Прескочи до съдържание

Будапеща за два и половина дни през ноември


lyusi

Препоръчани мнения

Сайта на http://www.bkk.hu/ от два дни никакъв го няма, два бързи въпроса:

 

1. 24ч. групова карта от 3300 HUF. Тази карта важи ли за трансфера летище - център Будапеща с 200Е и М3? Доколкото видях да, може ли някой да потвърди? Струва ми се по-смислена опция от трансфера с 100Е доколкото после ще можем да я ползваме картата и за обикаляне из града.

2. Доколкото видях деца до 6 години пътуват без карта/билети, така ли е? Предполагам това значи, че паспорта на детето трябва да си го носим винаги с нас за да доказваме възрастта, копието едва ли ще върши работа.

 

Благодаря!

Връзка към мнение
Преди 1 час, logist13 каза:

Сайта на http://www.bkk.hu/ от два дни никакъв го няма, два бързи въпроса:

 

1. 24ч. групова карта от 3300 HUF. Тази карта важи ли за трансфера летище - център Будапеща с 200Е и М3? Доколкото видях да, може ли някой да потвърди? Струва ми се по-смислена опция от трансфера с 100Е доколкото после ще можем да я ползваме картата и за обикаляне из града.

2. Доколкото видях деца до 6 години пътуват без карта/билети, така ли е? Предполагам това значи, че паспорта на детето трябва да си го носим винаги с нас за да доказваме възрастта, копието едва ли ще върши работа.

 

Благодаря!

Здравей, 200 Е и M 3 по същество са градски транспорт, така че няма логика картата да не важи. Ние ползвахме индивидуални 72 часови карти, на самото летище не успяхме да купим, така че до станцията на М3 се придвижихме с билетче, но оттам си продължихме с картите, на връщане целия трансфер /М3, Е 200/ беше с карта. Не съм проверявала условията с груповите карти, но би следвало да е същото.

 

За детето не мога да отговоря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Децата пътуват безплатно, да. Ние купувахме билети само за едното 7 годишно, за останалите под 6 ни казаха, че няма нужда, пък и така пишеше на сайта на техния градски транспорт. За съжаление нито веднъж не ни провериха, така че не мога да кажа как евентуално се удостоверява възрастта, но аз носех паспортите за всеки случай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, ориентирах се вече. Сайта за градския транспорт още не работи, на сайта на парламента също не могат да се купуват билети. Това ме навежда на мисълта, че може би ще има по-големи опашки на място при парламента, но каквото, такова :) 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет,

организирах едно семейно петдневно мини-ходене до Будапеща, считано от идващата сряда.

Билетите взети, апартаментът нает, единственият проблем е наличието на една шестгодишна принцеса с мен.

От вашите споделяния тук, си отбелязах ходене с автобус-амфибия, речните кораби, замъка Вайдахуняд, търсене на Зоопарк до парка на Героите,

естествено и задължително Тропикариум и съм в онлайн търсене на парка Видампарк. + козуначените коминчета

 

Малко сложно ми се вижда, като за първа самосиндикална разходка с дете на напълно непознат терен, но съм се престрашил.

Няколко въпросчета ме мъчат само - 

1. Къде да открия фуникулярът до Двореца ?

2. Отива и връщане ли е Д11 корабчето по Дунава ? /четох картата на бкк, но не успях да се самоориентирам/

3. В тези прословути бани от типа на Сечени, ще е интересно ли за дете и дали пускат без шапки и джапанки ?

Времето ми идва към 14 градуса с редки валежи..но мисля, че ще се справя. Объркват ме разнопосочните мнения на accuwheather и gismeteo.

Едните го дават четири дена слънце, другите четири дена дъжд...хахаха

 

Ако някой има боен опит с дечурлига в Будапеща, ще се радвам на "боен опит" ;)

Редактирано от Tobleron
Връзка към мнение

Отговорът на първия въпрос е прост

 

Корабчето се движи двупосочно, но в зависимост от разписанието и времето, в което го взимаш, може да се наложи да слезеш от него и да се прибереш с друг транспорт /например ние взехме последния курс от Петьофи тер и връщане с корабчето не беше възможно - върнахме се от последната му спирка до центъра с метро/.

