Прескочи до съдържание

Планове и идеи за Великден


Препоръчани мнения

След като седмици се чудихме къде ни се ходи за майските празници и вчера най-сетне взехме билети :) , днес се сетих, че наближава и Великден. И 4 почивни дни. За мой ужас се оказа, че датите съвпадат и с католическия празник и не мога просто да грабна едни билети без предварителна проверка какво работи, има ли денонощна рецепция мястото за настаняване и въобще някакъв план. 

Та сега съм любопитна кой къде ще ходи, какво е планирал, какво е забелязал?

И освен това имате ли препоръки за някъде в България по това време? Да има вече някакви листа по дърветата, гледки, езерца, рекички и като цяло да става за 2-3-4 дни?

Връзка към мнение

Аз не знам защо, но като дойде пролетта първата ми работа винаги е да погледна Сицилия, как па все се разминавам с нея. Полетите на Уиз не са много удобни за ниските цени, но 12-19 април е 130лв в момента, смятам че е прилично. 3-4 дни отпуска ще се наложат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не знам защо, но като дойде пролетта първата ми работа винаги е да погледна Сицилия, как па все се разминавам с нея. Полетите на Уиз не са много удобни за ниските цени, но 12-19 април е 130лв в момента, смятам че е прилично. 3-4 дни отпуска ще се наложат.

 

ако ще идвате с нас, може да ги вземем :)

Връзка към мнение

Ако цената е тази и още един глас за Сицилия. Още повече, че е и Католическия Великден, а там  семейството и църквата са на пиедестал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако цената е тази и още един глас за Сицилия. Още повече, че е и Католическия Великден, а там  семейството и църквата са на пиедестал.

На католическия Великден всичко е затворено и е много потискащо мъртвило, поне за мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние си взехме билети за Лондон. След като ги купих видях, че съвпадат двата празника тази година и сигурно ще е ужасна лудница в Лондон и не знам какво, как ще работи...но късно вече ...каквото стане :)

Редактирано от Roberto Baggio
Връзка към мнение

Ние си взехме билети за Лондон. След като ги купих видях, че съвпадат двата празника тази година и сигурно ще е ужасна лудница в Лондон и не знам какво, как ще работи...но късно вече ...каквото стане :)

 

По скоро сте извадили късмет - Лондон ще е празен откъм жители, най-много да се прескачате с посетители като вас :) Всичко ще си работи, тук само по Коледа замира живота. Аз още не съм измислила къде да отида - с нисък бюджет :) 

Връзка към мнение

Ние сме били на Великден във Великобритания - Лондон, Кардиф, Бат. На разпети петък - Стоунхендж и Бат, на Великден в Кардиф и на втория ден - в Лондон. Всичко работеше. И в Лондон беше лудница.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък се реших да видя  "Мека-та" на католицизма ,процесиите и почитането на всякакъв вид светии-Севиля.Ще бъдем точно по време на Семана Санта в града. По всички справочници, мнения, филми си личи ,че е страшна "лудница" ,но пък един път се е паднало да се гледа. М/у другото точно за Страстната седмица 11.04 до 16.04 цените на хотелите и апартаментите там стават двойно и тройно по-високи, та ако за някой Севиля през празниците е  опция нека да побърза.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние си купихме билетчета с уиз до Меминген. Странно е, че откакто се появи райън в София, за втори път купувам билети с уиз, а преди това не бяхме се качвали при тях 2 години. Така де, датите са точни, не видях да са почивни дни за нещата, които проверих като атракции, значи е интересно. Като гледам тази година ще си попълваме поне малко пропуските из Европа, вместо да ходим далеч и на топличко. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А някой с идеи за по-далечни пътешествия? Аз си нямам другарче и се чудя накъде да забегна...

Ние с Моника_Коко ще ходим до Виетнам, но заминаваме точно след Великден.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ние ще водим дЕца и внуци в Загреб, Венеция, Верона,Постойна яма и Белград. Ама в седмицата пред Великден, че иначе е лудница. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние си купихме билетчета с уиз до Меминген. Странно е, че откакто се появи райън в София, за втори път купувам билети с уиз, а преди това не бяхме се качвали при тях 2 години. Така де, датите са точни, не видях да са почивни дни за нещата, които проверих като атракции, значи е интересно. Като гледам тази година ще си попълваме поне малко пропуските из Европа, вместо да ходим далеч и на топличко. 

 

Жалко, от вчера все забравям да вляза в темата с предложение. Изненадващо за мен поне, цените на Уиз за 08.04. - 18.04.2017 г. за Кутаиси все още са доста прилични, да не кажа ниски. Щяхме да направим една съвместна обиколка на Грузия и Армения по време на пролетната ваканция и великденските празници...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жалко, от вчера все забравям да вляза в темата с предложение. Изненадващо за мен поне, цените на Уиз за 08.04. - 18.04.2017 г. за Кутаиси все още са доста прилични, да не кажа ниски. Щяхме да направим една съвместна обиколка на Грузия и Армения по време на пролетната ваканция и великденските празници...

:)

Аз много мислих за Грузия за майски празници. Защото 10 дни щяха да са идеални за там. Обаче още няма да са достъпни частите от страната, из Кавказ, към които имаме интерес. 

Имах пратеник от фирмата тази седмица да събере информация и даже в момента дъвча онези висулки с орехи и мармалад, но Грузия остава за юли. Погледнах Великден, но само за 3 дни няма какво да правим там. Ха, има едни 17 местни самолетчета от Кутайси и Тбилиси до Местия на цените на автобус и много искам да се качим на едно такова. A и самото летище е.... :)

Y0C8576.jpg

jmh_sag_02.jpg

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Дани Магелани

А някой с идеи за по-далечни пътешествия? Аз си нямам другарче и се чудя накъде да забегна...

Аз съм до 09.04 в Бали. В Сием Реп 10-15.04 и Куала Лумпур 15-17.04. Ако ти харесва - заповядай!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние ще водим дЕца и внуци в Загреб, Венеция, Верона,Постойна яма и Белград. Ама в седмицата пред Великден, че иначе е лудница. :)

Супер ви е програмата (малко разбъркано е написана) ,но препоръчвам на връщане Плитвичките езера!Уникално пълноводни са през пролетта когато се топят снеговете !!!Ние сме я правили същата програма с колата !Ако трябва инфо ми пишете !

Редактирано от ivoz
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер ви е програмата (малко разбъркано е написана) ,но препоръчвам на връщане Плитвичките езера!Уникално пълноводни са през пролетта когато се топят снеговете !!!Ние сме я правили същата програма с колата !Ако трябва инфо ми пишете !

Много ти благодаря, ако остане време, ще минем и оттам. Но сме били по един Великден, та за това не е заложено на всяка цена.:)))Сега госпо'йците ще пишат бележки на Жулиетината стена, искат да видят Арената и Мостът на въздишките. Тийновете си мислят, че се въздиша само от любов, дано не се разочароват.:((

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.