Прескочи до съдържание

Питане за Швейцария


Alexander

Препоръчани мнения

За Цюрих имам предвид дали работят магазините. Има ли на гарата им?

Alexander, за Цюрих важи същото. Със сигурност на гарата има Coop/Migros, които работят в неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като за първа покупка на ''местни'' шоколади не залагай на чуждия вкус.Просто си купи по един млечен от всяка марка и реши кое ти харесва на теб и би харесало на близките ти.Чак тогава си купи от тези които са 2 или 5 на цената на...Съгласна съм с МCC,че Cailler се доближават най-много до Lind.Има едни топчета обвити в червено станиолче с бял кръст.Доста са в прозрачно пликче-eдна идeя по-груб вкус от червените топчета на Lind.

Не разчитай на магазинчетата за шоколад-няма такава скъпотия!За нас де.Макар,че разните хора с по-дръпнати очи си пазаруват.

У дома харесваме и едни десерти,май се казваха Breeze.Има големи кутии по 750г. за 15 франка.

Хубави гледки и сладки усещания!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има страшни цени на някои неща, други са както в Англия или Белгия.

Видях шоколадови бонбони по 140 франка/кг

Линда 70-80% какао е 3 франка, той и другите шоколади са по-скъпи от България и Европа.

Багажното на гарата обаче е изненадващо евтино, голяма клетка за 2 ръчни куфара и раница излезе 9 франка.

Кафето е между 3-5 франка.

Топъл шоколад 6 франка.

Хапнахме фондю с 4 кашкавала, шунка, гъби и вино + бира 330мл за 35 франка.

 

Разни дюнери са по 10-14 франка

 

IMG_8855.JPG

 

Хареса ми много атмосферата в Цюрих, но са далеч от японците като чистота. По улиците е пълно с фасове.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Оказа се, че на 5км е музея на Омега, а аз съм фен освен на пътуванията и на часовниците.

Имат 4000 експоната и входа е безплатен! Дано успея да го посетя тази седмица.

До музея има и фабрика на Ролекс.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някой с отзиви за Берн? Сряда ще ми е свободен ден и ще мига да пода някъде освен в музея на Омега.

Лузана и Базел ми идват по-далеч и по-скъпи, за това се насочвам към Берн, ако кажете, че си заслужава.

Връзка към мнение

Някой с отзиви за Берн? Сряда ще ми е свободен ден и ще мига да пода някъде освен в музея на Омега.

Лузана и Базел ми идват по-далеч и по-скъпи, за това се насочвам към Берн, ако кажете, че си заслужава.

 

Берн си заслужава напълно. Зимата може би не е най-подходящото време за посещение, тъй като някои от основните забележителности (напр. Rosengarten или Bärengraben) няма да са в пълния си блясък, но пак ще е страхотен, не се и съмнявам! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оказа се, че на 5км е музея на Омега, а аз съм фен освен на пътуванията и на часовниците.

Имат 4000 експоната и входа е безплатен! Дано успея да го посетя тази седмица.

До музея има и фабрика на Ролекс.

 

Много е интересен и идеен. Не го пропускай, наистина ще ти хареса! Особено vintage частта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С две ръце за Берн!Завоите на реката и невероятно млечно зеленият цвят не могат да оставят никого безразличен!Старият град и мечият парк няма как да те разочароват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Старият град и мечият парк няма как да те разочароват.

 

Мене "мечият парк" ме разочарова, защото по него време беше затворен за преустройство, а мецаните - откарани в неизвестно пребивалище... :mellow:

 

Иначе не съм сигурен дали е отворен зимата, но предполагам, че го населяват само космополитни мецани, които са надраснали тази отживелица - зимния сън, тъй че твърде вероятно да е отворен. Очаквам колегата Александър да докладва по въпроса :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То мецаните със сигурност похъркват,защото са едни добре гледани мецани,но паркът се гледа от моста и едва ли са го покрили против сняг ;)Да не очаквате все пак зоологическа градина.

