Прескочи до съдържание

Проблем с Booking.com


Meidj

Препоръчани мнения

Историята е следната. Резервирам стая от типа "плащане в деня на резервацията през кредитната карта и без опция за анулиране". От хотела ми пращат имейл, че не могат да разпознаят картата. Опитвам отново. Пак не става. От хотела ми казват, че без предварително плащане не могат да потвърдят резервацията. Ситуацията е много деликатна, защото нито е да си отмениш резервацията (щото отмяната се таксува с пълната сума - т.е. в един момент, ако транзакцията мине, ще ми таксуват сумата като едното нищо), нито е да се чака, щото увисвам с нощувката... 

 

Иначе картата си е окей, има си парички и всичко е точно. Да не би проблемът да е, че е дебитна международна, а не кредитна? Досега не съм имал проблем. Всъщност единственият проблем с тази карта имах, когато се опитах да купя автобусни билети през една естонска фирма - не я приеха с обяснението, че била от рискова страна...  

 

Най-лошото е, че имам още две нощувки, които привидно са си окей, ама в извлечението не виждам да са потвърдени. Навремето не блокираха ли някакви стишки, колкото да проверят валидността на картата?!? Тоест във всеки един момент, ако хотелът реши да си блокира сумата и пак му отхвърли картата, ще може да си отмени резервацията. Правили са ми го този номер точно жабарите навремето без никакво предупреждение - пристигаш на рецепцията и резервацията отменена, щото ония не могли да си дръпнат сумата предварително по някаква техническа причина, а няма свободни стаи...

 

:(

Връзка към мнение

Парите така или иначе ще бъдат дръпнати от хотела ,  а не от booking.com . Щом от там казват , че не могат да разпознаят картата искай потвърждение за анулирана резервация и си ОК . Казваш , че не разполагаш с друга карта и това е.  Те просто ще те зачеркнат от резервационата си система и няма да правят повече опити да чарджат картата ти.

 

Почти сигурно проблема е в картата. 

Кредитните са много по-добра опция.  С дебитната ако в един момент няма наличност по нея хотела как би могъл да си дръпне необходимата сума ? Затова и често се случват подобни неща.

 

P.S. Пиши и искай потвърждение и за другите ти две нощувки.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, каквото е написал stenk. Ако картата по някаква причина не ти работи иначе трябва да изпращат имейл с молба да оправиш номера или самата карта, на мен ми се е случвало няколко пъти и след поправка няма проблеми. 

 

Почти съм сигурен, че е от това, че е дебитна. 

Връзка към мнение

Почти сигурно проблема е в картата. 

Кредитните са много по-добра опция.  С дебитната ако в един момент няма наличност по нея хотела как би могъл да си дръпне необходимата сума ? Затова и често се случват подобни неща.

При резервации тип плащане веднага без право на анулиране не би трябвало дебитната да е проблем, но всъщност е ;) В голямата част от случаите, те не дърпат парите на момента, а го правят на място. Но искат да се уверят, че могат да блокират сума по картата. С дебитните това не става. Предполагам, че тук е проблемът.

Ако звъннеш на оператора на картата си, той би трябвало да ти каже имало ли е опит за транзакция и успешен или не е бил той.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правили са ми го този номер точно жабарите навремето без никакво предупреждение - пристигаш на рецепцията и резервацията отменена, щото ония не могли да си дръпнат сумата предварително по някаква техническа причина, а няма свободни стаи...

 

:(

Повечето хотели по принцип валидират картата предварително. Това не е плащане, а проба дали картата ти е валидна и в нея има сума, която би покрила престоя ти. Много често в букинг има точно такава забележка при резервация - че хотелът си запазва правото да валидира картата предварително, което на практика не е плащане. Кредитните и дебитните карти, издадени от бг банки не работят във всяка държава - зависи от коя банка е и какви международни договори за обслужване е сключила. Често се случва и аз в такъв случай пробвам с друга. Остава и вариантът с банков превод, ако никоя от картите не проработи.

