Прескочи до съдържание

Песните през Декември


Polina

Препоръчани мнения

Тц-тц-тц! Така ли се почва декемврийска музикална тема бе, Поля?

Срамота!

Питай Випа! Питай Елена! Не...първо Елена питай, да не се нацупи, че е номер 2. Питай всеки!

 

 

 

 

B)  :smoke:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тц-тц-тц! Така ли се почва декемврийска музикална тема бе, Поля?

Срамота!

Питай Випа! Питай Елена! Не...първо Елена питай, да не се нацупи, че е номер 2. Питай всеки!

 

 

 

 

B)  :smoke:

йеее тази е най-любимата ми коледна песничка  :) Може и Випа да пита първо, няма значение....той ще ме пита мен и накрая всички ще са доволни  :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На мен тази ми е любима от нейните - много як фарьорски фолк, със специфична и доста трудна техника на пеене. И въпреки, че дамата е омаяна от чародей (нещо такова си спомням, че се пееше), като попадна на Eivor, първото което се сещам са кървавите разправи на фарьорците с китовете...
https://www.youtube.com/watch?v=LpiFmZLICgM

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен тази ми е любима от нейните - много як фарьорски фолк, със специфична и доста трудна техника на пеене. И въпреки, че дамата е омаяна от чародей (нещо такова си спомням, че се пееше), като попадна на Eivor, първото което се сещам са кървавите разправи на фарьорците с китовете...

 

На мен всичко нейно ми харесва, уникален глас и изпълнения, въпреки че няма голяма популярност. А тази песен, която съм сложила всъщност е исландска (текст от 12-и век, музика от 19-и), но въпреки многото варианти на исландски изпълнители, които има, нейният ми допада най-много. За китовете ще се въздържа от коментар, защото ще наспамим темата :)  В предишния пост не поясних, но и тази песен е в тематиката на месеца - химн за Исус, който по онова време се е преборил с Один за място в сърцата на хората, обаче отдавна загуби битката за Коледа със Санта Клаус...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На днешният ден преди 36 години загина Джон Ленън. Поклон!

http://www.youtube.com/watch?v=-b7qaSxuZUg

Редактирано от Костов
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Един много вдухновяващ кавър на една от най-великите песни на всчики времена Sound of Silence в изпълнение на Disturbed и Майлс Кенеди:

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Един много вдухновяващ кавър на една от най-великите песни на всчики времена Sound of Silence в изпълнение на Disturbed и Майлс Кенеди:

Unplugged изпълненията по начало много ми харесват (няма зад какво да се скриеш - или пееш, или не) и този брилянтен кавър не прави изключение. Обаче! Метъл версията от последния им албум е най-брутално възможното изпълнение евър! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.