Прескочи до съдържание

дневник Мадагaскар 2016


ruwenzogy

Препоръчани мнения

 

 

Ще започна с една снимка, която очаквам да прикове вниманието ви към моята тема....

 

attachicon.gifa6 (7).JPG

Оги! Оги! Оги!

Готово, прикова го :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще започна с програмата. Тя се изпълни на 95%, така, че , ако има въпроси, давайте.....

Единствения ден, който съкратихме беше при изкачването на пик Боби ( за 2 дни, вместо за 3 ) и го прибавихме на морето...

 

 

 

 

 

Madagascar 2016 plan xxx.doc

Madagascar 2016.doc

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Би ли сподел тотала във финкийски знаци ? Освен това имаше ли доста бързане, че програмата ми се вижда сериозна.

Връзка към мнение

Би ли сподел тотала във финкийски знаци ? Освен това имаше ли доста бързане, че програмата ми се вижда сериозна.

 

Моята идея е винаги да споделя разходите.   Затова и правя темата. Да помогна на хората, които се интересуват от подобно приключение...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз винаги съм чел с удоволствие твоите сводки, Оги. Сега ще ми е особено интересно за Магадаскар...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се настанявам удобно като прикована още от първата снимка. Мадагаскар е интересна дестинация и ще ми бъде интересно да науча нещо повече.

Връзка към мнение

Първо, за всеки сериозен пътешественик, най-важна е програмата, която се подготвя поне година по-рано. Аз затова и започвам с нея.  Вярно, че се появиха две програми във опита ми за дневник ( той ще бъде фото , защото не съм добър в словоизлиянието) , но това е случайно и поради моята компютърна неграмотност :blink: :blink: :blink: . Но това идва да каже, че сменихме концепцията  няколко пъти и имахме 7-8 програми (искам да отбележа нескромно, че основно аз се занимавам със съставянето на плановете и ми доставя истинско удоволствие).   Не коря хората, които действат на принципа - днес излиза неустоима оферта и веднага скачам ( и аз направих така с Индия, и се оказа най-кофтито ми пътуване, но това е друга бира...)

А  и аз вече се оглеждам за такива оферти.    Благодаря на форума и участниците в него. които помагат толкова много ......

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да продължа малко за програмата....

Та за една бира, всеки може да я ползва безплатно. :P :P :P

 

Тук искам да изкажа специални благодарности на Зани.  Аз използвах нейният опит почти на 100% за дестинациите  Тенерифе,  Алгарве  и  Сардиния  и си изкарахме невероятно и на трите места.  Така, че не е никак обидно да вървиш по вече утъпкания магелански път.  Дори напротив.

Ако някой тръгва за Мадагаскар, нека не се притеснява да ми се обади. Ще помогна с удоволствие....

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И на мен Мадагаскар ми е мечта. Но сега съм замислила Руанда и Танзания за юни 2017. Не знам дали има полети между двете та да взема да ги съчетая.

 

Разгледах набързо програмата ти и имам няколко бързи въпросчета:

  1. С кола под наем ли се придвижвахте или с гид/шофьор?
  2. В сравнение с България как са цените там?
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 

И на мен Мадагаскар ми е мечта. Но сега съм замислила Руанда и Танзания за юни 2017. Не знам дали има полети между двете та да взема да ги съчетая.

 

Разгледах набързо програмата ти и имам няколко бързи въпросчета:

  1. С кола под наем ли се придвижвахте или с гид/шофьор?
  2. В сравнение с България как са цените там?

 

В МАДАГАСКАР Е ПОЧТИ НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПРИДВИЖВАШ САМ С КОЛА ПОД НАЕМ.  Единствения вариант е с гид/шофьор.

Нашият беше невероятен и ще му споделя координатите като започна пътеписа....

 

Ами цените са както си ги направиш, но не е по-скъпо от България.....   Говоря за бирата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И ние сме многооо доволни от нашия шофьор и гид. Всъщност досега май никой не съм чула да се оплаче . Явно подбора е по-добър. А и това, което на мин ми беше много приятно е, че няма това притискане да те карат в определени магазини, ресторанти и т.н. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Помолиха ме да разкажа малко за нашето пътуване в Мадагаскар. Не обичам много да пиша дълго, така че ще направя много кратко описане.

Избрахме доста класически вариант на маршрут, който преподредихме времево по свой вкус. Маршрута ни беше : Тана - Андасибе-Анцирабе-Раномафана-Ранохира-Исало-Тулеар-Анакао - Тана. Видя ни се достатъчно за 16 нощувки . А и да остане за следващо пътуване.   

