Прескочи до съдържание

Намибия


georgeos

Препоръчани мнения

Здравейте!

Казвам се Георги и възнамерявам да пътувам до Намибия през април. Бих се радвал да поговоря с някой, който е ходил там или някой ентусиаст, който е готов да сподели пътуването с мен.

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Mary
Кирилизация
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз възнамерявам, но следващата година. Ти как реши точно сега през април ? И как мислиш да го направиш....

 

Свиркай по-отрано като го измислиш и аз ѝ се точа от доста време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз проявявам голям интерес към Намибия, но все нещо друго предпочитем накрая. Причината е визата- много мразя такива визи, за които трябва да губиш време в други страни или да разчиташ на куриерски фирми. 

Ти как уреди визата? Пътува специално до Виена?  

Връзка към мнение

Като гледам на къде отиват нещата в Намибия ще е следващото нашествие на магеланци.

И на мен ми е в плановете за 2018 година. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Моите планове са за юни,юли 2018 за да може да се хванат както животните в Етоша и Чобе, така и водопада Виктория.

Не е лошо след известно време да се поорганизираме....  и  Флай ще помогне.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, магеланци! И аз с интерес следя темата. Аз също имам намерение да пoсетя Намибия 2018 или 2019 през лятото, евентуално юли месец, но искам да комбинирам Намибия с Ботсвана. И аз като Роми не обичам визите и изобщо избягвам страни, които искат визи, за да не губя време, нерви и пари. Намибия не изисква визи от канадски граждани и тъй като аз съм двоен гражданин на България и Канада, просто смятам да реша проблема като пътувам с канадски паспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Георги, завиждам ти за Намибия. Това е една от най-любимите ми страни. Съчетава всичко, което предлага неповторимата Африка. Без плажове, ама дреме ти. Като започнеш от Намиб - най-старата пустиня на земята, минеш през пясъчните дюни, където крещиш от кеф, Калахари с платото Дамараленд - извънземна работа, националните паркове, джунглата нагоре към Ангола с ивицата Каприви, където си е сърцето на мрака, реката Куандо, океана с розовите фламинги. Няма такова разнообразие. 

Ние ходихме през 2013, визи вадихме в Берлин, никакъв проблем. Комбинирано с Ботсвана - Чобе и делтата на Окаванго, маниашка история отвсякъде. Ползвахме местна агенция гид, защото нагоре към Каприви без местен си загубен.

Ех, как бих ти правила компания, мога да ходя там всяка година. Обаче ме чакат лемури. Аз затова и се регистрирах тук да посъбера нещичко за Мадагаскар, но се отплеснах като видях темата ти.

Като затръгваш, ако имаш конкретни въпроси, бих помогнала стига да мога. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние доста хора се стягаме за Намибия. Аз например за юни,юли 2018 за да хвана и водопада Виктория. Все още се чудим как да го организираме - дали с гид, дали сами да си караме, дали с обществен транспорт, още го мислим.. Целта е все пак да е бюджетно. Вие агенцията само за транспорт ли я ползвахте, или и за хотелите?

Какво би ни посъветвала?

 

Гледам, че се повтарям в темата, но като прочета Намибия и аз скачам. Засега изброих, че сме петима - Красен, Лорънс, Роми , Crazy Horse и аз...

ОТДЕЛНО СЪМ ГОВОРИЛ И С ДРУГИ.....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Гледам, че се повтарям в темата, но като прочета Намибия и аз скачам. Засега изброих, че сме петима - Красен, Лорънс, Роми , Crazy Horse и аз...

ОТДЕЛНО СЪМ ГОВОРИЛ И С ДРУГИ.....

 

С мен все още не си говорил, че нещо не можем да се засечем, ама и аз съм ЗА. Периода юни, юли 2018 е ОК.

Връзка към мнение

С мен все още не си говорил, че нещо не можем да се засечем, ама и аз съм ЗА. Периода юни, юли 2018 е ОК.

 

под тези, които визирах задължително имах предвид и теб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много заявки за Намибия, чак се изненадах :) Моля Красен, Радо и Ицо да си помислят дали биха изтърпяли компанията ни :) Ако има безболезнен начин за вадене на визи и се предвижда ежедневна баня по време на пътуването :) 

Връзка към мнение

Много, много. И аз точа зъби за там, ама не съм решил кога

 

Идеята е да се организираме заедно, а не всеки сам за себе си.  Може и камион да наемем....

Много заявки за Намибия, чак се изненадах :) Моля Красен, Радо и Ицо да си помислят дали биха изтърпяли компанията ни :) Ако има безболезнен начин за вадене на визи и се предвижда ежедневна баня по време на пътуването :)

 

Нищо не казваш за моята компания.....

