Прескочи до съдържание

Asiatravel и резервация на Railay Beach, Krabi


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Едно въпросче по много популярна дестинация - в която аз не съм особено familiar :) Островите на Тайланд.

 

Иска ми се идната Коледа и Нова година да направя една евтина и лежерна ( :blink: ) почивка. На топло. В Европа, обаче, топло няма. Евтино също. Азия - самолетните билети са скъпи, но пък почивката е почивка. 

 

Много, много, много теми обходих и - засега! - се спрях на Railay Beach, Krabi. И се спрях, защото намерих евтин - за моите понятия - хотел, на самия плаж, с опции за скитане до островчетата наоколо.

 

Sand Sea Resort, 9 дни (включително Новогодишната дата), 600 паунда, със закуска. 

 

http://book.asiatravel.com/hotel.aspx?cn=&ct=&hid=948&CID=12/23/2017&nr=1&nn=9&SID=HC48309SG&lan=en-US&selCurr=GBP&conversionID=606828492

 

Няколко въпроса към познавачите:

 

1. Надеждни ли са Asiatravel? Никога не съм резервирала през тях.

 

2. Тъй като ИЗОБЩО не знам дали ще пътувам - free cancellation e - при резервацията пише 

 

  • No booking fees! Your credit card is needed because it will guarantee your booking.
  • Hotel may charge your credit card once you confirm your booking.

 

Имате ли опит с чарджене от страна на хотел при такива условия?

 

3. Ако сте ползвали този хотел, какво мислите за него?

 

4. Има ли къде да се отиде на Нова Година около Краби?

 

Благодаря :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Сайта е ок. Няколко пъти съм споменавал във форума за бясната оферта - резервация за 45€ на нощ в хотел, който по принцип е над 200€. И то в сезон. Беше точно през secret deals на asia travel. Да не говорим, че тогава бях много нетърпелив и въпреки, че знаех кой хотел ще ми се падне (бях намерил офертата с името на хотела), ги юрках по имейл, че на ваучера не се вижда името на хотела. 

 

Отговориха ми, че това е първоначалния ваучер и ще си получа другия с името на хотела малко по-късно, така и стана. Всичко това се разви за период от 24ч, така че отговарят навреме. 

 

Не бих имал никакви притеснения да ги ползвам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Не бих имал никакви притеснения да ги ползвам. 

 

Благодаря! Аз основно се притеснявам хотелът да не реши да си дръпне парите от кредитната карта сега - случи ми се за хотел в Бразилия с free cancellation, а не искам да плащам лихви, нито да плащам сумата сега.

 

П.П. Всеки съвет за мястото (и хотела) от "тайландците'' са добре дошли...

Връзка към мнение

Сега забелязах, че офертите не включват:

Not included in room price: 8% taxes, 10% service charge

Сигурно си го видяла, но ако случайно не си, да го имаш предвид. 

Връзка към мнение

Сега забелязах, че офертите не включват:

Not included in room price: 8% taxes, 10% service charge

Сигурно си го видяла, но ако случайно не си, да го имаш предвид. 

 

Да. В цената от 600 паунда това съм го включила, иначе е 495 паунда.

 

Да кажа, че тази оферта е чрез hotelcombine:

 

https://www.hotelscombined.com/Hotels/Search?destination=place%3AKrabi&checkin=2017-12-23&checkout=2018-01-01&rooms=1&adults_1=2&utm_source=dont_miss&utm_medium=email&utm_campaign=2017-01-11&utm_content=continue_search&utm_term=Krabi&languageCode=EN&currencyCode=GBP

 

Сега отворих директно Asiatravel и там цената си е два пъти и нагоре по-скъпа. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Да. В цената от 600 паунда това съм го включила, иначе е 495 паунда.

 

Да кажа, че тази оферта е чрез hotelcombine:

 

https://www.hotelscombined.com/Hotels/Search?destination=place%3AKrabi&checkin=2017-12-23&checkout=2018-01-01&rooms=1&adults_1=2&utm_source=dont_miss&utm_medium=email&utm_campaign=2017-01-11&utm_content=continue_search&utm_term=Krabi&languageCode=EN&currencyCode=GBP

 

Сега отворих директно Asiatravel и там цената си е два пъти и нагоре по-скъпа. 

