Прескочи до съдържание

Последни щрихи - Тайланд


rusevageri

Препоръчани мнения

Здравейте, пиша ви относно предстоящото ми пътуване следващата седмица до Тайланд + Камбоджа/Сием Реп. Летим Истанбул- Банкок- Лондон. Отдавна трябваше да пусна тема, но все не се реших.. Та правейки последните корекции по програмата ни си казах: По- добре късно отколкото никога :D 

 

Аз и моята приятелка решихме да прекараме +- 20 дни и опитахме да включим всичко, което сметнахме за интересно. Хм..тя си държеше да прекараме доста време по плажовете, но стигнахме до привидно компромисен вариант и май се получи 50/50.

 

Отварям тема, за да попитам първо дали има други магеланци, които ще са в дадените области по това време (там сме между 13.01- 03.02)?

А второ... Ще се радвам да чуя съвети, препоръки,бюджети и мнения по програмата ни..това ми е първото голямо пътуване извън Европа и моя малък опит на 21-годишна любителка на нови места не е достатъчен, за да съм подготвена за всичко ( а пък и не искам!).

 

Та… ето и програмата

13.01- 15.01 – престой в Банкок

15.01- 18.01 – Сием Реп (кацаме в 21.00)

18-21.01- Чанг Рай (кацаме в 21.00)

21.01- 24.01 -  Чанг Май

От там слизаме надолу с автобус и влак към Банкок. Решихме да си дадем повече време в ЧР и ЧМ в случай,че приключим по- бързо там искаме да минем през Пай,Сукхотай и/или Канчанабури.

Така.. след това идват всички плажове (и там ще е голямо обикаляне)

25.01-26.01- Сурат Тхани( летим от Банкок и кацаме в 17.00)

26.-28.01- Ко Тао

28-29.01- Краби (рано сутрина тръгваме от КоТао и се очаква да пристигнем в 12/13:00)

29-31.01- Пи Пи

31.01-01.02 - Ко Ланта

01.02-02.02- Транг ( летим обратно рано, рано към Банкок и затова ни трябва една нощувка и там, а пък ни се стори и приятно красиво)

Решихме да пропуснем Пукет, защото… ами твърде туристическо и комерсиално ни се струва. Пи Пи и Ко Тао като такива дестинации са достатъчни май.. J

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само не разбирам тоя мерак да се препуска из плажове. И друг път съм го споменвал. Знам, че искате да ги видите всички, да си решите къде е било най-хубаво, да не изпуснете най-хубавия и прекрасен, но това почти ежедневено стягане на куфари и транспорт хич не ми се връзва с плажна почивка. Разгледайте всичките места, преценете къде се намира перфектния баланс между живина, нощен живот и природа и пускайте котва там :) Или айде, ако е толкова мерак да е по-разнообразно максимум 2 места изберете. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз само не разбирам тоя мерак да се препуска из плажове. И друг път съм го споменвал. Знам, че искате да ги видите всички, да си решите къде е било най-хубаво, да не изпуснете най-хубавия и прекрасен, но това почти ежедневено стягане на куфари и транспорт хич не ми се връзва с плажна почивка. Разгледайте всичките места, преценете къде се намира перфектния баланс между живина, нощен живот и природа и пускайте котва там :) Или айде, ако е толкова мерак да е по-разнообразно максимум 2 места изберете. 

 

Ами съгласна съм... Дори първоначално имаше и мнения да отидем до Пукет за този така известен James Bond Island (което за мен си е уникално добър маркетинг. Но, момичето си иска всички плажове.. И това е.. За съжаление след закупването на билетите се оказа,че имаме малко различни виждания за пътуване до Тайланд.

А ако останем само на Краби? Какво смятате? И направим 1 тур до Пи пи и после до някой друг остров? Така поне ще спестим всичкото това стягане и притеснение...

Връзка към мнение

И аз бях пред същата дилема... то лакомията за нови преживявания и приключения край няма :) ...

Та, в крайна сметка разцепих плажната част на две с 3 нощувки на Ко Тао и 4 на Краби, разчитайки и на дневни трипове по околните островчета та да не се залежаваме много-много...

Малко след вас сме ( 29.01 - 12.02 ) и ще ми е интересно, и ще очаквам, ако имаш възможност за дневни сводки ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Малко след вас сме ( 29.01 - 12.02 ) и ще ми е интересно, и ще очаквам, ако имаш възможност за дневни сводки ;)

По островите няма да се засечем, но на 12.02 до обяд може да си направим магеланска среща в моя хотел Baiyoke Sky Hotel, Bangkok с теб, със С. Петров и спътниците ви, както и с други магеланци, които са в Банкок по това време. Ако не успеете - магеланска среща преди полета в Дайнерс салона на БКК.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз бях пред същата дилема... то лакомията за нови преживявания и приключения край няма :) ...

