Прескочи до съдържание

Regional day ticket DB Bahn


Препоръчани мнения

Здравейте. Някой знае ли дали regional day ticket на DB Bahn (немските железници) важи за градския транспорт на всички градове или само за някои населени места? Ще пристигна на летището Меминген и оттам ще хвана овтобус до самия град Меминген, оттам с влак през Улм до Тюбинген. Според това, което пише в сайта 

 

https://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/laender-ticket.shtml

 

градският транспорт трябва да е безплатен, ако имам такъв билет за влак. Ако някой е пътувал или знае нещо по въпроса ще съм благодарен да сподели!

Връзка към мнение

Малка извадка от условията:

Valid on all local trains of all rail companies and all transport association services (S-Bahn, subway, trams and buses) and nearly all scheduled bus services in Bavaria. Exceptions include school lines and certain private bus lines – in particular on toll roads and cross-border transports.

 

Отговора на въпроса ти е - да, важи и за градския транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Октомври пътувахме от летище Меминген до гр.Меминген. В автобуса първо показахме Байерн тикета, но шофьора каза, че не важи и платихме по 3 евро на човек. Не сме се разправяли  :mellow:

Връзка към мнение

Не знам дали важи за всички градове, но сме ползвали такъв билет в региони Baden-Württemberg и Franconia и ползвахме градски транспорт без проблем.

Връзка към мнение

Аз също съм ползвала регионални билети- в две различни области и ги  ползвах и  за градския транспорт. Проблема е , че никой никъде не ни провери и така и не разбрах доколко е правилно това. В сайта на железниците пишеше, че може и аз си ги ползвах смело

Връзка към мнение

5 дни ползвахме Байерн тикет, навсякъде ползвахме и градски транспорт - автобуси и метро /Мюнхен/, единствено в автобуса от летището до гр.Меминген ни поискаха да платим.

Връзка към мнение

Октомври пътувахме от летище Меминген до гр.Меминген. В автобуса първо показахме Байерн тикета, но шофьора каза, че не важи и платихме по 3 евро на човек. Не сме се разправяли  :mellow:

И аз през октомври пътувах от летище Меминген до гр.Меминген, но без никакъв проблем  използвах Байрен тикет, трима души пътувахме с един тикет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътувах този уикенд. Нямаше проблем, включително за автобуса от летището до гарата в Меминген.

 

Само искам да предупредя пътуващите с деца - според тълкуването на кондукторите по влаковете, билетът дава право на пътуване до пет човека над 5 години, независимо дали са деца или възрастни. Ние разбрахме написаното на сайта по друг начин (а може и така да ни е устройвало) - че може до пет възрастни и към тях колкото деца събереш, та се наложи да доплащаме във влака.

Връзка към мнение

Пътувах този уикенд. Нямаше проблем, включително за автобуса от летището до гарата в Меминген.

 

Само искам да предупредя пътуващите с деца - според тълкуването на кондукторите по влаковете, билетът дава право на пътуване до пет човека над 5 години, независимо дали са деца или възрастни. Ние разбрахме написаното на сайта по друг начин (а може и така да ни е устройвало) - че може до пет възрастни и към тях колкото деца събереш, та се наложи да доплащаме във влака.

В сайта на немските железници https://www.bahn.com/i/view/USA/en/prices/germany-regional/bavaria-ticket.shtml

ясно е написано за Bayren ticket-а, че "One person may bring any number of their own children or grandchildren under 15 with them free of charge." - собствени деца или внуци под 15годишна възраст пътуват безплатно...

Ама, може би човек трябва да носи разпечатка на условията относно този вид билети и по-добре да е на немски, понеже няма гаранция, че всички кондуктори ползват и английски език.

Случка от моя опит: Преди две години пътувах с комбиниран билет самолет+влак, който важеше за всички видове влакове в цяла Германия 24 часа преди излитане или 24 часа след кацане на самолета /зависи дали пристигаш или заминаваш в/от Германия. Та, един кондуктор в ICE Берлин-Мюнхен ми се запецна, че съм нямала право да правя разни спирки и пракачвания (качих се от Нюрнберг), а трябвало да пътувам от т.А до т.Б директно с един влак или само ако няма директен, тогава да е с прекачване. Което не е вярно, още повече, че този вид билети съм ги позвала безпромно и друг път, та се наложи да се обясняваме на немско-английско-българско-руско-италиански-ръце-крака-очи-мимики, даже поисках да ми извика началника на влака, ама така и не разбрах дали изобщо има такъв, щото той уж не разбра какво му казвам. В крайна сметка онзи примирително вдигна ръце и каза да сляза в Мюнхен и там да хващам първия влак за Франкфурт, откъдето трябваше да излетя. А в Мюнхен аз по принцип щях да си сляза, но за да взема влак за Улм, където имах намерение да си наснимам катедралата, да се помоткам и обядвам, а оттам с ICE после да замина за Франкфурт, откъдето отлитах вечерта. Апропо, билетът ми беше на немски/английски и въпросния кондуктор след като задълбочено и продължително се взира в него (предполагам е от хората, дето "не падат по гръб", както се казва), ми каза да сляза на Мюнхен и отпраши нататък по вагоните да си върши работата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта на немските железници https://www.bahn.com/i/view/USA/en/prices/germany-regional/bavaria-ticket.shtml

ясно е написано за Bayren ticket-а, че "One person may bring any number of their own children or grandchildren under 15 with them free of charge." - собствени деца или внуци под 15годишна възраст пътуват безплатно...

