Прескочи до съдържание

Транспортен разход Болоня - Флоренция??


Krilattka

Препоръчани мнения

Здравейте!

Предстои ни пътуване този път с децата и искам да попитам дали някой знае колко ще ни струват билетите за влак от Болоня до Флоренция? И дали ще е по-евтино, ако си ги купим от гарата, а не онлайн. Ще пътуваме края на април с деца на 9 и 12 години. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Можете да си купите билети за бърз влак на много изгодни цени от сега

Това е сайтът http://www.trenitalia.com/

На гарата ще са много по-скъпи

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цената на билет за експресният влак закупен онлайн е около 15евро за посока на място е доста по скъпо за децата има намаление. От Болоня до Флоренция се стига за около 30 минути. Моята препоръка е да купите билетите онлайн.

Връзка към мнение

Ако пътувате с регионален влак цената е фиксирана - 9.35 Евро независимо кога се купи. Пътуването e 1ч и 40ч

Със Стрелите - 40 мин и от 15 евро нагоре.

Другите експресни - www.italotreno.it/, цените са същите от 15-16 евро нагоре - аз лично ги предпочитам пред "стрелите" na Trenitalia

 

От Болоня до Флоренция със експресите единственото нещо, което може да гледате ... дисплея със скоростта на влака - 300 км/ч - гарата в Болоня е подземна и влаковете се движат в поредица дъълги тунели до малко преди гарата във Флоренция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи и в колко часа искат да пътуват, защото регионалните не са много на често, а и повечето са с прекачване в Прато

Връзка към мнение

от летището в Болоня има и директен автобус до Флоренция - 20 евро за възрастни и 8 за деца от 5 до 10 години

http://www.appenninoshuttle.it/prenotazioneAffiliato.asp?target=AeroportodiBologna0314514037603145140376

Връзка към мнение

Е за колко време? Това трябва да си го провериш в сайтовете за коли под наем. аз обикновено ползвам http://www.economycarrentals.com/promo.aspx?lang=undefined&searchtype=2&x02=873&trf=t3&aa=p0&pp=m400&ktt=ai2&gclid=CMGVoIDv9tECFRRmGwodEuIJqg, най-изгодни ми се виждат и нямам оплаквания. Колата излиза около 15-20 евро на ден, още 23 евро за пълна застраховка, освен ако не хванеш някоя промоция.

Връзка към мнение

Ние отидохме от Болоня за ден до Равена (с регионслен влак) - разкошно градче, доколкото знам и Модена си заслужава...

За експресните влакове - билетът се издава с име и не може да се сменя, за регионалните - валидира се непосредствено  преди качване във влака - тоест - ако закъснеете, може да хванете и следващия влак и да ползвате същия билет (за разлика от експресните).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Болоня аз лично съм ходил до Верона,Падоа,Римини и от там автобус до Сан Марино.На мен всичко ми хареса но аз просто много много обичам Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен Болоня и Флоренция кой град си заслужава да се види?

Всички, но зависи колко време имате  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Флоренция,Верона,Римини и Сан Марино в един ден.Един ден за Болоня и един за където другаде си избереш имаш Падуа,Равена.Модена и Парма може в един ден.Аз бих пътувал с влак жп транспорта в Италия е отлично организиран.За регионалните влакове билетите може на място да се купуват защото цената е една и съща но за други те онлайн защото е два до три пъти по ниска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен Болоня и Флоренция кой град си заслужава да се види?

 

Аз бих избрал Ферара.

Ние бяхме до Модена за ден, и то основно заради музея на Енцо Ферари. Градчето е хубаво, но е малко и цял ден е твърде много.

Връзка към мнение

Освен Болоня и Флоренция кой град си заслужава да се види?

Много близо до Болоня е Реджо нел Емилия -прекрасен град, малко в сянката на по-големите. :(

Ама, както някой преди мен каза, аз също много харесвам и обичам Италия и навсякъде намирам интересности и красоти . Виченца -на стотина километра от Болоня също е нещо изумително, но не може за половин ден да се претърчи, трябва си време.Ние всяка година ходим в този регион през януари и все откриваме нови и нови неща.

Аз и друг път съм цитирала, че "цяла Италия е музей под открита небе ", а това не може да се види наведнъж.На малки глътки, щото си е зависимост.

Сигурна съм, че пак ще се върнете там, така че, не бързайте.

Аз във Флоренция съм била много пъти, веднъж -цяла седмица и пак не съм обиколила всичко.:(

Само, че не мога да ти дам съвет за транспорт, че ние винаги сме с кола.:(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако пътувате с регионален влак цената е фиксирана - 9.35 Евро независимо кога се купи. Пътуването e 1ч и 40ч

Със Стрелите - 40 мин и от 15 евро нагоре.

Другите експресни - www.italotreno.it/, цените са същите от 15-16 евро нагоре - аз лично ги предпочитам пред "стрелите" na Trenitalia

 

От Болоня до Флоренция със експресите единственото нещо, което може да гледате ... дисплея със скоростта на влака - 300 км/ч - гарата в Болоня е подземна и влаковете се движат в поредица дъълги тунели до малко преди гарата във Флоренция.

Регионалният как да го разпозная, има ли име? Аз ще бъда там за Великден и ще пътувам Болоня-Флоренция, а 9 евро е много добра цена.

Връзка към мнение

Типа е regionale, вместо intercity или каквото там. Като пътнически влак е, спира повече.

Благодаря! Няма да бързам за никъде, и няма против спирките.

Връзка към мнение

Флоренция,Верона,Римини и Сан Марино в един ден.Един ден за Болоня и един за където другаде си избереш имаш Падуа,Равена.Модена и Парма може в един ден.Аз бих пътувал с влак жп транспорта в Италия е отлично организиран.За регионалните влакове билетите може на място да се купуват защото цената е една и съща но за други те онлайн защото е два до три пъти по ниска.

 

Тоест да си купуваме билети директно от гарите, не предварително онлайн?

Връзка към мнение

Само ако ползвате регионалните влакове, за тях няма разлика в цената дали е купен билетът от гарата или предварително онлайн.

Много правилно казано

Връзка към мнение

Тоест да си купуваме билети директно от гарите, не предварително онлайн?

По-скоро да, като обикновено от машините за билети става по-бързо, отколкото на гишетата. Може и онлайн да се вземат - не е необходимо да се разпечатват даже - може да сканират баркода директно от телефона.

Важат за конкретния влак или някой до 4 часа по-късно. Може да се променя датата (или часовия пояс) еднократно и безплатно най-късно предишния ден - на машина или гише.

И цената е фиксирана за регионале и регионале велоче (спира на по-малко спирки). Стройна система са си създали. За разлика от франсетата, при които има вариант да пътуваш с TGV по-евтино и по-бързо, отколкото с техен регионален  ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.