Прескочи до съдържание

Дания, Норвегия,Швеция и Финландия - през август 2017


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Започвам подготовката за лятно скандинавско пътуване. Времето ще бъде около две седмици, но няма проблем и да е повече.

Дайте съвети моля, от къде да започна?

Ще се движим с кола под наем. Дали с нея да се придвижваме между отделните държави или с полети и кола за всяка поотделно?

Гледам, че Уиз-овете фърчат до Осло и Копенхаген. Матейко беше казал, че  с автомобил  таксата за моста Йоресунд била сериозна. :unsure:

Изобщо, приемам всякакви съвети и указания, моля!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ще следя с интерес, че тази посока ме вълнува, макар да съм била на част от местата.

...

Гледам, че Уиз-овете фърчат до Осло и Копенхаген. ...

Уиз-овете летяха за кратко до Осло.

Райън летят до Стокхолм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще следя с интерес, че тази посока ме вълнува, макар да съм била на част от местата.

Уиз-овете летяха за кратко до Осло.

Райън летят до Стокхолм.

Благодаря!

Значи, нискотарифните са до Копенхаген, Стокхолм и Малмьо. Пропускам ли нещо?

Връзка към мнение

Единственото оправдание да не си с кола по този маршрут, е липсата на време. Ти имаш :)

 

самолет до Копенхаген, примерно

Редактирано от Niceday
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз ще следя темата отблизо, защото ме интересува, макар още да не съм решила дали да направим пътуването през лятото на 2017 г. или лятото на 2018 г.

Ще бъде благодарна, Александра, ако напишеш програмата си, когато я уточните, както и как ще се придвижвате между отделните точки и къде смятате да спите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ще следя темата отблизо, защото ме интересува, макар още да не съм решила дали да направим пътуването през лятото на 2017 г. или лятото на 2018 г.

Ще бъде благодарна, Александра, ако напишеш програмата си, когато я уточните, както и как ще се придвижвате между отделните точки и къде смятате да спите.

Да, ще напиша с удоволствие. Нали знаеш - преди това, по време, след това - нааадъъълго и нашироко. :)

Само да се изкажат компетентните с мнение, че да започна от някъде. :)

Единственото оправдание да не си с кола по този маршрут, е липсата на време. Ти имаш :)

 

самолет до Копенхаген, примерно

Нали знаеш, не обичам препусканиците . ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ще напиша с удоволствие. Нали знаеш - преди това, по време, след това - нааадъъълго и нашироко. :)

Само да се изкажат компетентните с мнение, че да започна от някъде. :)

Нали знаеш, не обичам препусканиците . ;)

Аз съм сигурна, че ще напишеш на дълго и нашироко впечатленията си от пътуването по време и след това. :)  По-скоро молбата ми беше да започнеш да пишеш преди това, за да почерпим важен опит в движение, ако решим да правим този маршрут по същото време.  :)

Между другото, мислила ли си върху идеята за воден транспорт като начин за придвижване между отделните държави?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А имате ли някакви "опорни точки", например градове/места, които задължително искате да посетите? Така много по-лесно може да се направи план из необятната територия на изброените държави. За изходна точка може би Копенхаген или Малмьо ще са най-удобни. 

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А имате ли някакви "опорни точки", например градове/места, които задължително искате да посетите? Така много по-лесно може да се направи план из необятната територия на изброените държави. За изходна точка може би Копенхаген или Малмьо ще са най-удобни. 

Аз за себе си имам някакви идеи, но темата си е на Александра, така че само ще чета и ще попивам опит. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте и от мен :).Ние ходихме миналата година и направихме една обиколка,Тръгнахме от Малмьо  през Копенхаген после към Гьотеборг след това потеглихме към Осло и за  Стокхолм и пак обратно за Малмьо.Кацнахме и излитнахме от Малмьо и това беше за пет дни,а Вие за две седмици супер ще имате много време и до Берген да отидете.И както каза DenitsaS дали имате опорни точки :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

времето както е видно го имаш, аз мога да споделя че за 5 дни направихме обиколка само на скандинавските столици, като кацнахме в Малмьо, от Копенхаген до Осло ползвахме кораб, после отново с полет дохвърчахме до Хелзини, от където на кобра акустирахме в Стокхолм, от къде завършихме с полет към София....но ти ще имаш определено повечко време за обиколки в страните, така че моят план надали ще ти помогне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От моята гледна точка, бих отделил 7-10 дена за Норвегия (фиордите и Лофотен), а останалото за Копенхаген / Осло / Стокхолм и придвижване, както дойде най-удобно откъм цена и логистика (само едно от трите, не всичките)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако кацнете в Малмьо, можете да си завъртите кръгче по шведско и норвежко на четири колела, а като се върнете в началната точка и оставите колата, да минете по моста с градския транспорт за двайсетина евро на човек (ли беше) :) После можете да летите към София от датско :)

 

В Швеция аз съм си набелязал това: http://www.gotakanal.se/en/

 

...и това: http://www.dvvj.se/en/draisine/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм сигурна, че ще напишеш на дълго и нашироко впечатленията си от пътуването по време и след това. :)  По-скоро молбата ми беше да започнеш да пишеш преди това, за да почерпим важен опит в движение, ако решим да правим този маршрут по същото време.  :)

Между другото, мислила ли си върху идеята за воден транспорт като начин за придвижване между отделните държави?