 

И ние така го четохме, но после говорихме с други служители на гишета и шофьори на автобуси и те потвърдиха, че това било обичаен проблем - лошо било обяснено на сайта и често възнивали спорове между туристи и проверяващи

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Свежа информация за Bayern Ticket-а
От декември 2016г цената му вече е 25€, а за всеки следващ пътник (до петима общо) се добавят по 5€. Другите условия са същите както и преди увеличението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

25+6+6=37€

Моя е грешката, техническа, кликнала съм на 5 вместо 6. Моля за извинение.

Е, пак е на сметка, преди купувахме по 43€, за пет човека, защото нямаше за трима.

Връзка към мнение

Е, пак е на сметка, преди купувахме по 43€, за пет човека, защото нямаше за трима.

 

Няма как да е нямало, понеже всичко от 2рия до 5тия слот ти е свободно. Т.е. след като сте трима, си плащате за трима (23+5+5 - по старите цени). Не знам що за 5 сте плащали. :) 

Връзка към мнение

 

Няма как да е нямало, понеже всичко от 2рия до 5тия слот ти е свободно. Т.е. след като сте трима, си плащате за трима (23+5+5 - по старите цени). Не знам що за 5 сте плащали. :)

М, ми ние купувахме от машини, аз и тук питах, и четох, ставаше въпрос за NRW, не за Байерн, но мисля, че принципа е един и същ. Имаше единичен и за малка група до 5 човека, за трима нямаше, къде бъркам?

Връзка към мнение

М, ми ние купувахме от машини, аз и тук питах, и четох, ставаше въпрос за NRW, не за Байерн, но мисля, че принципа е един и същ. Имаше единичен и за малка група до 5 човека, за трима нямаше, къде бъркам?

Цените са различни за двата района.

И принципа е друг.

Връзка към мнение

М, ми ние купувахме от машини, аз и тук питах, и четох, ставаше въпрос за NRW, не за Байерн, но мисля, че принципа е един и същ. Имаше единичен и за малка група до 5 човека, за трима нямаше, къде бъркам?

 

Трябваше от там да почнеш. Всяка провинция си определя сама нещата. Във Вестфалия не съм се возил, но не е същото като в Бавария. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, Какъв е най-евтиния / но и удобен / транспорт между летище Меминген и Мюнхен.

А също и Мюнхен-Нойшванщайн?

Благодаря предварително

Редактирано от tsv_vatev
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,

Някой ползвал ли е скоро такъв билет?

Че не виждам в условието дали е включено ползването на метро " using regional trains (Interregio-Express, Regional-Express, Regionalbahn) and S-Bahn trains. "

В предни постове пише че може?

Също да попитам може ли да се закупи предварително за определена бъдеща дата  без да се уточнява часовете за влаковете, които ще се ползват?

 

Редактирано от tsv_vatev
Връзка към мнение
преди 26 минути , tsv_vatev каза:

Здравейте,

Някой ползвал ли е скоро такъв билет?

Че не виждам в условието дали е включено ползването на метро " using regional trains (Interregio-Express, Regional-Express, Regionalbahn) and S-Bahn trains. "

В предни постове пише че може?

 

Виж тук:
http://www.vgn.de/en/bavaria-ticket

Връзка към мнение
32 minutes ago, tsv_vatev said:

Здравейте,

Някой ползвал ли е скоро такъв билет?

Че не виждам в условието дали е включено ползването на метро " using regional trains (Interregio-Express, Regional-Express, Regionalbahn) and S-Bahn trains. "

В предни постове пише че може?

Също да попитам може ли да се закупи предварително за определена бъдеща дата  без да се уточнява часовете за влаковете, които ще се ползват?

 

Всички видове градски транспорт за включени, както S-Bahn, така и U-Bahn, автобуси и т.н.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Да видим какво съм разбрала за Бавария тикет ;)

Мога ли да го ползвам от Мюнхен до Ердинг (Горна Бавария)?

А от Меминген до Фридрихсхафен (Баден-Вюртемберг)?

А от Мюнхен до Щутгарт (Баден-Вюртемберг)?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.