Прескочи до съдържание

Азиатски лоу кост авиокомпании


Препоръчани мнения

Здравейте.

Предстои ми пътуване - Тайланд- Камбоджа - Куала Лампур - Сингапур

така като гледам основно ще се лети между отделните дестинации.

Моля за отзиви за местните лоу кост компании кои стават и кои не.

Цената не винаги ми е решаваща. не говоря за комфорт в случая... час и нещо ще ги преживееш - по скоро от техническа гледна точка се интересувам.

 

Като пример - аз не бих летяла с Ryanair  повече, за мен те са чавдарките на лоукоста.. ... но пък харесвам easyjet

 

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Връзка към мнение

Между Тайланд и Камбоджа ползвахме - AirAsia. Ние сме доволни от тях, но са много подобни на WizzAir. 

Редактирано от Rositsa88
Връзка към мнение

Благодаря...

 

http://www.jetstar.com/au/en/home

 

http://www.tigerair.com/sg/en/

 

тези интересуват ме  в частност...

 

както и http://www.airasia.com/ot/en/home.page?cid=1

Редактирано от p7valkova
Връзка към мнение

Airasia са няколко поредни години най-добрата лоукост компания в света. Където можеш, лети с тях из региона. Тайгър са добър избор от Сингапур, хъбът им е там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бих приперъчала JetStar, където е възможно и цените им не са по-високи. Те са дъщерни на Quantas, а всички знаем за какво качество на обслужването става въпрос ти тях. Едни приятели си бяхе взели билет Auckland - Singapore с Jetstar. Имаше проблем със самолети и ги прехвърлиха на Quantas на момента. Иначе аз също имам билети Куала-Сием Реап на Air Asia.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добре да кажеш какво точно не ти хареса в Ryanair, така може да се избегне неподходяща препоръка :) Tigerair, когато ги ползвах преди 5 години бяха точно най-изрязаният откъм екстри лоу кост, който съм виждал, сега не знам как са, но аз и тогава нямах проблем с тях, както и с ryanair :)

 

Air Asia и Jetstar мисля, че може да се сравняват по-скоро с easyjet. Scoot може би са още по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем прясно по темата за топ 10 в света.

 

http://www.businessinsider.com/best-low-cost-airlines-in-the-world-skytrax-air-asia-2016-12/#8-indigo-3

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С Air Asia никога не ми се е случвало, дори един приятел фотограф пътуваше няколко пъти с тежка фотографска техника, пак без проблем. Тази идиотщина с меренето на ръчния багаж май е чисто европейски идиотски прийом. За чекирания обаче ми се е случвало същия багаж да излезе по-тежък с Air Asia, отколкото с Катар еъруейз. Пак беше в лимита, но ако се излезе от него, доплащането е доста на килограм. Иначе предварително може да се купи евтино допълнително.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за AirAsia за единия полет видяха, че сме с големи раници и въпроса беше - под 5 кг са нали?
Реално бяха доста повече, но след като казах да под 5 кг са, минахме само с въпроса. Раниците ни и малко бяха над разрешените см., но нямаше драма :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също не съм имала проблеми с Air Asia. Поне при мен не се е случвало нито закъснения, нито мерене на ръчен багаж. Но по принцип азиатските low cost са си класи над европейските. С Tigerair летях само веднъж, Сингапур-Себу и имаше малко закъснение, но в рамките на 1 час.

Така че избери каквото е най-удобно и на добра цена, другото си е късмет ;-))) 

Връзка към мнение

На нас на единия полет с AirAsia ни ги мериха и се принудих да прехвърлям от моята в раницата на жената.При другите полети съм нямал проблем.

Връзка към мнение

Да кажа и за моя опит с AirAsia - чекирам онлайн и отивам направо на гейта. Дори не са ми поглеждали багажа.

Там няма и къде да го измерят.

Това при пътуване само с ръчен багаж. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.