Воден транспорт се изключва, половинът ми го мрази, ако е за повече време. :blush:

А имате ли някакви "опорни точки", например градове/места, които задължително искате да посетите? Така много по-лесно може да се направи план из необятната територия на изброените държави. За изходна точка може би Копенхаген или Малмьо ще са най-удобни. 

Не, задължителни места нямаме. Всъщност, имаме - четирите столици, Лофотен и Берген на първо четене. :)

Здравейте и от мен :).Ние ходихме миналата година и направихме една обиколка,Тръгнахме от Малмьо  през Копенхаген после към Гьотеборг след това потеглихме към Осло и за  Стокхолм и пак обратно за Малмьо.Кацнахме и излитнахме от Малмьо и това беше за пет дни,а Вие за две седмици супер ще имате много време и до Берген да отидете.И както каза DenitsaS дали имате опорни точки :) .

Това с кола ли стана?

времето както е видно го имаш, аз мога да споделя че за 5 дни направихме обиколка само на скандинавските столици, като кацнахме в Малмьо, от Копенхаген до Осло ползвахме кораб, после отново с полет дохвърчахме до Хелзини, от където на кобра акустирахме в Стокхолм, от къде завършихме с полет към София....но ти ще имаш определено повечко време за обиколки в страните, така че моят план надали ще ти помогне.

Ще ми помогне, разбира се. :) Всяко мнение ми е важно. това също е вариант - кацаме в Копенхаген, вземаме кола и обикаляме.

После - оттам полет - до следващата дължава, пак кола и обикаляне.

Вили, а този кораб от Копенхаген до Осло колко време пътува?

Ако кацнете в Малмьо, можете да си завъртите кръгче по шведско и норвежко на четири колела, а като се върнете в началната точка и оставите колата, да минете по моста с градския транспорт за двайсетина евро на човек (ли беше) :) После можете да летите към София от датско :)

 

В Швеция аз съм си набелязал това: http://www.gotakanal.se/en/

 

...и това: http://www.dvvj.se/en/draisine/

Забрави Финландско. ;)

От моята гледна точка, бих отделил 7-10 дена за Норвегия (фиордите и Лофотен), а останалото за Копенхаген / Осло / Стокхолм и придвижване, както дойде най-удобно откъм цена и логистика (само едно от трите, не всичките)

Фиордите и Лофотен ще ги видим, ама не чак за 10 дена. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Не го забравих, пропуснах го :) Според мен ако закачите и Финландия към това двуседмично пътуване, ще осакатите обиколката. Ако сте там цял месец - тогава става :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не го забравих, пропуснах го :) Според мен ако закачите и Финландия към това двуседмично пътуване, ще осакатите обиколката. Ако сте там цял месец - тогава става :)

Е, хайде - триседмично, щом викаш, че ще е сакатлък. ;) ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кораба пътува цяла нощ, имаш си каюта на разположение и уплътняващ времето, поне за нас беше добър вариант с оглед на малкото време с което разполагахме, но пък за децата си беше преживяване самото предвижване - ето и линк към корабите DFDS

 

а от Хелзинки до Стокхолм ползвахме тези ST.PETER LINE

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Едно полезно сайтче за транспортни връзки и резервации в Швеция: http://kopbiljett.resrobot.se/

 

Между другото онзи ден мернах, че шведските железници имат промоция за летния период - билети от 95 кр (~ 19 лева) посоката.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Едно полезно сайтче за транспортни връзки и резервации в Швеция: http://kopbiljett.resrobot.se/

 

Между другото онзи ден мернах, че шведските железници имат промоция за летния период - билети от 95 кр (~ 19 лева) посоката.

Много ти благодаря! :)

Връзка към мнение

Ние бяхме с агенция,това е много път за 6 дни ние като бяхме.С кола май ще Ви излезе по-скъпо,но все пак зависи колко човека сте.Много ни е яд,че я направихме с агенция,но здраве да е.Но с кола имате много голям избор и където искате можете да си отидете и когато искате.

Редактирано от Ivanpopov19944
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може би, ако кацнем в Копенхаген, ще следвам стъпките на Красен Денев,а колата ще я вземем после.

Върти ме се идеята да започнем от Дания,през Норвегия, Швеция и Финландия.Тоест, може да кацне в Дания, а да се излети от Финландия.Или обратното.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Проучи добре възможността за наемане на кола от една държава и връщането и в друга.  Мисля , че това ако ти го предложи някоя фирма , ще е нещо страшно като цена  особено в скандинавието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проучи добре възможността за наемане на кола от една държава и връщането и в друга.  Мисля , че това ако ти го предложи някоя фирма , ще е нещо страшно като цена  особено в скандинавието.

Благодаря, само да ми се избистри някакво планче и ще започна да проучвам и как стои въпросът с колите.:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.