сложила кърпа. На гарата има камиончета, които за 10-20 бата те извозват до водопада. Цената е една и съща, независимо от броя на пътниците. Водопада е доста голям и живописен. Въпреки, че трябваше да бързам, за да хвана последния влак в обратната посока, времето ми бе достатъчно да поплувам, да направя снимки и да се полюбувам. Същите камиончета чакат, за да върнат пътниците о ратно на гарата.За въпросния гест хаус, трябваше да се върна две- три спирки (отново 100 бата). Да вметна, че последния влак беше в 16 и нещо, доста рано. Там всичко е до много рано. Като цяло, направих тази комбинация, първо, защото ако се бях настанила в градчето, щях да пропилея следобяда в мързел и шляене, а там няма много къде. На следващия ден, акобях отишла специално до водопада щях да платя още 200 бата за влака в двете посоки и щях да пропилея още половин ден, защото повече от 3- 4 часа няма какво да се прави. Така за 200бата и един ден пътувах БКК - Сай Йок Нои - Канчанабури (настаняване). На спирката има хора с мотопеди, които те извозват, транспорт няма. На следващия ден ходихме до водопадите Ераван. Нашия домакин ни извика кола, която ни закара до автогарата, откъдето тръгват автобусите за водопадите. Не помня дали правихме предварителна резервация. Връщането отново бе много рано, пак около четири часа. Третия ден ходих, отново сама до ферма за възрастни слонове. Това беше по- скъпичко. Около 1000 бата или към 100лв. Но е място, където полагат грижа за животните, а не ги малтретират. Там си един вид доброволец за един ден. Храниш ги, готвиш им, яздиш ги и плуваш с тях свободно в реката. Взимат те от хотела, возят те до мястото, което е на около 30- тина км. Има включени вода, плодове и обяд.Четвъртия ден ходихме на разходка с лодка по реката Квай, като минахме покрай малки водопадчета, които се спускат в нея. Дори скочих от лодката да поплувам, но реката доста влече. Остана ни още един ден и случайно разбрахме, че има сафари парк. Това много ни зарадва, тъй като не посетихме този в БКК, а не отидохме и до Тигровия храм...Е, в този също имаше окован тигър и "смели туристи", които се излягаха върху него (100бата). По- интересното беше, че имаше новородени гепардчета (200 бата да ги гушиш и храниш с биба) и малко по- отраснали палавници на около 2- 3 месеца, с които играеш, храниш ги, и се опитваш да останеш с нос. Моя го гризнаха няколко пъти - това срещу 300 бата. Ами това е. След като всичко бе планирано мислех, че съм отделила твърде много време на Канчанабури, но сега като се връщам назад всеки миг си е заслужавал!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Пътуването започва зле.Закъснение на първия полет София-Доха за сега закъснява с повече от три часа.На чек-ин първо ни казаха,че е имало аварийно кацане за медицински случай и ще има закъснение от 30мин.Сега вече закъснението е над три часа.Това означава изпускане на полета Доха-Банкок и съответно Банкок-Чанг Рай.

От офиса на катарците ни казаха,че от тук не могат да ни кажат кога ще ни качат от Доха за Банкок и като стигнем в Доха да ходим на транзитното гише.

Sun4o ще излезе лош пророк за катарците.

Връзка към мнение

Емо, верно че не е приятно, ама не се самонавивайте. Нека стигнете първо в Доха пък после ще мислите за следващата дестинация. Полетите до Банкок са по на често и може да се навакса част от закъснението.

Връзка към мнение

Емо, верно че не е приятно, ама не се самонавивайте. Нека стигнете първо в Доха пък после ще мислите за следващата дестинация. Полетите до Банкок са по на често и може да се навакса част от закъснението.

Мерси за съпорта,адашке!

Не съм се отчаял,просто си влях още една водка.Мацката от салон Преслав каза,че само трябва втори път да ни маркира картите.просто ще загубим поне един ден и сто-двеста евра и ще си отвисим по летищатата,но важното е да сме живи и здрави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.