То в този ред на мисли и реката може да е заледена?!Чакаме да чуем :)

Връзка към мнение

Утре ще сме в Берн и музея на Омега.

Вчера тръгнахме да се разхождаме по разни пътеки от Pieterlen и стигнахме до огромния завод на Ролекс. Много добре се виждаха машините и хората вътре, останах впечатлен.

Шоколадите са много скъпи и е безсмислено да се купуват.

Пробвах един на Кооп, ама не го одобрих. Ако намеря другата марка Мигрос ще я пробвам и нея.

Линда е 100гр за 3ф, 300 с намаление за 9.

Caillera им е скъпата версия на Нестле за Европа явно, опакофките са същите само с друг надпис, но те са още по-скъпи.

Вчера купих хубаво португалско вино резерва от 2009 за 11ф.IMG_8867.JPGIMG_8875.JPG

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Казаха ми, че имало начин-сайт от където се купуват билети за влака за определени часове с голямо намаление.

Някой знае ли от къде точно могат да се купят тези билети?

Връзка към мнение

Казаха ми, че имало начин-сайт от където се купуват билети за влака за определени часове с голямо намаление.

Някой знае ли от къде точно могат да се купят тези билети?

www.sbb.ch - т.нар. SuperSaver.

http://www.sbb.ch/en/travelcards-and-tickets/tickets-for-switzerland/supersaver-tickets.html

Редактирано от MCC
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Видях, но не виждам разлика в цените. Видях, че има еднодневни карти, които излизат колкото двупосочен билет до Берн, но няма смисъл за мен, понеже няма да ходя другаде освен до Берн и обратно.

Връзка към мнение

Плановете се смениха и днес посетих музея на Омега, а след това разгледах Берн.

Много съм доволен и от дете места.

Сега кроя планове за посещение на Люцерн в събота преди полета от Цюрих, но точно тогава имат някакъв ремонт по влаковете и времето за предвижване се удължава много .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Плановете се смениха и днес посетих музея на Омега, а след това разгледах Берн.

Много съм доволен и от дете места.

Сега кроя планове за посещение на Люцерн в събота преди полета от Цюрих, но точно тогава имат някакъв ремонт по влаковете и времето за предвижване се удължава много .

 

Поздрави ли мецаните от нас? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как стои въпросът с роуминга в Швейцария и Лихтенщайн, някой може ли да ми каже? ЕС тарифите ли се прилагат или не съвсем? По-специално ме интересува как се тарифира входящия разговор. Благодаря.   

Връзка към мнение

Как стои въпросът с роуминга в Швейцария и Лихтенщайн, някой може ли да ми каже? ЕС тарифите ли се прилагат или не съвсем? По-специално ме интересува как се тарифира входящия разговор. Благодаря.

Съвсем не се прилагат ЕС тарифите :)

 

Изходящ разговор в мрежата на Swisscom: до България 6.99лв, в страната 6.99лв. Входящ: 3.29лв. SMS: 1.29лв. Поне декември 2016 беше така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изходящия е 3,60лв с Теленор на предплатена карта, входящия е 2 и нещо.

Видях и по 6,99лв изходящ за Мтел, не знам на какъв план беше човека

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как стои въпросът с роуминга в Швейцария и Лихтенщайн, някой може ли да ми каже? ЕС тарифите ли се прилагат или не съвсем? По-специално ме интересува как се тарифира входящия разговор. Благодаря.   

За Виваком, препоръчителния оператор е Swisscom - входящо обаждане - 1.79, изходящо - 3.99, смс в ЕС зона - 0.69, извън ЕС 0.99. 

Другия оператор е Sunrise, с него е малко по-скъпо: входящо обаждане - 2.49, изходящо - 6,99, смс - 0.99. 

Цените са с ДДС.

