Прескочи до съдържание

Виза за Камбоджа


Препоръчани мнения

За Камбоджа

Зависи от входната точка (ГКПП). Някои искат предварително издадена виза и/или издават на място

Отделно като възможност има e-visa, която препоръчвам

Ето линк към съответната служба в Камбоджа. Има и фирми които предлагат същата услуга.

Процедурата е елементарна - зарисвате си данните, качвате си снимките, плащате с кредитна карта 25 USD и чакате мейл. Ако е работен ден отнема 20тина минути. По мейла пускат визата, която разпечатвате. Описани са ГКПП-тата където важи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте!

Имам желание да посетя Тайланд, Туристическите агенции или нямат определени дати или излиза доста скъпо. Реших да си организирам сама пътуването,явно не е страшно доста хора са го направили:)))) До сега се рових насам натам:))) Така попаднах и на вас.

Искам да попитам как се вадят самостоятелно визите? Трябва ли да се ходи до София? Идеята ми също така е докато съм там да отида до Камбоджа например а може и Виетнам. Дайте ми съвет как може да стане това и трябва ли да си вадя двукратни или трикратни виза за Тайланд. Фирмите, които продават екскурзиите от там приготвят ли и визи?( едва ли , ама без визи как ги продават)

 

Връзка към мнение

За тайландската виза не е необходимо да ходиш до София - може да пратиш документите по куриер и също така ще ти ги върнат с визите.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Въпроса ми е след като имам виза за Тайланд и от там отида до Камбоджа ( разбрах,че много руски агенции продавали екскурзии от там) нужно ли е от тук да си изкарам двукратна виза или тя важи многократно?

Някой ходил ли от Тайланд с туристическа фирма до Камбоджа?

Връзка към мнение

Тук не обичат много туристическите фирми , а и при толкова информация аз също не виждам никакъв смисъл.

Щом ще се връщаш в Тайланд ти е необходима двукратна виза.


Този регион на света е един от "най-разработените" от магеланците и изобщо от хората пътуващи до екзотични дестинации точно , защото е много лесно достъпен , с много лесна организация и доста евтин разбира се.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако ще влизаш втори път в дадена страна, ще ти трябва многократна виза. На еднократните след първото влизане слагат "used" и няма да ти свърши работа за следващото влизане. До Камбоджа можеш да отидеш и без туристическа агенция - държавата е бедна, цените са ниски, а хората направо дружелюбни (на мен лично много ми контрастираха на фона на целият регион). Едва ли не във всеки хотел ще ти свършат работа и за купуване на билети и за водач и за трипове.
Какво искаш да разглеждаш в Камбоджа?

Връзка към мнение

Дори не зная до къде трябва да отида в Камбоджа , нито какво да гледам. До скоро търсих какви са забележителностите на Банкок,сега е ред да търся и за Камбоджа. От Банкок ли си ходил до там? С какво и до къде? Каква е цената? Чета,че има и автобуси, тогава на границата ли си купуваш визите? Всяка допълнителна информация ще ми е полезна. Благодаря! :)

Връзка към мнение

Да, от Банкок има автобуси до ... да кажем 1-2км. от границата с Камбоджа. Тези 1-2 километра се вземат с тук-тук, границата е минаваш пеша и там си изкарваш камбоджанска виза, попълваш формуляр, даваш снимки и съответната сума. След границата има автобуси до Пном Пен (което е столицата) и до Сием Рийп (което е до Анкор) ... сигурно и до други места - въпроса е да знаеш, къде искаш да отидеш. Цените не помня, дано се включи някой друг с тях.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Инфо от днес - визата за Камбоджа вече е $30 (мисля, че от 01.10.2014)! Онлайн е $37, а след толкова много четене и предупреждаване на нас все пак успяха да ни измъкнат $35 - с бус на Меконг Експрес от Сайгон към Пном Пен ни казаха, че нямало да чакат никой поотделно (страх лозе пази) и ние минахме под ножа...Нищо, че нямаше да имаме никакви проблеми сами да ги извадим, но...здраве да е:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Камбоджа  - най-сигурен и лесен вариант е електронната виза , а после правителството ти праща поздравително писмо за рождения ден :)

 

https://www.evisa.gov.kh/?lang=en

 

 

 

Виетнам - нашето посолство прави визи и без покана, има малко доплащане.

 

Тайланд - за всяко влизане ни искаха виза. Нищо че второто бе само да се прехвърлим от едното летище до другото и то с безплатния им шатъл .