Та, в крайна сметка разцепих плажната част на две с 3 нощувки на Ко Тао и 4 на Краби, разчитайки и на дневни трипове по околните островчета та да не се залежаваме много-много...

Малко след вас сме ( 29.01 - 12.02 ) и ще ми е интересно, и ще очаквам, ако имаш възможност за дневни сводки ;)

Ами май й аз това ще предложа на пътешественика с мен. Да отидем до Ко Тао и от там към Ао Нанг и да си правим 

дневни трипове. Кога ще посещавате плажовете вие? :) Ако успеем да се засечем ще е супер:) Само да се видим колко организирани сме практически с моята приятелка :D :)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние също си поделихме дните за плаж между двете страни. Но във Вашия случай бих отрязала това разхождане за 1 ден до Ко Тао. Пътуването ще ви изяде 2 дни, нищо че по програма е 5-6 часа, а ще имате по-малко време на самия остров. Това време ще ви стигне единствено за целодневна разходка с лодка около острова за шнорхелинг. Плажовете от тази страна са на Ко Самуи, Ко Панган и Анг Тонг. На Ко Тао няма хубави плажове, има рибки. 

По-скоро останете на Краби и слезте с фери към Ко Ланта. Така пътят няма да е основната част от пътуването, а и ще видите много красота. 

От Ао Нанг има доста варианти за екскурзии, не са само Пи Пи и Джеймс бонд. И за 5 дни да отидете, пак може да ходите до различни островчета. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние също си поделихме дните за плаж между двете страни. Но във Вашия случай бих отрязала това разхождане за 1 ден до Ко Тао. Пътуването ще ви изяде 2 дни, нищо че по програма е 5-6 часа, а ще имате по-малко време на самия остров. Това време ще ви стигне единствено за целодневна разходка с лодка около острова за шнорхелинг. Плажовете от тази страна са на Ко Самуи, Ко Панган и Анг Тонг. На Ко Тао няма хубави плажове, има рибки. 

По-скоро останете на Краби и слезте с фери към Ко Ланта. Така пътят няма да е основната част от пътуването, а и ще видите много красота. 

От Ао Нанг има доста варианти за екскурзии, не са само Пи Пи и Джеймс бонд. И за 5 дни да отидете, пак може да ходите до различни островчета. 

Хеей, четейки пътеписите ти сметнах,че можем да оставим Ко Тао( не можем да отменим резервацията вече.така е като бързаме много..) и да направим няколко разходки до другите острови. Сега ми дойде на ум да оставим Ко Тао и после да останем в Ао Нанг за три нощувки.. И после да се пуснем към Ко Ланта с фери-то :)

А някакви идеи за бюджет горе-долу без нощувки? 

 

Редактирано от rusevageri
Връзка към мнение

Хеей, четейки пътеписите ти сметнах,че можем да оставим Ко Тао( не можем да отменим резервацията вече.така е като бързаме много..) и да направим няколко разходки до другите острови. Сега ми дойде на ум да оставим Ко Тао и после да останем в Ао Нанг за три нощувки.. И после да се пуснем към Ко Ланта с фери-то :)

А някакви идеи за бюджет горе-долу без нощувки? 

 

 

Ко Тао е задължителен заради нощувки или полети? Може ли да се разтегли малко? Посещението в района си заслужава, на мен много ми хареса от тази страна на Тайланд. Но заради комбинацията от шнорхелинга на Ко Тао, плажовете на Панган и красотата на Анг Тонг. А до парка можете да стигнете от Ко Панган или от Ко Самуи, при хубаво време.

Ко Ланта може да я отрежете. Това би трябвало да е красив, спокоен остров, но не кой знае колко различен от Ко Панган например. 

Не мога да предположа бюджет - той се състои главно от нощувки, екскурзии и пътувания. А вие имате много пътуване, което вдига цената, но е въпрос на това как си го организирате и какво намерите като предложения. 

Връзка към мнение

Като гледам ще е гъста магеланска инвазия в периода.Ние летим обратно на 12.02. рано сутринта.

Явно може да се засечем с някой на Ао Нанг.Там ще сме от сутринта на 09.02. до следобеда на 11.02.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз явно ще летя с бай Кольо - на 29.01 от Истанбул. После Сием Реп, Лангкави, Куала Лумпур, Сингапур, Краби или Пукет(южната част) и обратно в Бангкок към 24.02. Летя за Лондон на 26.02 вечерта. После Лондон - София с Бритиш и София-Варна с Бг еър.

Лондон - София излезе 50 лв от Хийтроу, където кацат и Гълф еър, благодарение на Георги Матеев с откритието му за Tripadvizor.fr, а София - Варна 18 лв. Със закупуването на вътрешните полети закъснях поради уточняване на програмата и ще излязат по-скъпи, но няма как. Идея за нощувки в Сием Реп? Там ще съм сама. И на Лангкави също.

