Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Програма за 9дни в Шри Ланка

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
6 отговора на тази тема

#1 thumper

Публикувано 09 януари 2017 - 20:39

Здравейте,

Отново в последния момент се налага да се обърна към вас. Другата седмица заминавам за Шри Ланка, ще прекарам там 9 пълни дни (от 20 до 29 януари) и търся вашата помощ за програма - къде и какво да посетя, съвети за хотели. Мисля да обикалям острова с кола под наем, така че ще съм щастлив ако споделите изгодни фирми и дали е по-добре да се запази онлайн или на място. Мислите ли, че с обществен транспорт ще е по-добре?

Благодаря предварително за помощта.

Поздрави,

Николай

#2 Яничка

Публикувано 09 януари 2017 - 23:23

Здравей,

не знам дали си свикнал да караш в трафик като този в Азия. Бих препоръчала шофьор под наем (мога да ти дам нашия, беше ни препоръчан от други магеланци), за да избегнеш да караш в лудницата, а и там движението е обратно.

Иначе и с градски транспорт може, даже ще е доста по-евтино, но не знам с какъв багаж пътуваш - все пак трябва да го качваш и сваляш от рейсове и влакове.

От нощувките много ни допадна Flower Garden Eco Village в Сигирия и Flower Garden lake resort в Тисамахарама. Второто място за нощувки е много удобно, ако искаш да правиш сафарито в парк Яла. Фирмата, която бяхме избрали за сафари, ни взе и върна безплатно до там. Предполагам, че така е практиката и на другите сафари фирми.

Понеже имаш повечко дни, бих препоръчала: храмък с пещерни рисунки в Дамбула Golden Cave Temple; скалата Сигирия; един от двата древни градове - Полонарува или Анурадхапура; вземи влака за отсечката Нувара Елия - Елла, за да видиш красивите чаени плантации; ако харесваш трекове - Horton Plains (там се срещат диви лосове) - направихме го благодарение на моята спътничка и много ми допадна; сафари в Парк Яла (голямата атракция там е да видиш леопард, но ние не успяхме. Има обаче доста други животни); разходка с лодка из Madu River; виж някоя от люпилните за костенурки - има доста;

• ruwenzogy, Mary, eloena и 4 други харесват това

#3 eloena

Публикувано 09 януари 2017 - 23:35

Опасявам се, че ще се наложи да почетеш...http://magelanci.com...и-за-шри-ланка/ http://magelanci.com...2020-шри-ланка/ http://magelanci.com...азия-шри-ланка/ http://magelanci.com...ланка-яла-кенд/ И провери дали кола със шофьор няма да ти излезе по-изгодно и удобно за там.

• thumper, Яничка и Desi75 харесват това

#4 tromeros

tromeros

.

• 4 мнения

Публикувано 11 януари 2017 - 22:35

Здравейте . Аз също подготвям пътуване но ще бъде в началото на Април , ще водим и децата с нас . Сега работя по програмата и всяка обратна информация ще бъде полезна .

#5 thumper

Публикувано 18 януари 2017 - 17:08

Здравей,

не знам дали си свикнал да караш в трафик като този в Азия. Бих препоръчала шофьор под наем (мога да ти дам нашия, беше ни препоръчан от други магеланци), за да избегнеш да караш в лудницата, а и там движението е обратно.

Иначе и с градски транспорт може, даже ще е доста по-евтино, но не знам с какъв багаж пътуваш - все пак трябва да го качваш и сваляш от рейсове и влакове.

От нощувките много ни допадна Flower Garden Eco Village в Сигирия и Flower Garden lake resort в Тисамахарама. Второто място за нощувки е много удобно, ако искаш да правиш сафарито в парк Яла. Фирмата, която бяхме избрали за сафари, ни взе и върна безплатно до там. Предполагам, че така е практиката и на другите сафари фирми.

Понеже имаш повечко дни, бих препоръчала: храмък с пещерни рисунки в Дамбула Golden Cave Temple; скалата Сигирия; един от двата древни градове - Полонарува или Анурадхапура; вземи влака за отсечката Нувара Елия - Елла, за да видиш красивите чаени плантации; ако харесваш трекове - Horton Plains (там се срещат диви лосове) - направихме го благодарение на моята спътничка и много ми допадна; сафари в Парк Яла (голямата атракция там е да видиш леопард, но ние не успяхме. Има обаче доста други животни); разходка с лодка из Madu River; виж някоя от люпилните за костенурки - има доста;

Благодаря много за информаципта. Ще се радвам да ми препоръчате шофьор и фирма за коли под наем. Може ли да споделите колко Ви струваше колата с шофьор и от къде я наехте?

#6 Яничка

Публикувано 18 януари 2017 - 17:12

Благодаря много за информаципта. Ще се радвам да ми препоръчате шофьор и фирма за коли под наем. Може ли да споделите колко Ви струваше колата с шофьор и от къде я наехте?

Шофьорът ни се казва Еранга Курера. Контактувахме с него на този мейл: erangakurera7@gmail.com

Той има фирма с няколко шофьора, нас конкретно ни возеше той. Взе ни от летището и ни върна на летището - т.е. Коломбо - Коломбо.

• Mary харесва това

#7 macf1an

Публикувано 18 януари 2017 - 17:47

Моят шофьор (друг Еранга) наскоро съпроводи още една група магеланци :)

Ето кратко инфо: http://magelanci.com...ланка/?p=160999

• Mary и Яничка харесват това

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни