Прескочи до съдържание

София-Канарските острови


Препоръчани мнения

Търся самолетен билет София-Канарските острови(най-вече Тенерифе, но и за другите съм ок), престой между 5-7 нощувки, за периода февруари-март, няма значение кога никакво.Нямам против да летя с която и да е авиокомпания, а за прикачването ми е ясно и търся възможно най-евтиния вариант, тъй че съм склонна да се прикача отвсякъде и дори да нощувам в даден град. Пътувам с ръчен багаж, а относно картите имам на разположение - Виза, Мастъркард, Маестро, Дайнърс. Най-добото, коеот съм открила е 120евра, през Барселона, комбинация от различни сайтова. Предварително благодаря много на всички за помощта.

Връзка към мнение

Поразгледай ей това търсене, под 120 евро излизат :)

 

http://www.azair.eu/azfin.php?searchtype=flexi&tp=0&isOneway=return&srcAirport=Sofia+%5BSOF%5D&srcFreeAirport=&srcTypedText=sof&srcFreeTypedText=&srcMC=&dstAirport=Canary+Islands+%5BSPC%5D+%28%2BGMZ%2CVDE%2CTFS%2CTFN%2CLPA%2CFUE%2CACE%29&dstap0=GMZ&dstap1=VDE&dstap2=TFS&dstap3=TFN&dstap4=LPA&dstap5=FUE&dstap6=ACE&dstFreeAirport=&dstTypedText=cana&dstFreeTypedText=&dstMC=CANARIES&depmonth=201702&depdate=2017-02-01&aid=0&arrmonth=201703&arrdate=2017-03-31&minDaysStay=5&maxDaysStay=7&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&samedep=true&samearr=true&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&autoprice=true&adults=1&children=0&infants=0&maxChng=1&nextday=true&currency=EUR&indexSubmit=Search

 

Включил съм опцията за нощни прекачвания също, но разгледай дати и часове и виж как ще ти допадне. Например най-евтината комбинация изисква нощувки и в двете посоки, без да има време за разглеждане. 

 

Вече веднъж след като намериш точната комбинация в сайтовете на авиокомпанията, може да пробваш да свалиш цената през сайтовете с картите. Но всяка карта май можеше да се ползва само веднъж на три месеца, т.е., от 4-те полета може да се окаже, че само един ще можеш да купиш с отстъпка. 

Връзка към мнение

А как мислите от сега да търся или да изчакам още малко? Например на ryanair кампанията за градски разходки по 9,99 евро им е до ноември, дали след това няма да пуснат нещо ново? Много ми е трудно да преценя

Връзка към мнение

А как мислите от сега да търся или да изчакам още малко? Например на ryanair кампанията за градски разходки по 9,99 евро им е до ноември, дали след това няма да пуснат нещо ново? Много ми е трудно да преценя

 

Със сигурност ще пуснат, а и ти имаш доста гъвкавост - и откъм дати, а нямаш против и да прекачваш с няколко дни, в един от най-слабите сезони за авиацията като цяло. Така че няма лошо да изчакаш примерно до средата на декември. 

 

Но и по-ниско от 100€ няма да паднат особено, да речем за 70€ ще ги намериш. 

Връзка към мнение

nadeto_nn, нямам много време да разцъквам сега, но мога да ти кажа как действам аз и как си купих моите наскоро за Тенерифе. Не използвам разни програмки, всичко си пиша и сравнявам ръчно - добрия стар начин с лист и химикал :) Има много варианти през Мадрид или Барселона, аз искам през Барселона - така, че гледах от там. Хубаво е да се иде с Ryan air, понеже имат рано сутрин полети в Събота - (този полет ми беше 25 евро с 10 евро отстъпка от Маестро - bravofly, имаше и по евтини ,но гонех конкретна дата - средата на Януари) . След това от там за Тенерифе има няколко опции - Ryan, Norwegian или Vueling. Исках да имам и престой в Барселона, така че не искам в същия ден, но мисля че има и такива варианти. Не забравяй, че в Тенерифе има и 2 летища, така че проверявай и двете - може да идеш на едното и да се върнеш от другото. След това си харесах отиване с Vueling и връщане с Norwegian и през rumbo/bravofly (трябва да видиш съответната тема) има комбинирани билети за 2 компании - отиване с едните, връщане с другите - това ми струваше 35 евро ( с 20 евро отстъпка от Diners - bravofly) и последното парче от пъзела - връщане с Wizz air от Барселона - понеже са в Петък късно вечерта и не губиш деня и нощувка, този ми беше 10 евро с Wizz discount club. Така, че всичко излезе точно 70 евро. Щом имаш нужните карти, нямаш проблеми, трябва само ровене и да следиш, до тогава ще има и промоции на Wizz и на Ryan и на другите, успех :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Супер е, ама е за ноември и декември, а на мен ми трябва за догодина .

Връзка към мнение

Супер е, ама е за ноември и декември, а на мен ми трябва за догодина .

Има и за догодина - януари до март, просто цените са по-високи от 44 €.

