Прескочи до съдържание

Как да стигнем до Прибалтика?


Georgie

Препоръчани мнения

  Здравейте,

 

 Наскоро реших,че Прибалтика ме привлича много.Кой е най-удачния начин да стигна дотам.Намирам  възможност с Wizzair до  Белгия или Италия,да речем,и оттам с Ryanair до някоя от Прибалтийските държави.

 Посъветвайте ме.:)

Връзка към мнение

  Здравейте,

 

 Наскоро реших,че Прибалтика ме привлича много.Кой е най-удачния начин да стигна дотам.Намирам  възможност с Wizzair до  Белгия или Италия,да речем,и оттам с Ryanair до някоя от Прибалтийските държави.

 Посъветвайте ме. :)

 

Прекачвания с нискотарифните са ти варианта. Евентуално автобус до Будапеща и от там с Уиз - ще е повече път, но може би ще се спестят пари през лятото. Прекачванията може да са в много повече летища от посочените от теб и не се знае в кой ден кое ще е най-удачно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравейте,

 

 Наскоро реших,че Прибалтика ме привлича много.Кой е най-удачния начин да стигна дотам.Намирам  възможност с Wizzair до  Белгия или Италия,да речем,и оттам с Ryanair до някоя от Прибалтийските държави.

 Посъветвайте ме.:)

Уиз също летят до Рига , Каунас и Вилнюс. С прехвърляне на Лондон, Милано, Рим и много други летища.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има много различни варианти в azair.eu. и са сравнително евтини. Провери какво изгодно можеш да намериш за някоя от тамошните дестинации. До Вилнюс и Рига помня, че бяха много прилични офертите

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уиз също летят до Рига , Каунас и Вилнюс. С прехвърляне на Лондон, Милано, Рим и много други летища.

Вярно,пропуснал съм да забележа.Този вариант не е лош.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако Варна/Бургас са опция, лятото има удобни директни чартърни полети.

Като "минус" може би е, че са обичайно през седмица.

Но това позволява комбинация от няколко града там и връщане от друг.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има много различни варианти в azair.eu. и са сравнително евтини. Провери какво изгодно можеш да намериш за някоя от тамошните дестинации. До Вилнюс и Рига помня, че бяха много прилични офертите

Наистина добри оферти предлага търсачката,не бях чувал за нея.Благодаря на всички за съветите. :)

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прекачвания с нискотарифните са ти варианта. Евентуално автобус до Будапеща и от там с Уиз - ще е повече път, но може би ще се спестят пари през лятото. Прекачванията може да са в много повече летища от посочените от теб и не се знае в кой ден кое ще е най-удачно. 

 

По-скоро до Будапеща със самолет и оттам с автобус през Полша. Не друго, ами автобусите от Будапеща до Прибалтика са много по-евтини и много по-удобни от тази пародия на автобусна услуга, която пътува от България за Европа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако Варна/Бургас са опция, лятото има удобни директни чартърни полети.

Като "минус" може би е, че са обичайно през седмица.

Но това позволява комбинация от няколко града там и връщане от друг.

Директни полети?Много добре.Далечко съм от Варна и Бургас,но може и това да е вариант.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Ако Варна/Бургас са опция, лятото има удобни директни чартърни полети.

Като "минус" може би е, че са обичайно през седмица.

Но това позволява комбинация от няколко града там и връщане от друг.

Къде могат да се видят цени?
Връзка към мнение

По-скоро до Будапеща със самолет и оттам с автобус през Полша. Не друго, ами автобусите от Будапеща до Прибалтика са много по-евтини и много по-удобни от тази пародия на автобусна услуга, която пътува от България за Европа. 

Сигурно,но пътят от Будапеща до Прибалтика не е никак малко!Така че по-добър е варианта само със самолети.

Връзка към мнение

Сигурно,но пътят от Будапеща до Прибалтика не е никак малко!Така че по-добър е варианта само със самолети.

 

Надроби си го на отсечки. Ако не си бил в Полша и Словакия, ще ти е интересно. Със самолети са ти допълнителни 80-тина евро само за багажи (освен ако не си с малък ръчен) + допълнителни 8-12 часа киснене по летища само около полетите (времето за трансферите въобще не го им броим) + сума ти еквилибристики за напасване на полетите. С наземен транспорт си много по-гъвкав във всяко едно отношение. Но ти си знаеш най-добре :)

Иначе за справка: Будапеща - Варшава с автобус ти е около 12 часа посоката. Варшава - Вилнюс ти е около 7 часа посоката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе за справка: Будапеща - Варшава с автобус ти е около 12 часа посоката. Варшава - Вилнюс ти е около 7 часа посоката.

 

Имаш ли предвид конкретна автобусна компания? Аз бих предпочела пътуване с влак през Полша, запознат ли си с жп транспорта там?

Връзка към мнение

Къде могат да се видят цени?

www.airbaltic.com

лети до

RIGA (RIX)

Tallinn (TLL)

Мисля, че имаше и други, но ще трябва да ги потърся в отметките запазени.

 

ПС. Сега ги погледнах по-подробно и ми излиза само с прикачване във Виена и много скъпи.

Но съм 100% лятото 2016 имаше директни полети.

Може би е още рано и програмите на почивките на туристите не са излезли, следователно и полетите.

