Прескочи до съдържание

Последни щрихи - Тайланд


rusevageri

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Защо ми изчезна текста с редакцията , при това два пъти. ОФ , тия телефони. Утре ще ги напиша пак , но в общи линии датите са 14-30.04.

Моите дати са 24.03- 17.04.

На 14.04 - Сием Реп , на 15.04. летя за КЛ, а на 17.04 за Банкок и Европа.

Връзка към мнение

Моите дати са 24.03- 17.04.

На 14.04 - Сием Реп , на 15.04. летя за КЛ, а на 17.04 за Банкок и Европа.

Ей за жалко , виж за колко малко се разминаваме. Можеше да го съчетаем.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайте идея за вкусна кухня - ресторант или просто кръчма :) (досега не съм ходила там и нямам идея) в Сием Реп. А също ако някой знае хубаво спа или масажи там или на Ко Панган.

Връзка към мнение

Кръчмите са най-малкият проблем в Сием Рип. Пълно е с такива около Пъб Стрийта. Khmer family restaurant в долния й край например. С масажи в Камбоджа не се мъчете. Те са по инерция от Тайланд на принципа "видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крака." Евтини са, ама нищо общо с тайландските.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже съм тук. Тук тук, демек Сием Рип. И да ти препоръчам нещо едва ли ще го намериш. Хиляди са. Приготвя се на улицата, виждаш, харесваш и сядаш. Едва ли човек маже да се ориентира за няколкото дена. Подбора е да приемеш, че хигиената е приемлива за теб.

Тази риба е 7$ много добра. Един китаец я папкаше и така я избрах. На следващото кръчме видях домати с лук. Тъкмо им се израдвах и хоп менаха ги в тигана. Има много и страхотни пресни плодове, но свежа салата е нещо неизвестно за тях.

Кобрата не съм я опитал още

post-777-0-68480600-1484146508_thumb.jpg

post-777-0-30224800-1484146805_thumb.jpg

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Трябваше да го издебнеш тоя пишман мастър шеф и да му свиеш пресните доматки с лучец...

Със сиропчето дето се плицука тоя змей сигурно щеше да се получи добра комбинация :)

Връзка към мнение

И в последния момент въпросче: най- добрия начин да се сдобия с тяхната валута е..? 

 

Рециклирам информация от съседни теми от тези дни:

 

- от чейнджбюрата тук, курса не е лош в тези, които обсъждаме редовно - тавекс, никар, фактор ин

- на място, имаше коментари, че банкноти от $50 и $100 дават по-добър курс, избягваш чейнджовете по летището

- на място с дебитна карта - банкоматите имат такси, но ако теглиш на 1-2 транша с по-голяма сума, тези такси едва ли ще те притеснят, фиксирани са, а не на процент. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

- на място, имаше коментари, че банкноти от $50 и $100 дават по-добър курс, избягваш чейнджовете по летището

В подкрепа на това твърдение намерих това: :)

 

post-2276-0-01516400-1484205894_thumb.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От 33 до 35 бата за долар са котировките туктук. Смятай

ДолЬя'-долЬя' или иначе казано дала-дала...  :lol:

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Рециклирам информация от съседни теми от тези дни:

 

- от чейнджбюрата тук, курса не е лош в тези, които обсъждаме редовно - тавекс, никар, фактор ин

- на място, имаше коментари, че банкноти от $50 и $100 дават по-добър курс, избягваш чейнджовете по летището

- на място с дебитна карта - банкоматите имат такси, но ако теглиш на 1-2 транша с по-голяма сума, тези такси едва ли ще те притеснят, фиксирани са, а не на процент. 

За съжаление, освен че цяла България се е запътила към Тайланд е изкупила и всичката тайландска валута.

Връзка към мнение

За храмовете в Банкок има ли дрескод?

Кралският дворец мъжете само с дълги панталони,жените с дълги поли и закрити рамена.На място дават,ако не си с подходящи дрехи.

На другите места май гледат само да си си купил билетче за вход пък ако и без гащи да си.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Стриктни за облеклото са само в Банкок и Чианг Маи.

Има едни полички тип прегърни ме 100 бата струват и са идеални, аз с такава си влизах на всякъде.

Прибираш в чантата и вадиш при нужда а и не заема почти никакво място, наложи се да си я купя при Grand Palace защото някакъв се заяде на входа, че ми били къси панталоните а панталоните ми бяха по коляното....

Даваха безплатни, но опашката беше голяма и едва креташе огледах се и видях на улицата пред Grand Palace магазинчета, купих я от там и се върнах обратно за има няма 2 минути. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.