Точно на този плаж пристигат лодките от Ао Нанг. Така че помисли, дали те устройва това. Иначе хотела изглеждаше хубав, но не сме отсядали там.

Връзка към мнение

Точно на този плаж пристигат лодките от Ао Нанг. Така че помисли, дали те устройва това. Иначе хотела изглеждаше хубав, но не сме отсядали там.

 

Да разбирам ли, че плажът не е хубав или е просто шумен? Благодаря!

Връзка към мнение

Плажа е шумен само през деня, но вечер е много спокойно. Иначе другия Phra Nang е по-хубав, но и там е пълно с еднодневни туристи поради пещерата с фалоси. На мен по ми харесват хотели по навътре, а не е баш на плажа, защото разстоянията там са малки и за 5-10 минути можеш да стигнеш и двата плажа, а е по тихо и спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година не стигнахме до Райли бийч. Помня, че гледах за хотели там, но Ицо( T.E.Lawrence ) ме разубеди, защото в слаб сезон можеше да е проблем да се приберем на Райли след екскурзия, без да платим за цяла лодка. Ти определено не си в слабия сезон, но ако можеш, си набележи дневните трипове, които искаш да направиш и провери дали има тръгване и от Райли бийч. Ако няма от там, трябва да напасваш  лодки и да предвидиш по 200 бата до Ао Нанг всеки път. 

Иначе дали е шумен/тих, аз не вярвам някога да съжаля, че спя на плажа, а не далеч от него. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Ти си специалист по плажове (и Тайланд). Ако ти трябваше да избираш размазващо хубаво място - плаж, атмосфера, всичко в контекста, къде би ми предложила? :)


П.П. За туровете има една екстра, предоставена от Asiatravel - има я в купона.

 

 
Exclusively for Asiatravel.com customers only! To show our appreciation for your support, you get to enjoy the following perks: 
 
1.King Power Shopping Discount Coupon   From 0.00 
NON 0.00
2. 4 ISLANDS SNORKELING BY SPEED BOAT, KRABI   From THB 1,045.00 Per Adult
Usual Price THB 1,900.00
3. FULL DAY HONG ISLAND & SNORKELLING BY LONGTAIL   From THB 1,080.00 Per Adult
Usual Price THB 1,500.00
4. FULL DAY PHANG NGA JAMES BOND TOUR, KRABI   From THB 1,200.00 Per Adult
Usual Price THB 1,900.00
5. HALF DAY ELEPHANT TREKKING TOUR KRABI   From THB 920.00 Per Adult
Usual Price THB 1,700.00
6. ONE DAY ROCK CLIMBING, KRABI   From THB 1,700.00 Per Adult
Usual Price THB 2,200.00
 
Ето един от линковете:
 
 
Въпросът ми остава :) 
Редактирано от Гост
Връзка към мнение

O, не съм специалист. Но ми харесва Азия и спането на плажа. Последните две години много сме дъвкали със Сънчо Коледа е Тайланд. На мен не са ми по вкуса надценките, а на него дотолкова му писна да си търси хотел, че отиде в Бали за тези празници. Бих те пратила и теб, пазя си един остров с еленчета на плажа като голяма детска радост, но вече си ходила там, няма да е вълнуващо. 

Но ние с Тайланд не се разбрахме - не ме изненада, не ме предизвика и нямам конкретен спомен, който да ме изпълва с възторг. Дори по време на пътуване, местните не изглеждаха странно и интересно.

На Краби всеки ден може да обикаляш нови островчета и плажове.  Ако търсиш почивка с море и плаж, мога да препоръчам всяко място, на което бяхме - и Ко Панган, и Ко Тао и Ао Нанг. Също и Пукет или пък Ко Ланта ще предложат морска идилия и приятни вечери. 

