Прескочи до съдържание

Хапче за сън


Препоръчани мнения

Обаче при моето единствено пътуване до сега с автобус на дълъг път се изхитрих и пих хапче за сън. Вълшебно хапче, което ми помогна и сега при нощувките ......

 

Я сподели за това хапче, че мен сън не ме хваща в превозно средство, да видя ще помогне ли.

Връзка към мнение

Я сподели за това хапче, че мен сън не ме хваща в превозно средство, да видя ще помогне ли.

С удоволствие споделям - Зопиклон-Такеда, 6.50 лв. До преди 2 години го продаваха свободно в аптеките, но сега е със зелена рецепта от личния лекар. И аптекари и лекари се чудят защо, но така са решили. Ококорих се, като отидох сега и лекаря изписа на рецептата 30 хапчета- това са мноооого безпроблемни нощувки :). Не води до зависимост. Преди години, както споменах, пътувах с автобус за Турция и дни преди това се чудих как да изкарам нощта в него. Изведнъж ми светна, че ако спя няма да усетя пътя. Влязох в кварталната аптека, казах че искам нещо за сън, че до този момент никога не съм пила такова хапче и ми дадоха Зопиклон. В 22 ч. в автобуса предупредих спътничката ми, че вземам хапче за сън, аз просто не знаех какво да очаквам от него. И така....през нощта автобуса се счупил на някакво поле, чакали части за него от Измир, частите дошли, поправили автобуса, хората влизали-излизали от него, аз спя. Казвали "абе, тази жена умряла ли е, какъв е този сън". В 8 ч. се събуждам бодра, наспана, автобуса е спрял на първото възможно място да се пие кафе :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

С удоволствие споделям - Зопиклон-Такеда, 6.50 лв. До преди 2 години го продаваха свободно в аптеките, но сега е със зелена рецепта от личния лекар. И аптекари и лекари се чудят защо, но така са решили. Ококорих се, като отидох сега и лекаря изписа на рецептата 30 хапчета- това са мноооого безпроблемни нощувки :). Не води до зависимост. Преди години, както споменах, пътувах с автобус за Турция и дни преди това се чудих как да изкарам нощта в него. Изведнъж ми светна, че ако спя няма да усетя пътя. Влязох в кварталната аптека, казах че искам нещо за сън, че до този момент никога не съм пила такова хапче и ми дадоха Зопиклон. В 22 ч. в автобуса предупредих спътничката ми, че вземам хапче за сън, аз просто не знаех какво да очаквам от него. И така....през нощта автобуса се счупил на някакво поле, чакали части за него от Измир, частите дошли, поправили автобуса, хората влизали-излизали от него, аз спя. Казвали "абе, тази жена умряла ли е, какъв е този сън". В 8 ч. се събуждам бодра, наспана, автобуса е спрял на първото възможно място да се пие кафе :)

Да кажа само, че Зопиклон не е никак безобиден. Спада към групата на хипнотиците. Действително се използва за безсъние, но е добре да е прегледан пациента от лекар, преди да прибегне към този медикамент. Както може да доведе до сънливост и по-лесно заспиване, така и може да доведе до гадене, повръщане, халюцинации и агресивност. Има причина такива медикаменти да са на зелена рецепта :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 Да кажа само, че Зопиклон не е никак безобиден. Спада към групата на хипнотиците. Действително се използва за безсъние, но е добре да е прегледан пациента от лекар, преди да прибегне към този медикамент. Както може да доведе до сънливост и по-лесно заспиване, така и може да доведе до гадене, повръщане, халюцинации и агресивност. Има причина такива медикаменти да са на зелена рецепта :)

 

 

Подкрепям. :good:

Освен това - води и до психическа, и до физическа зависимост.

Но това е друга и много дълга тема :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Подкрепям. :good:

Освен това - води и до психическа, и до физическа зависимост.

Но това е друга и много дълга тема :)

При всеки е различно, както с всичко друго, което слагаме в устата си. Аз нямам нито психическа, нито физическа зависимост от това хапче, нито ми е било лошо или замаяно на следващия ден. 2008 г. съм пила 2 хапчета и 2016 г.- 3 хапчета -само при крайна нужда. То е ясно, че ако се взема всеки ден или продължително време, ще доведе до зависимост. Той и шоколада води до зависимост, и цигарите, и алкохола и какво ли не. Никого не агитирам да го взема- попитаха ме, отговорих.

Връзка към мнение

Аз съм пила Зопиклон доста пъти, защото трудно заспивам. На мен не ми помага Зопиклон-а. Само дето на следващия ден ми е доста безлично и имам ужасен метален вкус в устата.

Ако се пие рядко само по определен повод и ви действа - сигурно е ок.

Аз по-често пия Мелатонин като добавка, когато имам повечко безсънни нощи накуп. Но ефекта не е на приспивателно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.