Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Да, и най-хубавото е, че не пита за идиотски секюрити кодове, които може да са проблем ако са на смс, а ти си в чужбина с друга сим карта, а ти ги прехвърля с един клик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, и най-хубавото е, че не пита за идиотски секюрити кодове, които може да са проблем ако са на смс, а ти си в чужбина с друга сим карта, а ти ги прехвърля с един клик.

Напротив - винаги пита. Всичко това зависи от картата, с която зареждаш, а не от Revolut.

Връзка към мнение

Напротив - винаги пита. Всичко това зависи от картата, с която зареждаш, а не от Revolut.

 

Аз зареждам с райфайзен дебитна, за всяко нещо се налага да чакам идиотския смс код, който закъснява с по няколко минути. С револют е единственото място ,където не ме пита за код и парите се прехвърлят за секунди.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отскоро Revolut предоставят реални банкови сметки на потребителите си, в 3те основни валути GBP/EUR/USD:

http://revolutapp.tumblr.com/post/156938742072/introducing-revolut-current-accounts

 

Очаква се дори лихва да има :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Все още не съм намерил начин да захраня картата от България без комисионна. Опитах с дебитна карта в лева, издадена от Societe Generale но взима комисиона за плащане на ПОС в чужбина. Комисионната е същата като на кредитната ми карта.  От Societe Generale ми обясниха, че дори и дебитна карта в евро да използвам пак ще има същата комисионна. Може би с дебитни карти от други банки плащането на ПОС в чужбина няма комисионна но със Societe има. 

 

Това е във връзка с по-рания ми пост, 190395.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Все още не съм намерил начин да захраня картата от България без комисионна. Опитах с дебитна карта в лева, издадена от Societe Generale но взима комисиона за плащане на ПОС в чужбина. Комисионната е същата като на кредитната ми карта.  От Societe Generale ми обясниха, че дори и дебитна карта в евро да използвам пак ще има същата комисионна. Може би с дебитни карти от други банки плащането на ПОС в чужбина няма комисионна но със Societe има. 

 

Това е във връзка с по-рания ми пост, 190395.

 

Тази такса се налага от Societe Generale и няма нищо общо с Revolut.

 

Изкарай си дебитна карта към произволна друга банка, която не прилага такса за плащане на ПОС в чужбина, и ще си зареждаш безплатно Revolut-a. Най-добре картата да е директно еврова за да избегнеш и превалутирането по кофти курс от страна на българската банка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. За да ти създадат карта, трябва предварително да си заредил 10 евро в акаунта си. Това им е сравнително ново изискване.

2. Не разбрах за каква такса става въпрос.

И аз с такъв въпрос. В кой акаунт - не ми дава опция за зареждане. При заявяването на карта ми иска 10 евро минимална сума и номер на Виза. Това картата от която ще си дръпнат таксата за издаването ли е или картата от която после ще зареждам револют-а? Нещо ме притеснява да изпляскам така номер и CCV....

Връзка към мнение

Top-up е менюто за зареждане на акаунта. Там се изпляскват данните на картите, с които ще захранваш Revolut.

За каква такса става въпрос? Издаването на първа карта не е ли безплатно все още?

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

За да ти издадат виртуална безплатна карта искат в акаунта да има 10 евро. Тези пари не се изтеглят. Тяхно изискване си е. Може би така те проверяват дали имаш достъп да средство за зареждане, или дали си пълнолетен...

Връзка към мнение

Въпрос :

След като вече има номер на сметките и то различен за различните валути на една и съща виртуална карта, това означава ли че може да се превеждат пари директно по този номер?!

 

/съжалявам ако въпроса е хептен тъп..не съм руса ...направо съм си бяла/

Връзка към мнение

Въпрос :

След като вече има номер на сметките и то различен за различните валути на една и съща виртуална карта, това означава ли че може да се превеждат пари директно по този номер?!