 

ПС. Към Мтел съм на стария им план EUROTARIFF, който сега им се води "Национални условия за роуминг към ЕС". Там таксуването към всички останали държави извън ЕС е: изходящо към ЕС/извън ЕС - 6.99, входящо - 2.99, смс - 1.29, МВ - 24,48. Цените са с ДДС. 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хората имат различни прагове на цени. Аз не съм от особено спестовните, както и живея в много скъпа държава, но за мен беше МНОГО скъпо. Моят опит, обаче, е малък. Тук има магеланци със съществен опит там. Ние прескочихме до Базел с колата от Франция. Бяха ме предупредили за цените - а аз бях поканила компанията (от 5 човека) за Рожден ден и финансирах това скитане. Бяхме си взели за всеки случай сандвичи - които употребихме до шушка... Искаме да седнем да изпием някъде кафе, но се втресохме от цените - 15 евро кафето, което вкупом отказахме да пием, за торти даже и не гледахме, и след една мразовита разходка се  изнесохме към доста по-човешката Франция :) В Швейцария просто стискаш очи и харчиш - иначе ще се вгорчава пътуването... 

 

Къде сте пили за 15 евро кафе? То че е скъпо тук, скъпо, ама чак толкова досега не съм виждал.

По кафенетата и ресторантите е стандартно 3-7 франка еспресо-капучино и помежду.

Иначе ако е било кафе и вода в бутилка или безалкохлно, ама пак ми се вижда малко скъпо.

Еспресо - от 2 франка на гарата, стандартно в кафене до 4 франка.

Бира - малка 3-4 франка, голяма 6-7 франка.

 

Цюрих е скъпо летище, Базел е на практика лоу-кост, понеже е във Франция, ако цената е фактор.

Иначе за градовете съм съгласен с Двуцветко. Базел не е толкова лош - има си своя чар, но не е точно "Швейцарски", съгласен съм.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Къде сте пили за 15 евро кафе? То че е скъпо тук, скъпо, ама чак толкова досега не съм виждал.

По кафенетата и ресторантите е стандартно 3-7 франка еспресо-капучино и помежду.

Иначе ако е било кафе и вода в бутилка или безалкохлно, ама пак ми се вижда малко скъпо.

Еспресо - от 2 франка на гарата, стандартно в кафене до 4 франка.

Бира - малка 3-4 франка, голяма 6-7 франка.

 

Цюрих е скъпо летище, Базел е на практика лоу-кост, понеже е във Франция, ако цената е фактор.

Иначе за градовете съм съгласен с Двуцветко. Базел не е толкова лош - има си своя чар, но не е точно "Швейцарски", съгласен съм.

 

А, не съм пила, защото компанията щеше и да ме усмърти, и да ме разори - бяхме 5 човека с моя покана :) 

 

Нямам никаква идея къде - проверявахме на няколко места в Базел - в старата му част се мотахме, и толкова бяхме потресени, особено някои хора от нас, които не бяха обикаляли много, щото да ми остане в паметта... А аз съм много, ама много далече от стиснат човек :) Може да е имало и кроасан към кафето, не помня, но цените определено но потресоха. После беше щастие неземно в една топла сладкарничка във Франция... хах... 

Връзка към мнение

Здравейте и от мен.

Аз ходя доста години в Женева -Март има световно автомобилно изложение. Един ден ходя и някъде в друг град. Миналата година бях в Люцерн.В Швейцария наистина е много скъпо ( както и в Норвегия ) в сравнение с Лондон. Транспорта също е много скъп. Градския транспорт обаче влиза в цената на хотела. От хотела ти издават специална карта с която пътуваш. Евтините шоколади по магазините не са чист шоколад - вафли или ядки залети с шоколад. Хубавият шоколад го правят на място в магазина или в кафето. Около 117-120 франка излиза килограм, кафе -6 -12 франка. Хотелите са най-скъпи около празник или на Автомобилното изложение. Тази година ще бъда там от 13. 03.2017 - 16.03.2017.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.