Прескочи до съдържание

Албания - непознатата красавица


veseliache

Препоръчани мнения

Ако някой се интересува от Албания, може да прочете новия ми пътепис тук:

 https://veseliak.wordpress.com/tag/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

 

 

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Чудесен разказ veseliache! Много добре представено!

 

Берат съм си го отбелязал като задължителен за посещение,но не съм сигурен за другите места.Лошото при вас е,че сте имали много малко време за разглеждане-голям недостатък на организираните екскурзии. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чудесен разказ veseliache! Много добре представено!

 

Берат съм си го отбелязал като задължителен за посещение,но не съм сигурен за другите места.Лошото при вас е,че сте имали много малко време за разглеждане-голям недостатък на организираните екскурзии. ;)

ако са евтини организираните екскурзии направо си е добре да се ходи така, за да добиеш представа дали това място ти харесва и дали си струва да се върнеш за по-дълго време сам :)))!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ако някой се интересува от Албания, може да прочете новия ми пътепис тук:

 https://veseliak.wordpress.com/tag/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

Много изчерпателен пътепис.Албания е толкова близка и същевременно непозната.Благодаря за подробната информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да, изчерпателен пътепис, но пълен с ирония към исляма и ехидни подмятания, което не е ОК.
Само да вметна, че Бившата Югославска Република Македония не се "заселва умишлено с косовски албанци", а раждаемостта на албанците от години е доста висока и е тяхно право да си строят молитвени храмове. Очевидно джамиите, които сте виждали по пътя в западен БЮРМ (населен почти изцяло с албанци) много ви дразнят.

Що се касае до това, че в Албания са много малко джамиите и след границата ,почти не ги виждате, това е защото Енвер Ходжа е забранявал религиозните храмове и са разрушени доста джамии по негово време.  И на този фон звучи нелепо изречението "след като Албания се води мюсюлманска страна не си струва Саудитска Арабия да влага средства за тяхното построяване…". Неподготвено и не на място.

 

Що се касае до лични впечатления от Албания, бил съм само в Дуръс и Тирана. Наистина 4-звездните хотели отговарят реално на 3-звездни. И не е добре да се резервират тризвездни, защото... някои хора са по-капризни от обичайното и трудно ще го преживеят. Бил съм на почивка 1 седмица в Дуръс и капризите на Бай Ганьо (свикнал на пребогатия ол-инклузив в Турция) нямаха край.  Всеки мрънка от всичко. Следващия път ще отида в Саранда и Ксамил, южното крайбрежие всеки го хвали, курортите са мн. по-различни и не са наблъскани хотелите един в друг, водата по-бистра, но плажовете ... не пясъчни  (като в Дуръс), а предимно каманяк. Но то не може всичко да е перфектно

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.