Редактирано от Ана Синона
Връзка към мнение

При моите  резервации  от този тип са ги дърпали веднага.  Когато ги дърпат на място , а предварително само блокират сумата това е изрично указано в условията.

 

П.С. Ако не е тайна за коя държава става дума ? Има места където например  дебитната Maestro не се приема , а други искат допълнителна верификация чрез Verified by Visa  или MasterCard SecureCode .

Явно тази карта просто няма да стане.

Връзка към мнение

Повечето хотели по принцип валидират картата предварително. Това не е плащане, а проба дали картата ти е валидна и в нея има сума, която би покрила престоя ти. 

 

Това е когато плащаш на място . Ако резервацията е с плащане в момента на резервация без право на анулиране от хотела си дърпат парите на момента от дебитната карта ( при кредитните до няколко дни като сумата е блокирана през това време)

Това са два различни типа резервации.

Връзка към мнение

Това е когато плащаш на място . Ако резервацията е с плащане в момента на резервация без право на анулиране от хотела си дърпат парите на момента от дебитната карта ( при кредитните до няколко дни като сумата е блокирана през това време)

Това са два различни типа резервации.

Точно с италианците ми се е случвало да ми отменят резервация, защото не могат да ми валидират картата, въпреки че условието за плащане е на място. Това е един вид гаранция и ако не можеш да я покриеш, губиш резервацията. При всички положения картата се валидира предварително.

Връзка към мнение

Казах, че има достатъчно пари в картата, за да покрие няколко пъти исканата сума. Освен това направих няколко контролни транзакции и всичко е на шеС. 

 

Иначе за Италия става дума. От хотела ми писаха, че са опитали транзакция през две системи, и двете са отхвърлили картата. 

Връзка към мнение

Повечето хотели по принцип валидират картата предварително. Това не е плащане, а проба дали картата ти е валидна и в нея има сума, която би покрила престоя ти. Много често в букинг има точно такава забележка при резервация - че хотелът си запазва правото да валидира картата предварително, което на практика не е плащане. Кредитните и дебитните карти, издадени от бг банки не работят във всяка държава - зависи от коя банка е и какви международни договори за обслужване е сключила. Често се случва и аз в такъв случай пробвам с друга. Остава и вариантът с банков превод, ако никоя от картите не проработи.

 

Хубаво, но в повечето случаи хотелът валидира картата в последния момент (както се случи във визирания от мен случай навремето) и те поставят в ситуацията, като пристигнеш, да те зарадват с новината, че са ти отменили резервацията и нямат повече свободни стаи. Ко праим?!? 

Връзка към мнение

При резервации тип плащане веднага без право на анулиране не би трябвало дебитната да е проблем, но всъщност е ;) В голямата част от случаите, те не дърпат парите на момента, а го правят на място. Но искат да се уверят, че могат да блокират сума по картата. С дебитните това не става. Предполагам, че тук е проблемът.

Ако звъннеш на оператора на картата си, той би трябвало да ти каже имало ли е опит за транзакция и успешен или не е бил той.

 

Точно с дебитна са ми блокирали сума и са си я дърпали примерно след три дни. Да не става дума за друго блокиране?!

Връзка към мнение

Точно с италианците ми се е случвало да ми отменят резервация, защото не могат да ми валидират картата, въпреки че условието за плащане е на място. Това е един вид гаранция и ако не можеш да я покриеш, губиш резервацията. При всички положения картата се валидира предварително.

 E да де , но тук става дума за съвсем друго - резервация с плащане на момента ,  а не на място.

 

П.С. Валидирането на картата е едно , а блокирането на сума по нея съвсем друго.

Практикуват се и двата варианта и това не е според държавата , а според политиката на хотела.

Някой ти блокират сумата и я теглят чак в момента на пристигане , а други просто проверяват дали карата е валидна без да я задължават с определена сума.

