Прескочи до съдържание

Теглене на пари на ПОС терминал в България с чуждестранна карта


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имате ли представа дали някоя от банките в България предлага следната услуга: теглене (или внасяне по моя сметка) на пари чрез ПОС терминал на каса в банката за чуждестранна карта, която не е издадена в България? Логически механизмът би трябвало да е същия, като стандартно плащане в ресторант, магазин и т.н. - банката прави транзакция на своя ПОС, парите постъпват по нейна сметка, а на мен изплащат сумата в брой или дебитират моя сметка срещу комисионна.

Връзка към мнение

Банка ДСК със сигурност има ПОС гишета, но до колкото знам и други банки предлагат подобна услуга. Тарифирането обаче е подобно или по скъпо от тегленето на кеш от банкомат. За картодържателя това не е безплатна услуга, като плащането в ресторант. Единственият смисъл за теглене на кеш на ПОС терминал в банка могат да бъдат съображения за сигурност или проблем с лимита при теглене от банкомат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Имате ли представа дали някоя от банките в България предлага следната услуга: теглене (или внасяне по моя сметка) на пари чрез ПОС терминал на каса в банката за чуждестранна карта, която не е издадена в България? Логически механизмът би трябвало да е същия, като стандартно плащане в ресторант, магазин и т.н. - банката прави транзакция на своя ПОС, парите постъпват по нейна сметка, а на мен изплащат сумата в брой или дебитират моя сметка срещу комисионна.

Повечето български банки предлагат тази услуга, но за определени брандове - предимно  VISA и  MasterCard/Maestrо /става дума за теглене/, но комисионът е много висок. За по-непопулярните у нас брандове само някои български банки имат лиценз.  С услугата MoneySend  съм чувала, че можеш да изпратиш пари от една карта към друга, но не съм я ползвала, за да съм по-конкретна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.