Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Райфайзен са написали ,че за евро няма превалутиране ама дърварят много с евро и долар курса. За долар често има по над 10 стотинки разлика купува/продава.

Връзка към мнение
преди 45 минути , П.Кръстев каза:

 

Това е само при обмяна. Курсът за плащане в евро е скрит хубавичко и трябва да се намери като се влезе в Индивидуални клиенти -> Банкови карти -> Услуги с карти -> Картов обменен курс за международни транзакции. Със сигурност по-голямата сума в Револют ще бъде заредена от дебитната ми карта на Уникредит.

 

Мисля че и Уникредит имат 1% за превалутиране. Провери преди това.

Редактирано от Радослав
двоен пост
Връзка към мнение

Нямат.

То няма да е лошо някъде да обобщим актуална информация за тази позорна такса. Със сигурност я няма при Уникредит, ПИБ и ДСК. Със сигурност я има при Пощенска, Райфайзен и Пиреос.

Връзка към мнение

На някой правили ли са му превод от UK сметка към картовата такава на Револют. Понеже картовата няма все още IBAN, ако искам да ми преведат от UK сметка пари по картата, трябва да дам данните от top up/top up by bank transfer/GBP account и данните от екрана - рефенренция, получател, сметка и др.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Дидко каза:

На някой правили ли са му превод от UK сметка към картовата такава на Револют.

Не ти трябва IBAN за превод от UK сметка. Отиди на More->Profile->Account details->GBP и там ще видиш личната си банкова сметка в GBP. Не помня дали не трябваше нещо да се кликва за активиране, но така или иначе това си е нормална UK ,банкова сметка, по която можеш да получаваш преводи. В UK банковите сметки също имат IBAN, но не съм сигурен дали много хора го ползват. Трябва ти Account (8 цифри), Sort code (6 цифри, разделени с тирета), името ти и нищо повече.

Връзка към мнение
27 minutes ago, Дидко said:

На някой правили ли са му превод от UK сметка към картовата такава на Револют. Понеже картовата няма все още IBAN, ако искам да ми преведат от UK сметка пари по картата, трябва да дам данните от top up/top up by bank transfer/GBP account и данните от екрана - рефенренция, получател, сметка и др.

Не може със сигурност.

Може да превеждаш от UK сметка към твоята в Revolut, само и единствено ако захранващата сметка е на твое име. Друг човек не може да ти изпрати в Revolut по никакъв начин.

 

On 5/22/2017 at 9:55 PM, Ilian359 said:

Нямат.

То няма да е лошо някъде да обобщим актуална информация за тази позорна такса. Със сигурност я няма при Уникредит, ПИБ и ДСК. Със сигурност я има при Пощенска, Райфайзен и Пиреос.

При ОББ няма никакви такси за превалутиране

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 12 минути , П.Кръстев каза:

Това нещо не го откривам аз?

Като влезеш в приложението долу вдясно пише More -> Profile -> Account details -> и си избираш GBP

Връзка към мнение

Не бях ъпдейтнал приложението и нямах такова нещо в менюто :)

 

Meжду другото са добавили PLN и CHF като основни валути.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
21 minutes ago, koliob said:

Не е хубаво да се дават крайни мнения, още повече, когато не са и верни.

Напротив, верни са.

Преди месец си дадох данните от More -> Profile -> Account details -> и си избираш GBP

След това друг човек ми преведе сума и получих SMS от Revolut, че захрането от сметка на трето лице е НЕПОЗВОЛЕНО.

Последва един месец ходене по мъките докато върнат обратно сумата

 

 

IMG_5947.PNG

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , cybersimo каза:

Напротив, верни са.

преди 51 минути , cybersimo каза:

Друг човек не може да ти изпрати в Revolut по никакъв начин.

IMG_5947.PNG

Не е вярно, че няма никакъв начин. Аз съм получавал преводи и то неведнъж без проблеми. Може би в случая е важно, че съм ги получавал от друг човек, който ми ги е пращал от неговата Revolut сметка, но с превод до моята в GBP.

Вероятно само британци могат да получават от други банки, тъй като иначе няма как да получават заплатите си в Revolut.