 

П.С. Точно Италия и по-рядко Испания са "проблемни" места макар и вече да е доста рядко.

Питал съм преди и от картовия оператор ми отговориха , че това е поради многото измами с БГ банкови карти. Просто една категория нашенци добре са ни "постлали" пътя и съвсен не са от мургавите ни събратя , а бели български тарикатчета ...

 

Имаше един период преди 4-5 години когато при всяка транзакция към Италия от Visa се обаждаха да ме питат аз ли съм наистина  :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хубаво, но в повечето случаи хотелът валидира картата в последния момент (както се случи във визирания от мен случай навремето) и те поставят в ситуацията, като пристигнеш, да те зарадват с новината, че са ти отменили резервацията и нямат повече свободни стаи. Ко праим?!? 

 

 

Нали ти казах ? Искай потвърждение , че резервацията ти е невалидна и забрави за този хотел или им дай друга карта.

 

Какво значи последният момент - 2- 3 дни или в деня на пристигане ?

Ако е няколко дни преди това почти незименно ще се свържат да те уведомят за проблем.

Ако е в момента на пристигане плащаш кеш и това е.

никога не се залага само на една карта . Винаги трябва и достатъчно кеш или поне 2-3 различни карти , защото засечки се случват.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Не знам - с Италия винаги предварително са ми я валидирали. Не ми се е случвало да остана на улицата досега. Обаждам се по телефона и пробваме една карта, втора, трета, докато проработи или ги убедя да приемат резервацията без гаранции. Това те и съветвам - обади им се и говори с тях  - на резервацията има телефон за контакт.

Връзка към мнение

Този хотел е ПИРАТСКИ, бягай от него. Щом пише, че ще плащаш на място, нямат право да ти ровят по картата, освен при неявяване и отмяня 2 - 3 или колкото са там дни преди датата.

 

ПС.Има много по-добри търсачки от БУКИНГТОЧКАКОМ. Не се ограничавай само до тях.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Нали ти казах ? Искай потвърждение , че резервацията ти е невалидна и забрави за този хотел или им дай друга карта.

 

Това и направих. Проблемът е, че всяка следващата резервация, която не иска предварително блокиране, може да бъде валидирана пост фактум и ако картата отново бъде отхвърлена, резервацията ще бъде анулирана. Ама този път няма да съм си пред компа и мейла, за да реагирам, ами блажено ще си пътувам нищо неподозиращ, докато не ме посрещнат с добрата вест на рецепцията... 

 

Иначе само така си го обяснявам и аз - "проблемно" място, което е филтрирало български карти, в следствие на което не може да се осъществяват транзакции.   

Връзка към мнение

Този хотел е ПИРАТСКИ, бягай от него. Щом пише, че ще плащаш на място, нямат право да ти ровят по картата, освен при неявяване и отмяня 2 - 3 или колкото са там дни преди датата.

 

 

Всъщност имат ... ако е изрично указано.

Връзка към мнение

За в бъдеще просто си извади една кредитна карта и ще бъдеш много по-спокоен.

Аз просто не знам как бих се оправил без кредитна карта с всичките видове резервации и изисквания на различните търговци.

Само Visa и Маstrercard минават безотказно макар и там да има изключения от правилото , но са чиста екзотика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Hollywood ,  това са изисквания на хотелите и booking.com няма отношение. И през друга търсачка същият хотел ще има същата политика.

 

П.С. Имах случай с проблемна резервация в Италия , но не заради карата а защото от хотела не си бяха проверили мейла в който анулирах едната резервация и запазих само едната стая. Оказа се , че собственика е някой си Ахмед  ...в което няма лошо , но беше показателно за "усърдието" на служителите които явно бяха хора от семейството му . На място не повярвах на ушите си когато единия следобед чух бясна върла БГ чалга . Момчето на регистратурата - сириец каза , че имат служител българин в подръжката и тази музика им била много мелодична   :) Всичко това в Милано ...

