Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Да разбирам ли, че вече няма такова животно като транзитна виза за Австралия, а се налага при транзит да се вади eVisitor (subclass 651)

Преди имаше транзитна виза до 72 часа Transit771 ,  която ме и интересува, но май вече е няма.

Та въпросът е дали някой се е занимавал с транзитна виза скоро за престой повече от 8 часа?

 

*Веднага се поправям, има си е транзитната виза още - https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/771-

Редактирано от Двуцветко
Причина за редакцията: недоглеждане :)
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, днес получихме туристическа виза за мен и синът ми на 9 години, точно 10 минути след подаването :Grant notification :-) Искам да попитам оттук нататък възможно ли е да ми искат допълнителни документи или мога спокойно да си взимам самолетни билети ? За сега съм се спряла на Qatar Airways с едно прекачване ,някой пътувал ли е с тях до Сидни? Нашето пътуване е предвидено за началото на януари. И също така какво съвети може да ми дадете за тези дълги полети ...един 8 часа и един 12 часа...как се понасят по лесно :-) Синът ми е на 9 години не е малък, но все пак ще се радвам на мнения по темата. Благодаря предварително! 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Nya365 каза:

Здравейте, днес получихме туристическа виза за мен и синът ми на 9 години, точно 10 минути след подаването :Grant notification :-) Искам да попитам оттук нататък възможно ли е да ми искат допълнителни документи или мога спокойно да си взимам самолетни билети ? За сега съм се спряла на Qatar Airways с едно прекачване ,някой пътувал ли е с тях до Сидни? Нашето пътуване е предвидено за началото на януари. И също така какво съвети може да ми дадете за тези дълги полети ...един 8 часа и един 12 часа...как се понасят по лесно :-) Синът ми е на 9 години не е малък, но все пак ще се радвам на мнения по темата. Благодаря предварително! 

Щом имате Grant Notice, в който си има "Visa Grant Date" няма какви документи да ви искат повече, може спокойно да си купувате билетите.

 

Qatar Airways са може би най-добрия избор, ако цената ви устройва няма защо да се колебаете. Разполагат и с много добър In-Flight Entertainment, който ще занимава малкия през не малка част от полета (филми, интерактивна карта и т.н.) Що се отнася до дължината на полетите - ами тегаво си е. Хубаво е да ставате и да се разстъпвате от време на време. Колкото по-голяма част от времето прекарате в сън, толкова по-добре. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, П.Кръстев каза:

Щом имате Grant Notice, в който си има "Visa Grant Date" няма какви документи да ви искат повече, може спокойно да си купувате билетите.

 

Qatar Airways са може би най-добрия избор, ако цената ви устройва няма защо да се колебаете. Разполагат и с много добър In-Flight Entertainment, който ще занимава малкия през не малка част от полета (филми, интерактивна карта и т.н.) Що се отнася до дължината на полетите - ами тегаво си е. Хубаво е да ставате и да се разстъпвате от време на време. Колкото по-голяма част от времето прекарате в сън, толкова по-добре. :) 

 Много благодаря за включването и информацията :-)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Тези дни подадох заявление за eVisitor типа виза за Австралия. Тъй като си прекъснах обучението наскоро за да пътувам и също не съм и имал истинска работа от близо 2 години насам се чудих с какъв статус да кандидатствам. В крайна сметка писах Student с идеята че ако напиша Unemployed съвсем няма да ми я дадът тая виза. Интерисува ме дали със сигурност ще се обадят във въпросната институция (университета) да проверят дали наистина съм учащ или не се занимават чак толкова. Моля някой с опит да сподели своите преживявания.

 

Също какъв мислите би бил най-добрия вариант в моя случай относно тоя статус. Безработен или студент (който вече реално не съм всъщност) ?

 

Сега се занимавам да пиша itinerary и други формалности които искат от мен обаче седя и се чудя какво да правя относно тея неща по-горе. 

 

Все си мисля че тая виза трябва да е направена по-лесна за получаване. Не е редно и правилно да третират други европейци по по-лек начин, макар да ги разбирам защо го правят.

 

Поздрави,

Алекс

Връзка към мнение
преди 7 минути , Aleks каза:

Здравейте!