За баните -не знам колко ще е интересно за детето, но плувна шапка не е нужна. Джапанки все пак си носете, че се пързаля.

Относно времето, имай предвид, че може много кофти да задуха откъм Дунав. Вземете си по едно якенце с качулка, пък ако е топло, ще си гоносите в ръка, не пречи.

Редактирано от lyusi
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Tobleron каза:

Привет,

организирах едно семейно петдневно мини-ходене до Будапеща, считано от идващата сряда.

Билетите взети, апартаментът нает, единственият проблем е наличието на една шестгодишна принцеса с мен.

От вашите споделяния тук, си отбелязах ходене с автобус-амфибия, речните кораби, замъка Вайдахуняд, търсене на Зоопарк до парка на Героите,

естествено и задължително Тропикариум и съм в онлайн търсене на парка Видампарк. + козуначените коминчета

 

Малко сложно ми се вижда, като за първа самосиндикална разходка с дете на напълно непознат терен, но съм се престрашил.

Няколко въпросчета ме мъчат само - 

1. Къде да открия фуникулярът до Двореца ?

2. Отива и връщане ли е Д11 корабчето по Дунава ? /четох картата на бкк, но не успях да се самоориентирам/

3. В тези прословути бани от типа на Сечени, ще е интересно ли за дете и дали пускат без шапки и джапанки ?

Времето ми идва към 14 градуса с редки валежи..но мисля, че ще се справя. Объркват ме разнопосочните мнения на accuwheather и gismeteo.

Едните го дават четири дена слънце, другите четири дена дъжд...хахаха

 

Ако някой има боен опит с дечурлига в Будапеща, ще се радвам на "боен опит" ;)

Отделете си достатъчно време за зоологическата градина,чудесна е.Има една оградена зона с порода дребни козички,в която децата могат да ги галят,да ги хранят,изобщо трудно се излиза от там.Има разходки с пони,тематични програми и малък лунапарк.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

+ 1 за отделяне на повече време за зоологическата градина, както и за Тропикариума. За последния вижте в програмата кога хранят акулите. Влизат двама водолази и дават на акулите дребни риби. За детето смятам, че ще е интересно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Tobleron каза:

3. В тези прословути бани от типа на Сечени, ще е интересно ли за дете и дали пускат без шапки и джапанки ?;)

Баните с минерална вода не се препоръчват за малки деца и могат да се опитат да ви откажат влизане. Сечени е само главно с минерална вода. Аз ви препоръчвам да отидете през седмицата сутринта рано в банята Rudas в частта с плувния басейн и уелнес. Там басейните не са с минерална вода, но за сметка на това на покрива на банята има един открит басейн с топла вода от който се открива панорама към целия град цък

През седмицата турската част на банята, която е с минерална вода е само за мъже (с изключение на вторник, когато е само за жени). Уелнес частта цяла седмица е за смесено ползване. Ако искате да видите и турската част, която архитектурно е много интересна ви препоръчвам да отидете през уикекенда, защото тогава може да се ползва смесено от мъже и жени, но за детето не е много добре да седи дълго в басейните с минерална вода. Най-малко хора има през делничните дни сутринта и тогава човек може да се отпусне най-добре. Шапка е задължителна само за плувния басейн (ако не го ползвате, няма да ви трябва), а джапанките са опционални и зависи от вас как се чуствате по добре. Боси също е ок да се движите в банята. Собствена кърпа обаче е добре да си вземете.

 

Лунапаркът Видампарк вече не работи. На негово място се разширява зоологическата градина, но и тази част още не е готова.

 

Ако идвате със самолет ви препоръчвам и музеят на авияцията на летището. Музеят е на около 5 минути пеша от терминала и е интересен за деца и възрастни. Сайтът има няма английска версия цък Семейните билети са 3900 форинта или около 13 евро. Музеят от понеделник до четвъртък е отворен от 9 до 18 часа, а петък събота и неделя от 9 до 20 часа.

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В Будапеща вече има нова забележителност, паметник на Бъд Спенсър ( Карло Педерсоли ). Това е първият и до сега единствен паметник на известният спортист, певец, актьор и изобретател.