 

http://news.revolut.com/post/156938742072/introducing-revolut-current-accounts

Връзка към мнение

Едно е да ти изпращат пари по общата сметка за захранване на Revolut, другото е по личната BACS сметка, която можеш да си откриеш като потребител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, koliob said:

Не е вярно, че няма никакъв начин. Аз съм получавал преводи и то неведнъж без проблеми. Може би в случая е важно, че съм ги получавал от друг човек, който ми ги е пращал от неговата Revolut сметка, но с превод до моята в GBP.

Вероятно само британци могат да получават от други банки, тъй като иначе няма как да получават заплатите си в Revolut.

 

http://news.revolut.com/post/156938742072/introducing-revolut-current-accounts

Това няма нищо общо с моя пример нито с въпроса зададен тук. Трето лице не може да ти преведе на твоята "банкова" Revolut сметка директно от неговата банка. 

Ако третото лице има Revolut account - това е съвсем друго нещо, както е видно и от СМС, който съм получил. 

Това не е банков превод, а просто account to account. 

Връзка към мнение

Аз нещо се обърках. Искам да си заредя Революта с банков превод с Transferwise, не с карта (изтекла). При това положение парите идват от сметка на Transferwise, не моя. Ще има ли проблем? 

Връзка към мнение

Влез в приложението на More -> Profile -> Account details. Там при първо влизане си откриваш лична UK банкова сметка която може да приема плащания от всеки - поне така обещават. Това не е нито "Top Up via Bank Transfer, нито трансфер от потребител на потребител.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Ilian359 каза:

Влез в приложението на More -> Profile -> Account details. Там при първо влизане си откриваш лична UK банкова сметка която може да приема плащания от всеки - поне така обещават. Това не е нито "Top Up via Bank Transfer, нито трансфер от потребител на потребител.

По този начин си направих сметката и аз. А преводите, които получих по нея са изпратени от друг потребител на Revolut, но като банкови преводи до моята сметка. 

Редактирано от koliob
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ilian359 каза:

Влез в приложението на More -> Profile -> Account details. Там при първо влизане си откриваш лична UK банкова сметка която може да приема плащания от всеки - поне така обещават. Това не е нито "Top Up via Bank Transfer, нито трансфер от потребител на потребител.

На 'личната' ми UK сметка трябва ли да пише някъде името ми?  Beneficiary ми е Revolut ltd.

Връзка към мнение
43 minutes ago, Радослав said:

На 'личната' ми UK сметка трябва ли да пише някъде името ми?  Beneficiary ми е Revolut ltd.

Не трябва твоето име. Само референцията

Връзка към мнение
3 hours ago, Ilian359 said:

Влез в приложението на More -> Profile -> Account details. Там при първо влизане си откриваш лична UK банкова сметка която може да приема плащания от всеки - поне така обещават. Това не е нито "Top Up via Bank Transfer, нито трансфер от потребител на потребител.

Точно това съм направил и аз, но не може да се получават пари (освен ако това не е заплатата ти, както изрично е упоменато в линка).

Дадох на човек, който живее в UK всичко неоходимо - account, sort code, името ми и референцията. Парите пристигнаха за часове и след това получих въпросния СМС. Мога да ви цитирам и кореспонденцията ми със съпорта на Revolut.

Няколко пъти ми казаха, че получаването на пари като банков превод от друго лице не е възможно. Освен ако това не се е променило в последната седмица-две, гарантирам че не става.

Дали правят разлика между граждани на UK и други такива на ЕС - нямам идея. Но за мен, този трансфер не мина.

Връзка към мнение

Трябва да призная, че cybersimo за съжаление е прав и на този етап не могат да се получават пари от трети лица от техни банкови сметки. Любопитството ми надделя и говорих със съпорта. Те ми казаха, че CHAPS payments are not supported (CHAPS е най-разпостранената система за междубанкови преводи в UK). Най-вероятно моите преводи са минали като вътрешни. Съжалявам ако съм подвел някого и се извинявам на cybersimo.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен има два акаунта:

Local: Beneficiary е Ilian Petrov, има си Account number и Sort code.

IBAN: Beneficiary е Revolut и има reference за превод. 

 

Сигурни ли сте, че за този "Local account" в GBP става въпрос? Би било ужасно тъпо така да го рекламират, а да може да получава само вътрешни за Revolut преводи.

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение
преди 4 минути , Ilian359 каза:

Сигурни ли сте, че за този "Local account" в GBP става въпрос? Би било ужасно тъпо така да го рекламират, а да може да получава само вътрешни за Revolut преводи.

Точно за тази сметка става въпрос.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.