Прескочи до съдържание

Пътуване до Sabiha Gokcen (Истанбул) с рейс


Препоръчани мнения

Здравейте,

в тази тема питах за удобен транспорт до летище Sabiha Gokcen. Ще споделя как стигнахме до там мисля, че ще е полезно и за други.

Идеята беше за придвижване с рейс с възможно най-малко прекачвания от София до Sabiha Gokcen.

Всичко стана с 3 прекачвания:

1. Тръгване от София с рейс. Добри условия дават няколко фирми, спряхме се на Метро. Имаше 5 рейса за деня, избрахме най-подходящия по време.

2. Пристигане на автогара Bayram Pasha, откъдето взехме безплатен шатъл на Метро до площад Таксим. Тръгва на всеки 30 минути и в зависимост от задръстването стига до последната спирка за около половин час.

3. От Таксим взехме шатъл на Havabus който също тръгва през 30 минути за 15 лири на човек. Имаше голямо задръстване и разстоянието го взехме за около час и половина.

 

Така за около 60лв на човек и без много чакане се стига най-безпроблемно до летището. Има шатъл от Таксим и до Ataturk на цена 12 лири на човек.

Добре е да се има предвид, че тази година не смениха времето в Турция и тамошните разсписания и полети са изместени час напред!

Подробности за самото пътуване може да прочетете тук: http://windsurf.bg/forum/index.php/topic,8825.msg65301.html#msg65301

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Този начин не е нито най бърз, нито най евтин, дори бих казала, най бавен и най скъп. Ние взехме метро от автогарата до Йенкапи, от там мармарай до последната спирка, после метрото, розовата линия, пак до последната спирка, и от там автобус КМ22. Това е най бързия и най евтин начин. Няма задръствания.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Този начин не е нито най бърз, нито най евтин, дори бих казала, най бавен и най скъп. Ние взехме метро от автогарата до Йенкапи, от там мармарай до последната спирка, и от там автобус КМ22. Това е най бързия и най евтин начин. Няма задръствания.

 

Юли споделя как те са стигнали до Сабиха, нито е имал претенции да е най-бързо, ни най-евтино...

Твоето мнение в онази негова тема щеше да е най-полезно, жалко че не си я видяла навреме... Пийс, систър :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Юли споделя как те са стигнали до Сабиха, нито е имал претенции да е най-бързо, ни най-евтино...

Твоето мнение в онази негова тема щеше да е най-полезно, жалко че не си я видяла навреме... Пийс, систър :)

Не съм я видяла, наистина, но съм го написала другаде, в някоя от другите теми, вече не помня къде. Все пак мисля, че е добре да се знае, защото аз като търсих, никъде не го намерих. Редактирано от slujitel
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Този начин не е нито най бърз, нито най евтин, дори бих казала, най бавен и най скъп. Ние взехме метро от автогарата до Йенкапи, от там мармарай до последната спирка, после метрото, розовата линия, пак до последната спирка, и от там автобус КМ22. Това е най бързия и най евтин начин. Няма задръствания.

Много ме заинтригува - точно това ми трябва в момента! Ще пиша на лични за подробности!

Връзка към мнение

Много ме заинтригува - точно това ми трябва в момента! Ще пиша на лични за подробности!

Моля, дискусиите да бъдат във форума!

Все пак нали затова сме се събрали тук. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Юли, като гледам снимките сте си изкарали страхотно. Хотела през Букинг ли го резервирахте ?

Да, през букинг. Имаше, както и по-евтини, така и по-скъпи хотели от същия клас, но избрахме този заради близостта на училището в което си държахме оборудването.

Редактирано от Юли
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето я схемата, която аз използвах, така става по-ясно.

post-169-0-13563700-1482946547_thumb.png

 

Червената линия до последната спирка, жълтата линия до последната спирка, розовата линия до последната спирка, всичко е под земята, и после автобуса. Сега май розовата линия стига по-далече, така, че се слиза на Картал.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Към момента, последната готова спирка по розовата линия (М4) - е Tavşantepe.

Ето и актуалната карта:

 

istanbul-ulaisim-ag-haritasi.jpg

 

От там може да се ползват автобуси: Е9 и КМ22 до летище Sabiha Gökçen.

 

Варианти с автобуси има още доста, но са значително по-бавни от този с метрото.

 

Това вероятно е най-бързият вариант от автогарата до летище Sabiha Gökçen, но когато човек е с голям багаж, едва ли ще е много удобно за пътуване.

И още един минус - на всеки вход на метрото ще го спират за проверка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние бяхме с голям багаж, не беше пълно и нямахме проблеми, за спирането, да, спираха ни, малко фиктивно беше, не са ровили, но хвърляха по един поглед. Аз това не го казах, че не ми пречеше. Имаше и много други като нас с куфари.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Ако се търси най-евтино,става с горния вариант,но се слиза от M4 на Pendik,предпоследната спирка и оттам с KM27до спирка Kanarya на километър от летището.Излиза от автогарата до края за 6 лири- 3 лева.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.