Прескочи до съдържание

Имунизации,Ваксини,хапчета


Препоръчани мнения

Здравейте!Нова съм тук и не мога да намеря тема за имунизациите.Задължителни,препоръчителни,кога и къде.Хапчета или инжекции?Боли ли?След 2 часа търсене открих 028312017-503 кабинет,записване.Адрес Врана,20,ХЕИ.За жълта треска ,имунния отговор ще Ви отговаря за цял живот.!Честито!

Връзка към мнение

Зависи къде ще ходиш, може да има задължителни ваксини. може да има препоръчителни, може да няма... Хапчета за малария обикновено, пак зависи къде отиваш...

Жълтата треска не е за цял живот, 10 години е.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте.Лекар съм.Ще ходя в Джуб на 31.10


Зависи къде ще ходиш, може да има задължителни ваксини. може да има препоръчителни, може да няма... Хапчета за малария обикновено, пак зависи къде отиваш...

Жълтата треска не е за цял живот, 10 години е.

Да кажем че съм от 30.10.2016 за 7 дни.


Здравейте.Лекар съм.Ще ходя в Джуба на 31.10


Да кажем че съм от 30.10.2016 за 7 дни.

Направени са.

Редактирано от cumalissa
Връзка към мнение

Ваксината за жълта треска вече не е за 10 години, а до живот. Промените са някъде от юни тази година.

 

Какво точно се е променило? Самата ваксина или оценката за действието и? Аз имам над 10 годишна ваксина и се чудя имам ли нужда от нова?

Връзка към мнение

Оценката на действието. Виж тук в сайта на Световна здравна организация:

 

http://www.who.int/ith/updates/20160727/en/

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хич не е безинтересна темата. По работа ли в Джуба? Да кажете как е (как ли да е в страна във криза, но все пак). И аз не знаех за жълтата треска че е до живот вече. Супер новина! 

Аз като пътувах за Гамбия седях 3 месеца и половина и се ваксинирах за какво ли не - ЖТ, тифоидна треска, бяс, диф-тет-полио. Оказа се, че повечето ваксини не са ми нужни изобщо. Доксициклин за маларията, по финансови причини най-вече. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правили ли сте ваксина от жълта треска на децата си? Или просто избягвате да пътувате с тях по тези райони?

Правили ли са и какви реакция след ваксината? А при възрастните реакции?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Не съм наясно дали за Тайланд, Камбоджа, Малайзия, Хонг Конг, Макао и Сингапур има задължителни ваксини или само препоръчителни и кои са?

Пропуснах да попитам и за Бали.

Връзка към мнение

За необходимите ваксини може да се осведомите на сайта на CDC. Информацията е актуална. Ето линк за Малайзия, може да проверит и другите държави.

 

http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/malaysia

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Защото за задължителните е по-лесно. Обаче за препоръчите... за тях те питат конкретно в кой район ще ходиш и гледат едни файлове с актуална информация уж какво-що се случва!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правили ли сте ваксина от жълта треска на децата си? Или просто избягвате да пътувате с тях по тези райони?

Правили ли са и какви реакция след ваксината? А при възрастните реакции?

Ваксинираме и децата, тук при нас е задължително :) . Трябва да подновявам и моята...

Реакции не съм забелязал.

Връзка към мнение

То и тук е задължително. Но жълта треска -не! Вие къде живеете, че задължително правите жълта треска?

Ваксинираме и децата, тук при нас е задължително :) . Трябва да подновявам и моята...

Реакции не съм забелязал.

Връзка към мнение

Да, жълта треска. Бразилия, Бело Оризонте.

Тия дни се чува, че вече имало на разположение ваксина за денга, чисто нова. Ще следим за отзиви

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Посетихме изброените от Dani Magelan държави без Камбоджа плюс Мианмар с две деца на 6 и 10 години и ваксини не сме правили. В Мианмар живяхме около година и останах с впечатление, че тамошните лекари се тревожат най-вече за денга, когато пациентът е дете.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Правили ли са и какви реакция след ваксината? А при възрастните реакции?

