Прескочи до съдържание

Виза за Камбоджа


Препоръчани мнения

Здравейте! Тъй като ще пътувам от Банкок към Сием Реап с автобус и все още не знам през кой граничен пункт ще минем, проблем ли ще бъде, ако при попълването на електронната виза за Камбоджа отбележа един пункт, а след това мина през друг, тъй като полето за попълване е задължително ? Видях, че е възможно минаването и през Poi Pet, и през Bavet, та не знам кой да отбележа.

vosaa.png

Редактирано от КрисиМаги
Връзка към мнение
преди 10 часа, КрисиМаги каза:

Здравейте! Тъй като ще пътувам от Банкок към Сием Реап с автобус и все още не знам през кой граничен пункт ще минем, проблем ли ще бъде, ако при попълването на електронната виза за Камбоджа отбележа един пункт, а след това мина през друг, тъй като полето за попълване е задължително ? Видях, че е възможно минаването и през Poi Pet, и през Bavet, та не знам кой да отбележа.

vosaa.png

Poipet е твоят пункт, Bavet е между Камбоджа и Виетнам. 

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 12 минути , xligon каза:

Някой знае ли актуалната цена за VOA за Камбоджа? Гледам в сайта на МВнР пише 20$, а тук последната информация е за 30$?

Преди 10 дни беше 30$ + 100 бата или 1200 бата. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ametist каза:

Преди 10 дни беше 30$ + 100 бата или 1200 бата. 

Мерси за информацията, това предполагам е на сухопътната граница. Пропуснах да кажа, че пътуваме със самолет :)

Връзка към мнение

Пътувах края на октомври 2017 . Визата на летището в Сием Риеп струва 30 $ . Приготви си снимка паспортен формат. Ако нямаш ти прибират още 3 $ и сагата с влизането в Камбоджа е приключена. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имате електронна виза предвидете поне две копия от нея, понеже на излизане от Камбоджа пак ви я искат. Не е фатално,  но почти ви изнудват да платите 2/3 долара за справка в системата им.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , She каза:

Ако имате електронна виза предвидете поне две копия от нея, понеже на излизане от Камбоджа пак ви я искат. Не е фатално,  но почти ви изнудват да платите 2/3 долара за справка в системата им.

Предполагам, че сте били някакво изключение. Аз пътувах с е-visa и на излизане никой нищо не ми е искал. Представих копие от визата на влизане и служителят ми би печат за влизане + прикрепи с телбод едно листче в паспорта ми към същата страница. На излизане откъснаха листчето и биха печат за излизане. Това беше цялата процедура.

Връзка към мнение
На 1/1/2018 в 8:04, xligon каза:

 Гледам в сайта на МВнР пише 20$, а тук последната информация е за 30$?

последна актуализация: 23.10.2017 г.
 

Те хубаво са актуализирали на 23.10.2017, ама цената е $30 от 01.10.2014: 
 

Цитат

The Cambodia Ministry of Foreign Affairs recently announced that the price of one-month visas will be going up as of October 1, 2014. The price of the 30-day tourist visa will rise from $20 to $30

Въобще, този сайт все по-често подава дезинформация, вместо информация. Ако не могат да го поддържат, май по-добре да го няма от колкото да заблуждават. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, искам само да потвърдя, че нямахме никакви проблеми с VOA визата в Камбоджа. Пътувахме с AirAsia от Пукет и никой не ни прави проблеми. Цената на визата беше 30$ на човек, като трябваше да си носим и по една снимка, а при липса на такава се доплащат още 2$ и няма никакъв проблем. Изградили са една чудесна "поточна линия" на летището в Сием Рип от около 10-на митничари, като първия ти взима парите, а всеки следващ извършва някаква операция (един отваря паспорта, друг гледа, трети лепи визата, четвърти нещо пише, пети бие печат и т.н.) и накрая си получаваш паспорта с виза :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

знам, че вече е коментирано, но за всеки случай искам да задам въпросите си по-конкретно, за да съм сигурна:

 

Правилно ли разбирам, че получаването на виза при пътуване Тайланд-Камбоджа-Тайланд протича по следния начин:

  • повреме на полета до Бангог получавам формуляр за VOA за Тайланд
  • при излизане (плануван полет Бангог - Сием Риеп) подавам заявление за re-entry
  • при пристигане на летището в Сием Риеп пускам формуляр за VOA за Камбоджа
  • при връщане (полет Сием Риеп - Бангог) влизам с одобреното re-entry заявление ?

