Прескочи до съдържание

Къде да отидем с дете на 1 година?


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

От 3 месеца с жена ми станахме родители на момиченце. Сега Qatarairways пуснаха промоция и ни сърбят ръцете да си вземем билети за някоя дестинация през Декември, когато детето трябва да е на 1 година и 2 месеца и се чудим на къде да поемем. До сега сме пътували и обикаляли доста, но като за първо пътуване с новият член на семейството може би по-скоро ще се насочим към лежерен тип почивка. Поради тази причина към момента гледахме офертите за Малдивите, Сейшелите и Занзибар, а след като видяхме продължителността на полетите, съответно 10-11 часа до Малдивите и по 20+ часа до другите заради престой, май по-скоро клоним към по-краткото пътуване. Бихте ли споделили ако има някоя друга дестинация която е подходяща за пътуване с дете на тази възраст?

Връзка към мнение

Аз съм с дете на годинка и 5 месеца и гледам няколко неща - освен престоят на летището и по кое време е полетът - дали съвпада с режима му, също и часовата разлика с избраната дестинация. Защото например до ЮАР може да е много часове полетът, но пък после няма драми с часовата разлика.

Вижте и категорията на билета - според мен няма проблем, ако престоят в Доха е много дълъг, ако ви дадат хотел. :)

Ние купихме билети за Занзибар за юни, но още не сме решили дали ще го вземем точно заради дългите престои на летището и то през нощта.

Редактирано от violeta
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих ви посъветвала първо да се пуснете на по-близка дестинация, за да видите как ще понесе пътуването, и тогава да си помислите за по-далечните... Има бебета (и деца), които наистина изглежда да имат проблеми с летенето. Моето например е страхотен пътник, но абсолютно невъзможно да бъде приспан по време на път, ако случайно заспеше като бебе, беше за не повече от половин час, после става лудница (от преумора и превъзбуда). Така че според мен е важно да разберете как ще му се отразява...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм с дете на годинка и 5 месеца и гледам няколко неща - освен престоят на летището и по кое време е полетът - дали съвпада с режима му, също и часовата разлика с избраната дестинация. Защото например до ЮАР може да е много часове полетът, но пък после няма драми с часовата разлика.

Вижте и категорията на билета - според мен няма проблем, ако престоят в Доха е много дълъг, ако ви дадат хотел. :)

Ние купихме билети за Занзибар за юни, но още не сме решили дали ще го вземем точно заради дългите престои на летището и то през нощта.

Не забравяйте ако детенцето ви придружава да се консултирате с личния педиатър относно профилактиката срещу малария,доколко е подходящо за тази възраст.Ние се профилактирахме цял месец почти преди тръгване.Ако кацате не директно на занзибарското летище ,а през Дар ес салаам имайте предвид мръсотията ,блъсканиците и изобщо цялата мизерия на ферито до Занзибар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз също мисля, че е по-добре да пробвате някъде по-наблизо първо. Сина ми е на година и половина, вече има осем полета зад гърба си, но все в Европа и не съм сигурна, че бих му причинила на него, както и на себе си толкова време на едно място :) На годинка вече ще иска да ходи , няма му се стои на едно място и доста по-трудно ще заспива :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

Малко на майтап, ама ако има петимни да го гледат баби и дядовци, що не се усамотите двамцата :) 

Щото това пътуване го искате вие, а не дребосъчето. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

 

От 3 месеца с жена ми станахме родители на момиченце. Сега Qatarairways пуснаха промоция и ни сърбят ръцете да си вземем билети за някоя дестинация през Декември, когато детето трябва да е на 1 година и 2 месеца и се чудим на къде да поемем. До сега сме пътували и обикаляли доста, но като за първо пътуване с новият член на семейството може би по-скоро ще се насочим към лежерен тип почивка. Поради тази причина към момента гледахме офертите за Малдивите, Сейшелите и Занзибар, а след като видяхме продължителността на полетите, съответно 10-11 часа до Малдивите и по 20+ часа до другите заради престой, май по-скоро клоним към по-краткото пътуване. Бихте ли споделили ако има някоя друга дестинация която е подходяща за пътуване с дете на тази възраст?

Ами честито!

То всяко дете си е различно, може би първо пробвайте къс полет да видите как е.

Отсега е трудно да се каже какъв ще му е режима след година, но гледайте дългия полет да е по време на сън. Ако нормално си спи 9-10 часа, няма никакъв проблем това да е в самолета. Ако полета обаче е 5-6 часа, няма да успее да се наспи и може да не е толкова приятно на слизане. Може да подпомогнете нещата, като го поизморите хубаво преди полета и ще си заспи само, с малко късмет...