Разбира се избрахме пътуване с шофьор и гид и тъй като бяхме  2 туристи с  2 местни, паритета на силите беше гарантиран. Още от първия ден се разбрахме прекрасно, че искаме местна храна, напитки, местните павилиони за алкохол, местните продавачи на прекрасен планински мед и т.н.   

Страната е уникална, с прекрасна разнообразна природа, много интересна култура и хора. Била съм в Сулавеси и затова направо познавах церемонии, свързани с мъртвите, подобни на тези , които се виждат и там. 

Аз не съм особено претенциозна и нямах проблем и с хотелите. Особено препоръчвам :

В Андасибе избрахме Grace Lodge. Вакона лодж беше зает, но този хотел се оказа супер, а и доста по-евтин. Препоръчвам бунгалата. Много по-добри са.

В Исало - Hotel Relais de la Reine - прекрасно разположен в скалите, невероятен дизайн.

В Анакао- Anakao Ocean Lodge. Самото място е уникално, а хотела е в отделно заливче, и то бунгалата са като в bush . Всичко е само от природни материали, страхотни местни хора. 

В Тана - хотел Sakamanga - хотела е с нормални цени, прекрасен дизайн на стаите (ние бяхме в много голяма) и изключително популярен ресторант. 

За храната в Мадагаскар - просто е прекрасна.Зебуто и рибите са от най-добрите, които съм пробвала. А честно казано имам наблюдения.

Това което не харесвам- бедния живот на хората. Просто ужасяващи условия на много места . Особено ми се е запечатало в южната част на страната - там е много по-бедно. Нашия шофьор и гид ни караха да събираме всички празни пласмасови бутилки от вода, напълниха ги с минерална вода в Раномофана и започнаха да ги подаряват на хората по пътя преди Тулеар. Радваха се като малки деца на банани, които купихме заедно с гида ни в планината за да им раздаваме. Подчертавам, че бяха хора, които работеха и които дори другите местни хора от Север, съжаляваха.

Това за сега.

Чакам някой, който да даде съвети за Сейнт Мари и за западния бряг. Искаме да отидем там следващата година може би.   

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Помолиха ме да разкажа малко за нашето пътуване в Мадагаскар. Не обичам много да пиша дълго, така че ще направя много кратко описане.

Избрахме доста класически вариант на маршрут, който преподредихме времево по свой вкус. Маршрута ни беше : Тана - Андасибе-Анцирабе-Раномафана-Ранохира-Исало-Тулеар-Анакао - Тана. Видя ни се достатъчно за 16 нощувки . А и да остане за следващо пътуване.   

Разбира се избрахме пътуване с шофьор и гид и тъй като бяхме  2 туристи с  2 местни, паритета на силите беше гарантиран. Още от първия ден се разбрахме прекрасно, че искаме местна храна, напитки, местните павилиони за алкохол, местните продавачи на прекрасен планински мед и т.н.   

...

Много благодаря, Роми! 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бедните хора и дечицата от Южен Мадагаскар

 

post-146-0-53954300-1487449159_thumb.jpgpost-146-0-30119900-1487449173_thumb.jpgpost-146-0-49350400-1487449200_thumb.jpgpost-146-0-23326200-1487449223_thumb.jpgpost-146-0-28761200-1487449239_thumb.jpgpost-146-0-88448400-1487449252_thumb.jpgpost-146-0-93130900-1487449267_thumb.jpgpost-146-0-55185700-1487449289_thumb.jpgpost-146-0-18917100-1487449304_thumb.jpgpost-146-0-67694100-1487449341_thumb.jpg

 

Хората са националното богатство на Мадагаскар. Толкова мили, отзивчиви и добри. Нито за миг не усетихме агресия и не се почувствахте дори и малко застрашени от каквото и да е. Нямат нищо общо с Черна Африка. Бедни са, но живеят с достойнство. Това прави пътуването в страната доста приятно.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Като стана въпрос за хората на Мадагаскар, тук задължително трябва да спомена и нашия шофьор Никола. един прекрасен и всеотдаен човек, който много ни помогна да осъществим нашите планове. Той притежава голям опит, владее добър английски, внимателен и ненатрапчив. Не възропта нито веднъж на нашите капризи да видим колкото се може повече и да променим предварителната си програма. Помагаше ни изключително много и безкористно при настаняването в хотелите и при похапването в ресторантите. Дори си потроши колата да изпълнява нашите желания  Много сме му благодарни.

А вечер и си пиех биричката с него...

 

post-146-0-50041100-1487506401_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.