Прескочи до съдържание

Visa Electron vs. Visa Credit vs. MasterCard Credit


Препоръчани мнения

Ако толкова те е страх, от кражба на парите, защо просто не си защитиш транзакциите със СМС ? 

 

На един познат в рамките на по малко от една минута му дойдоха 6 СМС-а, че разни хора са му харчили с картата. Докато звънна в банка вече му липсваха около 1500 евро от картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз също не мога да разбера психозата у някои хора на тема кредитна карта. Винаги съм предпочитал кредитна пред дебитна карта защото:

 

- ми харесва да оперирам с пари на банката, които ги връщам 30-40 дни след реалната покупка

- когато се блокират пари (примерно при наем на коли) се блокират пари на банката, не лично мои

- всичките ми покупки са защитени и при проблем с търговеца или някаква злоупотреба лесно се прави оспорване на транзакция

- кешбекът ми покрива изцяло годишните такси и ми остава горница за няколко безплатни самолетни билета

 

Да, стандартните кешбек програми ги поорязаха, но например ДСК частно банкиране продължава да дава 1.5% кешбек върху всички покупки.

Въпросът ми е свързан с банковите карти,макар и леко да е извън темата.:)Интересувам се в Италия приемат ли като разплащателно средство карта Maestro,или пък само Master Card,Visa и пр.? 

Връзка към мнение

Въпросът ми е свързан с банковите карти,макар и леко да е извън темата. :)Интересувам се в Италия приемат ли като разплащателно средство карта Maestro,или пък само Master Card,Visa и пр.? 

 

Маестро е бранд на Мастеркард, не мисля че би трябвало да има проблеми за стандартните неща - покупки в магазин и т.н. Моето холандско маестро е малко шашаво и няма номер въобще, но минаваше през магнитния четец на картите в Исландия без проблеми. Но мисля, че издаваните в България са си ок по всички параграфи. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.