Прескочи до съдържание

Последни щрихи - Тайланд


rusevageri

Препоръчани мнения

Заради нощувките, а и сметнахме,че можем да обиколим през деня до другите острови. За сега остава плана от Ко Тао към Краби и Ао Нанг, за Ко Ланта ще го изговаряме утре като се видим с момичето.. Че през този фейс, малко не става..

 

Ами те на картата може и да изглеждат малки островчета, но не са. И пътищата им не са бързи, и уговарянето на превоз също губи време. И разписанията не се спазват.  От Ко Тао има фериботи, но те ще са до пристанището на Ко Панган. А след това трябва и да се придвижите. 

Светлата част на деня е 12 часа, съмва се в 6 сутринта, лодките не тръгват много рано, но приключват преди залез. 

Тъй като остров Ко Тао може да се обиколи целия за един ден, най-малък е от групата, се организират еднодневни трипове от по-голям остров до него, с цел шнорхелинг. Пак е много път, но поне има идея.  

А придвижването от мястото на настаняване в Ао Нанг до хотела в Ко Тао не отне написаните 6 часа, а почти 10. И не беше 2 пъти на ден, а веднъж. Въобще транспортирането в Азия е доста специфично и трябва да се запасите с търпение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е ще засечем накрая в Банкок, та дори ще е летим заедно. Може да се уговорим, да разменим впечетления по преживяното.

 

Ще е много забавно да се срещнем там.

Ами ние ще останем една нощувка там(поне за сега) , така че може и да успеем да уговорим една среща :)

Връзка към мнение

Програмата ни е:

23.01-Янгон

24 нощен автобус до Баган

25-27 Баган

27-29 -Мандалай

29-31 Чианг Май

31 -Чианг Рай

01.02 04.02.Транг

05.02 Банкок

Има ли съвпадение с някой магеланец

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Програмата ни е:

23.01-Янгон

24 нощен автобус до Баган

25-27 Баган

27-29 -Мандалай

29-31 Чианг Май

31 -Чианг Рай

01.02 04.02.Транг

05.02 Банкок

Има ли съвпадение с някой магеланец

Ние на 28-ми вечерта пристигаме в Чанг Май,след това се засичаме и в Чанг Рай.Ако искаш може да се комбинираме за някой трип.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идея за нощувки в Сием Реп? Там ще съм сама. И на Лангкави също.

Погледни това http://www.ladearangkorhotel.com/. Ние ще сме там, но в период различен от твоя. 

Връзка към мнение

Като гледам ще е гъста магеланска инвазия в периода.Ние летим обратно на 12.02. рано сутринта.

Явно може да се засечем с някой на Ао Нанг.Там ще сме от сутринта на 09.02. до следобеда на 11.02.

Ако сте с Катарците, сме в един и същ полет. И ние летим обратно на 12.02.

И ще бъдем на Райли от 07.02 вечерта, до 11.02 вечерта.

Връзка към мнение

Ние на 28-ми вечерта пристигаме в Чанг Май,след това се засичаме и в Чанг Рай.Ако искаш може да се комбинираме за някой трип.

Много добре ще бъде.Ние пристигаме на 29 вечерта и ни се иска да посетим известния неделен пазар.Следващият ден е за трип, но как ще го договорим не ми е много ясно,късно вечерта може да са затворили агенциите.

Връзка към мнение

Ако сте с Катарците, сме в един и същ полет. И ние летим обратно на 12.02.

И ще бъдем на Райли от 07.02 вечерта, до 11.02 вечерта.

Явно ще пътуваме заедно,летим в 8,35 сутринта на 12-ти.

От 9-11.02. сме в Ао нанг-Krabi la playa Resort.На 11-ти вечерта летим с Air Asia в 20,10часа и ще спим няколко часа в Lilac Relax Residence някъде между двете летища.

Връзка към мнение

Чудно! Ние сме в 21:40 с Thai Smile, пак на 11-ти.

Можем да организираме някой трип заедно и придвижване до летището на Краби последната вечер. От 07-11.02 ще сме в Sunrise tropical resort, Railay, което си е близо до Ао Нанг. Утре от компа ще проверя колко точно.

Връзка към мнение

Е ще засечем накрая в Банкок, та дори ще е летим заедно. Може да се уговорим, да разменим впечетления по преживяното.

 

Ами ние ще останем една нощувка там(поне за сега) , така че може и да успеем да уговорим една среща :)

Чудесно! Банкок - Манама - Лондон? Да се уговорим и ще държим връзка на лично, нали?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако някой не е разбрал от 1.02 до 3.02 има Фестивал на цветята в Чианг Маи. Ние ще сме там по това време, ще се ослушвам за родна реч. :lol::victory:

Да ама 2016година.Тази година е 3-5.02.

Иначе се ослушвай за българска реч,може да ме чуеш някъде.Ние сме в Чанг Рай от обед на 31.01. до вечерта на 02.02.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами те на картата може и да изглеждат малки островчета, но не са. И пътищата им не са бързи, и уговарянето на превоз също губи време. И разписанията не се спазват.  От Ко Тао има фериботи, но те ще са до пристанището на Ко Панган. А след това трябва и да се придвижите. 

Светлата част на деня е 12 часа, съмва се в 6 сутринта, лодките не тръгват много рано, но приключват преди залез. 

Тъй като остров Ко Тао може да се обиколи целия за един ден, най-малък е от групата, се организират еднодневни трипове от по-голям остров до него, с цел шнорхелинг. Пак е много път, но поне има идея.  

