Прескочи до съдържание

Малко отклонение в размера на багажа


Препоръчани мнения

Току що на полет за Будапеща ми провериха багажа, който влезе в клетката, но стърчеше малко и ме накараха да платя 40 евро и то по някакъв трънски курс. Лееееко ми е нервно.

В петък на техен полет от Мадрид за София са накарали да плати 40еврп мой приятел, защото малки му ръчен багаж е стърчал с 4-5см.

Нямало опция да доплати за голям ръчен багаж!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, обаче се прескача дори някакво скъпо плащане за голям ръчен и се плаща направо за чекиран багаж(може да решат направо голям чекиран от 32кг да се плаща), но това са подробности

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Гледам, че в сайта на Уиз пише, че на гейта се плаща 35 евро за голям кабинен багаж и 55 за чекирам.Това 40 евро не знам откъде идва. Може 5 евро някаква такса, но изглежда, че все пак е било за голям кабинен. И аз не се кефя на цените им и не намирам за правилно, че са се заяли за 5 см,но изглежда са си в правото все пак.

Връзка към мнение

, че са се заяли за 5 см,но изглежда са си в правото все пак.

А аз си мисля, че е правилно. Пет-пет, правилата са си правила. Ако не се заядат за 5, за колко? 6 също не е много, а също така и 10 не е много повече.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що на полет за Будапеща ми провериха багажа, който влезе в клетката, но стърчеше малко и ме накараха да платя 40 евро и то по някакъв трънски курс. Лееееко ми е нервно.

 

Аз пък в понеделник минах метър с допълнителна чанта за апарат, и като цяло май бая народ носеха втора малка чанта и не ги спираха, но явно е изключение, мислех че са станали по-ларж  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно не са мен ме изненадаха даже. Разбира се неприятно. Затова за връщането си доплатих да не вземе и в Будапеща да ме сюрпризират. Та в тази връзка за първи път ползвам Мобайл пас. Къде се вижда че има голям багаж, горе съкращението LRG ли?

Връзка към мнение

Току що на полет за Будапеща ми провериха багажа, който влезе в клетката, но стърчеше малко и ме накараха да платя 40 евро и то по някакъв трънски курс. Лееееко ми е нервно.

Ха така!Притесних се,защото и аз ще летя скоро за Будапеща,с раница ще бъда,моля се да не ми я измерват,че хич не ми се дават още пари.Никога не съм имал проблем досега при летенето с нея,ама ако стриктността им опира до желаието да ти вземат още някой лев,тогава не изключвам проблеми.

Връзка към мнение

Моето субективно наблюдение е, че към края на опашката вече не се занимават с багажа (освен ако той не е много очевадно извънгабаритен). Обяснявам си го с предположението, че след като направят оборота от съответния брой глобени, спират да се заяждат

 

Може и да греша  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На полета до Болоня пратиха няколко души от опашката да доплащат. Една дама имаше дамска чанта кат дисаги+издут куфар за малък ръчен. :rolleyes:

Другият беше италианец и той с два подобни багажа.  Започна да се разправя, повиши октавите, ама му отказаха достъп до качване, ако не плати. ПЕни се, пЕни се, ама накрая, отиде да плаща. :(

Трети - младеж с раница.

В крайна сметка, като си има правила, според мен, няма никаква нужда от коментар. И два сантиметра да е разликата, като те проверят, плащаш и мълчиш. :blush:

Мен веднъж, на Гр. Канария ,  Иберия ме глобиха за по-тежък чекиран багаж точно 60 евро. Ако не платиш, не те чекират, плаща се в момента с КК и тогава ти дават бордна карта. Дето си мислех, че кило-две отгоре никой няма да ги отрази.

Така че, за да не се трепери и пътуването да започва с негативни емоции, спазвайте си правилата.Или си платете голям кабинен, или приорити - за допълнителна малка чанта.

Аз имам две куфарчета, специално за ръчен на Уиз и други две / малко по-големи/ за ръчен при Раяните.

И винаги си нося кантарче за големите багажи, че някой път,  да не стане като миналия път ;) ;) ;) , дето вика заекът в оня виц. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

В крайна сметка, като си има правила, според мен, няма никаква нужда от коментар. И два сантиметра да е разликата, като те проверят, плащаш и мълчиш. :blush:

 

 

Ей това повтарям не само в тази тема, ама пусто...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ей това повтарям не само в тази тема, ама пусто...

Да, ама, ти не го казваш така блааааагичко като мен, ами все с пръстчето, назидателно. ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така е, не съм дипломат, факт! Самото заглавие на темата е абсурдно. Подсеща ме за фундаменталния въпрос дали буката е малко бременна...

 

Подобни теми ме провокират и съм абсолютно директен, което пък не се харесва на мнозина. Професионална деформация, какво да правиш...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така е, не съм дипломат, факт! Самото заглавие на темата е абсурдно. Подсеща ме за фундаменталния въпрос дали буката е малко бременна...

 

Подобни теми ме провокират и съм абсолютно директен, което пък не се харесва на мнозина. Професионална деформация, какво да правиш...

Майтап, бе Уили! ;) ;) Шегувкам сееееее ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Изкушавам се да отида до летището да премеря техните рамки дали отговарят на размерите или и те имат отклонения от 1-2 см:) откакто веднъж куфарът ми много трудно влезе в една рамка, все имам подобни съмнения. Даже може да тестваме на няколко летища.

Връзка към мнение

Някъде четох, че рамките са малко по-големи от публикуваните размери, точно за избягване на спорове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък да ви сложа тук поста ми от една друга тема, да видите какъв е бил багажа преди 27 години :)

 

Откъс от книгата "Веднъж Африка завинаги Африка" на Весела Ганчева, изд. 2016 г.

 

" Заминаването ми от Хараре беше знаменателно поради факта, че в същия самолет пътуваше отзованият посланик на България, Атанасов, който имаше около 300 кг. свръхбагаж - главно каменни африкански скулптури - които не беше изпратил като карго. По тази причина моите две тръстикови африкански столчета изобщо не направиха впечатление на служителите на летището, нито големия клон с банани по него, който носех за подарък на приятелите си :lol: :lol: :lol: Излетях от Хараре на 5 януари 1990 година при +25 градуса и пристигнах в София на 6 януари рано сутринта. Докато другите се суетяха наоколо, успях да наема две таксита - едно за мен и едно за тръстиковите столчета - и да се прибера успешно у дома"

 

То и столчетата не са били никак малки :lol: Звучи ми като фантасмагория на фона на днешните сантиметри и кг. ръчен багаж, но явно така е било :)

Връзка към мнение

Едно време цените на билетите са били напълно различни. А посланикът не е плащал от своя джоб, за Весела Ганчева не мога да кажа.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Дали при Райън ще мине ръчен багаж с размери 52х34х25 ?  При Уиз -да, но за Райън размерите нали са 55х40х20 , ей тия 5 см....Дъщеря ми сега пътува с 49х...другите пазмери не ги знам, но е малък куфара, а като гледаме с какви големи минават за ръчни някои хора... Сега на Кауфланд има куфари с размерите за които Ви питам, и не знам дали да взема такъв.

Другия който мисли да си вземе е от http://www.lillywhites.com/dunlop-trolley-suitcase-708042?colcode=70804291

Там пък пише до картинката 22in/57cm

понадолу в описанието на куфара пише 

> Depth: 19.5cm 
> Width: 38cm 
> Height: 58cm

 

значи е 58 см, пак не става

Връзка към мнение

Ако тепърва ще взимате куфар, вземете такъв, който отговаря на размера, да сте си спокойни. Или вземете мека чанта, която може да натъпчете в клетката.  Иначе по въпроса 

преди 3 минути , stani.m каза:

Дали при Райън ще мине ръчен багаж с размери

има само един точен отговор - може да мине, може и да не мине. Ако не мине, ще си платите по съответната тарифа. Никой не може да даде 100% гаранция, дори да е минал с голям багаж един - два пъти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моят опит от последните 6 пътувания с Раян и Волотеа(същият размер багаж) е,че не мерят изобщо или само на пътници с доста по-голям на размери на багаж (минимум 7-10см по-големи). Куфарът от Кауфланд без да съм го виждал лично, ми изглежда подходящ за тях.Предполагам, че няма проблем да се свие няколко см по дълбочина, ако се наложи да се постави в клетката, което е мнооого малко вероятно .Аз пътувам с 58/40/23.

Връзка към мнение

И мисля че няма да е проблем, напр. за дамската чанта е доста голяма клетката, там съм слагала и съм убедена че е по-голяма от посочените им размери. Но за тия 25 см. на куфара не знам, пътували сме с по-малки и не съм поставяла в клетката за да добия представа. Затова исках да знам дали някой от вас е пробвал в клетката за багажа.

Ето го от кауфланд

КУФАР.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.