Редактирано от Angelika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да похваля малко камбоджанските власти. В е-визата ми ми бяха разменени името и фамилията. Пуснах си чата, който е даден за връзка на страницата, в която се попълва формуляра за виза, и скоропостижно ми бяха коригирани данните.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Сега си попълних формата за е-виза за Камбоджа. 30 долара + 7 за незнамсикво + 3 за още едно незнамсикво = 40 usd. Да се надяваме, че няма да измислят още някаква такса. И сега какво следва - ще ми пратят файл да си го разпечатам, и къде да си го туря ( лепи ли се, или просто им показваш листа при пристигане) ? :-)

Връзка към мнение

Би трябвало да получиш файл със самата виза - снимка, номерче, период и т.н.

Това го разпечатваш на листче. Тях ги интересува само номера. В писмото им има инструкции.

Ще ти бият печат на границата като покажеш листчето (това на по-бързото гише предвидено за тези визи).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно въпросче - тези визи за Тайланд и Камбоджа сигурна работа ли са? В смисъл такъв.... може ли да се купят самолетни билети преди това или не е добра идея? В момента катарците са под 480 евро до Бангкок и се изкошавам страшно много. (DOH-BKK с A380)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Едно въпросче - тези визи за Тайланд и Камбоджа сигурна работа ли са? В смисъл такъв.... може ли да се купят самолетни билети преди това или не е добра идея? В момента катарците са под 480 евро до Бангкок и се изкошавам страшно много. (DOH-BKK с A380)

Аз пролетта не устоях на изкушението, а цената беше същата (по-ниска от година не съм засичал) :) Визите чак сега си ги вадя - досега няма проблеми. Щом си плащаш .... :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Едно въпросче - тези визи за Тайланд и Камбоджа сигурна работа ли са? В смисъл такъв.... може ли да се купят самолетни билети преди това или не е добра идея? В момента катарците са под 480 евро до Бангкок и се изкошавам страшно много. (DOH-BKK с A380)

 

Не знам някой да има отказ за e-visa. А сайта, на който кандидатстваш и плащаш е държавен.

Ти билетите за Тайланд си взимай, после формулярчето за Kingdom of Cambodia и като получиш мейла с визата - и билети до там. Поне аз така направих преди време. A380 до BKK обаче беше на Emirates :) (не, че е от голямо значение).

Връзка към мнение

Говорили сме го  и преди, но камбоджанската виза он арайвъл е сигурно най-лесната в света, няма смисъл да им подаряваш $10 повече, особено ако влизаш през летище. Бързо и лесно е на място. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...
Евгени Димитров

За Камбоджа

Зависи от входната точка (ГКПП). Някои искат предварително издадена виза и/или издават на място

Отделно като възможност има e-visa, която препоръчвам

Ето линк към съответната служба в Камбоджа. Има и фирми които предлагат същата услуга.

Процедурата е елементарна - зарисвате си данните, качвате си снимките, плащате с кредитна карта 25 USD и чакате мейл. Ако е работен ден отнема 20тина минути. По мейла пускат визата, която разпечатвате. Описани са ГКПП-тата където важи.

Някой може ли да даде списък, за кои ГКПП важи визата?

Връзка към мнение

И аз препоръчвам виза за Камбоджа на границата или летище.Имаите предвид ,че на сухопътните граници и на двете държави ще ви искат рушвет -това важи особено за Камбоджа където визата е 30 долара ,ще се опитат да ви преметнат поне с минимум още 10 отгоре или колкото могат повече...на летището обаче няма проблем.Не ти търсят ни билет за връщане нито нищо в Камбоджа -плащаш и получаваш.

За Таиланд на мен са ми търсили 10000 бата в кеш имах точно 150 бата влизах сухопътно през Малайзия ,викат ми има банкомат тук отиди изтегли и покажи ,че имаш 10000 ,като се изнервих бутнах им 20 долара под масата и викат-наше момче си добре дошъл в страната на усмивките...И за билет за връщане много се заяват там ,за Таиланд препоръчвам ако престоя е повече от 15 дни да се изкара виза или от България или от някоя съседна на Таиланд страна.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

За Камбожда, казвате зависи от входната точка. Ако летя от Хонг Конг към Сием Реап, VOA ще ми свърши ли работа? За нея освен снимка и паспорт, друго трябва ли? Казвате, че тя е по-евтина, каква е актуалната цена за е-visa в момента и VOA?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Да, аз сайта го видях в стар пост. Акo VOA в по-евтина, ще изкарам нея. Питането ми е, да не да има някаква спънка в Сием Реап с VOA. Ако влизам сухопътно в Камбоджа, на границата не е проблем да взема виза, нали?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.