За сметка на това често получавам благодарност и потвърждение от хотели резервирани през някоя резервационна система. Някак си това персонално отношение показва професионализъм.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Да, и аз имам опит, че незабавно плащане става само с кредитна карта, дебитните не работят. И понеже аз изпитвам неистов ужас, като чуя кредит, моята кредитна е тип гарантирана, т.е. разполагам само с това, което си внеса. Е, минус сто лева, ама това е политиката на тимаджиите...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо изпускам явно, защото с дебитната съм плащал стотици услуги - хотели, автобуси, влакове, самолети - и не съм имал никакви проблеми с "незабавните" плащания. Дърпат/блокират сумата и плащането е потвърдено до 30 секунди след операцията. То каква всъщност е разликата между кредитна и международна дебитна с достатъчна наличност?!?

Връзка към мнение

Най-общо казано разликата е огромна. Както някой по-горе правилно подчерта, банковата система в Италия е малко по-особена и твърде често създава проблеми при плащане с дебитна карта. Аз винаги плащам с кредитна Visa, но веднъж по невнимание опитах да платя магистрална такса с дебитната си Maestro и устройството я изплю моментално. За мен кредитната карта е по-удобен инструмент за разплащане от дебитната, най-малкото защото ползваш отложено плащане и специално Visa се приема абсолютно навсякъде в Европа, като на практика самата карта не зависи от банката издател...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Технически не знам каква е разликата, но практически дебитната карта рядко работи през интернет, а в Италия пък съвсем. Бензиностанциите на самообслъжване също не приемат (българска) дебитна карта.

Според мен, за човек, който харчи сравнително много е по-изгодно да използва кредитна карта, заради отложеното плащане и евентуалните бонуси, които компенсират минималната годишна такса (говоря за български карти).

Разбира се винаги на падеж се плаща цялата сума, за да се избегнат кожодерските лихви. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно така процедирам и аз. На падеж плащам цялата сума и досега за толкова години ползване на картата не съм платил нито стотинка под формата на лихва. Бонус програмата през шест месеца ми носи по около 40-50 евро, което надвишава двойно годишната такса за обслужване. От известно време ползвам Visa-та като разплащателно средство и в България, в крайна сметка така е по-изгодно да се пазарува...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Към написаното от останалите бих добавил, и че кредитна карта трябва да е неизбежен спътник на всеки. Независимо колко обезпечена ви е дебитната, като цяло проблемите с тях са главоломно по-големи. Освен ако не дойде някой банков експерт да ни разкрие неща от кухнята подозирам, че ще си останем с чуденката защо една дебитна работи в един случай, а в друг не работи. Иначе на рекламката всички обичат да изброяват милиони, милиарди локации по света.  

 

Предимство на кредитната - можеш да оспорваш транзакция. Това важи с особена сила за покупка на продукти по интернет, както са голяма част от пътешествията. Когато Малев фалираха много хора с кредитни карти си взеха парите почти моментално, тези с дебитните и с агенциите може и още да се съдят, не съм сигурен. 

 

Друго предимство - независимо каква наличност имате по дебитната винаги е добре да има екстра пари, за спешни случаи. Да не се случва на никой, но спешни неотложни разходи на път изникват като нищо. 

 

Още едно предимство - наемане на кола под наем. Практически не се сещам това да става лесно с дебитната. 

 

Та така, отклонихме се малко, но мисля, че кредитна карта е задължителен инструмент в портмонето на всеки. Единственото което се изисква е годишната такса, която спрямо удобството не мисля, че е голяма и дисциплина да не се харчи лимита и да се погасява всеки месец редовно. 

 

Да не ме разберете погрешно, не говоря за кредитна вместо дебитна. Дебитната е най-доброто средство за теглене на кеш в чужбина, просто човек трябва да има и двете. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.