Но ако трябва да ти избирам на теб, бих търсила друга страна. Търси животни, ненаучени на туризъм местни, причудлива природа, архитектура, паркове. Погледни Шри Ланка, не би трябвало да е скъпо. Борнео или Флорес. Виетнам. В Корея няма да е топло, иначе можеше да стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Но ако трябва да ти избирам на теб, бих търсила друга страна. Търси животни, ненаучени на туризъм местни, причудлива природа, архитектура, паркове. Погледни Шри Ланка, не би трябвало да е скъпо. Борнео или Флорес. Виетнам. В Корея няма да е топло, иначе можеше да стане. 

 

:lol:  :lol:  :lol:  Усмихна ме...

 

Истината е, че не съм го решила, но ми се иска нещо по-лежерно ( :blink: ) Виетнам е за друг път, искам не обикаляне, а глезене... Бюджетът не е за глезене, но ме разбираш. Приемам всякакви идеи...

Връзка към мнение

Ние направихме семейна консултация и решихме, че подводният живот на Ко Тао не може да е скучен. Води се едно от най-добрите места да изкараш сертификат за гмуркане. Та ако не те е страх, това би направило почивката запомняща се и наситена с нови впечатления. Ще се получи нещо такова - 3 дни курс с гмуркане. Още 1-2 да се порадваш самостоятелно. И после Ко Панган, за да има красиви плажове със ситен пясък, хипнотизираща вода и парти за Нова година. Бонусът при тези острови е, че ще спиш на малък, кокетен залив в хубаво бунгало и ще слушаш вълните. Ако времето ти позволи и еднодневен трип до Анг Тонг, тогава ще стане балансирано. 

Видях екскурзиите от Райли, и те биха помогнали. Ще видиш красиви плажове, малко рибки и големите скали. Бих отделила половината време за този район и другата половина за остров Ко Ланта или друг спокоен оазис по избор. 

Мен малко ме мързи да погледна офертата, тя с полет ли е? Ако да, не я мисли изобщо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние направихме семейна консултация и решихме, че подводният живот на Ко Тао не може да е скучен. Води се едно от най-добрите места да изкараш сертификат за гмуркане. Та ако не те е страх, това би направило почивката запомняща се и наситена с нови впечатления. Ще се получи нещо такова - 3 дни курс с гмуркане. Още 1-2 да се порадваш самостоятелно. И после Ко Панган, за да има красиви плажове със ситен пясък, хипнотизираща вода и парти за Нова година. Бонусът при тези острови е, че ще спиш на малък, кокетен залив в хубаво бунгало и ще слушаш вълните. Ако времето ти позволи и еднодневен трип до Анг Тонг, тогава ще стане балансирано. 

Видях екскурзиите от Райли, и те биха помогнали. Ще видиш красиви плажове, малко рибки и големите скали. Бих отделила половината време за този район и другата половина за остров Ко Ланта или друг спокоен оазис по избор. 

Мен малко ме мързи да погледна офертата, тя с полет ли е? Ако да, не я мисли изобщо.

 

Ти луда ли си - как с полет? Мен ме е срам да казвам колко пари плащам за полети :) 

 

За гмуркането. Кака ти (закачливо обръщение) се е гмуркала на Созопол - за да се преодолее като паник атаки. Мерси, не е за мен :) Два опита, 9 метра, изпълних си дълга,,,, хахах... За сметка на това  шнорхелинг - размазах се от кеф на Акаба (Йордания). Та последното - много искам. Другото - ще се въздържа.

 

За местенето - ако трябва, ще се местя - то и да не ми писне, но наистина си мислех нещо с плаж, масажи - мнооого масажи, коктейли, тия три неща :) И ми се иска да видя тоя Phi Phi... пуууу! Обаче - ако се очаровам от друго - и имам пари (затова free cancelation) - с голямо удоволствие.

 

Благодаря за помощта!

Връзка към мнение

Без полети е 600 паунда за 9 нощувки. Доста е, може да се намери и по-добър вариант без компромиси. Аз мога още малко да побутна към Ко Тао и Ко Панган, защото определено са красиви острови за почивка. На залива, на който спахме на Панган и мога от личен опит да препоръчвам, има хотели, които са с по-ниска цена за Коледа и Нова година, например Salad Beach Resort излиза за 720 лв за тези дати в букинг.