Редактирано от Tim
Връзка към мнение

Имаш ли предвид конкретна автобусна компания? Аз бих предпочела пътуване с влак през Полша, запознат ли си с жп транспорта там?

 

http://luxexpress.eu/en

 

http://www.polskibus.com/en/index.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето  една от многото оферти,които открих в www.azair.eu(благодарение на Worldismine):

THERE Wed 29/03/17 06:30 Sofia SOF 17:25 Vilnius VNO 10:55 h / 1 change

€37.71

   We 06:30 Sofia SOF 08:05 Dortmund DTM Wizz Air LIVE! €10.22BOOK FLIGHT

6:20 h  We 14:25 Dortmund DTM 17:25 Vilnius VNO Wizz Air LIVE! €27.49BOOK FLIGHT

BACK Mon 03/04/17 18:10 Vilnius VNO 01:55 Sofia SOF 7:45 h / 1 change€35.09

   Mo 18:10 Vilnius VNO 19:00 Doncaster DSA… Wizz Air LIVE! €19.99BOOK FLIGHT

1:40 h  Mo 20:40 Doncaster DSA… 01:55 Sofia SOF Wizz Air LIVE! €15.10BOOK FLIGHT

Total: €72.80

Не е зле.Цената е добра и само на Дортмунд престоя е по-голям,но може да се преживее. :)

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Полетите на Уиз до Малмьо, както бяха заредени за лятното разписание, бяха идеални за връзка Малмьо-Вилнюс и в двете посоки и още по обед да си стигнал в прибалтика, както и обратно в София... Бяха, ама УИЗ прекратиха линията София-Малмьо :( Аз лично обмислям с Райън до Стокхолм и оттам има фериботи с каюти и до Рига, и до Талин. Възможността да комбинирам пътуване със самолет и кораб ми се струва доста интригуваща. А и, като се изключи летния сезон, цените на каютите са доста по-евтини от каква да е нощувка в Стокхолм. Даже излиза по-евтино да се вземе двупосочен билет, отколкото еднопосочен. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полетите на Уиз до Малмьо, както бяха заредени за лятното разписание, бяха идеални за връзка Малмьо-Вилнюс и в двете посоки и още по обед да си стигнал в прибалтика, както и обратно в София... Бяха, ама УИЗ прекратиха линията София-Малмьо :( Аз лично обмислям с Райън до Стокхолм и оттам има фериботи с каюти и до Рига, и до Талин. Възможността да комбинирам пътуване със самолет и кораб ми се струва доста интригуваща. А и, като се изключи летния сезон, цените на каютите са доста по-евтини от каква да е нощувка в Стокхолм. Даже излиза по-евтино да се вземе двупосочен билет, отколкото еднопосочен. 

Добра идея даваш.Пътуването с кораб е интересно,макар че е малко дълго,все пак са 15-20 ч.,доколкото виждам.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Всъщност тия евтини цени на каютите са за круиз дотам и обратно на следващия ден - с две поредни нощувки на кораба. Но нищо не пречи да се резервира една каюта двупосочно Стокхолм-Талин и една Рига-Стокхолм след няколко дни, пък да не се ползва обратното пътуване на двата двупосочни. Една нощувка в Стокхолм обаче поне трябва да се направи, понеже полетът на Райън пристига къснo, a и летището е далеко.

 

Това е страницата на фериботната компания: https://www.tallink.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега видях темата и точно щях да пиша, че няколко години беше най-евтино през Дортмунд, но си се ориентирал вече.

Уиз все още имат ниски цени през Дортмунд .

Връзка към мнение

Имаш ли предвид конкретна автобусна компания? Аз бих предпочела пътуване с влак през Полша, запознат ли си с жп транспорта там?

 

Вътрешният ЖП транспорт в Полша ще ти излезе евтино (в сравнение с Германия, например) и е доста удобен. Експресите/бързите влакове са модерни, чисти и сравнително бързи. Понеже Полша е голяма страна обаче, със сигурност ще трябва да сменяш поне на 1 място по пътя.

Международните връзки обаче ще излязат скъпи. Поляците по принцип взимат влак до границата с Литва и там се прекачват. Граничното място e Šeštokai (Szostaków) . Оттам може да се хване влак до Каунас.

 

Купува се билет: Warszawa-Trakiszki (ок. 6 часа път, смяна на бърз влак с пътнически по пътя). По принцип влаковете продължават до граничния пункт от другата страна на границата, като във влак се купува граничен билет (който е с различна цена за различни държави, например 2-3 лв). Не знам как е в този случай.

 

Друг е въпросът как се стига от Унгария до Варшава, вероятно влакът е през Катовице, но той е международен и е доста скъп. Ако имаш конкретни въпроси, мога да проверя на сайта на полските ЖП. Пиши на ЛС :)

 

През юли Уиз започват полети Варшава-Вилнюс, така и това е вариант :) Бургас-Варшава-Вилнюс е съвсем възможен маршрут, вероятно с 1 нощувка във Варшава (трябва да се провери календара).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Вътрешният ЖП транспорт в Полша ще ти излезе евтино (в сравнение с Германия, например) и е доста удобен....

 

Благодаря за изчерпателния отговор :) На мен просто ми стана интересно какви са възможностите за пътуване с влак, иначе връзките с Уиз през Милано или Лондон май са най-удобни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ecolines също са добър вариант за придвижване между трите държави.

 

https://ecolines.net/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.