 

image.aspx?id=da7e8f5d-be46-4f0c-a7c0-a6

 

Буд Спенсър почина преди 1 година 27 юни 2016. RIP

 

 

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте на всички ... Аз съм чисто нов член на прекрасната група и след като преди 1 седмица благодарение на всички вас тук успях да сглобя една сбъдната мечта ... Будапеща на Коледа ... реших за върна жеста и съвсем "свежи" впечатления от периода 01-04.12.2017г. пътувах сама и за 3 дни съм минала 48км. Невероятен град и много ми напомня за Стокхолм. Моята визита протече така: В последния момент на 30.11. закупуване на билет от wizz заедно с трансфер от летище до врата отиване и връщане / много съм доволна цена трансфер 40лв/. На 02.12. Астория, Синагогата Дохани  /не работеше/, Базиликата Св.Стефан / коледен базар прекрасно място, качих се горе, за да видя Будапеща от високо/, Моста Сечени, Двореца /естествено пеша/,  Рибните кули, спуснах се към моста Маргит, който на мен лично по светло много повече ми хареса от Сечени, и завих към Парламента. Точно започна да се стъмва. Уморена хапнах наблизо гулаш и се върнах в 17 часа когато вече тъмно парламента беше изцяло в коледна си украса. Постоях 1час /ако може бих останала там още/ и тръгнах към Сечени в посока да взема корабче за нощна разходка. Добре че нямаше места и се върнах в центъра /Рок кафето/ . Завършека - нощна ул. Андреси и красивата Опера.  20км. това беше най-тежкия ден  . В 10:30ч на 03 .12.2017 маршрута беше- вече работещата Синагогата Дохани /много ми хареса/, закуско- обяд  и Мостът Елизабет и към Цитаделата, естествено целта е там да съм 16:30 за да видя Будапеща отвисоко по тъмно  Връщане на улица Vaci разходка по нея в посока Моста на Свободата, Gellért Thermal Bath и обратно по Vasi към Астория. Последен ден 04.12. Астория, туристически рейс към Площада на Героите, градския парк „Варошлигет” , зазамъка “Вайдахуняд” обратно около Астория. Приказен град ... още една сбъдната мечта  И накрая искам да обобщя, че 3 дни са като цяло достатъчни, 4 доста по-добре, а 5 най-добре, защото 3дни обикаляш и се пълниш с прекрасни впечатления и 2 дни просто се местиш от кафе на бистро на парк и осмисляш това което си видял. Надявам се да съм ви полезна и продължавайте да пътувате, за да има какво да чета xD

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз да кажа, че нощния живот на Будепеще може да се сравнява с чешкия. Невероятно много барове, дискотеки и клубове. Има много, на които ходят само чужденци (съответно унгарки, търсещи чужденци), но има и скрити бижута, които са само местни. Много свежо. Бих препоръчал на хората, които като мен не пропускат метрото да се повозят на жълтата линия, която е едно от най-старите метра в света (след Лондон) и първоначално е било теглено от коне. То се хваща до площада на героите, където може да се направи разходка в парка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да питам аз :) В ruin pub-овете само младежи ли ходят? Има ли някой за хора на средна възраст :)? Разглеждах и клубовете, напр. 400 Bar, If Jazz Cafe, A38 , там как седи въпросът с възрастта?

Болницата в скалите, струва ли си посещението? Зимата (февруари) има ли нещо интересно на острова? И автобусът амфибия, доста е скъп, оправдан ли е този раход?

Връзка към мнение
На 22.10.2017 г. в 23:02, lyusi каза:

За баните -не знам колко ще е интересно за детето, но плувна шапка не е нужна

Във външните плувни басейни изискваха някаква шапка да прибира косата, пък била тя и от тези за баня, които предоставят по хотелите. 

На 5.12.2017 г. в 22:42, MARTiNSHO каза:

Бих препоръчал на хората, които като мен не пропускат метрото да се повозят на жълтата линия, която е едно от най-старите метра в света (след Лондон) и първоначално е било теглено от коне. То се хваща до площада на героите, където може да се направи разходка в парка.

+1

Връзка към мнение
преди 1 минута , rik4o каза:

Във външните плувни басейни изискваха някаква шапка да прибира косата, пък била тя и от тези за баня, които предоставят по хотелите. 