Но ако ти харесва този, трябва да го кажаш твърдо и да те убеждаваме, че има какво да правиш в Краби 1 седмица :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Но ако ти харесва този, трябва да го кажаш твърдо и да те убеждаваме, че има какво да правиш в Краби 1 седмица :)

 

Направо ме втресе колко добре ме познаваш, без да си ме виждала  :lol:

 

Нищо твърдо няма в мен, омекнала  съм генерално :) Краби - щото е близо до Phi Phi. И обожавам масажи... 

Връзка към мнение

Ако търсиш "лежерна", както си се изразила почивка, Railay Beach по се доближава до това в сравнение с Ао Нанг, но имай предвид, че през деня лодките в комплект с пристигащите туристи създават невъобразим шум в комбинация от миризма на изгорели газове. Иначе пясъкът на плажа е ситен, бял и далеч по-добър от този на Ао Нанг (ако въобще онова нещо може да се нарече плаж).

Ползвал съм Asiatravel два-три пъти и не съм имал проблем. Виж за чарджването не знам как стои въпроса, защото по принцип не правя резервации с право на отмяна.

Опции за обиколка на островчетата мисля ,че ще намериш и оттам, но не е проблем и не е скъпо да мръднеш до Ао Нанг, откъдето да наемеш превоз за към тях.

Какво значи "Има ли къде да се отиде на Нова Година около Краби?" Нали си с включена новогодишна вечеря? Или за нощни клубове питаш? За такива - отново на съседния залив.

 

Така, сега и генерален извод - ако наистина Краби и Пи Пи са ти в главата, Railay Beach поне за мен е по-добрият избор. Иначе и аз си имам по-любими места от Краби, които си ги повтарям, потретвам и т.н. Някак си този район не го чувствам много "тайландски" :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Така, сега и генерален извод - ако наистина Краби и Пи Пи са ти в главата, Railay Beach поне за мен е по-добрият избор. Иначе и аз си имам по-любими места от Краби, които си ги повтарям, потретвам и т.н. Някак си този район не го чувствам много "тайландски" :unsure:

 

В главата ми е хаос :) Никаква вечеря не е уговорена, лошо съм се изразила. Само нощувки. И те не са решени. Приемам всякакви лежерни идеи... :) 

Връзка към мнение

Опс, сори. Объркал съм новогодишната дата с вечеря.

Ами аз също съм за Ко Тао и особено Ко Панган. За там мога да дам "лежерни" идеи :P, но първо си изясни за себе си къде искаш да ходиш, че ще излезем от контекста на заглавието на темата ти. Там разходки с лодки не са много разпространени, освен тези на самите острови.

Редактирано от Petkan
Връзка към мнение

Rainy, през ноември 2015 бях на Railay beach за един ден. Този хотел ми направи много добро впечатление, беше супер красив, чист и спокоен. Нямаше много хора, а тези, които бяха там си лежаха на шезлонга с книжка в ръка и в една пълна идилия. Опитахме се да снимаме и да си оставим багажа за 2 мин. на стената, която разделя този хотел от плажа, но веднага дойде охрана и ни се скара. Въпреки това снимка имам :) Като цяло плажа е добър, но повече ми хареса, този плаж, който е от другата страна. И на двата нямаше много хора.

Мястото е много добро, но пък ми се стори малко пусто и скучно - само няколко ресторанта и ако искаш да идеш някъде варианта е само лодка.

На другия ден, имахме организирана ескурзия по островите и нашата лодка мина през Railay beach, за да вземе и върне момче и момиче. Така, че това не е никакъв проблем.

Ето няколко снимки от мен (малко с лошо качество, че са от фейсбук):

post-1912-0-52635200-1485349972_thumb.jpg

post-1912-0-16630600-1485349986_thumb.jpg

post-1912-0-04360200-1485350000_thumb.jpg

post-1912-0-17490800-1485350011_thumb.jpg

post-1912-0-61407400-1485350028_thumb.jpg

post-1912-0-59178000-1485350039_thumb.jpg

post-1912-0-14296900-1485350051_thumb.jpgpost-1912-0-78214300-1485350065_thumb.jpg

Редактирано от Nati
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.