А придвижването от мястото на настаняване в Ао Нанг до хотела в Ко Тао не отне написаните 6 часа, а почти 10. И не беше 2 пъти на ден, а веднъж. Въобще транспортирането в Азия е доста специфично и трябва да се запасите с търпение. 

Ами като цяло целия по- голямата част от транспорта ни е полети, така че решихме,че ще запазим търпение докато пътуваме между Ко Тао и Ао Нанг. За съжаление не можем да отменим резервацията и затова ще намерим най- добрия вариант да видим всичко, което ни се стори интересно. :) Благодаря за съветите! 

 

Чудесно! Банкок - Манама - Лондон? Да се уговорим и ще държим връзка на лично, нали?

Ние сме Банкок- Бахрайн- Лондон. Да съгласна съм! Ние сутринта на 2ри ще сме в Банкок и полета ни е в 20.50 на 3ти. 

Връзка към мнение

Да ама 2016година.Тази година е 3-5.02.

Иначе се ослушвай за българска реч,може да ме чуеш някъде.Ние сме в Чанг Рай от обед на 31.01. до вечерта на 02.02.

 

Мерси за поправката, при всички положения ще сме в северната част до 8,02 така, че слава бога объркването не е фатално

Връзка към мнение

Много жалко, че за малко се разминаваме с всички групи. Та като сме почнали да споделяме програми, нашата е следната:

 

3-6 Банкок

6-10  Сием Рип

10-12 Пукет

12-17 Краби

Връзка към мнение

Ми, никой не стои повече от два дни някъде. Голям мерак за разглеждане на пътища и облаци. :D

 

На 14ти сме планирали с Бай Кольо да пием бира в Пном Пен, някой ако има път към столицата в следващите 30тина дни, може да изчатка някоя буква на клавиатурата. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Заповядайте на Камбоджанска сбирка. Ей го къде е. Тъкмо на 13 ще направите загрявка на студено в софийската сБирка и хоп, при нас е 32 градуса само сенките подбираме.

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Заповядайте на Камбоджанска сбирка. Ей го къде е. Тъкмо на 13 ще направите загрявка на студено в софийската сБирка и хоп, при нас е 32 градуса само сенките подбираме.

Вече сте там, нали? Приятно изкарване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми, никой не стои повече от два дни някъде. Голям мерак за разглеждане на пътища и облаци. :D

 

не, никой :)

ние ще стоим 4 дни в Банкок, 4 дни в Пукет, 6 дни в Ко Самуи. От 22 март до 5 април.

Нямаме никакъв мерак да се местим като изоглавени в мартенските жеги :lol:

А Камбоджа ще си я направим като отделна дестинация заедно с Виетнам за още 14 дни.

Иначе за ден и половина два само ще отметнем, че сме били там.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Май цялата страна се изнася на там :)

Ние сме от 08.03 до 24.03. София-Банког-София

От Банког летим с Тай смайл директно от Суварнахуми до Сием Рап . Вече 3 опита , на четвъртия се надяваме да успеем да стигнем до Ангор ват.

 

3 дни храмове и после никакви планове .  

 

Най-общо казано идеята ( която при нас работи най добре ) е да разделим времето на 3.

1/3 от времето културни забележителности , в това число храмове , музеи и т.н. наричани от нас накратко камъни  :)  

1/3 от времето гмуркане с еднодневни пътувания от брега или  liveaboard и накрая но не и по важност 

1/3 почивка от почивката , а именно блеене на плажа с шнорхел , бира и коктейли , както и не продължителни разходки в местната околност с цел предотвратяване на пълното телесно разлагане . :)

 От особено значение ,за да е ефективно лекарството трябва да се взима точно в тази последователност.

 

   Ще сме много задължени в това число и голямо количество бира на тези които помогнат със свежи идеи по точки 2 и 3 , а именно места за дайвинг и романтично място за почивка с хубав шнорхелинг. 

 

 За тези които не са ходили в Тайланд , мисля че задължително с образователна цел :)   трябва  да включат в програмата атракции като тигри (за съжаление парка в канчабури го затвориха ) ,травестит шоу (няма  нищо особено еротично ) , пинг-понг шоу ( по скоро цирк отколкото еротика ) , Сиам Нирамит Шоу ( това в Банког много ни хареса ), котешка сладкарница и  разбира се масажи ама за истинските такива говоря . От хора които са учили цял живот да ги правят , а не кака Василка , която иначе работи в хлебозавода през деня . И не за 50-100 лв а само за 10-20 лв. 

  Една страна ,а да не говорим 2-3 страни за 10-20 дена да се опознае или почувства ,според мен като човек живял 5 години в чужбина е мисия напълно невъзможна . Колкото и да бързам и каквато и перфектна програмка да си спретна.

 

Затова за мен поне е по-важно забавлението , живота е прекалено кратък за да го вземем на бегом  :) .

  

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

За съжаление , както гледам в моите дати април няма никой:

Защо ми изчезна текста с редакцията , при това два пъти. ОФ , тия телефони. Утре ще ги напиша пак , но в общи линии датите са 14-30.04.

Връзка към мнение

Само за сверка ако се засичахме с някого:

24-28 февруари- Банкок,

28 февруари-2 март- Сием Рип,

2-5 март- Чианг Май,

6-10 март- Пукет.

Срещи са добре дошли, за една в Банкок вече имам нишан :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.