Правихме с Влади миналия ноември ваксина за жълта треска. И при двамата имаше реакция - 2, 3 дена с треска и хич не се чувствахме добре, но после отмина. Много е важно, когато се бие ваксина човек да е напълно здрав. Друг резултат, падна ми имунитета и изкарах 2 вирусчета през годината, но пък спрях алергичните реакции, то всичко е навързано. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да си 100% сигурна отиваш в имунизационния център на Янко Сакъзов 26 до парка Заимов или им звъниш и питаш!

Няма го вече. Звънете на Враня (телефона е по-горе), но мисля, че не правят препоръчителни ваксини. Във всеки случай попитайте по телефона - те са професионалисти и не вярвам да откажат консултация.

За необходимите ваксини може да се осведомите на сайта на CDC. Информацията е актуална. Ето линк за Малайзия, може да проверит и другите държави.

 

http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/malaysia

Това е чудесно! Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма го вече. Звънете на Враня (телефона е по-горе), но мисля, че не правят препоръчителни ваксини. Във всеки случай попитайте по телефона - те са професионалисти и не вярвам да откажат консултация.

 

Това е ново за мен. Аз последно си правих точно препоръчителни и се консултирах още докато бяха до парка Заимов. Но явно нещата са се променили. 

Ама като се замисля - какво значи не правят препоръчителни ваксини, ако ти искаш и си плащаш за това? Ако не искат да ти правят препоръчителна за страна, в която ще ходиш им казваш, че ще ходиш в страна, където е задължителна и готово :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, жълта треска. Бразилия, Бело Оризонте.

Тия дни се чува, че вече имало на разположение ваксина за денга, чисто нова. Ще следим за отзиви

Само добри новини днес - ЖТ доживот, ваксина за денга... Да се надяваме и за маларията да измислят нещо най-после. Комарите са първите убийци в света. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм малко скептичен за денгата, ще трябва да се поизчака да се види как се отразява, че е съвсем нова. Освен това е доста трудно да се намери, рекламата гласеше, че я има само на две места в града засега, пък за други страни съвсем не знам.

Но няма спор, че е голям напредък.

А за жълтата треска, сега се сетих, преди ходих да я подновявам и казаха, че може да се направи тест да се види дали имам имунитет и ако имам няма нужда от подновяване. Ама нещо не намерих време за това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Вдигам темата по повод един случай, който разтърси Франция в последните дни - 10 годишно дете почина от бяс след като си е играело с малко кученце на плаж в Шри Ланка. Казват, че дори няма нужда от ухапване, достатъчно е близване ако има рана или драскотина по ръцете. Детето 2 месеца е било в инкубационен период, родителите нищо не са усетили докато не се е проявил бясът, когато вече е твърде късно. Та ваксинирайте се против това ако ходите в екзотични страни или поне ваксинирайте децата, които галят и си играят с малки сладки животни. 

  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Драскотината също е рана. Специално за противобясната ваксина не е задължително да си правите ваксината предварително, но, ако ви е ухапало/одраскало непознато животно в райони, където има бяс, то е наложително да се сложи ваксина в следващите примерно две седмици. При хората бесът е с много по-забавено протичане, отколкото при кучетата и повечето други животни. Ако не е по време на пътуване и се знае, кое е животното, което ви е ухапало, то най-добрата тактика е да наблюдавате това животно в продължение на две седмици. Ако дотогава то не прояви симптоми на бяс, няма смисъл да се ваксинирате.

Ако не се знае, кое е животното, или не може да го наблюдавате в следващите дни, то ваксинацията е просто задължителна. Бесът е най-смъртоносното инфекциозно заболяване, единственото, при което леталитетът е 100%; веднъж започнат ли клиничните симптоми, лечение и спасение няма.

Може би ви звучи странно точно от  мене, дето съм най-големият привърженик на ваксините, да давам съвет за въздържане от ваксинация в определни случаи, но ваксината против бяс е сред тези, които дават наистина много и чести странични реакции, а както казах, дори и след ухапването/одраскването има достатъчно време, през което да се реагира с ваксинация.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.