Прескочи до съдържание

Най-дългият и най-късият ви полет


Препоръчани мнения

Най-дълъг - Париж-Реюнион. Как ги изчислявате тези мили? 9392 км го дават.

Ами гледам че ти си регистриран във FlightDiary - там натискаш на "flight list" и после натискаш да ти ги сортира по дистанция и виждаме, че  имаш:

 

за най-дълъг

2014-11-09 CRS RUN ORY 5 821

 

а за най-къс:

2014-09-14 GM BJL DKR 112

 

(позволих си да ги постна тук, защото профилът ти е публичен )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-късият полет ще е след няколко дни. Това брои ли се? :D Хо Ши Мин - Пном Пен (132 мили) с катарците за $21+ 7000 qmiles. Да са живи и здрави. За всичко по-наблизо има рейсове, таксита и лодки. :D Преди това беше Банкок - Питсанулок. Някакви подобни мили, малко повече.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Най-дълъг: Тайпе TPE - Амстердам AMS - 5 874 мили, 14 часа.

В кратките обаче традиционно - Варна-София - 235 мили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали влиза в класацията за полет,но си е с излитане(без кацане със самолет).14 пъти с Ан-2 и един път с "Гаврон" за по 5 минути ;)Кацането си беше моя грижа!!!С "чекиран"багаж ПД-47 и запасен ЗП-1.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Най-късият полет ми е Виена - Прага (173 мили), с Австрийските авиолинии.

 

Най-дългият е Доха - Токио (5164 мили), с Катарските авиолинии. На този полет имах удоволствието да летя с Boeing 777-200LR, самолетът който все още държи рекорда за най-дълъг полет на планетата с търговски самолет (21,602.22 км). :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И моите.

Най-къс: Пралин (PRI)  до Махе (SEZ) 27 мили. Освен че участвах в предполетната подготовка :) , имах достъп през целия 15 минутен полет до управлението на положението на носа на самолета и можех да пипам по рамената капитана и помощника. Не съм променял положението на носа, нито съм разклащал телата на екипажа, ама можех да го направя.

Най-дълъг: Надявах да да е по-дълъг, ама се оказа само 5 652 мили Франкфурт- Богота. Всъщност не, на връщане Богота - Мюнхен е по-дълъг 5795 мили.

Редактирано от SLX
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-късия полет: Дрезден - Лайпциг (62 мили),

стоп от Виена за разтоварване/товарене на пътници :)

 

Най-дългия полет без прекачване: Москва - Пекин (3604 мили)

Връзка към мнение

Не знам дали влиза в класацията за полет,но си е с излитане(без кацане със самолет).14 пъти с Ан-2 и един път с "Гаврон" за по 5 минути ;)Кацането си беше моя грижа!!!С "чекиран"багаж ПД-47 и запасен ЗП-1.

Аааа, и аз съм имала такива, ама само 3 пъти с Ан и същия чекиран багаж  :P .

 

Иначе от традиционните: най-дълъг е Дубай-Манила - 4296 мили. Най-къс - от Кота Кинабалу до Бандар Сери Багаван (Бруней) - 104 мили.

 

Добре, че Фичо каза как се гледат, защото аз си мислех, че най-къс ми е Солун - Корфу, а той се оказа на 3-то място.

Редактирано от Зани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-дълъг: Франкфрут - Рио де Жанейро.

 

Най-къс: Стара Загора - София.

 

Всъщност имам и по-къс: Пловдив - София. Имаше аварийно кацане и няколко часа престой поради лоши метеорологични условия на летище Пловдив, при полет Варна -София.

 

Иначе имам и кратък виртуален полет в авиационен тренажор от летището в Европейската част на Истанбул до летището в Азиатската част на Истанбул.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Първият самолет, извършващ най-дългия граждански полет в света, от Катар до Нова Зеландия кацна в Окланд, съобщава БТА. Полетът на "Катар еъруейз" от Доха продължи 16 часа и 20 минути, като премина през 10 часови зони, пет страни и измина разстояние от 14 535 километра.

Екипът за противопожарна безопасност на летището в Окланд обля с водно оръдие боинга, което е традиционният начин за посрещане на всички първи полети там. Четирима пилоти управляваха самолета, а 15-членният кабинен екипаж сервира около 1100 чаши чай и кафе, 2000 студени напитки и 1036 яденета по време на полета.
от тук

Още инфо:

Qatar Airways commits to NZ after longest flight in the world lands ahead of schedule
 

ето запис на  полета от флайрадара - цък 
 

а в момента се осъществява и обратния полет - цък , който даже ще бъде по-дълъг (поне като време) заради преобладаващите насрещни ветрове
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Повтарям се с няколко човека:

Най-дълъг: Dubai - Sydney 7492mi

най-къс: Dar es Salaam - Zanzibar 46mi

а по-нестандартен полет, имам на Малдивите събирахме хора по курортите, 2-3 отсечки имам по 5-10 минути.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нямам спомен кой точно е най-късия ми полет, но се сещам за:

Цюрих - Милано (139 мили)

 

Най-дългия (пиша с прекачванията):

София - Лондон 

Лондон - Бангкок

Бангкок - Сидни

 

Като пристигнах в Сидни 2 дена всичко се местеше сякаш плава и се замайвах. Но си заслужаваше. ;)

 

След като си създадох  Fligghtdiary yстанових, че всъщност най-дългия ми полет (без спирки) е от Буенос Айрес до Лондон:

 

BA244 :  EZE LHR - 6 928 miles

 

Но може би е време да тестваме полета до Auckland на катарците...  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Най-дългият, всъщност най-продължителният ми полет, е Париж-Мексико сити. След 11 септември натаманиха маршрута така, че се качихме почти до Аляска и от там започна едно спускане към Мексико сити през цялата САЩ, летейки над пустинни или полупустинни райони. Продължи над 13 часа. И без това полетът е тежък за пушачи, но това направо докарва лудост. Това беше един-единствен път. Взимали сме същото разстояние и за 10 часа, летейки напряко над Карибите. А най-краткият - София-Бургас  :P

Връзка към мнение

 

При мен

най-къс: Джърси -Гърнси (JER-GCI, 24 miles)

най-дълъг: Маями - Истанбул (MIA - IST 5 976 miles)

 

Най-вече за късите полети - може би ще е интересно да отбелязвате и с какъв самолет са осъществени.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.