Прескочи до съдържание

Дания, Норвегия,Швеция и Финландия - през август 2017


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Дългия вариант е от Берген през Зогнефьорд или обратното и затова е 5 часа.Втория вариант е 2 часа ,защото от От Флом до Гувенген или обратното минаваш само през 2 ръкава.Те са част от Зогне ,но си имат и свои имена.Аурланд/Орланд фиорд е от Флом,после влизаш за малко в същинския Зогне/Сьогне и пак навлизаш в друг...Нерьойфьорд.Края му е Gudvengen.

За мен това е по добрия вариант да видиш магията на фиордите и да не байладисаш от плаване ;) Нерьой е в ЮНЕСКО в раздела за природа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани, благодаря ти, аз разгледах твоя хотел в Берген и смятам него да взема за две нощувки.

Единия ден за въпросната екскурзия, а втория - за шматкане из Берген и наоколо. Ти билети на място ли взе, или предварително?

Тази екскурзия е в два варианта - при единия пътуването с кораб е 5 часа, при другия - 2 часа. Но се гледа друг фиорд.Ето, тази:

 

07:57: Train from Bergen to Myrdal (1/4-30/4: 08:43)

09:48: Arrival Myrdal (1/4-30/4: 10:51)

10:05: Flåm Railway from Myrdal to Flåm (1/4-30/4: 10:58)

10:55: Arrival Flåm (1/4-30/4: 11:55)

15:00: Boat from from Flåm to Gudvangen 

17:00: Arrival in Gudvangen

17:25: Bus from Gudvangen to Voss Railway station

18:29: Arrival Voss Railway station

18:39: Train from Voss to Bergen (Regional train, including reserved seats)

19:56: Arrival in Bergen

 

И аз като че ли, по-склонна съм за нея, че 5 часа ми е много.

Според мен, това е по-добрият круиз. Аз купих пакета по интернет. Тръгването ми беше от Осло. Всичко беше платено предварително и билетите ме чакаха на касата на централната гара в Осло. Организацията им е перфектна.

Хотелът - от рибния пазар и фериботното пристанище тръгваш надясно по крайбрежата до втората пряка. Намира се на улицата, успоредна на крайбрежната. В близост има супермаркет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Готова съм с организацията.Всички билети - купени, хотелите - букнати, сега нареждам дребните детайли.:)

Ето накратко:

Полет с Раян - София - Стокхолм. Две нощувки в хотел, на пешеходно разстояние от Викинг терминала. Оставяме там големите куфари и само с ръчен багаж - круиз , общо три дни, с една нощувка в Хелзинки. На кораба съм купила големи кабини с прозорци на висока палуба, в едната посока - вечеря и закуска в ресторант "Фут гардън", в другата - вечеря и закуска на бюфет.Пак хотел на пешеходно разстояние от круизния терминал. Два пълни дни, разглеждане. Купих Хелзинки карт за 24 часа, включва всякакъв транспорт, включително корабчето до Суоменлина+много музеи.

Връщане в Стокхолм, отново две нощувки. Ще видя на място, още някакво круизче ли, интересно градче ли или просто - разходка с корабче и моткане из града.

Полет - Стокхолм - Осло. Три нощувки там, разглеждане.

Полет - Осло - Берген, три нощувки там. Не съм купила още билетите за круиз+влак + умувам за колата, дали въобще да я вземаме или да се шматкаме с наличните транспорти.

Следва - директен полет - Берген- Копенхаген. Има само един дневно, всички останали са със стоп в Осло. И понеже е вечерен, ще букна хотел близо до летището, да има паркинг, че там вече сме с кола. Този хотел още го мисля.

Три нощувки и там, разглеждане, Хамлет-Мамлет, Кронборг-Мронборг, разглеждане на Малмьо, с минаване по моста Йоресунд и пр.

Полет с Уиз - Копенхаген - София.

 

1. :girlwacko:Моля за препоръка за хубав ресторант в Берген за тържествена вечеря, че имам повод. Хотелът ни там е Радисън Блу Роял, ако някой има мнение за неговия ресторант, моля да сподели.

2. Моля за сайтове за купуване на билети за круизите+влака до Мюрдал  в Берген. Ще последвам съвета   на Ботко за по-краткя круиз. Значи, ако някой има линк от къде да купя билетите предварително,  много моля да ми го даде.

3. Моля за съвет коя фирма за рент -а -кар да ползваме в Берген и Копенхаген.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

2. Моля за сайтове за купуване на билети за круизите+влака до Мюрдал  в Берген. Ще последвам съвета   на Ботко за по-краткя круиз. Значи, ако някой има линк от къде да купя билетите предварително,  много моля да ми го даде.

