Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Революционната дебитна карта Revolut (с лого на Mastercard) е наистина без аналог на пазара и пести доста пари на пътуващите хора.

Накратко основните й плюсове:

- физическата карта се праща безплатно до посочен от вас адрес
- без каквато и да е такса за откриване, закриване или поддръжка
- без такса за теглене на кеш от банкомати в целия свят (за суми до 650 евро или тяхната равностойност месечно, ако минете тази сума за месеца после таксата е 1%)
- превалутиранията се извършват по интербанков курс, който е много по-добър от този на Visa/Mastercard
- възможност за извършване на безплатни банкови трансфери към сметки в ЕС
- безплатно и мигновено зареждане на акаунта чрез дебитна карта
- възможност за незабавно блокиране/отблокиране на картата, както и редица други ограничителни опции (по желание може да блокирате магнитната лента на картата, теглене на банкомат или електронни плащания)
- изключително удобен апп за телефона, чрез който се управлява всичко по картата

Повече информация на www.revolut.com

Който има въпроси да пита  :) 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Revolut покрива това и може да бъде захранена от всяка карта, по всяко време.

 

Без месечни такси, без такса за онлайн плащане, плащаш на интербанк рейт (с малки изключения), прехвърляш си парите между евро, долари, паунди по всяко време според когато ти е изгодно, физическа карта без такса за теглене от банкомат до $700 на месец навсякъде по света, ако я изгубиш я доставят пак нявсякъде за до три работни дни... В момента е без конкуренция.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Без месечни такси, без такса за онлайн плащане, плащаш на интербанк рейт (с малки изключения), прехвърляш си парите между евро, долари, паунди по всяко време според когато ти е изгодно, физическа карта без такса за теглене от банкомат до $700 на месец навсякъде по света, ако я изгубиш я доставят пак нявсякъде за до три работни дни... В момента е без конкуренция.

За съжаление в момента има "чакащ лист", поради големия интерес.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз същото го правя с реална/физическа дебитна карта на Уникредит.

Revolut също е реална/физическа карта. С логото на Mastercard. Плюсовете и предимствата й са толкова много, че ми е трудно да ги изброя.

 

Например мналата седмица в Кабо Верде Revolut ми спести около 20 лв. (спрямо курсовете на чейнджовете) като дръпнах ескудоси от местен банкомат, а превалутирането беше по интербанков курс.

 

Revolut е задължителна карта за пътуващи хора. Бие абсолютно всички български дебитни карти по абсолютно всички параграфи, без никакво изключение.

 

Revolut покрива това и може да бъде захранена от всяка карта, по всяко време.

При това мигновено и напълно безплатно.

 

За съжаление в момента има "чакащ лист", поради големия интерес.

Ами нареждай се в листа, какво чакаш?

 

Откакто взех Revolut си закрих 2/3 от дебитните карти. Напълно се обезсмислиха.

 

Най-смешното е, че Revolut ми е по-изгодна дори за дърпане на левове от български банкомат.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 10
  • Шок 1
Връзка към мнение

За съжаление в момента има "чакащ лист", поради големия интерес.

 

Кой превари, той завари. Моята дойде за седмица.

Връзка към мнение

И аз. Да видим коя ще дойде първа. :)

То в момента даже не опира до идването на картата... Ще изпратят имейл в момента, когато вече са поразчистили опашката и могат да приемат нови регистрации.

Връзка към мнение

Ta къде се редите за тази карта??

И аз искам да се запиша в списъка!!

Сваляш си приложението им за Android или iOS, пишеш си телефонния номер, те ти казват, че съжаляват и не те искат в момента, но ако си оставиш мейла, ще те уведомят, когато те поискат.  :P

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Revolut също е реална/физическа карта. С логото на Mastercard. Плюсовете и предимствата й са толкова много, че ми е трудно да ги изброя.

 

Например мналата седмица в Кабо Верде Revolut ми спести около 20 лв. (спрямо курсовете на чейнджовете) като дръпнах ескудоси от местен банкомат, а превалутирането беше по интербанков курс.

 

Revolut е задължителна карта за пътуващи хора. Бие абсолютно всички български дебитни карти по абсолютно всички параграфи, без никакво изключение.

 

 

За пръв път чувам... Отворих да чета. Благодаря!

P.S. И аз се наредих на опашка за картата :) 

Връзка към мнение

Как се радвам, че още когато за първи път се спомена Revolut си направих регистрация в приложението им, без да захранвам сметката или да поръчвам физическа карта. Сега мога да предредя останалите от опашката B)  :lol:

 

Колкото до спора кредитните или дебитни - изглежда Topfly говори за кредитните карти глобално (с което мнение съм напълно съгласен - много хора затъват до ушите в дългове, точно заради "удобствата", които предлагат кредитните карти), докато адашите по-скоро коментират нещата от тяхна гледна точка. Ако човек вярва на себе си и има финансова дисциплина (както повечето хора тук, във форума) то може да използва кредитните карти в своя полза.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сваляш си приложението им за Android или iOS, пишеш си телефонния номер, те ти казват, че съжаляват и не те искат в момента, но ако си оставиш мейла, ще те уведомят, когато те поискат.  :P

Само през мобилно приложение ли е възможно придобиването на такава карта? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Само през мобилно приложение ли е възможно придобиването на такава карта? 

 

Да. На практика почти всичко се управлява през приложението - зареждане, превод, конвертиране, блокиране (да, картата може да се блокира), отблокиране и т.н., освен физическата употреба.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

T.к. няма по-подходяща тема, да попитам тук. Като нямам сметки в EUR/GBP/USD, излиза че Revoluta e изгодно да го ползвам само ако харча във валути, различни от трите посочени. Защото за да захраня баланса в Revolut минавам през курса на банката за EUR/BGN и чак тогава ползвам техните изгодни курсове. Т.е. ако ще пътувам в ЕС и ще си харча Евро или Паунди, по-добре да си изтегля от чейндж бюрото, а останалото да си плащам с нормалната ми дебитна карта от банката. 