Редактирано от Boo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз явно ще летя с бай Кольо - на 29.01 от Истанбул. После Сием Реп, Лангкави, Куала Лумпур, Сингапур, Краби или Пукет(южната част) и обратно в Бангкок към 24.02. 

Аз съм в Сингапур от 3 до 6 февруари. На Пукет от 6 до 9. В Банкок от 9 до 12 февруари.  Ще се засечем ли някъде?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление не.

Идеята ми е

31.01(или 1.02) - 6.02 Сием Реп

6-9.02 Лангкави

9-13.02 Куала Лумпур

13-16.02 Сингапур

16.02-23-24.02 Краби или Пукет

 

В Сием Реп, Лангкави и Сингапур ще ходя сама.

Още нямам билети, но така се получи, понеже се съобразявам с мои познати, които живеят там. Трудно бих променила датите.

Единствено ако сменя Лангкави с Пукет, но трябва да видя самолетните билети.

Ти няма ли да ходиш в Сием Реп?

Връзка към мнение

На Лангави търси в Пантай Сенанг. Там е нещо като курортно градче със заведения, магазини. Ние бяхме във Frangipani, resort, но е малко далеч от центъра. От там ще те вземат за екскурзия. На острова няма обществен транспорт. Обикалянето е само с такси. Има разписание за часове.Може би трябва да се комбинираш с някого. Препоръка - 1 екскурзия из архипелага, качване с лифта на скайбриджа и посещение на плажа Tanjung Rhu Beach, който е на север, но може да си вземеш екскурзия с него. Има заедно с мангров тур по реката.

За Сием Реп Евгени Димитров ми препоръча на лични този хотел, но ние сме края на февруари: http://www.ladearangkorhotel.com/.

 

И още: на Лангкави водата е мътна. Има микроорганизми, които се съдържат в нея и я помътняват. Както и има големи токсични медузи, но не сме имали проблем при къпане.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ти няма ли да ходиш в Сием Реп?

През февруари - не. Ще ходя, но през април - КЛ и някой малайзийски остров , Сием Реп, Бали

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

И ние с никого не се засичаме, изглежда. Летим от Истанбул за Банкок на 20.01, после 22-26 Сием Реп, 26-30 Пукет, оттам за Банкок и на 3.02 - Банкок - Лондон.

Темата ми за оповестяване на предстоящите пътувания беше породена от тези очаквани гонения, малки интервали, между различни магеланци. Георги обеща да направи таблица.

Връзка към мнение

И ние с никого не се засичаме, изглежда. Летим от Истанбул за Банкок на 20.01, после 22-26 Сием Реп, 26-30 Пукет, оттам за Банкок и на 3.02 - Банкок - Лондон.

Е ще засечем накрая в Банкок, та дори ще е летим заедно. Може да се уговорим, да разменим впечетления по преживяното.

 

На 01.-04.02 сме в Транг. Може да се засечем .

Ами ние ще останем една нощувка там(поне за сега) , така че може и да успеем да уговорим една среща :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега погледнах Лангавим, но ми се струва много на север спрямо нашето пътуване. Колкото и да искаме да видим всичко,май до там няма да стигнем.. А Сием Реп решихме да отседнем в http://www.poolpartyhostel.com/ 

Редактирано от rusevageri
Връзка към мнение

Ко Тао е задължителен заради нощувки или полети? Може ли да се разтегли малко? Посещението в района си заслужава, на мен много ми хареса от тази страна на Тайланд. Но заради комбинацията от шнорхелинга на Ко Тао, плажовете на Панган и красотата на Анг Тонг. А до парка можете да стигнете от Ко Панган или от Ко Самуи, при хубаво време.

Ко Ланта може да я отрежете. Това би трябвало да е красив, спокоен остров, но не кой знае колко различен от Ко Панган например. 

Не мога да предположа бюджет - той се състои главно от нощувки, екскурзии и пътувания. А вие имате много пътуване, което вдига цената, но е въпрос на това как си го организирате и какво намерите като предложения. 

 

Заради нощувките, а и сметнахме,че можем да обиколим през деня до другите острови. За сега остава плана от Ко Тао към Краби и Ао Нанг, за Ко Ланта ще го изговаряме утре като се видим с момичето.. Че през този фейс, малко не става..

Връзка към мнение

Леси, да разбирам ли, че не ми препоръчваш Лангави или поне не сама?

Не, няма никакъв проблем. В Пантай Сенанг туристите са основно европейци. Хората на острова са много мили. Предложих ти да търсиш хотел там, защото е най-оживено и заведенията за хранене са там.

Връзка към мнение

Не, няма никакъв проблем. В Пантай Сенанг туристите са основно европейци. Хората на острова са много мили. Предложих ти да търсиш хотел там, защото е най-оживено и заведенията за хранене са там.

Добре, много благодаря, Леси

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.