Прескочи до съдържание

Отново Тоскана


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте пътешественици!

Най-после дойде време да правя едно от любимите ми неща, а именно да планирам пътешествие. 

Планирам да отидем през май месец 2017 г. от неделя до неделя в Тоскана и Чинкуетере.

За сега ще изчакам с взимането на самолетни билети до Пиза, че цените ми се струват доста високи. Ще се движим изцяло с междуградски транспорт, като да,  знам, че Тоскана се обикаля с кола ;)))!

Искаме да посетим следните места: Пиза (мисля последния ден тъй като самолетът тръгва следобеда), Сан Джиминяно, Волтера, Сиена, Монталчино, Монтепулчяно, Пиенца, Флоренция, Лука и Чинкуетере, като може да вмъкнем и Буенконветно и Пистоя (ако има време).

За сега малко ми е разбъркано в главата и ще дам примерен план, който ако някой има по-добра идея за изпълнението му или разбъркването му, ще съм благодарна за съвети:

1 ден: Кацане в Пиза вечерта. тук въпросът е къде да се спи  - в Пиза (къде) или някъде по пътя (къде)

2 ден: тръгване за Сан Джиминяно сутринта, разглеждане, пътуване до  Волтера и спане в Сиена (къде)

3 ден: сутринта разглеждане на Сиена и следобеда пътуване до Монталчино и евентуално Буонконвенто и връщане в Сиена

4 ден: сутринта разглеждане на Сиена и тръгване към Монтепулчано и Пиенца - връщане в Сиена

Разкъсвам двата дни в Сиена, защото автобуси до по-горните местенца има само следобеда...

5 ден: Флоренция - спане (къде)

6 ден: сутринта Флоренция и следобеда тръгване за Лука и разглеждане (тук се появяват два въпроса: дали си струва да се тръгне по-рано от Флоренция и да се разгледа Пистоя и дали да спим в Лука или в Пиза). От къде е най-добре да се тръгне за Чинкуетере от Пиза или от Лука?

7 ден: Чинкуетере и спане в Пиза.

8 ден Пиза и поет за БГ.

 

Освен за плана и за спането (бюджетът ми е до 60 евро за двойна стая), ще бъда благодарна и за съвети относно това, което се сетите :))))!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже готвя нещо подобно из Тоскана през февруари, да ти кажа и моите планове.

Първоначално смятах след кацането да бързаме за друго градче, но прецених, че ако полетът закъснее може да се наложи да спим в Пиза и реших да не се подлагам на излишни притеснения. Така че ние ще направим една нощувка в Пиза. Спане в Hotel la Pace - 39 евро двойна стая.

Ние ще правим обратен кръг от Сиена към Сан Джиминиано. И на двете места ще спим за една нощ. Твоят вариант обаче за вас ще е по-изгоден. Нощувките в Сан Джиминиано са скъпи, а в Сиена са на по поносими цени. За Сиена избрахме Albergo Chiusarelli 49 евро

С оглед да не разнасяме всеки ден багажа напред- назад решихме да спим в Пиза, в деня когато ще ходим до Лука. Мисля, че надделя и стойността на нощувката, но така или иначе Пиза е по икономичен град от Лука. Според мен стратегически Пиза е по удачна от Лука за Чинкуе тере, но не съм проучвала подробно въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже готвя нещо подобно из Тоскана през февруари, да ти кажа и моите планове.

Първоначално смятах след кацането да бързаме за друго градче, но прецених, че ако полетът закъснее може да се наложи да спим в Пиза и реших да не се подлагам на излишни притеснения. Така че ние ще направим една нощувка в Пиза. Спане в Hotel la Pace - 39 евро двойна стая.

Ние ще правим обратен кръг от Сиена към Сан Джиминиано. И на двете места ще спим за една нощ. Твоят вариант обаче за вас ще е по-изгоден. Нощувките в Сан Джиминиано са скъпи, а в Сиена са на по поносими цени. За Сиена избрахме Albergo Chiusarelli 49 евро

С оглед да не разнасяме всеки ден багажа напред- назад решихме да спим в Пиза, в деня когато ще ходим до Лука. Мисля, че надделя и стойността на нощувката, но така или иначе Пиза е по икономичен град от Лука. Според мен стратегически Пиза е по удачна от Лука за Чинкуе тере, но не съм проучвала подробно въпроса.