 

https://www.norwaynutshell.com/

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги каза:

Много ти благодаря! А някой може ли да каже, каква е разликата, между класик боут и и премиум боут круиз?Разликата е 600 крони.

Връзка към мнение
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Много ти благодаря! А някой може ли да каже, каква е разликата, между класик боут и и премиум боут круиз?Разликата е 600 крони.

 

Ей тук се виждат добре разликите между корабите, цъкни на снимките: https://booking.visitflam.com/en/to-do/a1064754/fjordcruise-nærøyfjord-fit/showdetails

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги каза:

 

Ей тук се виждат добре разликите между корабите, цъкни на снимките: https://booking.visitflam.com/en/to-do/a1064754/fjordcruise-nærøyfjord-fit/showdetails

Много ти благодаря, премиум ще бъде.:)Доста по-лачен ми изглежда боутът.:dancing:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Аз пак да питам за круизите. Не мога да избера часа на тръгване, моля, дайте съвет!

С тази, премиум боут има два варианта - единият е с тръгване рано сутринта и с пристигане по-рано вечерта обратно:

 

Departure from Bergen 06:52

The Bergen Railway
Arrival Myrdal 09:22
Departure from Myrdal 09:40
The Flåm Railway
Arrival Flåm 10:35                               
-  тук има едни 3,5 часа престой  до круиза, има ли какво да се прави във Флам за толкова време?
Departure from Flåm 14:00
Fjord cruise - premium boat
Arrival Gudvangen 15:30
Departure from Gudvangen 15:40
Bus
Arrival Voss 16:55
Departure from Voss 17:41
The Bergen Railway
Arrival Bergen 18:55
 
При втория вариант се тръгва на обяд и връщането е в 22,30 вечерта. С по- малко чакане навсякъде ми се струва.
 
Departure from Bergen 12:56
The Bergen Railway
Arrival Voss 14:15
Departure from Voss 14:40
Bus
Arrival Gudvangen 15:40
Departure from Gudvangen 16:00
Fjord cruise - premium boat
Arrival Flåm 17:30
Departure from Flåm 18:40
The Flam Railway
Arrival Myrdal 19:36
Departure from Myrdal 20:24
The Bergen Railway
Arrival Bergen 22:30
 
Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Аз пак да питам за круизите. Не мога да избера часа на тръгване, моля, дайте съвет!

С тази, премиум боут има два варианта - единият е с тръгване рано сутринта и с пристигане по-рано вечерта обратно:

 

Departure from Bergen 06:52

The Bergen Railway
Arrival Myrdal 09:22
Departure from Myrdal 09:40
The Flåm Railway
Arrival Flåm 10:35                               
тук има едни 3,5 часа престой  до круиза, има ли какво да се прави във Флам за толкова време?
Departure from Flåm 14:00
Fjord cruise - premium boat
Arrival Gudvangen 15:30
Departure from Gudvangen 15:40
Bus
Arrival Voss 16:55
Departure from Voss 17:41
The Bergen Railway
Arrival Bergen 18:55
 
При втория вариант се тръгва на обяд и връщането е в 22,30 вечерта. С по- малко чакане навсякъде ми се струва.
 
Departure from Bergen 12:56
The Bergen Railway
Arrival Voss 14:15
Departure from Voss 14:40
Bus
Arrival Gudvangen 15:40
Departure from Gudvangen 16:00
Fjord cruise - premium boat
Arrival Flåm 17:30
Departure from Flåm 18:40
The Flam Railway
Arrival Myrdal 19:36
Departure from Myrdal 20:24
The Bergen Railway
Arrival Bergen 22:30
 

Аз бих избрала втория вариант. Няма какво толкова  да се прави във Флам. Има един музей, магазинче за сувенири и места за хапване. Аз бях на дъгия круиз от 5 часа и валя през повечето време. Направила си добър избор с круиза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 57 минути , Дани Магелани каза:

Аз бих избрала втория вариант. Няма какво толкова  да се прави във Флам. Има един музей, магазинче за сувенири и места за хапване. Аз бях на дъгия круиз от 5 часа и валя през повечето време. Направила си добър избор с круиза.

