Прескочи до съдържание

Ресифи и Олинда


neuromancer

Препоръчани мнения

Така, понеже се чудя в темата за хвалбите ли да го сложа или за оплакванията, та в отделна тема.

Може да стане и дневник, ако има свестен интернет в хотела.

След доста време липса на възможности за пътуване, после чудене и следене на цените (няма смисъл, все се качват) изведнъж се появиха места с мили на Бритиш (последните месеци нямаше абсолютно никакви, явно технически проблем) и аз взех 4 билета до Ресифи, даже директни се оказаха.

И сега проблема е, че не съм оправил хотела за първата нощ (няма наличност от необходимата ми стая), трябва и кола да резервирам, още нямам представа кучето къде да го дам, а пътуването е утре сутринта...

В хотела приемат кучета, но е 100 реала допълнително на нощ, пък и малко се притеснявам какво ще стане, ако остане сама тя разрушава всичко до което се докопа, а и трябва някаква голяма клетка за самолета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето този хотел, искам да го резервирам с точки. Има един тип стая с 2 queen beds, но пък дава двама души максимум, леглата събират четирима. Та смятам направо да цъфна там и ако има проблем да се правя на ударен...

Проблем е, че за първата нощувка няма свободни от тези стаи и трябва за взимам suite срещу $300, което надхвърля скромния бюджет от 0 или айде максимум $100 за нощувки. Та ще търся друг хотел в града (Accor, пак срещу точки) за тази нощувка, ако не се появи стая по чудо...

Връзка към мнение

Ако някой идва в Бразилия на плаж, да забрави Рио. Тук в Североизтока океана е топъл, направо с телесна температура. Това бразилците го знаят и сега през ваканцията е пълно, и организация в последния момент е малко кофти. Херц нямаха никакви коли свободни, при другите се стоварихме хора за поне 10 коли наведнъж в едно малко офисче...

Аз взех апартамента от $300 за по-лесно, лошото е, че сега жената не иска да се мести....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко впечатления от самото пътуване

LATAM са включили филми във всичките си самолети, само трябва да си носиш екрана (телефон, таблет, лаптоп). Сваляш си приложението LATAM Entertainment, връзваш се с wifi мрежата и гледаш. Слушалки вече не дават, преди раздаваха безплатно.

Може да се чекираш онлайн, с мобилни бордни карти, ще ви трябва Passbook за Епъл или PassWallet за Андроид, ако не искате да ползвате интернет на летището или сте повече хора (по принцип на летищата има безплатен интернет, но може да бавен, иска регистрация, т.е. отнема време).

Чак сега осъзнах каква голяма разлика има да вземеш кола от летището или да те возят с бусче до някъде. Отпускарски сезон, бусчето се пълни до откат, после чакаш на опашка в препълнен офис, ако нещо не е наред трябва да се връщаш до летището и си загубил поне час. Лошото е, че пак заради сезона може да няма никакви коли на разположение, ако резервирате в последния момент. Пак се потвърди моя трик да резервирам най-евтината кола без климатик и да ми дадат по-горен клас на същата цена. Има риск обаче, пътувал съм 400км в кола без климатик (на приятелка) през януари и щях да умра. Та ако ви дадат без се постарайте да я смените.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.