Тези дни подадох заявление за eVisitor типа виза за Австралия. Тъй като си прекъснах обучението наскоро за да пътувам и също не съм и имал истинска работа от близо 2 години насам се чудих с какъв статус да кандидатствам. В крайна сметка писах Student с идеята че ако напиша Unemployed съвсем няма да ми я дадът тая виза. Интерисува ме дали със сигурност ще се обадят във въпросната институция (университета) да проверят дали наистина съм учащ или не се занимават чак толкова. Моля някой с опит да сподели своите преживявания.

 

Също какъв мислите би бил най-добрия вариант в моя случай относно тоя статус. Безработен или студент (който вече реално не съм всъщност) ?

 

Сега се занимавам да пиша itinerary и други формалности които искат от мен обаче седя и се чудя какво да правя относно тея неща по-горе. 

 

Все си мисля че тая виза трябва да е направена по-лесна за получаване. Не е редно и правилно да третират други европейци по по-лек начин, макар да ги разбирам защо го правят.

 

Поздрави,

Алекс

 

Това с третирането на различните европейци по различен начин го качи на Американците.

Според мен е трябвало да напишеш истината, а не да лъжеш за статуса си. Не мога да ти кажа със сигурност дали ще се обадят, но не ти ли искат бележка от университета, свидетелство за завършен последен семестър или нещо подобно?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Ако прочетеш темата ще видиш, че поискат ли ти допълнителни документи - проверяват всичко.

Връзка към мнение
преди 19 минути , macf1an каза:

Ако прочетеш темата ще видиш, че поискат ли ти допълнителни документи - проверяват всичко.

В такъв случай как мислиш - "безработен" ли би било по-добрия вариант?

Връзка към мнение

На безработен почти сигурно ще те отрежат - на мен ми отказаха виза първия път, защото нямах 2 години стаж при тогавашния ми работодател (бяха около 1 г. и 9 месеца). Когато минаха 2-те години, ми дадоха. Не знам дали това е била единствената причина. На сестра ми дадоха от раз.

Връзка към мнение

Хора, моля, да кажете, ВИЗА ГРАНТ НОТИС, в която пише, че виза е грантед за 3 месеца, като мога да влизам до 03,12,2018, виза ли е? Защото така изглежда, обаче го получих веднага, след като пуснах документите. Като чета отгоре какво сте писали, това е. Ама как е възможно една минута след подаването на документите? Плюс, по същия начин и на мъж ми. Аз бях си направила нещата, но не ги бях подала, още преди два дни, дали не са ги проверили, макар и не подадени? И за това така ... Ама мъж ми току-що му подадох. Направо не мога да повярвам таз работа. П.С. Аз се водя на работа само от 7 месеца, моя мъж от 10 . НЕ знам до колко е меродавно, може би има значение и на колко си години. 

Редактирано от luba_rizova
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, luba_rizova каза:

Хора, моля, да кажете, ВИЗА ГРАНТ НОТИС, в която пише, че виза е грантед за 3 месеца, като мога да влизам до 03,12,2018, виза ли е? Защото така изглежда, обаче го получих веднага, след като пуснах документите. Като чета отгоре какво сте писали, това е. Ама как е възможно една минута след подаването на документите? Плюс, по същия начин и на мъж ми. Аз бях си направила нещата, но не ги бях подала, още преди два дни, дали не са ги проверили, макар и не подадени? И за това така ... Ама мъж ми току-що му подадох. Направо не мога да повярвам таз работа. П.С. Аз се водя на работа само от 7 месеца, моя мъж от 10 . НЕ знам до колко е меродавно, може би има значение и на колко си години. 

Не е прецедент. Има известен брой заявки, които се обработват автоматично и визата се получава веднага. И за българи дълго време беше така, но после станаха разни инциденти там с джебчийки и сложиха допълнително проучване, но пак се случва някой да мине автоматично. 

 

По повод дикусията по-горе - няма смисъл да се лъже или айде да не го казваме лъжа, но опит да опитаме да нагласим формуляра така, че да им се хареса. Казвайте си истината - безработен, със добър баланс на банкова сметка на негово име или дори на чуждо име с пълномощно би трябвало да е ок. Ако има проблеми няма да са само заради безработността . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12/3/2017 в 10:48, luba_rizova каза:

Хора, моля, да кажете, ВИЗА ГРАНТ НОТИС, в която пише, че виза е грантед за 3 месеца, като мога да влизам до 03,12,2018, виза ли е? Защото така изглежда, обаче го получих веднага, след като пуснах документите. Като чета отгоре какво сте писали, това е. Ама как е възможно една минута след подаването на документите? 

Споко, виза е :)

И моята дойде автоматично минута след като пратих апликейшъна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.12.2017 г. в 10:48, luba_rizova каза:

Хора, моля, да кажете, ВИЗА ГРАНТ НОТИС, в която пише, че виза е грантед за 3 месеца, като мога да влизам до 03,12,2018, виза ли е? Защото така изглежда, обаче го получих веднага, след като пуснах документите. Като чета отгоре какво сте писали, това е. Ама как е възможно една минута след подаването на документите? Плюс, по същия начин и на мъж ми. Аз бях си направила нещата, но не ги бях подала, още преди два дни, дали не са ги проверили, макар и не подадени? И за това така ... Ама мъж ми току-що му подадох. Направо не мога да повярвам таз работа. П.С. Аз се водя на работа само от 7 месеца, моя мъж от 10 . НЕ знам до колко е меродавно, може би има значение и на колко си години. 

На нас и двата пъти така ни издадоха визите.Даже, първия път, аз не бях разбрала, мислех, че е писмо с потвърждение за получаване на заявката.Чакам, чакам -нищо. Като мина време, питам плахо какво става. Хората викат -имате визи.

Отново отварям писмото, изчитам го докрай и гледам, накрая се мъдри визата.:((((

Следващия път вече знаех. В рамките на няколко минути пристигаше всичко, че ми трябваха визи за трима.

 

  • Браво 2
Връзка към мнение
На 12/1/2017 в 11:56, Lirea каза:

На безработен почти сигурно ще те отрежат - на мен ми отказаха виза първия път, защото нямах 2 години стаж при тогавашния ми работодател (бяха около 1 г. и 9 месеца). Когато минаха 2-те години, ми дадоха. Не знам дали това е била единствената причина. На сестра ми дадоха от раз.

Не мисля, че това е била причината. Аз получих визата с 6 месеца стаж при работодателя ми. luba_rizova също каза, че се води на работа само от 7 месеца.

Връзка към мнение

Когато леля ми, при която отивах на гости там, е оспорвала отказа, са й казали това като мотив. Сега си мисля, че може да има значение дали отиваш на гости или просто като турист. При първия вариант може да те смятат за по-вероятен имигрант. Знам ли.

Редактирано от Lirea
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И аз не мисля, че това има голямо значение. На 4- те ми взимани досега визи, работното ми място е едно и също, първия път съм имала стаж 10-ина години, после и повече. Но на третия път ми искаха всякакви документи, а на останалите нищо. Изобщо работата е малко на късмет там.

Връзка към мнение

Да, на какъв служител ще попаднеш и в какво настроение ще бъде, като ти види документите. Нищо ново под слънцето ;) 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 7 часа, TanichkaG каза:

Здравейте, 

От 22.11.2017 чакаме отговор за виза. Моля да ни посъветвате какво да направим

Проверете си пощите внимателно, да не би отговора да е заминал в спам папката. Също така, много често хората се объркват с първоначалния имейл, който получават като отговор, че е потвърждение за получената заявка, а той си е самата виза. Проверете и това. 

 

Иначе мисля, че имаше опция да питаш какво става, месец и нещо е доста чакане. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Бих искала да попитам за вашето мнение. Искаме с моя мъж да отидем до Австралия и Нова Зеландия, като полетите да са с Катар до Сидни и обратно (да се възползваме от промоцията сега). Обаче се чудя какъв е шанса да ни откажат виза и дали си заслужава да вземем билети и с тях да кандидатстваме за виза, все пак ще са двупосочни. Прочетох, че за млади семейства имат съмнения, та това ме притеснява. Иначе си имаме банкови сметки, работа и стаж и тн.

Връзка към мнение

Малък е процентът на отказани визи, но никога не се знае. Ние също взехме първо билетите, после получихме визите и бяхме малко на тръни. Аз се притеснявах, че може да ми откажат, защото не съм омъжена и нямам деца, тоест нищо не ме задържа тук. По идея на моята любима спътничка @Desi75 си направихме застраховка Отказ от пътуване, което е вариант и за вас. Доколкото помня, застраховката трябва да се направи ден или два максимум след закупуване на самолетния билет.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Повечето, ако не и всички, тарифи на катарските авиолинии позволяват пълно възстановяване на средствата при отказана виза. Проверете какво пише във вашите.

Най-добре веднага си пуснете заявката онлайн. Ако сте от късметлиите с мигновеното одобрение - шапка на тояга ...

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.