Дани, много ти благодаря! И аз натам клонях, ама , друго си е, като някой даде акъл.;)

Връзка към мнение

Да, потвърдя и аз, много е красиво мястото, но няма какво да се прави толкова време. За час е достатъчно. И особено като се има предвид, че за първият вариант ще трябва да сте на крак по никое време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 6/21/2017 в 10:34, Георги каза:

Да, потвърдя и аз, много е красиво мястото, но няма какво да се прави толкова време. За час е достатъчно. И особено като се има предвид, че за първият вариант ще трябва да сте на крак по никое време. 

Благодаря!

Вече съм почти готова, само нътшел -круиза не съм купила, ама вече съм го  избрала.

Понеже няма да сме навсякъде с кола, този път съм решила да поредуцирам  багажа до един среден куфар и две раници. Питането ми е - през август какво е времето там? Гледам температурите  се движат между 13 вечер и 18-20 денем.Тоест , жеги няма, а трябват по-топли  дрехи. Къси или дълги ръкави?Правилно ли мисля? По едно яке уиндстопер и по една пухенка дали ще са достатъчни? На плаж може ли да се ходи, че да нося и бански?

Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Благодаря!

Вече съм почти готова, само нътшел -круиза не съм купила, ама вече съм го  избрала.

Понеже няма да сме навсякъде с кола, този път съм решила да поредуцирам  багажа до един среден куфар и две раници. Питането ми е - през август какво е времето там? Гледам температурите  се движат между 13 вечер и 18-20 денем.Тоест , жеги няма, а трябват по-топли  дрехи. Къси или дълги ръкави?Правилно ли мисля? По едно яке уиндстопер и по една пухенка дали ще са достатъчни? На плаж може ли да се ходи, че да нося и бански?

Алекс, понеже напоследък нещо много не разказваш подробно, да ти кажа, че много искам да напишеш дневник за това пътуване с всичката подробна информация, и цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Благодаря!

Вече съм почти готова, само нътшел -круиза не съм купила, ама вече съм го  избрала.

Понеже няма да сме навсякъде с кола, този път съм решила да поредуцирам  багажа до един среден куфар и две раници. Питането ми е - през август какво е времето там? Гледам температурите  се движат между 13 вечер и 18-20 денем.Тоест , жеги няма, а трябват по-топли  дрехи. Къси или дълги ръкави?Правилно ли мисля? По едно яке уиндстопер и по една пухенка дали ще са достатъчни? На плаж може ли да се ходи, че да нося и бански?

През май на гара Мирдал, от където се качих на фламската железница, имаше сняг. Бански костюм може да ти бъде полезен за СПА, за плаж - не ми се вярва.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

По едно яке уиндстопер и по една пухенка дали ще са достатъчни?

Добави и шал и качулка и ще е достатъчно :) .  Края на май ставаше и за къс ръкав в Берген, но ние май уцелихме един от 20те слънчеви дни за цялата година в тоя град :). Щом не си купила още билетите за нътшел круиза -провери единичните цени на всяка отсечка и си прецени доколко е изгодно пакетната цена. Ние си купувахме всяко билетче отделно(някои предварително онлайн, други на место, трети от шофьора) и накрая общата цена на всичките ни билети по отсечките излезе с 60евро по ниска от пакетната цена на целия маршрут. Така че не е за пренебрегване такава разлика-погледни и двата варианта. Още повече, че ние като бяхме изрично пишеше , че ако изпуснеш някоя връзка не носят отговорност, ако няма места не носят отговорност...въобще на мен ми убягна смисъла защо въобще го предлагат като пакетна услуга -няма водач с вас, всичко пак сами си правите, търсите, намирате, качвате, слизате.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Алекс, понеже напоследък нещо много не разказваш подробно, да ти кажа, че много искам да напишеш дневник за това пътуване с всичката подробна информация, и цени.

Дадено, за теб - винаги!:)

Даже, мога да започна с някои цени още утре.Каквото съм платила вече - самолетни билети, круиз до Хелзинки, круиз до фиордите.Избрала съм и хотелите, тях също мога да ги покажа и да обясня защо съм ги избрала.

преди 32 минути , Дани Магелани каза:

През май на гара Мирдал, от където се качих на фламската железница, имаше сняг. Бански костюм може да ти бъде полезен за СПА, за плаж - не ми се вярва.