благодаря, прегледах хотелите и ми се струват подходящи за нас, дано обаче докато купя самолетни билети не са свършили местата :))))!

А вие също ли ще сте с междуградски транспорт? Ако да, после ще съм благодарна за съвети

Връзка към мнение

Да, изцяло с автобуси ще се придвижваме. Като правих програмата я съобразявах с автобусните превози.

Ние, обаче, сме за малко и в плановете за сега са Пиза, Сиена, Сан Джиминяно, Волтера и Лука.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
 

 

Това с колата не е въобще задължително. Щом има обществен транспорт, значи винаги има алтернатива. :)

 

Колко късно е полетът? Може да се придвижиш веднага в посока Сан Джиминяно, за да не се губи време на следващата сутрин. В първия ден става дума.

 

Пиза е по-добрият вариант от Лука за Чинкуе Тере. По-голям град е и има повече влакови възможности. А и действително са по-бюджетни нощувките в Пиза. Проучвах го преди няколко месеца.

 

Относно дали да избереш Пистоя пред няколко часа по-малко за Флоренция... категорично - не. Ако не си била във Флоренция, си отделила много малко време и без това. А в един ден Флоренция, Пистоя и Лука е много напрегнато.

 

Може би трите най-удобни градове от логистична гледна точка за нощувки в Тоскана са: Пиза за северната част и заради летището, Флоренция и Сиена за южните части.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с колата не е въобще задължително. Щом има обществен транспорт, значи винаги има алтернатива. :)

 

Колко късно е полетът? Може да се придвижиш веднага в посока Сан Джиминяно, за да не се губи време на следващата сутрин. В първия ден става дума.

 

Пиза е по-добрият вариант от Лука за Чинкуе Тере. По-голям град е и има повече влакови възможности. А и действително са по-бюджетни нощувките в Пиза. Проучвах го преди няколко месеца.

 

Може би трите най-удобни градове от логистична гледна точка за нощувки в Тоскана са: Пиза за северната част, Флоренция и Сиена за южните части.

точно трите града сме избрали :)))! Кацаме към 19:30... и не съм много сигурна, че ще има транспорт до Сан Джиминяно, иначе това е най-добрия вариант.

Връзка към мнение

19.30 не е особено късно. Сега погледнах има влакове. Освен това мисля има и директен автобус от летището до Сиена. Ако там е първата нощувка.

Връзка към мнение

19.30 не е особено късно. Сега погледнах има влакове. Освен това мисля има и директен автобус от летището до Сиена. Ако там е първата нощувка.

първата мисля да е в Сан Джиминяно, ако не е в Пиза, за да не се връщаме много от Сиена

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, аз преди 2 години направих едно трипче до Тоскана с кола обаче от България :) и моята препоръка е наистина да се обикаля с кола.  Също така около Сиена спахме в уникални вили:https://www.booking.com/hotel/it/rinidia-bio.bg.html?aid=368032;label=3659_city-banner_valuedeals-1_v2-;sid=47f82069bb35c01e38ca54e7588da328;dist=0&from_list=1&group_adults=2&group_children=0&group_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&

 

Малко са скъпички, но на нас ни излезнаха като тайна оферта в сайта и за две нощувки за 4 човека платихме около 300лв....ама бяха уникални, пълен лукс и спокойствие.

 

Иначе целият ни маршрут беше: Загреб (1 нощувка), Палманова, Тревизо, Болоня (1 нощувка), Флоренция (2 нощувки), Монтекатини Терме, Лука, Пиза, Волтера, Сиена (2 нощувки), Монталчино, Пиенца, Монтепулучиано и накрая Любляна. Във Флоренция и Сиена сме се разхождали само по 1 ден, а през другото време обикаляхме близките градчета. Паркиране не сме имали проблем даже съвестно си плащахме паркинг за по 1-2 часа беше в малките места около 1 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.