Прескочи до съдържание

Транспорт и забележителности в Мурано и Бурано, Венеция


Мина

Препоръчани мнения

Привет, народе,

 

Нужен ми е вашият съвет относно посещение на Мурано и Бурано. Реалистично ли е да се направи обиколка и на двата за 1 ден? Какво си струва да се види от цървки, улици и магазини?

Също така имам питане и за транспорта – засега мисля да взема карта за градски транспорт за 1 ден, която е около 20 евро (по спомен). Това разумен вариант ли е? 

Доколкото разбирам разстоянията до островите и между тях не са големи, така че няма загубим много време в път.

Благодаря

Връзка към мнение

Привет, напълно реалистично е да се направи обиколка и на двата за 1 ден. Аз лично тръгнах към 10ч за Мурано и към 18:00 се върнах от Бурано. Към места немога да те упътя, защото аз обикалях, като хамав по готините улички и мостчета, посетих десетки магазини и преяждах със сладолед и маргарита :D. Имах карта за 3 дена, която беше 28 евро за хора до 29 години, а над 29 години е 40 евро. До Мурано се стига бързо, но зависи и от коя спирка се качиш. От Мурано до Бурано беше около 20-30 минути разстоянието.

Връзка към мнение

Колко дни ще сте общо? В самата Венеция също ще ви трябва транспорт, така че може да вземете 48 или 72 часова карта. Иначе двата острова спокойно може да се разгледат за ден - най-интересното е да се види демонстрация в някоя от работилниците за стъкло, а към всяка има и магазин. Другото са тесни улички с цветни къщи и заведения, не се сещам да сме влизали в някоя църква, но бях доста отдавна.

Връзка към мнение

както са ти казали, 1 ден съвсем спокойно за Мурано и Бурано. Мурано е по-голям от бурано, има си Канале Гранде и разходката е много приятна. Църквата Санта Мария е Сан Донато ми хареса много. Като ходихме имаше изложени навсякъде гигантски скулптури от стъкло и беше много приятно. Бурано ми е малко прехвалено с шарените къщи, нещо не ме впечатли особено и го минахме бързо.

Връзка към мнение

Препоръчвам ти в този ден да включиш и Торчело.Малък(обикаля се за половин час),зелен и спокоен,с две византийски църкви със запазени мозайки и една, две тратории.Красиво място, където можеш да си починеш от лудницата на Венеция и останалите два  острова.От Бурано се взима вапоретка,която за 5мин  стига до Торчело и е включена в целодневната карта.

 

post-1586-0-86964000-1479756153_thumb.jpg

post-1586-0-87590900-1479756175_thumb.jpg

post-1586-0-39716500-1479756193_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно реалистично е да се видят островите за един ден. Аз видях и Торчело, като се опитахме да стигнем и до Лидо. Водих и дете, така че напълно възможно и лежерна разходка ще е.

 

Същият ден може да направите и разходката по Канале Гранде и после да обикаляте пеш. 

Връзка към мнение

В Мурано препоръчвам музея на стъклото и посещение в стъкларска работилница.

Бих отделила повече време на Бурано - по- колоритен ми е на мен.

Ето малко инфо за транспорта: www.isoladiburano.it/en/how-to-get-to-burano.html

Ние хванахме вапорето 4.1 от спирка Пиацале Рома във Венеция и слязохме на спирка Музео в Бурано (в горния линк има много хубава pdf карта). От Мурано се върнахме до Фондаменте нуове и оттам с 12 до Бурано и Трочело.

Редактирано от bibi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А от коя спирка препоръчвате качване за към Мурано с цел по-бързо стигане?

(някакво пинче на гугул карта?)

Най-краткото разстояние е от Fondamente Nove.

Ето и карта на транспорта, за да прецените откъде ви е най-удобно.

 

Аз съм пътувала и с по-бързи вапорети, и с по-бавни.

Много зависи от времето с което разполагате и от времето като метеорологични условия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-бързо и добре е от Fondamenta Nuove.Подминавате Мурано и слизате на Mazzorbo. Разходка по алеята към моста и преминавате в Бурано. Минавате го по дължина и се качвате на вапорето, което минава и през Торчело.Може и да не слизате и продължавате обратно. Сега слизате на Мурано Фаро и пак по-дължина.Като после се качвате на Мурано Колона. Имате възможност за още остров San Michele на връщане.Но знайте,че това е гробището на Венеция.Въпреки това си заслужава. И накрая пак Fondamenta Nuove. От тук имате връзка за всички посоки.Така от сутрин рано до 2-3 часа виждате всички тези острови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето го и моят план повашите препоръки:

 

От Fondamenta Nuove слизаме на Mazzorbo. Разходка по алеята към моста и преминаваме в Бурано.

 

Бурано

1. Martina Vidal Venezia

2. Tre Ponti

3. Museo del Merletto (Lace Museum)

4. Шляене (конкретни улици да препоръчате или която хванем?)

 

Ако е станало време, обяд. Да препоръчате места за хапване? Избрала съм два ресторанта (Al Gatto Nero da Ruggero, OSTERIA AL FUREGHIN ), но събирам идеи

 

Вапорето до (номер 12 пак?) до Торчело. Има ли значение от коя спирка ще се качим?

 

Торчело

1. Мотане

2. Cattedrale di Santa Maria Assunta

Вапорето до Мурано Фаро, каза Robii

 

Мурано:

1. Glass factories

2. Glass museum

3. Campo Santo Stefano

4. Murano glass shops

5. Fondamenta dei Vetrai

6. Calle Bresagio

7. Basilica dei Santi Maria e Donato

 

От Мурано Колона обратно към вкъщи или гробището. 
С еднодневната карта може да се пуснем по Канале Гранде после, нали така? С вапорето 1. 
И последно: 

Ако нещо от тези неща е безинтересно или не си заслужава, предпочитам да го пропуснем.

И още нещо: разстоянието от Сан Марко до Fondamenta Nuove ми дава опция да се мине с вапорето 1 и после малко ходене, това ли е единственият вариант? Бихме го минали пеша, но свеки и тъщата се тътрузят доста бавно, та ми се ще да стигнем до островите в рамките на деня :)

Връзка към мнение

...

И още нещо: разстоянието от Сан Марко до Fondamenta Nuove ми дава опция да се мине с вапорето 1 и после малко ходене, това ли е единственият вариант? Бихме го минали пеша, но свеки и тъщата се тътрузят доста бавно, та ми се ще да стигнем до островите в рамките на деня :)

По програмата нищо не мога да кажа, защото аз и двата пъти, когато съм ходила, до Мурано, Бурано и Торчело, не съм влизала в музеи, а просто се мотаех по уличките.

На Мурано гледахме и двата пъти(на различни места) демонстрации за правене на стъклени изделия.

 

Та думата ми е за транспорта - ако тръгвате от Сан Марко и не сте особено подвижни, то можете да си вземете вапорето до Fondamenta Nuove  или направо до Мурано.

Най-внимателни трябва да бъдете с разписанието от/до Торчело, че по мой спомен бяха не много често.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.