Прескочи до съдържание

Най-дългият и най-късият ви полет


Препоръчани мнения

Най-къс: 0 мили - излитане и кацане на същото летище ;) NA0.

Технически проблем или лошо време...?
Връзка към мнение

Най-дългият полет - Истанбул-Куала Лумпур - 5210 мили, 11 часа

Най-скромният - Стокхолм-Рига - 290 мили, някъде към 50-ина минути май беше.

Връзка към мнение

Тц-тц-тц! Не ви е срам! Да си ги мерите пред всички на кого му е по-....къс  :biggrin:

 

Ето ме и мен. Най къс: 117 санти ъъъ, мили, обърках се :)Calama -- Antofagasta. Обаче това е само на теория, защото беше междинна спирка в полета до Santiago.

Най-дълъг: 6660 мили, Madrid -- Santiago.

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Най-къс: 0 мили - излитане и кацане на същото летище ;)

 

Което ме подсети за определено най-късия ми полет: от летището в Наска (NZC) до линиите Наска в Перу. Понеже това беше панорамен полет излетяхме и кацнахме на едно и също място. Пътят във всяка посока беше по 13 мили, а общо целия курс - 26 мили.

 

Аналогично: от летището Caye Caulker (CUK) до Great Blue Hole в Белиз. 39 мили в посока, 78 мили тотал.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Най-дългият ми полет е с Аерофлот: Москва-Хавана, 5958 мили, 13часа в едната посока, 11ч в обратната

Най-късият...може би София-Русе в доброто старо време. Иначе наскоро летях Порто-Лисабон-дават го 172мили.

   
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм летял от София до Букурещ с един малък самолет на румънската Таром. Беше с перки.

Google Maps го измерва като 302 км. 

Кацането беше много критично. Имаше много силен вятър, който размяташе малкото самолетче като перушина. Чак ми стана гадно от люлеенето, но като погледнах останалите пасажери се поуспокоих, бяха много по жълти и потни от мен ...  :)  ;)

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Нюкясъл, Сейнт Китс и Невис до Сейнт Джонс, Антигуа и Барбуда - 68 мили.

По-забавно бе с един Еърбъс от Атина до Миконос, който нямаше време да се издигне прилично и всичко приключи неприлично бързо без сокче дори.

 

Дубай-Сидни 7495 мили, който бе отсечка от Лондон-Сидни (10500 мили) със зареждане на гориво на самолета в Дубай за час и половина и тотал 23 часа отвисяване в самолет ..

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Най-дълъг, може би ми е София-Монреал, а най-къс София--Горна Оря`овица по времето на социализЪма всяка ваканция по 2 пъти.

Полетът беше по-къс отколкото автобуса Горна - В.Търново. По едно време станах голяма баровка и започнах да мрънкам на тате: Не може ли направо София -В.Търново със самолета ? А тате (за да дразни майка ми, която е от Търново) ми отговаряше: Какъв самолет и какво летище в Търново, бе тате. В тоя чукар едвам са намерили равно място за да направят стадион. :P

 Върна ме 25 години назад - Горна Оряховица-София за 11.50 лева, при цена за купон в студентския 0.50 лв. Нооооо - кеф цена няма!, а и поводът си струваше - сватба на бротовчедка ми- хахахххх

Но още по-къс беше Варна-Бургас! Няма такова летене - хахххх

Прага-Ню Йорк май е най-дългия ми полет!

Редактирано от antony2001
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Най-дългия е Хийтроу-Нарита 5962 мили, връщането беше повече като време-13 часа.

Най-късия е Тенерифе север-Лас Палмас 60 мили 15-20 мин с витлов atr

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От Париж до Буенос Айрес беше 14 часа, 6870 мили с Air France.

Кратък полет май нямам конкурентен на споменатите, като се изключи едно болезнено падане от катър на село.

 

И в тоя ред на мисли, знаете ли че най-дългият регистриран полет на кокошка е 13 секунди?

  • Харесвам 15
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Май най-късият полет ми е София - Варна (227 мили)

 

Най-дългият е Истанбул - Куала Лумпур (5210 мили), и малко след него е Мадрид - Канкун (4952 мили)

Установих, че техническия стоп в Санто Доминго на полета Пунта Кана - Париж е бил само на 100 мили, т.е. това е най-късият ми  (за сега ) полет - Пунта кана - Санто Доминго.

Връзка към мнение

Най-късият? Най-късият от години принадлежи на Logan Air. Наистина е къс....47.....секунди http://ladyzone.bg/article/laifstail/sviat/naj-kratkijat-polet-v-sveta.html сайтът на авиокомпанията http://www.loganair.co.uk/

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Установих, че техническия стоп в Санто Доминго на полета Пунта Кана - Париж е бил само на 100 мили, т.е. това е най-късият ми  (за сега ) полет - Пунта кана - Санто Доминго.

 

Това ми напомни за най-късия ми полет, при това с голям самолет на British Airways (след спирка за разтоварване на пътници):

Antigua - St Kitts and Nevis - 68 miles, 45 min

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Най-късият: Стара Загора - София 116 miles с Як-40 или L-410 според сезона. Пролетян многократно през студентските години.

Най-дългият: нищо интересно Хургада - София 1221 miles с Ту-134. Надявам се че много по-дългите полети предстоят.  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тонгатапу (TBU) - Еуа (EUA): 15 мили, Britten-Norman BN-2 Islander

Йоханесбург (JNB) - Пекин (PEK): 7283 мили, Airbus 340-600

Редактирано от домосед
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Най-кратък: Д.Е.Салаам - Занзибар 43 мили.

Най-дълъг: Дубай - Сао Паоло 7596 мили.

Летял съм с малко самолетче от Денали Парк над МакКинли (вече пак Денали), но не знам колко мили са били, вероятно повече от африканския 11-минутен полет.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Най-къс полет: Ванкувър - Сиатъл (150 мили, около 50 минути).

Най-дълъг полет: Сиатъл - Амстердам като мили, а като времетраене Милано - Атланта (цели 12 часа).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ах, имаше едни полети Пловдив-Бургас преди няколко години. Не успях да се вредя...

 

Моят най-къс е Виена-Будапеща (133 мили).

Най-дългият ми е срамно къс, на фона на останалите магеланци - Пловдив-Станстед (1336 мили).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Технически проблем или лошо време...?

Проверка за извънземни ;) . Технически не е е 0, но за разлика от Георги Матеев, аз не знам колко точно съм летял над Наска. Надявам се да не ми се налага да имам друг полет с дължина 0 по причини като посочените.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-къс - колебая се между Реюнион-Мавриций или Атина - Санторини.

 

Най-дълъг - Париж-Реюнион. Как ги изчислявате тези мили? 9392 км го дават.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.