Сериозно! В коя баня? В Сечени свободно веехме коси във външните басейни /имам предвид тези от двете страни на истинския плувен басейн, в който си плуваха някакви хора, но не съм ги забелязала дали са с шапки/.

Връзка към мнение
преди 11 минути , lyusi каза:

Сериозно! В коя баня? В Сечени свободно веехме коси във външните басейни /имам предвид тези от двете страни на истинския плувен басейн, в който си плуваха някакви хора, но не съм ги забелязала дали са с шапки/.

Не, не, в "истинския" плувен басейн, в средата, там си имаше и табела с указания и кабинка със спасител, който следеше да се спазват.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Замислям се за посещение на Будапеща за подарък на родителите ми. Бях се спряла на друга опция, но баща ми ме изненада като каза, че искал да види точно този град. Кое време през годината препоръчвате за посещение? Питам, защото тепърва ще предприемам организацията и за нас няма значение. С дете на почти 4г сме.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, искам да попитам знаете ли относно този автобус 100 Е мога ли да си купя билет от водача на автобуса, защото пише, че билетите от автоматите не важат за този рейс, а се притеснявам, че няма откъде да си купя от летището.

 

 

Връзка към мнение
15 minutes ago, vifi said:

Здравейте, искам да попитам знаете ли относно този автобус 100 Е мога ли да си купя билет от водача на автобуса, защото пише, че билетите от автоматите не важат за този рейс, а се притеснявам, че няма откъде да си купя от летището.

 

 

The Airport shuttle bus single ticket is available at all BKK customer service centres, ticket offices and ticket vending machines.

https://bkk.hu/en/airport-shuttle/

 

Според информацията на унгарски шофьорите на автобусите също продават билети

https://bkk.hu/repuloteri-vonaljegy/

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , vifi каза:

Здравейте, искам да попитам знаете ли относно този автобус 100 Е мога ли да си купя билет от водача на автобуса, защото пише, че билетите от автоматите не важат за този рейс, а се притеснявам, че няма откъде да си купя от летището.

От автоматите съм купувал за 100 Е, също на първа (последна) спирка която е на центъра, долу в подлеза има и офис в който продават билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎26‎.‎5‎.‎2018‎ г. в 14:24, tara каза:

Замислям се за посещение на Будапеща за подарък на родителите ми. Бях се спряла на друга опция, но баща ми ме изненада като каза, че искал да види точно този град. Кое време през годината препоръчвате за посещение? Питам, защото тепърва ще предприемам организацията и за нас няма значение. С дете на почти 4г сме.

Будапеща е изключително красив град! Но, и времето трябва да е подходящо, още повече с малко дете. Аз бях края на юни и беше изключително приятно. Ориентирай се по сайтовете, които показват какво е времето, температурите между 18-26 градуса за мен са най-приемливи. Може да им купиш билети за концерт в Дунавския дворец, унгарски народни танци, беше много хубаво представление, 2 часа. Сайт на двореца с програмата за 2018 год. https://www.programturizmus.hu/ajanlat-duna-palota-program.html. Гледай в нея за: Folklór előadás/Folklore show - Duna Művészegyüttes. https://www.programturizmus.hu/ajanlat-duna-palota-program.html

5958e3536ce23_2017-07-0214_12_29.jpg.2fe94309bd2ce7aaaca423b4791aa7c7.jpg.770c07a7349a66dc088217d338cce1aa.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 29.06.2017 г. в 19:28, AlexandraKo каза:

Отиване/връщане, по около час.Пътува се към 40 минутки с автобуса, като сложим и чакането. 

Ако отидете сутринта,  че обикновено има по-малко хора тогава, ще седите поне 3 часа.Ако сте с детенце,  ще му е интересно.Има животни, риби, крокодили,подводен тунел с акулки. Има къде да се хапне и ето ти го - почти цял ден. Но с път и разглеждане, според мен -5 часа.А, има и дъждовна гора, дето, по график валеше дъжд.:O

Ако сте само възрастни - има по - интересни места за разглеждане в Будапеща.

Ама аз съм ходила преди време, може и Топфлай да се включи с по - актуално  мнение.

Ще трябва да съм на летището в 4:00 сутринта, тези шатъли дали изпълняват нощни курсове?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.