Е, ние нали през август, викам, да не би да става и за плаж.-_-

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 33 минути , bobole4e каза:

Добави и шал и качулка и ще е достатъчно :) .  Края на май ставаше и за къс ръкав в Берген, но ние май уцелихме един от 20те слънчеви дни за цялата година в тоя град :). Щом не си купила още билетите за нътшел круиза -провери единичните цени на всяка отсечка и си прецени доколко е изгодно пакетната цена. Ние си купувахме всяко билетче отделно(някои предварително онлайн, други на место, трети от шофьора) и накрая общата цена на всичките ни билети по отсечките излезе с 60евро по ниска от пакетната цена на целия маршрут. Така че не е за пренебрегване такава разлика-погледни и двата варианта. Още повече, че ние като бяхме изрично пишеше , че ако изпуснеш някоя връзка не носят отговорност, ако няма места не носят отговорност...въобще на мен ми убягна смисъла защо въобще го предлагат като пакетна услуга -няма водач с вас, всичко пак сами си правите, търсите, намирате, качвате, слизате.

Да, може,  но се притеснявам, да не би да няма билети на място, нали тогава е баш сезон и сигурно  ще има много народ.

Благодаря ти за идеята, ще видя онлайн какво може да се купи и каква ще излезе цената.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 37 минути , neuromancer каза:

Неопрен? :lol:

Руснаците викат, че в Копенхаген по туй време цялото народ било изпружено  на плажа. Е,повечето били облечени,  че даже и имало къпещи  се.:lol:

Ти остави плажа, ами, ей сега чета писанията на един руснак, дето живее в Норвегия. И той предупреждава, че си имали изобилно кърлежи, та народът да се проверявал  и да не ходел из природата много разсъблечен. Това ме подсеща да с взема една ваксина против тетанус , за всеки случай.

Някой да знае нещо по въпроса?С кърлежите.

И още нещо почвам да се  чудя - дали да взема билети само за круизчето по фиордите, пък да взема рент-а-кар  и да си разглеждаме другото сами.

Ще седна да видя какви са цените на колите и паркинга в Берген.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

kaupanger-Gudvangen%20map%20UNESCO%20Fjo

 

В Трипадвайзор чета за този мршрут, около 2,5 часа в посока.От Гудванген до Kaupanger.

Някой пробвал ли го е? Това е фери, можеш да се качиш с колата.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Точно този не знам, мисля не е лош. Спокойно може да вземете кола и да обиколите, като пресечете 1-2 пъти фиордите с ферибот вместо круиз.

От Каупангер пресичате на югоизток и там наблизо е Borgund Stavkirke. После обратно по 25км тунел (безплатен) към Flam. Ако не бъркам без да гледам картата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , neuromancer каза:

Точно този не знам, мисля не е лош. Спокойно може да вземете кола и да обиколите, като пресечете 1-2 пъти фиордите с ферибот вместо круиз.

От Каупангер пресичате на югоизток и там наблизо е Borgund Stavkirke. После обратно по 25км тунел (безплатен) към Flam. Ако не бъркам без да гледам картата. 

Благодаря ти, нещо такова ми се заформя като идея.

Защото, чета в Трипадвайзора и по руските форуми - оплакват се от организацията та Нътшел-пакетите. В смисъл - няма ред, не са ти гарантирани местата, сам се упътваш навсякъде. Отделно руснаците разправят, че Фламската железница е пълна пародия на някаква атракция.

Съвсем отделно пък, като сметна парите за транспорт от/до летището+цената на круиза за двама, която е по около 200Е на човек, излиза горе-долу, като да си вземем кола за 3 дни и да обиколим сами.

Връзка към мнение

Аз лично за 2 дни ходих до Geiranger, много е красиво там, на връщане с ферито по фиорда. Беше само гледки и църквата в Боргунд, за друго нямаше време, че много път, но пък пълни душата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 35 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ти, нещо такова ми се заформя като идея.

Защото, чета в Трипадвайзора и по руските форуми - оплакват се от организацията та Нътшел-пакетите. В смисъл - няма ред, не са ти гарантирани местата, сам се упътваш навсякъде. Отделно руснаците разправят, че Фламската железница е пълна пародия на някаква атракция.

Съвсем отделно пък, като сметна парите за транспорт от/до летището+цената на круиза за двама, която е по около 200Е на човек, излиза горе-долу, като да си вземем кола за 3 дни и да обиколим сами.

За фламската железница съм съгласна. В повечето време сте като в тунел и няма видимост към красотите. Там където спира за фотопауза е красиво и си заслужава. В другото време няма видимост за снимки или е за много кратко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , neuromancer каза:

Аз лично за 2 дни ходих до Geiranger, много е красиво там, на връщане с ферито по фиорда. Беше само гледки и църквата в Боргунд, за друго нямаше време, че много път, но пък пълни душата.

Ние ще имаме три пълни дни. Викаш, с колица си е по- добре.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.