Прескочи до съдържание

Питане за Швейцария


Alexander

Препоръчани мнения

Излезе ми едно ходене до Питерлен. Гледам, че е еднакво близко от Базел и Цюрих.

Кой от двата града е по-интересен за посещение?

Около Потерлен има ли нещо интересно?

Връзка към мнение

От Цюрих ще минеш с едно прекачване по-малко, иначе времето до твоето място е едно и също.

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

Цюрих - по-помпозно и с мирис на пари. Берн -автентично и по-истинско. Нюшател - по-"провансанско". Базел - не съм убеден. Зависи какво търсиш, а иначе Шв-я е малка страна с прекрасен транспорт и всичко е близо.

Връзка към мнение

Значи ще се каца в Цюрих.

Я кажете как е положението е цените на храна и подобни. Много по-скъпо ли е ит Лондон примерно?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи ще се каца в Цюрих.

Я кажете как е положението е цените на храна и подобни. Много по-скъпо ли е ит Лондон примерно?

 

Хората имат различни прагове на цени. Аз не съм от особено спестовните, както и живея в много скъпа държава, но за мен беше МНОГО скъпо. Моят опит, обаче, е малък. Тук има магеланци със съществен опит там. Ние прескочихме до Базел с колата от Франция. Бяха ме предупредили за цените - а аз бях поканила компанията (от 5 човека) за Рожден ден и финансирах това скитане. Бяхме си взели за всеки случай сандвичи - които употребихме до шушка... Искаме да седнем да изпием някъде кафе, но се втресохме от цените - 15 евро кафето, което вкупом отказахме да пием, за торти даже и не гледахме, и след една мразовита разходка се  изнесохме към доста по-човешката Франция :) В Швейцария просто стискаш очи и харчиш - иначе ще се вгорчава пътуването... 

Връзка към мнение

Значи ще се каца в Цюрих.

Я кажете как е положението е цените на храна и подобни. Много по-скъпо ли е ит Лондон примерно?

Не казваш за спането - къде ще спиш? Щото и то си е цифра в Швейцария.

Аз последвах съвета на г-н Георгиев от форума и спахме в Сен- Луи, което е на 2 км. от Базел, но бяхме с кола. Трамвай , май 2-ката, ходи от това село до центъра на Базел.Всъщност, това е добрият вариант - да се спи и пазарува в Италия и Франция, а Швейцария само да се разглежда. ;) Но трябва да си мобилен.

Храната по заведенията наистина е скъпа, но в супермаркетите е поносимо.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не казваш за спането - къде ще спиш? Щото и то си е цифра в Швейцария.

Аз последвах съвета на г-н Георгиев от форума и спахме в Сен- Луи, което е на 2 км. от Базел, но бяхме с кола. Трамвай , май 2-ката, ходи от това село до центъра на Базел.Всъщност, това е добрият вариант - да се спи и пазарува в Италия и Франция, а Швейцария само да се разглежда. ;) Но трябва да си мобилен.

Храната по заведенията наистина е скъпа, но в супермаркетите е поносимо.

Ще се спи в Питерлен, всичко е уговорено по въпроса.
Връзка към мнение

Не казваш за спането - къде ще спиш? Щото и то си е цифра в Швейцария.

Аз последвах съвета на г-н Георгиев от форума и спахме в Сен- Луи, което е на 2 км. от Базел, но бяхме с кола. Трамвай , май 2-ката, ходи от това село до центъра на Базел.Всъщност, това е добрият вариант - да се спи и пазарува в Италия и Франция, а Швейцария само да се разглежда. ;) Но трябва да си мобилен.

Храната по заведенията наистина е скъпа, но в супермаркетите е поносимо.

Добавям: да се спи, яде и пазарува и в Германия, даже е по-добра опция от Франция. Билетът Баден Вюртенберг тикет, аналогичен на Байрен тикета, важи от което и да е населено място в областта Баден Вюртенберг до Базел и Шафхаузен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ходила в Базел,но Цюрих е точно с вкус на пари.

Храна-в супермаркет COOP  две сандвичета са около 10 лева.Кафето в Женева е 12 франка.В супера има вино под 10 франка,но колко е вино да кажат разбиращите.Евтини в Швейцария са шоколадите-винаги има някакво намаление на известните им марки.Видиш ли такова купувай!Не важи за всички магазини на марката магазин и във всички градове.Все пак тези шоколади, които знаем по света са по-добри от другите им марки.

Може ли някой да каже за този шоколадов влак,че аз няма скоро да съм на диета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Утре заминавам, та се сетих да питам как е положението с марките им шоколад.

Линд-а е ясен, кои други са с подобно качество и си струват?

До колкото разбрха, шоколадите са от малкото неща, които си струва да се купят оттам.

Връзка към мнение

Утре заминавам, та се сетих да питам как е положението с марките им шоколад.

Линд-а е ясен, кои други са с подобно качество и си струват?

До колкото разбрха, шоколадите са от малкото неща, които си струва да се купят оттам.

 

Аз те съветвам да не разчиташ да търсиш марки. Има малки магазинчета, с шоколад на плочки, насипен един вид. Десетки видове, правят се на място. Сигурно има някои супер известни магазинчета, които да търсиш, но според мен няма как да сбъркаш в което и да влезеш. Цените, както всичко в Швейцария, са зашеметяващи :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди година бях в Женева и Лозана. Капучино в кафене струва 4 франка, тортичките и те толкова, но уникално вкусни.Имаше места с изнесени дневни менюта за хапване на прилични цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди година бях в Женева и Лозана. Капучино в кафене струва 4 франка, тортичките и те толкова, но уникално вкусни.Имаше места с изнесени дневни менюта за хапване на прилични цени.

Това ми се струва доста евтино за там, дано да е така и сега.

 

Има ли нещо отворено в неделя, супермаркети, магазини, кръчми?

Връзка към мнение

Не бях в неделя, а през седмицата, та нямам идея. В Женева си пазарях от супера на гарата. Имаше страхотни сирена, малки пици, вкусни бретцели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ми се струва доста евтино за там, дано да е така и сега.

Има ли нещо отворено в неделя, супермаркети, магазини, кръчми?

Има, че и си има и хора по кръчмите.Швейцария мен ме учуди с пълните заведения по всяко време.Вярно е, че ние бяхме през август и имаше и туристи.
Връзка към мнение

Има ли нещо отворено в неделя, супермаркети, магазини, кръчми?

 

В неделя магазините и супермаркетите в Женева са затворени. Изключение правят супермаркетите Migros на гарата (Gare Cornavin) и Coop на летището. Ресторантите по принцип работят в неделя. 

 

Относно марките шоколад, друг от калибъра на Lindt е Cailler. Ако имаш време, можеш да посетиш фабриката на Cailler и да си купиш шоколад от там. Цените са подобни на тези в магазините, но ще разгледаш фабриката и ще имаш възможност да дегустираш различни шоколади, както и някои от съставките им (какаови зърна, лешници и т.н.). Ако търсиш по-луксозен/артизанален шоколад, можеш да пробваш Sprüngli; за по-евтин - марките на Coop и Migros, които не са никак лоши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

за по-евтин - марките на Coop и Migros, които не са никак лоши.

 

Не си спомням за кой от двата идеше реч (по-скоро Мигроса беше), но определено не беше никак лош въпреки първоначалните ми предубеждения. Мек на вкус, а и ми направи впечатление, че не е набухан с толкова много талаш като оборотните шоколади. Определено препоръчвам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.