Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Преди 1 час, macf1an каза:

Повечето, ако не и всички, тарифи на катарските авиолинии позволяват пълно възстановяване на средствата при отказана виза. Проверете какво пише във вашите.

Най-добре веднага си пуснете заявката онлайн. Ако сте от късметлиите с мигновеното одобрение - шапка на тояга ...

Ние взехме билетите, обаче нещо не откривам къде да гледам... Явно петък следобед си казва думата :lol:

 

@Яничка благодаря за информацията :) Сега погледнах тези застраховки, но доста скъпи ми се струват...

Връзка към мнение

Билетите със сигурност не участват в решението за визата, няма да ги омилостивите само защото сте похарчили доста пари за билети :) Но не се впрягай, отказите са доста малко и австралийската виза никак не е като щатската. 

 

Иначе относно условията по тарифата, трябва да се види какъв клас са билетите и от там да се прочете. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 26.01.2018 г. в 17:36, silent_hope каза:

@Яничка благодаря за информацията :) Сега погледнах тези застраховки, но доста скъпи ми се струват...

Сега проверих - правили сме застраховката в Армеец и сме платили 26 лв. на човек. Нашите билети също бяха на катарците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Яничка каза:

Сега проверих - правили сме застраховката в Армеец и сме платили 26 лв. на човек. Нашите билети също бяха на катарците.

Яничка, ако сте си мислили, че тази застраховка е щяла да ви покрие разходите, в случай че не ви дадат виза, сте се лъгали. В Общите условия са посочили, че това е изключен риск и не го покриват. 

Е, има ли сте вариант да взимате фалшиви болнични, но със сигурност неполучаването на австралийска виза не ви дава право на възстановяване на разходите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Кандидатствахме с мъжа ми за виза и ни пратиха списъка с допълнителна информация, която да представим:

 

2018-01-31_10h08_23.png.2f4ca1541066ac3d3641ebc86b288d3e.png

 

Та имам един въпрос - в моята банкова сметка към момента няма средства, макар да има движение по нея (от тази сметка съм платила и билетите до Австралия). Кой вариант е най-удачен според вас:

 

1. Пращам извлечение от моята сметка + тази на съпруга ми, в която има средства, като казвам, че той ще е човека, който ще спонсорира престоя ни там

2. Пак като предното, но вкарвам и пари в моята сметка или

3. Вкарвам пари в моята сметка и пращам само нея

 

Въпроса е също, каква сума трябва да имам в тази сметка, за да ги удовлетворява?

 

Ще се радвам тези, които сте подавали такива документи да споделите мнение. 

Връзка към мнение

Бях чела по-напред в темата, че някой преди да направи извлечението беше сложил 8к в сметката си, понеже по принцип не държи пари в нея, и доколкото разбрах, не е имало проблем, та затова се чудя дали да не вкарам пари и в моята сметка.

 

Също, на мъжа ми са му казали в банката, че не подпечатват извлечения. Трябва ли да са заверени по някакъв начин и какъв?

Връзка към мнение

Аз пратих скрийншоти от електронното банкиране, само го бях пуснал на английски и нямах проблем. Ако имаш някоя спестовна сметка с някой лев по нея, прати им я. Да се вижда, че имаш пари. Не мисля, че има смисъл да вкарваш пари, то ще се види, че си го направила точно преди да им пратиш данните и даже може да има обратен ефект.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Аз да се похваля, че имаме визи и двамата с мъжа ми :) Почакахме си, но важен е крайния резултат. А междудругото на него му дадоха виза, въпреки че на сегашната си работа е от около 6 месеца, казвам понеже прочетох, че на други по тази причина са им отказвали.

 

Сега започваме да мислим за 3 седмици как да оптимизираме маршрута и да съчетаем с Нова Зеландия и някой от островите наоколо :)

 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

На 14ти по миналата седмица преминах към етап Further assessment за визата. приложих всичките документи които ми искахар но ми се струва че много бявно става преглеждането е почвам да се притеснявам.. има ли някакъв начин да се свържа с тях и уместно ли е да ги питам какво става  с апликацията ми?.

смятам да пътувам началото на Май а и писмото от фирмата ми е че ме пускат да пътувам през Май, притесява ме че в последния момент самолетните билети ще са доста скъпи до Австралия..