При всички случай на тази възраст няма да помни нищо, така че за него е все едно дали ще го вземете. Освен това както и да протече полета, на бебето му няма нищо, но вие (и евентуално другите пътници с вас) може да се скапете от умора.

Ние летяхме на дълго разстояние на 2 години, с две прекачвания (даже три на отиване заради изпусната връзка). Излизаше по 22-24 часа на посока. По време на дългия полет (през нощта) си спаха най-спокойно, после беше доста уморително с гонене на полети и пренасочване, но на децата им няма нищо, тормоза е за възрастните...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не бих завела малко дете в Азия със сигурност, както и в някои части на Африка от чисто хигиенни разбирания, летищата и самолетите са също развъдник на всякакви болести, както и заради медицинската помощ. Дори и със здравни застраховки, които включват евакуация, пак ми се вижда рисковано. 

Вашето дете на 1 година все още няма да може да обикаля и да пипа навсякъде и по-добре.

Преди няколко години видях 9 годишната си дъщеря да чопли подметката си, докато чакахме следващия полет, след което си заби същия пръст в устата... 

 

Според мен започнете от сега с пътувания в БГ и Европа и сами ще прецените до колко и какво може да си позволите с вашето дете. Аз съм твърдо "за" децата да се водят в чужбина от най-ранна възраст, защото дори и на съзнателно ниво да не помнят, на подсъзнателно трупат незаменим опит. 

Връзка към мнение

не знам дали тяхното няма да пипа навсякъде, но мойто само това прави :D въргаля се по земята, яде всичко, което намери по нея ... красота пълна :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм с дете на годинка и 5 месеца и гледам няколко неща - освен престоят на летището и по кое време е полетът - дали съвпада с режима му, също и часовата разлика с избраната дестинация. Защото например до ЮАР може да е много часове полетът, но пък после няма драми с часовата разлика.

Вижте и категорията на билета - според мен няма проблем, ако престоят в Доха е много дълъг, ако ви дадат хотел. :)

Ние купихме билети за Занзибар за юни, но още не сме решили дали ще го вземем точно заради дългите престои на летището и то през нощта.

 

А възможно ли е да купим 2 билета и да резервираме и за "Infant" а после да отидем само ние двамата?

Връзка към мнение

А възможно ли е да купим 2 билета и да резервираме и за "Infant" а после да отидем само ние двамата?

истината е, че не съм го правила до момента :)

Знам, че когато е за infant и не става въпрос за допълнителна седалка може да се доплати на по-късен етап (например при уиз). Но трябва да провериш конкретната авиолиния. :)

Връзка към мнение

А възможно ли е да купим 2 билета и да резервираме и за "Infant" а после да отидем само ние двамата?

По принцип е възможно да купиш за 2 възрастни и после ако се наложи да добавиш бебе (не му трябва седалка). Виж авиокомпанията как изчислява цената на бебешкия билет, може да е фиксирана цена, но може да е примерно 10% от текущата цена, което не е добре в последния момент.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Решихме да ви послушаме и да пробваме тази година пътуване из Европа (вероятно Барселона), а догодина началото да се възползваме от промоцията ако пътуването понася на детето добре.

Благодаря ви за отговорите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз бих препоръчала близка дестинация. Моят син беше летял доста, но в периода от 1год до 2год., не беше лесно. Уж имахме режим, уж беше всичко предвидимо, но понякога превъзбудата побеждаваше.

Никога не сме имали проблем при излитане и кацане. Беше на 1год. и 9 месеца, когато летяхме до Тенерифе, 6 часа полет и той не кротна, полетът беше в 19 часа, аз си мислех, ще заспи веднага,  уви. На всичко отгоре и без собствена седалка. Просто в тази възраст децата се движат повече, искат всичко да пипнат и т.н...

През март летяхме до Бали, без детето, но самолетът беше пълен с малки деца и някои не спряха да реват през целия полет. Просто си помислих, добре, че не си го причинихме!

Пробвайте някъде из Европата, има време и за други далечни дестинации!

Връзка към мнение

И аз мисря, че е добре първо да пробвате как пътува на кратки разстояния. Но дори и да пътува добре сега, имайте предвид, че много по-лесно се пътува с бебета, които все още не могат да лазят и ходят, отолкото когата вече са мобилни, но все още не достатъчно големи, че да могат да се занимават и стоят на едно място дълго. Следя в Инстаграм доста родители-блогъри,пътуващи с деца и съветът на повечето е да се избягват дълги разстояния, докато децата са 9 месеца до 2- 3 години.

 

Ние летяхме доста, докато синът ни беше между 5 и 8 месеца и сме нямали никакви проблеми. Спеше през повечето време в самолета, имахме два дълги (14 часа) нощни полета, които той до голяма степен проспа.

Много е важно и родителите да са спокойни, защото техните страхове и притеснения се усещат от малките.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.