Колкото до другите въпроси, безбюджетен начин за вадене на визи няма (трябва някой да се жертва и да иде на екскурзия до Европа, ако не намерим някой магеланец, живеещ там , да помогне),  а ежедневната баня ми се струва като фикс идея, въпреки, че не съм проучвал...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние доста хора се стягаме за Намибия. Аз например за юни,юли 2018 за да хвана и водопада Виктория. Все още се чудим как да го организираме - дали с гид, дали сами да си караме, дали с обществен транспорт, още го мислим.. Целта е все пак да е бюджетно. Вие агенцията само за транспорт ли я ползвахте, или и за хотелите?

Какво би ни посъветвала?

 

Гледам, че се повтарям в темата, но като прочета Намибия и аз скачам. Засега изброих, че сме петима - Красен, Лорънс, Роми , Crazy Horse и аз...

ОТДЕЛНО СЪМ ГОВОРИЛ И С ДРУГИ.....

 

Оги, аз да дам и моето мнение, нищо че е много далече от експертното... Обществен транспорт - не мисля, че е добра идея изобщо (без да знам дали изобщо има подходящ обществен транспорт). Self drive - сами да си карате - според мен е най-бюджетната опция. Изисква огромна подготовка, но е уникално... В скоба - аз много исках, но сама никога не бих си го позволила, а съм много трудна за напасване времево с други хора.

 

Та извън скобата, в Ботсвана, в предверието на Окаванго, се засякох със семейство германци. Така ме изкефиха... Бяха с двете си малки деца. Бяха прекосили цяла Намибия сами. Колата им - много сериозен джип, с всички нужни резерви, също ме изкефи. Мисля това е вашият вариант.

 

С удоволствие ще наблюдавам подготовката, ако споделяте :) 

Връзка към мнение

:bye:  :bye:  :bye:

Стефко това да не би да означава,че ще идеш до Виена,или просто се радваш да ни видиш?

 

 

Много заявки за Намибия, чак се изненадах :) Моля Красен, Радо и Ицо да си помислят дали биха изтърпяли компанията ни :) Ако има безболезнен начин за вадене на визи и се предвижда ежедневна баня по време на пътуването :)

Мисля,че ще понесеш малко повече сол по кожата и обилно количество пясък в косата.

И да,ще сме добра компания!!! ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

И аз съм навит за посоченият период(юни,юли 2018г.),ако ме вземете.Готов съм да помагам и с организацията когато дойде време.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Идеята е да се организираме заедно, а не всеки сам за себе си.  Може и камион да наемем....

 

Нищо не казваш за моята компания.....

Колкото до другите въпроси, безбюджетен начин за вадене на визи няма (трябва някой да се жертва и да иде на екскурзия до Европа, ако не намерим някой магеланец, живеещ там , да помогне),  а ежедневната баня ми се струва като фикс идея, въпреки, че не съм проучвал...

 

Оги, ние сме малко социопати и трудно се сработваме, особено при пътуване. Ти с моята половинка никога не си разменял и дума, така че е странна идея да пътуваме заедно. А и аз нито мога, нито бих опитала да изпълня програма максимум. Предпочитам доста по-бавни обороти. Не го отхвърлям изцяло, но не ми изглежда реалистично. Не го възприемай като обида, аз съм анализирала половината редовен форум и имам представа с кого ще се сработя и с кого не. 

С Радо сме пътували вече без търкания, той още в Йордания се беше размечтал за Намибия, а Красен и Ицо ги възприемаме като приятели. 

До следващата година има много вода да изтече, сега реагирах първосигнално на заявки от определени хора. Фикс идеята за къпане не подлежи на компромис :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стефко това да не би да означава,че ще идеш до Виена,или просто се радваш да ни видиш?

 

ще отида - тая година се размина заради ши....  Куба , обаче догодина с Вас или соло - натам СЪМ!  

Отивам да опаковам багажа че утре към 10:00 бр време потегляме за НЗ

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Оги, ние сме малко социопати и трудно се сработваме, особено при пътуване. Ти с моята половинка никога не си разменял и дума, така че е странна идея да пътуваме заедно. А и аз нито мога, нито бих опитала да изпълня програма максимум. Предпочитам доста по-бавни обороти. Не го отхвърлям изцяло, но не ми изглежда реалистично. Не го възприемай като обида, аз съм анализирала половината редовен форум и имам представа с кого ще се сработя и с кого не. 

С Радо сме пътували вече без търкания, той още в Йордания се беше размечтал за Намибия, а Красен и Ицо ги възприемаме като приятели. 

До следващата година има много вода да изтече, сега реагирах първосигнално на заявки от определени хора. Фикс идеята за къпане не подлежи на компромис :)

 

 

Значи ти отпадаш.   По същия начин разсъждаваше и за Мадагаскар....

Вече разработвам програмата и скоро ще е готова ,,за ДА имаме време да се подготвим сериозно като група.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

....

 

 

Мисля,че ще понесеш малко повече сол по кожата и обилно количество пясък в косата.

И да,ще сме добра компания!!! ;)

 

Ха, сол по кожата означава ли дни за море или вие, непознати хора, мислите, че мога да се изпотя? Ако ще се събирате ти и Стефан, може би Жижо би клъвнал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.