Връзка към мнение
преди 3 минути , bobstur каза:

Здравейте,

 

На 14ти по миналата седмица преминах към етап Further assessment за визата. приложих всичките документи които ми искахар но ми се струва че много бявно става преглеждането е почвам да се притеснявам.. има ли някакъв начин да се свържа с тях и уместно ли е да ги питам какво става  с апликацията ми?.

смятам да пътувам началото на Май а и писмото от фирмата ми е че ме пускат да пътувам през Май, притесява ме че в последния момент самолетните билети ще са доста скъпи до Австралия..

При мен стана без подсещане, но на приятелката ми даже бяха забравили да и обновят статуса на Further Assessment  и в тази връзка им бях наспамил поне 3-4 мейла. След известно време дадоха виза и на нея. Не мисля, че има лошо да драснеш един мейл и да ги питаш учтиво дали имат нужда от допълнителна документация във връзка с визата ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
52 minutes ago, П.Кръстев said:

При мен стана без подсещане, но на приятелката ми даже бяха забравили да и обновят статуса на Further Assessment  и в тази връзка им бях наспамил поне 3-4 мейла. След известно време дадоха виза и на нея. Не мисля, че има лошо да драснеш един мейл и да ги питаш учтиво дали имат нужда от допълнителна документация във връзка с визата ти.

Аха това е добра идея но имам и друг проблем. не съм сигурен точно на кои мейл трябва да им пиша тъй като има един eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au но на него мисля че ми отговориха с автоматичен мейл в който пишеше какви са процедурите.
Вие на кой мейл сте писали?

 
Връзка към мнение
преди 37 минути , bobstur каза:

Аха това е добра идея но имам и друг проблем. не съм сигурен точно на кои мейл трябва да им пиша тъй като има един eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au но на него мисля че ми отговориха с автоматичен мейл в който пишеше какви са процедурите.
Вие на кой мейл сте писали?

 

На този, от който ми бяха изпратили прикаченото писмо за допълнителна информация, която трябва да им предоставя.

Връзка към мнение
Радост&Роузи

Здравейте форум buddies :)

Имам въпрос. Живея в Австралия от няколко месеца, по майчинство съм в момента. Съпруът ми работи тук от година. Искам майка ми да ни посети за на бебка 1вия рожден ден. Както виждам нама да има проблем с визата, защото е в пенсия и е на повече от 60 години  , но милата не разбира грам английски. Мога ли аз да кандидатсвам за нейната виза, като направя account на нейно име и попълня нейната инфо? Или ставам престъпник?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Радост&Роузи каза:

Здравейте форум buddies :)

Имам въпрос. Живея в Австралия от няколко месеца, по майчинство съм в момента. Съпруът ми работи тук от година. Искам майка ми да ни посети за на бебка 1вия рожден ден. Както виждам нама да има проблем с визата, защото е в пенсия и е на повече от 60 години  , но милата не разбира грам английски. Мога ли аз да кандидатсвам за нейната виза, като направя account на нейно име и попълня нейната инфо? Или ставам престъпник?

Аз два пъти съм кандидатствала за визи от името на още двама, с които пътувахме заедно. Направих им акаунти, с всичките необходими данни и нямаше проблем с издаването на визите.

При теб има друг проблем - нали си в Австралия, няма ли да те локализират по IP? 

Нямаш ли някоя приятелка / приятел в Бг, които да го направят вместо майка ти?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Радост&Роузи
1 hour ago, AlexandraKo said:

Аз два пъти съм кандидатствала за визи от името на още двама, с които пътувахме заедно. Направих им акаунти, с всичките необходими данни и нямаше проблем с издаването на визите.

При теб има друг проблем - нали си в Австралия, няма ли да те локализират по IP? 

Нямаш ли някоя приятелка / приятел в Бг, които да го направят вместо майка ти?