Всички визи могат да се издадат на място и нямам нужда да се разправям с посолства (за Камбоджа ясно, но за Тайланд все още не съм сигурна)? Колко струва визата + re-entry за Тайланд?

 

Благодаря за отровора и още веднъж се извинявам, че задавам въпроси, чиито отговори може би вече стоят в темата.

Връзка към мнение
преди 10 минути , nenova каза:

Здравейте,

знам, че вече е коментирано, но за всеки случай искам да задам въпросите си по-конкретно, за да съм сигурна:

 

Правилно ли разбирам, че получаването на виза при пътуване Тайланд-Камбоджа-Тайланд протича по следния начин:

  • повреме на полета до Бангог получавам формуляр за VOA за Тайланд
  • при излизане (плануван полет Бангог - Сием Риеп) подавам заявление за re-entry
  • при пристигане на летището в Сием Риеп пускам формуляр за VOA за Камбоджа
  • при връщане (полет Сием Риеп - Бангог) влизам с одобреното re-entry заявление ?

Всички визи могат да се издадат на място и нямам нужда да се разправям с посолства (за Камбоджа ясно, но за Тайланд все още не съм сигурна)? Колко струва визата + re-entry за Тайланд?

 

Благодаря за отровора и още веднъж се извинявам, че задавам въпроси, чиито отговори може би вече стоят в темата.

Относно Тайланд, не точно. Re-entry permit можеш да вземеш само ако първото ти влизане в Тайланд е с нормална виза, издадена от консулството. Другото е така.

Връзка към мнение

По време на полета към Бангкок ще получите имиграционна форма, която се попълва за влизане в страната. Формулярът за VOA ще вземете на самото летище или ще разпечатате от интернет. Така е по-добре, за да не губите допълнително време на място.

VOA струва почти двойно на визата от консулството и се издава само за 15 дни престой. Ако не сте от София сумата за взимане на VOA и разходите за виза от тук ще бъдат идентични. И аз мисля, че re-entry пермита може да вземете само при наличието на нормална виза. Иначе ще ви трябва два пъти VOA.

Останалото е така, както сте го написали.

Връзка към мнение

Виза от консулството 30 евро, VOA - 2000 бата и ре-ентри - 1000 бата. Нека обаче някой от пътувалите на скоро да потвърди цените, че пиша по памет и може някъде да бъркам.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Другарите от Камбоджа са сложили $3 такса за плащане на онлайн виза, т.е. разликата в цената вече става осезаема: $40 evisa към $30 VOA. $10 са си 10 бири в бар там . 🙂

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 3.10.2018 г. в 16:41, T.E.Lawrence каза:

Другарите от Камбоджа са сложили $3 такса за плащане на онлайн виза, т.е. разликата в цената вече става осезаема: $40 evisa към $30 VOA. $10 са си 10 бири в бар там . 🙂

Тази информация още е актуална, нали?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
5 minutes ago, mililia said:

VOA е виза, която се взима на летището. За Тайланд си вземете еднократна виза от тук и reentry permit при първото напускане на страната. Предполагам, че и двете напускания на страната ще направите през Банкок. На летището след паспортния контрол на излизане има офис, в който се вадят пермитите. Плащат се още 30 долара в бати, но е по-евтино от предлаганата многократна виза за 150 Евро. Мисля, че трябваха и снимки. 

Благодаря ви!Когато пристигнем в Тайланд мислим да преспим една вечер и да пътуваме с автобус до Камбоджа.Граничният пункт е Пой Пет или нещо такова.Как да взема виза за Камбоджа и за Виетнам като и двата маршрута ми са през сухопътни граници?

Връзка към мнение
преди 29 минути , sneji73 каза:

Благодаря ви!Когато пристигнем в Тайланд мислим да преспим една вечер и да пътуваме с автобус до Камбоджа.Граничният пункт е Пой Пет или нещо такова.Как да взема виза за Камбоджа и за Виетнам като и двата маршрута ми са през сухопътни граници?

Ами reentry permit може да се направи и в някакъв офис в града, но не съм запозната с тази процедура. Надявам се да се включи някой, който е проигравал  ситуацията. 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.