Прескочи до съдържание

Магеланци на Sofia MENAR


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Здравейте магеланци,

 

съвсем скоро стартира фестивалът MENAR и искаме отново да ви поканим на кино.

Дестинациите са три: Азербайджан, Индия и Индонезия.

Нека тези, които искат да присъстват да пишат в темата, като само отбележат за кой от филмите биха искали безплатен пропуск (няма проблем да е и за всички филми), за да отделим съответния брой места.

 

 

Ето и подробности за филмите:

 

18.01 Дом на киното - 19.00' Официална вечер на Азербайджан

 

Червената градина
Red Garden - Qirmizi bagh
Азербайджан (2016) 88 мин.
Режисьор: Мирбала Салими
Сценарист: Мирбала Салими
C: Гулзар Гурбанова, Талех Бадиев, Магсуд Мамадов
Оператор: Максим Дроздов
Продуцент: Мушфиг Хатамов

„Не се погребвай жив!“. Така един старец съветва учителя Абас, а на него мислите му са само в гробищата или поне така си мислят всички в селското училище. Младата му жена Уафа наскоро е починала. Тъй като не можела да има деца, те си осиновили момче на име Орхан от сиропиталище в Баку.  Но Абас има проблем, че няма роден син, който да продължи името на рода му, а е дал обет на жена си, че ще е единствената от първия до последния му ден.

 

***

 

20.01 Дом на киното - 19.00' Официална вечер на Индонезия

 

Айша, нека сме семейство
Aisyah, Let Us Be a Family - Aisyah: Biarkan Kami Bersaudara
Индонезия (2016) 109 мин.
Режисьор: Херуин Новианто
Сценарист: Джуджур Прананто
С: Лаудия Синтия Бела, Гъ Памункас, Ари Критинг, Лидия Кандоу
Продуцент: Хамдани Кусторо

Айша току-що е завършила училище. Мечтата й е да стане учителка. Живее заедно с майка си и по-малкия си брат в малко селце. Един ден получава писмо, че е одобрена да преподава в отдалечено село в Северен Тимор. Когато пристига местните я бъркат с монахинята, която очакват. Тегобите на Айша тепърва предстоят - в селото няма електричество, мобилните апарати нямат обхват, жегата е непоносима, а водата - кът. Но се появява Педро, който ще осмисли тежките моменти...

***

 

24.01 Дом на киното 19.00' Официална вечер на Индия

 

Кралица

Queen


Индия (2013) 146'
Режисьор: Викас Бал
Сценаристи: Викас Бал, Чайтали Пармар, Парвез Шейх, Анвита Дът, Кангана Ранаут
C: Кангана Ранаут, Раджкумар Рао, Лиса Хайдон, Джефри Хо
Оператори: Сидхарт Диуан, Боби Сингх
Продуценти: Анураг Кашяп, Викрам Малхотра, Викрамадитя Мотуане

 

Рани е красиво момиче от Делхи, израснало в консервативно семейство. Точно преди сватбата, годеникът й я зарязва и Рани напук на всички решава да отиде сама на сватбено пътешествие. Докато пътува по света и среща нови приятели, индийката открива колко прекрасен може да е животът.

 

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Аз с огромно удоволствие ще взема покана за първите 2. Третият най-ме грабна, но тогава половинът има рожден ден и няма да мога, но ще го следя по-нататък да го пуснете. Предварително безкрайно благодаря за чудесната Ви инициатива!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ами, ако всички се запишем, вие от какво ще печелите?  :rolleyes:

Хахаха, не виждам да има такъв интерес, така че споко.

Връзка към мнение

Здравко, Ангел, супер сте! Много мило от ваша страна за пореден път. Бих искала да видя индийския филм, а също и ако мога с нещо да съм ви полезна, на разположение съм.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравко и Ангел, благодаря ви за поредната порция култура и филмови пътешествия. Мен много ме грабна индийския филм - пу за него, моля :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Много магеланско ще се получи на индийската вечер - чудно! Да споделим, че ако всичко върви по първоначалната концепция на вечерта, ще пием чай масала и ласи на корем.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако намерите време след прожекцията да си побъбрим, както миналия път стана.Аз тогава си тръгнах след филма, ама доста магеланци бяха :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Бих искала да видя индонезийския и индийския филм, ако поканата още е валидна.

Валидна си е до дните, в които ще са прожекциите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте. Ако може 1 покана за 24.01 за индийския филм. Само тогава съм свободна. Благодаря.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за предоставената възможност отново! Ако все още е валидно предложението, искам да се включа за прожекциите на индонезийския филм на 20.01 и индийския на 24.01.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.