 

/съжалявам ако въпроса е хептен тъп..не съм руса ...направо съм си бяла/

 

Номер на сметка мисля, че се предлагаше само за Англия. Следователно, монголските тугрици ще ги държиш в кеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос :

След като вече има номер на сметките и то различен за различните валути на една и съща виртуална карта, това означава ли че може да се превеждат пари директно по този номер?!

Е, нали това е идеята? Защо ти е иначе сметка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Безплатна е виртуалната карта

 

Въпрос: Имам виртуална карта, която си направих при създаването на акаунта. Тя наистина беше безплатна. Сега обаче искам да си поръчам физическа карта. Освен 6 евро за обикновена доставка, ме таксуват и с 6 евро за картата. Вероятно се счита за втора, резервна карта. Така ли е? Струва ли си да я запазвам, май няма много приложение? И ако я изтрия в акаунта, ще отпадне ли "двойното таксуване"? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Да си отговоря сам, че да не се бърка и друг като мен. ;-)

 

Загадката е разрешена. Няма "двойно таксуване"!

 

Секцията на картите в приложението се състои от две страници. На първата са наличните карти, а на втората - възможността да се добавят допълнителни. Бях забранил временно наличната ми виртуална карта, тъй като не я ползвам засега. Това автоматично скрива опциите под нея, една от които е и "Искам да поръчам физическа карта".

 

post-735-0-93406600-1490466873.png

 

Така директно преминах към втората страница за поръчка на нова карта (независимо дали е виртуална, или е физическа). Тя вече наистина е резервна и се таксува с 6 евро + 6 за доставка.

 

post-735-0-63256500-1490467102_thumb.png

 

Сега вече ще си поръчам по правилния начин пластиката, която ще очаквам с нетърпение да пристигне, както обещават, най-късно до 6 април. :-)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно уточнение за безплатните лимити при тегления от банкомат: сумата е 200 Евро или 200 паунда или 200 долара, според валутата на сметката ви в момента. Т.е. ако парите са ви в евро, а теглите в паунди, лимитът е 173 паунда, което е приблизително 200 евро. С други думи, за да увеличите малко лимита си - конвертирайте  парите си в паунди преди да теглите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Опитах се да заредя прословутите 10 долара за виртуална карта. От както въведох данните на КК от която да ги дръпне екранът е бял, след като пусна приложението... Дайте съвет моля.

Връзка към мнение

Някой правил ли е банков превод към Уиз с Револут? В последната стъпка иска  някакъв адрес. Адрес на Уиз или на банката им трябва да се въведе?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да, така е. Сега вкарах 10 евро за да мога да си платя поръчката на физическа карта.

За пореден път лошо впечатление от Райфайзен - при плащане с дебитна виза електрон курсът EUR/BGN е 1,979. Нищо, че на главната им страница гордо стои фиксиран курс от 1,96

 

Capture.JPG.028c18780b63ba2a4ce1029a90b86ef1.JPG

 

Това е само при обмяна. Курсът за плащане в евро е скрит хубавичко и трябва да се намери като се влезе в Индивидуални клиенти -> Банкови карти -> Услуги с карти -> Картов обменен курс за международни транзакции. Със сигурност по-голямата сума в Револют ще бъде заредена от дебитната ми карта на Уникредит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, П.Кръстев said:

Да, така е. Сега вкарах 10 евро за да мога да си платя поръчката на физическа карта.

За пореден път лошо впечатление от Райфайзен - при плащане с дебитна виза електрон курсът EUR/BGN е 1,979. Нищо, че на главната им страница гордо стои фиксиран курс от 1,96

Гледайки разликата от 1.9 стотинки ме навява на мисълта, че не курсът е различен, а просто имаш 1% такса превалутиране. Тези такса е някъде скрита в тарифата на банката. И аз се издразних на това в Пиреос, но реално в малко банки липсва такава такса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • maiche
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.