Да и аз от това се притеснявам. Имам семейство в Норвегия и Англия. Май ще накарам някой от тях да кандидатства. Във България за съжаление нямам други близки освен родителите ми, които все още не говорят английски. Или може да е добра идея да платим на преводач :) 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Радост&Роузи каза:

Да и аз от това се притеснявам. Имам семейство в Норвегия и Англия. Май ще накарам някой от тях да кандидатства. Във България за съжаление нямам други близки освен родителите ми, които все още не говорят английски. Или може да е добра идея да платим на преводач :) 

Виж тук, преките роднини са изброени като хора, които могат да помогнат за визата, без да е необходимо да имат лицензи и регистрации (както например разни агенти, които вършат същата работа). Има и формуляр за попълване и цялата комуникация след това за визата на майка ти ще мине през теб: https://www.homeaffairs.gov.au/lega/lega/form/immi-faqs/who-can-help-me-apply-for-a-visa

 

Няма нужда от криене на IP и подобни, не вършите нищо нередно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Радост&Роузи
4 minutes ago, Георги said:

Виж тук, преките роднини са изброени като хора, които могат да помогнат за визата, без да е необходимо да имат лицензи и регистрации (както например разни агенти, които вършат същата работа). Има и формуляр за попълване и цялата комуникация след това за визата на майка ти ще мине през теб: https://www.homeaffairs.gov.au/lega/lega/form/immi-faqs/who-can-help-me-apply-for-a-visa

 

Няма нужда от криене на IP и подобни, не вършите нищо нередно :)

Страхотно, благодаря ти :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След като и за второто кандидатстване бях "случайно" избран да предоставя дебелото тесте с документи, най-демонстративно игнорирах списъка и представих почти напълно различни документи, които аз смятам, че са достатъчни: снимки на всички страници в паспорта, разпечатка от електронното банкиране почти изцяло на български, едно листче от работодателя, на английски, че има такъв човек като мен и откога и за какво се боря, половин страничка свободен текст защо ще им ходя в страната, силно наблягайки, че ми е точно все тая дали ще ми я дадат тая виза или не, и ще отида да си харча парите другаде, и след седмица визата цъфна.

С други думи: не се втелясвайте за документите, ама хич!

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Здравко Ангел

Знаех си, че щом се бавят с изискванията, обмислят какво още да поискат 🙂 Егати списъка! И на Ангел са толкова, ама не са ни еднакви. Ще видим какво ще измъдрим до края на седмицата, ако ли не - Южна Америка зове!

 

A colour copy of the personal details and identity photo page of your current passport

A declaration explaining your purpose for travelling to Australia

Your proposed itinerary and dates of travel to and from Australia

A description of the activities you plan to undertake over the period of your planned stay in Australia

Do you intend lodging any further visa application in Australia? If so, for what purpose?

A statement about your intentions after departure from Australia (for example, continue to travel or return to usual country of residence)

 

A contact telephone number in your country of residence to allow the department to contact you

 

Evidence of your self-employed status, including a certificate of business registration and tax records for the past two (2) financial years

 

A declaration stating the nature of the business undertaken by the company and the activities that you undertake in the company

 

A declaration stating how you support yourself in your home country/country of residence

 

Your personal and company bank statements for the past three (3) months, including any salary deposits showing the funds you have to support your stay in Australia and how you accumulated the funds.

 

The bank statements must display or include all of the following details:

 

-  The name of the financial institution

 

-  The account holder's name

 

-  The account number

 

-  The opening and closing balances of the account

 

-  All transactions for the past 3 months.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Здравко Ангел каза:

Знаех си, че щом се бавят с изискванията, обмислят какво още да поискат 🙂 Егати списъка!

Няма се плашите 😉  и на мен горе-долу същите неща ми искаха. Малко е досадно с всичките тия бумаги, и по телефона ми се обаждаха, в офиса също се обаждаха да питат за мен ... , ама Австралия си заслужава. 🙂😉
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 18 минути , Фил каза:

Няма се плашите 😉  и на мен горе-долу същите неща ми искаха. Малко е досадно с всичките тия бумаги, и по телефона ми се обаждаха, в офиса също се обаждаха да питат за мен ... , ама Австралия си заслужава. 🙂😉
 

Подкрепяй, подкрепяй, че само като погледна списъка и си спомням за писанията на @AlexandraKo , че след една определена възраст няма проблем с визите, та си мисля дали да не оставим Австралия за след 20 години. Но все пак ще пробваме де 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И аз бих ви посъветвала да опитате. Сигурна съм, че при подаване за втора и трета / а такива вероятно ще има/ ще е по-лесно. 😂😂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Здравко Ангел каза:

Подкрепяй, подкрепяй, .....
та си мисля дали да не оставим Австралия за след 20 години. 🙂

Подкрепям, подкрепям! 🙂🤞🏻
Не оставяйте днешната работа за утре,  камо ли за след 20г. , че дотогава я камилата, я кенгуруто ... 😉

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.