Връзка към мнение

Има и за догодина - януари до март, просто цените са по-високи от 44 €.

Пробвах, но ми дава цени между 160-200евро, което ми е много. Няма нищо де, ще продължа да дебна и да прилагам схемите на edbloom и Георги.

Много ти благодаря все пак за информацията. Определено това е един от най-добрите форуми, на които съм попадала, а аз си мислих, че може даже и никой да не ми отрази темата.  :)  :wacko:

Връзка към мнение

Все си мисля, че ще успея да намеря на по-изгодна цена, просто ще бъда по-търпелива. Интересно ми е и ryanair какво ще пуснат като промоция след ноември. Забелязвам, че при тях полетите, които са по-скоро(ноември-декември) са доста по-евтини отколкото през февруари-март например.

 

Мерси пак за помощта, ако някой забележи промоции за Канарските, да споделя, насреща съм :P

Редактирано от nadeto_nn
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Покрай сегашното промо на Раян има раздвижване в цените:

 

http://azair.me/2fhM14I

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отново, вече се чудя дали още да чакам за Тенерифе, напослдък цените само растат. Аз малко си промених датите, по-скоро ми трябват билети за края на февруари - до март - април. Просто забелязвам скок в цените и се чудя дали да не резервирам или мога да изчакам празниците и след тях да има някакъв спад. Как мислите?

Връзка към мнение

Не знам какви цени чакаш и искаш, но разликите ще са 10-на до 15 евро за двупосочен най-грубо, ако си изиграеш правилно картите. Ако ти се чака за спорта, чакай още.

Връзка към мнение

19-27 март 75 евро, с нощувки в Мадрид на отиване и Милано на връщане и за единия полет има само едно място на ниската цена и после ще поскъпне с 2-3 евро. Общо взето около 80 евро има дати. Има варианти само с нощувка в Милано на връщане, без нощувка на отиване. Но все пак наближават тези месеци, така че цените скоро ще започнат да се покачват. Съвет от мен е да изчакаш някакви коледни намаления и най-късно тогава да купиш. После цените най-вероятно само ще се качват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и без нощувки, с малко по-скъпи билети, но за мен е по-изгодния вариант.

 

   Tue 14/03/17 06:20 Sofia SOF 16:45 Tenerife S TFS

 

   Tue 06:20 Sofia SOF 08:15 Brussels  Wizz Air  €15.33  

   Tue 13:10 Brussels  16:45 Tenerife S TFS Ryanair  €28.99

 

 

Back

    Wed 22/03/17 12:25 Tenerife S TFS 01:50 Sofia SOF

    We 12:25 Tenerife S TFS 16:45 London LTN… Ryanair  €28.99

    We 20:45 London LTN… 01:50 Sofia SOF Wizz Air  €18.46

 

 

Total: €91.77

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дааа и аз това гледах, предпочитам без нощувки с малко по-скъп билет. Единствено не ми допада варианта, че полетът е и с уизеър(заради багажа).

Ще видя дали ще има нещо интересно около Коледа и ако не , директно запазвам. Благодаря на всички за съветите!

Връзка към мнение

Има много варинти и без уиз, трябва да разгледаш само и да си ги напаснеш, ето един вариант

 

Thu 16/03/17

Th 06:30 Sofia SOF 08:25 Barcelona BCN Ryanair

Th 21:30 Barcelona BCN 00:10 Tenerife S TFS Ryanair

 

Mon 27/03/17

Mo 06:45 Tenerife S TFS 11:10 Liverpool LPL Ryanair

Mo 18:55 Liverpool LPL 00:20 Sofia SOF Ryanair

Връзка към мнение

Има много варинти и без уиз, трябва да разгледаш само и да си ги напаснеш, ето един вариант

 

Thu 16/03/17

Th 06:30 Sofia SOF 08:25 Barcelona BCN Ryanair

Th 21:30 Barcelona BCN 00:10 Tenerife S TFS Ryanair

 

Mon 27/03/17

Mo 06:45 Tenerife S TFS 11:10 Liverpool LPL Ryanair

Mo 18:55 Liverpool LPL 00:20 Sofia SOF Ryanair

 Мерси много за помощта. Определено си има изгодни цени и скоро ще купя.

Сега обаче взех да се чудя и искам да те питам какво е времето януари-февруари-март. Кога е най-добре да изберем да отидем? Искаме да съчетаем разходката с плажа и да може да си поплажуваме. Дали Южната част на Тенерифе е добър избор и за плаж или да се насочим към Гран Канария? Много въпроси сега ми изкочиха в главата. Но най се интересувам наистина за времето как е?

Връзка към мнение

Края на януари, февруари и март са най-студените месеци на Канарските острови. Няма разлики по-големи от 1-2 градуса между различните острови, та все едно Тенерифе или Г.Канария.

На плаж ходят хора по всяко време на годината,  в тези месеци плажа е от 11-12 до към 16 часа най-късно, ако е слънчево, водата е 18-19 градуса.

Ако основната цел ви е плаж, тези месеци са най-неблагоприятните.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.