 

Ако обаче ходя в Тайланд може и да ми е по-изгодно да заредя Revolut с евро по банковия курс и на място да плащам с тяхната карта.

 

Прав ли съм?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Специално за Тайланд примерът не е подходящ. Тайландският бат, руската рубла и украинската хривня са трите изключения с кофти револют курс. За всички останали валути са супер. За евро-лев също е супер.

 

И още нещо, курсът за всички валути е кофти през уикенда, пзараувайте/теглете в делничен ден, като работи борсата. Иначе се застраховат, ама това го пише в условията, преди го нямаше.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

T.к. няма по-подходяща тема, да попитам тук. Като нямам сметки в EUR/GBP/USD, излиза че Revoluta e изгодно да го ползвам само ако харча във валути, различни от трите посочени. Защото за да захраня баланса в Revolut минавам през курса на банката за EUR/BGN и чак тогава ползвам техните изгодни курсове. Т.е. ако ще пътувам в ЕС и ще си харча Евро или Паунди, по-добре да си изтегля от чейндж бюрото, а останалото да си плащам с нормалната ми дебитна карта от банката. 

 

Ако обаче ходя в Тайланд може и да ми е по-изгодно да заредя Revolut с евро по банковия курс и на място да плащам с тяхната карта.

 

Прав ли съм?

Не си прав.

 

Апп-а автоматично разпознава държавата на картата и те пита дали да те чарджне в лева, като така прескачаш кофти курса на банката. После превалутирането към EUR/USD/GBP става по курса на Revolut и така акаунта ти се зарежда без да губиш и стотинка по трасето.

 

На практика ако ползваш само дебитни карти, то Revolut излиза по-изгодно за почти всички плащания защото има значително по-добри курсове от Visa/Mastercard (изключение са тайландски, украински и руски пари). Просто си прехвърляш пари там и я ползваш като основна карта. Както споменах с нея дори можеш да теглиш безплатно левове от бг банкомати.

Връзка към мнение

Revolut беше само за резиденти в ЕС, т.е. няма да ми пратят карта в Южна Америка, нали?

Връзка към мнение

Не си прав.

 

Апп-а автоматично разпознава държавата на картата и те пита дали да те чарджне в лева, като така прескачаш кофти курса на банката. После превалутирането към EUR/USD/GBP става по курса на Revolut и така акаунта ти се зарежда без да губиш и стотинка по трасето.

 

Няма такова нещо. Преди да си пусна мнението точно опитах да си вкарам пари, но се отказах. Изкара ми някакво съобщение от рода на "Your orignal currency is BGN and the transaction will be done with your bank FX rate. Would you like to continue?". Със сигурност не го цитирам точно, но смисълът беше такъв. Нямаше друга опция и отказах транзакцията.

Връзка към мнение

Апп-а автоматично разпознава държавата на картата и те пита дали да те чарджне в лева, като така прескачаш кофти курса на банката. ?

 

Това по време на плащане ли?

 

Няма такова нещо. Преди да си пусна мнението точно опитах да си вкарам пари, но се отказах. Изкара ми някакво съобщение от рода на "Your orignal currency is BGN and the transaction will be done with your bank FX rate. Would you like to continue?". Със сигурност не го цитирам точно, но смисълът беше такъв. Нямаше друга опция и отказах транзакцията.

 

И на мен ми излезе това съобщение. Аз обаче бях дал сметка в евро и нямаше как да е така. Даже специално за това се свързах с поддръжката им. Предполагам, че по подразбиране се приема, че сметката е в местна валута и съобщението излиза автоматично.

Връзка към мнение

При теб изглежда е грешка, но при мен изглежда напълно вярно. Сега опитах пак, ето скрийншот:

 

post-2889-0-64286800-1480606174.png

 

П.С. Може би е добре да направим една тема само за Revolut....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Няма такова нещо. Преди да си пусна мнението точно опитах да си вкарам пари, но се отказах. Изкара ми някакво съобщение от рода на "Your orignal currency is BGN and the transaction will be done with your bank FX rate. Would you like to continue?". Със сигурност не го цитирам точно, но смисълът беше такъв. Нямаше друга опция и отказах транзакцията.

За съжаление си прав. Съобщението вече е различно, доскоро излизаше нещо друго. Махнали са опцията за чарджване в различна валута.

post-1175-0-94534300-1480605848_thumb.png

 

Тук вече зависи от банката. Някои банки не ползват свой курс за превалутиране, а този на Visa/Mastercard. А Visa отскоро имат напълно фиксиран курс 1.95583 (колкото фиксинга на БНБ) и при превалутиране лев-евро не се губи абсолютно нищо. Та ако си зареждаш Revolut-а с левова дебитна карта от точната банка този проблем отпада изцяло. А с еврова карта пък съвсем няма грижи.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Revolut беше само за резиденти в ЕС, т.е. няма да ми пратят карта в Южна Америка, нали?

 

За целия свят е по принцип и пращат навсякъде. Обаче не е изгодно да зареждаш с долари. Има по-голяма комисионна.Най-на далавера е да я зареждаш с евро и паунди ( банката е английска), затова е най-популярна в ЕУ.

Връзка към мнение

Да, онлайн, можеш дори да ограничаваш веднага само теглене с карта, плащане онлайн или плащане в търговски обект. Блокирането и отблокирането става за секунди през приложението. Първата карта е безплатна. Пишеше две седмици, на мен ми дойде за една.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.